Kuchenne tajemnice

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika Zła_Kobieta, 10 grudnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No jak to, nie doceniasz edukacyjnych walorów tego wątku...? ;)
     
    toDzasta, BA_Czerwona oraz grakula16 lubią to.
  2. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Oczywiście, że doceniam :) Ale jak uczeń ma dwie lewe ręce i nie ma chęci do nauku to nawet tak dobrzy nauczyciele jak Wy nie pomogą :)
    W kuchni trzeba ćwiczyć i eksperymentować, a jestem leniwa, rzadko próbuję nowych rzeczy, jestem wybredna i najchętniej jadłabym non stop to samo... chyba, że chodzi o słodycze :) Więc ja sobie Was mogę poczytać :) Czekam na kolejny smakowity przepis.
     
    zzizzie, toDzasta oraz grakula16 lubią to.
  3. Kasialka

    Kasialka Generał forum

    Wczoraj popełniłam lody. Jeszcze nie spróbowałam, więc nie wiem, jak wyszły. Macie jakieś przepisy na lody bez jajek, gdyby się okazało, że te z mojego zamrażalnika są niejadalne? :)


    A i jeszcze mi się przypomniało: flan ktoś robił? 8) Bo takie desery, co serwują w hotelach, takie zimne, karmelowe lub inne, trochę jogurtowe, trochę galaretowate, to chyba flan jest?
     
    Ostatnie edytowanie: 7 czerwca 2016
  4. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Skopiowałam, wkleiłam, udało się :)
    Teraz jest ładnie i wszystko :D
    Dziękuję za nieocenioną pomoc :)
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Na lodach się nie znam, bo ich nie lubię xD
    Wiem, wiem, dziwaczka ze mnie xD

    Flan, hmm... nie wiem, co serwują w hotelach, tzn nie bywam widocznie w hotelach, w których to serwują ;)
    Ale przepisów na flan jest na necie zatrzęsienie, mogę coś tam wypróbować w czynie społecznym ;)

    Niech mi tylko depresja minie... depresja spowodowana o tym:

    [​IMG]
    Wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać 8)xD
     
  6. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    kasialka, podstawowy flan to krem na bazie mleka ,śmietanki i jajek ne kruchym spodzie, czy o to ci chodziło?
    może być waniliowy pomarańczowy, itd
    zizzie, to poczekamy do jutra, wtedy punkt 3 będzie już nieaktualny i depresja minie jak ręką odjął...;)xD
     
    toDzasta, zzizzie oraz Zła_Kobieta lubią to.
  7. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Kostki mannowo-wiórkowe wykonane.

    Rano się zje i oceni:)

    Nie miałam cukru waniliowego to dałam zapach waniliowy.
    Ciekawa jestem czy można to jakoś jeszcze urozmaicić. Np. dodać chałwę.
    Czekam jeszcze jak wychłodzi masa i włożę do lodówki.
     
    zzizzie i grakula16 lubią to.
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Nie wiem, czy chałwa (mniam swoją drogą) się do tego nadaje... tzn jak byś dodawała tę chałwę, pokruszoną...?
    No, w każdym razie zrobiłoby się nieco mniej lekkostrawnie, a ten deserek najbardziej broni się właśnie łagodnością dla poharatanego przewodu pokarmowego (choć skądinąd jest także i zwyczajnie smaczny).
     
    toDzasta i carlain21 lubią to.
  9. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Pokruszoną, czy może też chałwa by się w tej ciepłej masie roztopiła i smaku i może też koloru by nadała?

    Deserek "leżakuje" w lodówce.

    Już bardzo ciekawa jestem smaku.

    A ten cukier waniliowy to konieczny czy można tak jak ja zastąpić olejkiem,tak na czubek łyżeczki dałam. Cukier mi się gdzieś rozszedł:)
     
    zzizzie lubi to.
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Myślę, że z olejkiem będzie tak samo, jak z cukrem waniliowym :)

    Jeśli gdzieś w okolicy trafi mi się znowu do wykarmienia osoba po resekcji pęcherzyka żółciowego, to przysięgam, że parę łyżek tej kaszki odłożę i potraktuję chałwą xD
     
    toDzasta i carlain21 lubią to.
  11. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Chałwa przyszła mi na myśl z tego względu,że moja mama chałwę kupiła,a że miałam w głowie robienie tego deseru to tak pomyślałam o takim dodatku.

    A jeszcze jedno lepsze z cynamonem czy też bez?
     
    toDzasta i zzizzie lubią to.
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Chałwa kojarzy mi się z sernikiem chałwowym... niestety okazał się średni, tzn strasznie mało wyczuwalna była ta chałwa.
    Natomiast chałwa solo jest wspaniała (i ogromnie kaloryczna, jak prawie wszystko, co smaczne) :inlove:

    A z tym cynamonem to spróbuj po prostu - posyp jedną czy dwie kosteczki i porównaj.
    Nie za dużo posyp, oczywiście, bo cynamon w nadmiarze jest za gorzki do takiego towarzystwa.
    Ja robiłam z cynamonem, bo po pierwsze to był deser na Boże Narodzenie (piernik nie wchodził w grę, więc chociaż ten cynamon przemyciłam), a po drugie coś takiego było w oryginalnym przepisie.
    No i jeszcze ten cynamon chyba trochę uatrakcyjnia całość wizualnie, kaszka z kokosem ma dość smutny kolor ;)
    W sumie to pewnie można to też polać jakimś syropem na przykład ;)
     
    toDzasta i carlain21 lubią to.
  13. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum


    Z ciekawości wpisałam hasło w net i wyszukało mi przepisy na zrobienie chałwy z kaszy manny:)

    Jest przepis na na klasyczny grecki deser tego typu, podany przez pewną znaną Panią restauratorkę,ktoś wypróbował i napisał,że jest obrzydliwy. Jednak próba nie strzelba i można by było spróbować coś wykonać.

    A kostki ta jakiej wielkości kroić? To syte jest?
    Masz rację skoro piernik nie wchodził w grę to choć cynamon przemycony:)
     
    toDzasta i zzizzie lubią to.
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Jeśli ta Pani Restauratorka to jest ta Pani z mopem na głowie, to ja przepisowi nie ufam 8)
    Ale sobie powęszę u jakichś innych... hmm... kreatorów smaku ;)

    Rozmiary kostki to już wedle uznania, ja kroiłam takie coś jak batoniki, tylko krótsze... ale ja karmiłam osobę na ścisłej diecie i się bałam, że się kobita za bardzo opcha tą kaszką.
    Myślę, że można tego wchłonąć całkiem sporo, jak ktoś lubi takie delikatne klimaty - więc jak już spróbujesz, to dostosuj rozmiary do upodobań stołowników (albo np psa, jeśli wam to nie będzie pasować - psu na pewno nie zaszkodzi, nie wiem, jak z kotem).

    EDIT: znalazłam chałwę z kaszki manny :)
    Na stronie, której ufam ;)
    Wygląda na to, że to jest faktycznie grecki specjał, bo wszędzie występuje jako "grecka" chałwa z kaszki.
    Dużo cukru, orzechy włoskie, oliwa, trochę mleka... no, ani lekkostrawne, ani odchudzające to raczej nie będzie, ale warto wypróbować.
    No to w najbliższym czasie sobie poeksperymentuję xD
     
    toDzasta, grakula16 oraz carlain21 lubią to.
  15. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum


    To przepis podany własnie przez tą Panią,której nie ufasz(piszę o tym, którym ja znalazłam)

    Mój psiak też pewnie skosztuje,zawsze jest pierwszy do słodyczy. Nie zjada jednak wszystkiego, chciałam go ciastkiem typu piernik poczęstować i nie skusił się:)

    Bardzo jestem ciekawa jak to będzie smakować ten mój deserek,mnie pewnie zasmakuje,lubię wiórki,kasza manna jest ok,reszta składników też mi pasuje,ale co pozostali na to;)

    Jak ich poczęstuję,to niech jedzą ze smakiem a nie wybrzydzająxD:p
     
    toDzasta i zzizzie lubią to.
  16. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Dobrze, że dziś sobota, deprecha powinna ci już minąć:pxD
    co do kaszki manny, to można chyba dodać co kto lubi i może
    ja na przykład zapamiętałam z dzieciństwa smak takiej kaszki (bez kokosa)z rodzynkami - nie wszyscy lubią
    a do tej kosteczki to oprócz cynamonu można podać mus (sos) z owoców sezonowych lub jabłek uduszonych na odrobinie masła, ale to zależy od indywidualnych smaków
     
    toDzasta i zzizzie lubią to.
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Według posiadanych przeze mnie informacji dziś jest dopiero piątek :cry:
    Sądząc po obsadzie mojego szanownego biura inni też bazują na tych samych informacjach, wszyscy w komplecie xD
    Ale piątunio to bardzo szlachetny dzień, nawet pod pewnymi względami lepszy od soboty xD (Bo po sobocie jest niedziela, a niedziela to wiadomo - wstęp do poniedziałku.)
    Na weekend planuję wypróbować przystojny kurzy cycek według Yammie oraz - kto wie - może i machnę tę grecką chałwę z kaszki manny (jeśli nie zapomnę kaszki kupić, orzechy i inne migdały mam).
    Więc jeśli coś się okaże na poziomie, znowu wam tu zaspamuję wątek xD
     
    grakula16 i toDzasta lubią to.
  18. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Kostki mannowo-wiórkowe pyszne. Mnie smakują. Dodam sobie tylko więcej wiórek następnym razem.

    Już nie ma połowy porcji:)

    Pyszny deser na letnie upały.
     
    toDzasta, zzizzie oraz grakula16 lubią to.
  19. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    :cry:ooopsss....
    ale weź pod uwagę o której godzinie to było pisane, widocznie jednak nie do końca o tej porze kontaktuję
    no i czekam na spam:D:D
    i nie "wam tu", a "nam" :mad::pxD
     
    toDzasta, Zła_Kobieta oraz zzizzie lubią to.
  20. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Się cieszę, że smakuje kostka :)
    Też uważam, że ten kokosowy smak można by odrobinkę wzmocnić ;)

    To było tzw myślenie życzeniowe - w końcu każdy marzy o piątuniu :inlove:

    W ramach zamykania tygodnia pracy powęszyłam trochę w sprawie zastosowań kaszki manny - takich odmian tej greckiej "chałwy" jest od metra i troszkę, z rozmaitymi dodatkami.
    Wygląda na to, że (w każdym razie w niektórych odmianach) jest to deser wegetariański w stylu ruchu Hare Krishna.

    Ale węsząc oczywiście patrzyłam też na boki (gdybym była psem policyjnym, to bym nie patrzyła) - i wpadł mi w oko sernik bananowy, skądinąd reklamowany jako dietetyczny (czyli głównie niskokaloryczny), a mimo to smaczny.
    Jadł ktoś kiedyś taki sernik bananowy, czy mam wypróbować dla dobra społeczności...? ;)
     
    toDzasta i carlain21 lubią to.