Opinie Mini Eventy - Temat do rozmów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 22 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Najpierw wkleja się naklejki żółte.
    [​IMG]
    Opcja 'wklej naklejki' jest nieaktywna na stronie tytułowej '0' i jak jest pełno 30/30.

    Po kliknięciu w nią pojawi się dostępny zestaw:
    [​IMG]

    Należy zaznaczyć naklejki które chcemy wkleić i wybrać opcję 'wklej naklejki'.
    'Autowypełnienia' nie radzę używać, bo wklei od razu 30 naklejek jeśli tylko będzie klej, a to może nie zawsze być pożądane.
    Wklejone tu każde 2 naklejki dadzą pomarańczowy żeton do ulepszania naklejek żółtych na pomarańczowe.
    Dzieje się to w albumie pomarańczowym po odblokowaniu dostępu (wklejenie 30 żółtych naklejek).
    Album pomarańczowy wygląda tak (str. 1):
    [​IMG]

    Tutaj oprócz 'wklej naklejki' jest opcja 'wytwórz naklejki' i to ona jest następnym krokiem.
    Wygląda tak:
    [​IMG]

    To jest ten sam zestaw naklejek co w albumie żółtym, tyle że tu można (i trzeba) je ulepszać do koloru pomarańczowego.
    Zaznacza się naklejkę i jeśli jest żeton, to klika się 'wytwórz'
    Można oczywiście zrobić kilka na raz.
    Wytworzone naklejki będą teraz widoczne w 'wklej naklejki' i jeśli ma się klej, to się je wkleja (pomarańczowe biorą klej x2, czerwone x3).
    Zasada taka sama jak z żółtymi: wklejone 2 pomarańczowe dają jeden żeton czerwony.

    Z albumem czerwonym jest tak jak z pomarańczowym.
    Odblokuje się po wklejeniu 9 naklejek pomarańczowych.
    Najpierw trzeba czerwone naklejki wytworzyć (jak w przypadku pomarańczowym).
    Żeby to zrobić trzeba mieć naklejki pomarańczowe
    Jak je zrobić już wiadomo, tylko nie należy ich wklejać.
    Wtedy będą widoczne w albumie czerwonym w opcji 'wytwórz'.
    Jak się wytworzy czerwone, to poślinić;) i wkleić.
    Należy pamiętać, że 'lepsza' nakleja wymaga więcej kleju:
    żółta - klej x1, pomarańczowa - klej x2, czerwona - klej x3
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Wg mnie największą wartość ma album czerwony.
    I dlatego w żółty i pomarańczowy wkleiłem tylko tyle, żeby odblokować dostęp do czerwonego.
    Dlatego też nie polecam wklejania automatem, bo zwyczajnie szkoda kleju.
    Zrobiłem cały czerwony, ale wspomogłem się koszykami za 600 FL.
    Jakie pakiety kupiłem, opisałem tutaj:

    https://board-pl.farmerama.com/threads/blazers.32720/page-3872#post-2657395

    A tu rozmieniałem na drobne:
    https://board-pl.farmerama.com/threads/panoramaogrodnicza.34905/page-5552#post-2657483
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Trochę to wklejanie zakręcone, coś jak matrioszka - jedno wchodzi w drugie.
    Mam nadzieję, że rozjaśniłem, a nie zagmatwałem bardziej.
     
  2. AngelGina

    AngelGina Ambasador forum

    Dziękuję ślicznie za wyjaśnienie, proste wyjaśnienie :)
    Teraz wszystko zrozumiałam, czyli muszę mieć dostęp do pomarańczowego albumu, żeby pojawiło się ulepszanie naklejek, a ja myślałam, że żółty album tez się ulepsza, a to chodzi o zmianę koloru, ponieważ wszystkie naklejki są żółte ;)
    Zacznę wklejać naklejki do żółtego albumu :)
    Jeszcze raz bardzo dziękuję :)
     
  3. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    A ja stoję w miejscu z powodu braku kleju. Dosyć już tego, koszyków nie mam zamiaru więcej kupować. Nie na tym zabawa polega. Czy jest jakiś inny sposób na zdobycie klej. Do tego nie mogę znaleźć poradnika. Co to jest czym dłużej gram tym jestem bardziej ogłupiała.
     
  4. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

  5. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Ostatnie edytowanie: 8 września 2024
  6. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    hiacynta, oprócz tego kleju, który dostaliśmy na start, można go zdobyć jako nagrodę w wydarzeniach i kupić w pakietach w Galerii handlowej.
    Można go też wygrać w loteryjce korzystając ze szczęśliwych monet (źródło ich zdobycia podobne jak klej).
    upload_2024-9-9_8-53-14.png
    Szanse na otrzymanie przedmiotów z Automatu wyglądają następująco:
    [​IMG]

    Ja raczej poluję na brakujące mi naklejki, więc korzystam z losowania za 3 monety.
     
  7. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Dziękuję, czyli mój udział w zabaw z naklejkami dobiegł końca. Tyle wydałam realnej kasy w tej grze, że postanowiłam nic więcej nie kupować. Poza tym ile bym nie czytała dalej nic nie rozumie wklejałam je na ślepo i nie mam pojęcia których mi brakuje. Życzę powodzenia i miłego dnia:)
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Wiesz... Event naklejkowy trwa w sumie 2 miesiące. Po drodze będzie trochę różnych wydarzeń, a tym samym okazji do zdobycia kleju;)
    Ja też wklejałam naklejki "na ślepo". Nie ma to znaczenia, liczy się tylko liczba wklejonych w danym albumie. Pisząc o brakujących naklejkach miałam na myśli te, których nie zdobyłam we wcześniejszych eventach. Nie mam np. naklejek premium z sezonów i mój "normalny" album (ten w domku farmerskim) ma paskudne dziury:
    upload_2024-9-9_11-30-24.png

    Jeśli w ww. loteryjce dostanę niesamowitą naklejkę, to automatycznie zamieni się ona w jedną z tych, których nie mam. Mam nadzieję, że w ten sposób z czasem (z bardzo długim czasem) pozbędę się braków:)
     
  9. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Super! Dzięki, trochę mi ulżyło, może nie będzie tak źle.
     
    Aisha1969, grania. oraz BA_Marion lubią to.
  10. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    na chwile obecna jest ok 1100 naklejek..a patrzac na zapowiedzi eventowe mozemy sie spodziewac ich duzej ilosci;)..czyli sezony naklejkowe beda sie rozwijac
     
  11. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    E nazwijmy rzecz po imieniu
    bez zakupów pakietów nie ma szans !!! nawet na minimum zapełnienie albumu czerwonego
    (korzystniejszy bonus z punktu widzenia graczy) wymaga wydania kasy czy florenów

    [​IMG] [​IMG]

    szukam możliwości z eventów ?
    może na jeden / dwa sezony w roku uda się uzbierać wymaganą ilość chociaż na to minimum :cry:
    trochę szkoda bo zmarnowałam towar w tej serii :cry: byłby na inny kiedyś tam ale za to pełny bonus

    i biję się myślami wydać floreny ? nie wydać [​IMG]
     
  12. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    idac w tym kierunku trzeba sobie odpowiedziec na kilka zasadniczych pytan....jakie mam itemy? ile z nich wyciagam na dobe?
    ile zyskam z max czerwonego bonusu?
    u mnie rozrzut itemowy jest dosc duzy...posiadam 13 ,ze tak powiem gatunkow itemow;)...rozrzut bonusu czerwonego + to co jest w slotach jest spory...najslabsza parasolka daje teraz 747 684 pd..najlepszy item wyczesana welna. 1 810 708 pd w przeliczeniu na jedno pole
     
    Ostatnie edytowanie: 9 września 2024
  13. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Ok
    czyli bierzemy pod uwagę jaką wyciśniemy korzyść z pełnego albumu czerwonego :)

    no dobra to teraz inaczej
    Wielu farmerów nie jest fanem PD :p
    ale chętnie by zgarnęło wszystkie nagrody z albumu czerwonego no weźmy że tylko z tego bo tam piccolo ;)

    ponoszenie kosztów w tym przypadku nie ma sensu ?
    wiadomo jak graczowi nie zależy na maks bonusie a tylko na rzeczowych nagrodach nie musi na już mieć zapełniony album by w pełni wykorzystać bonus
    ale czy jest szansa w czasie tych 60 dni
    to będzie tak plus minus 8 eventów wyciągnąć wymaganą ilość kleju i oba kolory żetonów ? i zgarnąć wszystkie nagrody ?


    no wiesz
    jak nie mogę aż tyle to chociaż tyle :)
     
  14. grania.

    grania. Analityk forum

    Zaczęłam uzupełniać album na chybił trafił, za florki dokupiłam 2 x klej, kasy realnej nie wydaję (wyjątek k0nto premium), na żetony florków zabrakło i tak u nnie wygląda dopalanie albumowe na dzisiaj:

    [​IMG]

    Teraz stop bo brak wszystkiego i kleju i żetonów. w sumie lekkiego kopa punktowego dostałam, szczególnie po sobotniej akcji z opryskiwacazmi w piątek wskoczę na 247 poziom, a miało być pod koniec miesiąca. Specjalnie za PD nie gonię, ale akcje specjalne trzeba wykorzystać na maksa, bo jak pasek się nie przesuwa się chociaż ciut do przodu to wkurza. W codziennej zbiorce itemów też troszkę różnicę widać.
    A swoją drogą pamiętać o tych wszystkich bonusach gdzie co i kiedy to można poplątania dostać. Zapomniałm włączyć jednego pnącza na +1 na zagrody i totalnie o wełnianej kasie, a specjalnie zostawiłam tam sobie 2 x+1 do zagród i 2000% doPD, ale i tak jestem zadowolniona.
     
  15. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Rozumiem, że mimo iż da się wklejać dalej naklejki do czerwonego albumu, to nie osiągnie się już więcej niż 1000% PD do ozdobnych ?
    Niepotrzebnie wydawałam florki na czerwone żetony 8).
    Teraz na spokojnie trzeba uzupełniać żółty i pomarańczowy album.
    Miałam takie ciśnienie na te %, że i wydałam FL i zmusiłam się do obecnego eventu, ale wychodzi na to, że wystarczyło wybrać jedną z tych opcji...

    edycja: już się dobrałam do poradnika i w zasadzie na samym początku mam odpowiedź.
     
    Ostatnie edytowanie: 9 września 2024
  16. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Chyba cofnę to co do tej pory gderałam. Widzicie ten czas, a może to znowu błąd, aż się boję przelogowywać.
    [​IMG]
    Taki sam czas jest do zagródxD
     
  17. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    ten bonus bedzie działać aż do .....Seria I - 29.08.2024 (14:00) - 29.10.2024 (14:00)
     
  18. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Dziękuję. To fajna informacja, teraz mam przestój bo brakuje naklejek, a to dzisiejsza nagroda;
    [​IMG]
     
  19. tomuchxxx

    tomuchxxx Forumowy żółtodziób

    Hej wiecie moze jak w Dolinie Szarlotek zdobyc opcje wycinania drzew ktore juz nie owocuja
     
    hiacynta i Aisha1969 lubią to.
  20. pbkl

    pbkl Nadzorca forum

    klikasz na drzewo, po prawej ikona wycinania. Nie trzeba niczego zdobywac.

    Naklejki:
    Ja tam zuzylam co sie dalo, nie zamierzam akurat na punkty i nagrody koncowe scierac sie jakos mocno i wydawac kase czy FL.
    Ile wyszlo, tyle wyszlo. Nie gonie za punktami, lvl itd. Samo sie robi przy okazji zbiorow. Pewnie, ze uruchamiam bonusy, bo wiele lat tego nie robilam i mam ich po kilkaset, wiec trzeba sie troche pozbyc. Jednak za wszelka cene nie musze dotrzec do konca czerwonego.
    Jakos mnie malo rusza ten szal naklejkowy.
     
    hiacynta, AngelGina oraz tereska1108 lubią to.