Opinie Dolina Szarotek

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 11 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Drodzy Gracze Farmeramy!

    [​IMG]

    Pojawiają się głosy, że chcecie mieć odrębny wątek dyskusyjny dotyczący wyłącznie alpejskiego obszaru - Doliny Szarotek.
    Skoro wątek rozmów o nowościach i zmianach w grze jest dla Was niewystarczający do dzielenia się opiniami i wymiany doświadczeniami w odkrywaniu tajników nowego świata, otwieramy w tym celu osobny temat.


    [​IMG]
    Środa, 07.12.2022, godz. 16:00

    [​IMG]


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 14 czerwca 2023
  2. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Prosiliście o utworzenie odrębnego wątku do wszelakich dyskusji na temat Doliny Szarotek, więc oto jest. Zapraszamy więc do przeniesienia się tutaj z wszystkimi uwagami, opiniami, sugestiami, wątpliwościami, narzekaniami, pochwałami, doświadczeniami i co Wam tam jeszcze przyjdzie do głowy w związku z tym nowym obszarem w grze:)
     
    Ostatnie edytowanie: 11 grudnia 2022
  3. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Nie wiem czy mozolnie to idzie ale przynajmniej małymi kroczkami a przodu znaczy wyżej :D

    Najtrudniej mam z podstawowym drewnem ciągle mi go brakuje do produkcji wiśni

    Dobrze gadasz
    polać jej

    Jak już ma być utrudnienie to niech to będą mniejsze punkty APD ale pewne bo jednak zadanie zrobiłam
    No dałam wczoraj na 24 godziny zobaczymy co losowość da

    się wkurzę ;)xD
     
  4. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Super, że mamy osobny wątek.:)
    Właśnie złapałam lodowego jelenia i mam pytanie, co konkretnie znaczy w opisie "bonus +100% do zbioru z wszystkich drzew klasycznej Farmeramy przez 20 godz." czy chodzi o drzewka farmowe i wyspowe czy tylko farmowe?
     
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Klasyczne, czyli wszystko co nie alpejskie :)
     
  6. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Na mój mały rozum
    klasyczna farma to farma wyspa pełnia

    I gratuluję postępów :)
    fajny ten dołek musiał być taki motywujący inspirujący
     
  7. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    O to samo miałam pytać i to jest bardzo dobra wiadomość :)

    Z zapychającym się magazynem radzę sobie tak, że produkowane materiały zostawiam w slotach, nie odbieram ich od razu. Robię to po sprawdzeniu stanu w magazynie. Kilka osób miało z tym problem, więc może to troszkę pomoże:)
     
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Wymęczyłem kawałek pola.:)
    [​IMG]
    Oczywiście nie obyło się bez przelogowań.:(

    Teraz dopiero wiem po co ten sowo-stwór.
    Pokazuje następny areał do odblokowania.
     
  9. -mala159-

    -mala159- Chodząca legenda forum

    to może ja zrobie maleńkie podsumowanie:

    na początek aby wyprodukować drzewko moreli trzeba w warsztacie wyprodukować:
    zielone paliwo,humus i skrzynki narzędzi

    wykonujemy zlecenia aby dostać APD i iść na wyższy poziom.

    Na 3 poziomie możemy odblokować wiśnie ale trzeba uzbierać 524szt moreli ,żeby zamienić te owoce na odznakę,która nam odblokuje nowe drzewko.

    to tak w skrócie 8)
     
  10. orkiszowiec

    orkiszowiec Baron forum

    Nie chwali się dnia przed zachodem słońca, no to nie pochwalę, ale powiem, ze jest poprawa z Alpami.
    Można grać na smartfonie na Edge lub samsungowej przeglądarce, wcześniej była to mission impossible*.
    Dolina szarotek wymaga na razie większego skupienia, by nie było przestojów w wytwarzaniu dóbr.
    Z telefonem łatwiej to ogarnąć.

    * misja niewykonalna
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Dodam, że z tymi ścieżkami to trzeba zwracać uwagę i wybrać tę właściwą.
    Najlepiej kliknąć na strzałkę przy wybranym drzewie to przeniesie od razu na ścieżkę danego drzewa:

    odbl runy.png
     
  12. -tunga-

    -tunga- Aktywny autor

    Wczoraj próbowałam postawić item na wodospadach, nie dało się. Postawiłam na leśnej polanie. Czyżby bonus obejmował tylko niziny? Jutro się dowiem, jeszcze 23 godziny i item będzie gotowy.
     
  13. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Czy Krystyna Zwierzówna będzie działała do 23,59?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  14. Lenka6711

    Lenka6711 Zaawansowany

    Nie lepiej gdzieś, gdzie nie będzie zabierał pól pod uprawę, czy drzewka? Np. Latarnia czy Ogród ozdobny? ;)
     
    krasnoludek10, -tunga- oraz hlnrys lubią to.
  15. -tunga-

    -tunga- Aktywny autor

    Tam bym zapomniała o nim, na razie go poobserwuję. Tym bardziej, że ma niedogodny czas zbioru- co 40 godzin. :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  16. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Spróbowałam przed chwilą i bez najmniejszych problemów dał się postawić na polanie Kryształowych Wodospadów...
    Tak, klient weekendowy pojawia się w sobotę o godz. 0:01 i znika w niedzielę o godz. 23:59, czyli w sumie od północy z piątku na sobotę do północy z niedzieli na poniedziałek.
     
  17. -tunga-

    -tunga- Aktywny autor

    To super. Pewnie ja nieostrożnie go stawiałam, może zawadził o sąsiednie drzewo, albo trzeba było się przelogować, tak jak jest z odznakami. Po wyprodukowaniu niby jej nie ma ale jak zjechałam z Alp i wróciłam to już było wszystko ok, znalazła się.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  18. Farma_Piotra

    Farma_Piotra Analityk forum

    Zastanawiam się czy lodowy jeleń będzie też działał na:
    • Super Wielkie Drzewo
    • Wielkie Drzewo Zośki
    • Wielkie Turbo Drzewo
    jeśli tak to będzie bardzo sensowy i bardzo przydatny item. Dowiem się za 26 godzin.
     
  19. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    W poradniku zaktualizowano wartość owoców alpejskich (niektórzy z Was zauważyli, że ich wartość w grze nie zgadza się z FAQ), oraz uaktualniono wymagane APD przy przechodzeniu na kolejne alpejskie poziomy.
     
  20. piotrs

    piotrs Książę forum

    No w końcu wiem dlaczego wiśni nie mogłem wyprodukować, pomimo że mam składniki-dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie