Wątek do ćwiczeń.

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_Atena, 1 kwietnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Udało Ci się - brawo:D!!! Tylko chyba niepotrzebnie jest to białe tło dookoła;) Jak robisz w Paincie, to dla czytelności użyj narzędzia "Zaznacz", zaznacz to co chcesz zachować i skopiuj (Ctrl+C) a potem Plik -> Nowy -> Nie zapisuj -> Wklej (Ctrl+V) i dopiero zapisz:)
     
  2. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Mam dwie rady odnośnie białego tła.
    1. Zmniejszenia tła.
    [​IMG]
    Otwórz paint, złap tło za krawędzie, zmniejsz i zamknij.
    Po kolejnym otwarciu tło domyślnie powinno mieć rozmiar do którego zmniejszyłaś, a po wklejeniu obrazka automatycznie się rozszerzy, bez białych miejsc.

    2. Przycinanie.
    [​IMG]
    Zaznacz interesujący Cię fragment obrazu, kliknij prawym w jego obszarze i wybierz "przytnij".
     
    krasnoludek10 lubi to.
  3. Aglarti

    Aglarti Forumowy żółtodziób

    Witam
    bla bla bla :) tra la la:music:
    [​IMG]
    Coco Loco

    Pozdrawiam
     
    krasnoludek10 lubi to.
  4. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    no i jest gitarka śpiewaczko nasza operowa:p:DxD Teraz wstawianie żadnej grafiki nie będzie Ci straszne:)
     
  5. wiesmanokubo

    wiesmanokubo Młodszy ekspert

    Test test raz dwa trzy
    [​IMG]

    No i git, działa xD
     
    krasnoludek10 lubi to.
  6. dominiczka002

    dominiczka002 Czeladnik forum

  7. PoloMit

    PoloMit Komandor forum

    [​IMG]

    Test, chyba udało się:)
     
    SMOD_Atena i krasnoludek10 lubią to.
  8. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    Chyba nigdy się nie nauczę łączenia postów
     
    izabell2468 i krasnoludek10 lubią to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Połączyć swoich postów, które są jeden pod drugim nie możesz ale możesz zaznaczyć w tym drugim poście to co napisałaś i usunąć ten post a poprzedni post edytować i dodać w nim wcześniej skopiowaną treść.

    Edycja posta

    Aby edytować post należy kliknąć w Edytuj:

    [​IMG]

    Post wyświetli się i możemy w nim dopisywać, poprawiać, kasować.

    [​IMG]

    Następnie klikamy na Zatwierdź zmiany i gotowe.
     
    PoloMit, hiacynta oraz izabell2468 lubią to.
  10. hiacynta

    hiacynta Wszystkowiedząca wyrocznia

    O rany, teraz to mam sieczkę w głowie, długo będę to analizować. Dziękuję za pomoc.
     
    yasminka1967, KsiądzxD oraz PoloMit lubią to.
  11. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    [​IMG] Dalej sobie testuję ..[​IMG][​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 24 listopada 2021
    hiacynta i PoloMit lubią to.
  12. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    [​IMG]
    nie umie napisów zrobic na chmurkach:oops:
     
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    dantic3 masz na komputerze taki program Paint. Pobierasz obrazek z chmurkami np. na Pulpit, klikasz na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję klikając "Otwórz za pomocą" > wybierasz Paint:

    paint.png

    Jak już otworzy się obrazek to wybierasz z opcji na górze - wpisz tekst klikając na literę A (nad czerwoną strzałką), a później w miejscu, w którym chcesz wpisać tekst, Zgredzio widzę już tu dodał objaśnienie:

    [​IMG]

    wychodek.png

    Jak już napiszesz to klikasz na enter i przechodzisz na następną chmurkę klikając w wybranym miejscu. Gotowy obrazek zapisujesz znowu np. na pulpicie, przesyłasz na jakiś hosting i adres obrazka wstawiasz w poście klikając na ikonę grafiki czyli tą: [​IMG]
     
    dantic3 i krasnoludek10 lubią to.
  14. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Ustawiłaś sobie opcję "rozmiar oryginalny"? Widziałaś tę animację >>klik<<?
     
    fg-1 lubi to.
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    I to oryginalne zdjęcie jest takie małe?
     
    fg-1 lubi to.
  16. bumbo2

    bumbo2 Forumowy żółtodziób

  17. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Jeśli wciśniesz na klawiaturze klawisz prt sc to skopiujesz aktualny widok ekranu komputera. Wtedy wystarczy otworzyć programik Paint, kliknąć "wklej" i przyciąć obrazek usuwając co zbędne.

    W Windowsie jest jeszcze takie fajne i proste narzędzie, nazywa się "Wycinanie". Po prostu otwierasz je, zaznaczasz fragment ekranu, który chcesz skopiować i zapisujesz plik np. na pulpicie. Potem wystarczy go wysłać na hosting.
     
    fg-1 lubi to.
  18. fg-1

    fg-1 Komisarz forum

    Tak, mam te narzędzie .Zobacze co moge jeszcze z tym zrobic .
    Niestety tu mam tez pod górę:(
    Dzięki Kochana za instrukcje ,pozdrawiam.
     
    Ostatnie edytowanie: 27 stycznia 2022
  19. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    No nareszcie tu trafiłam po przeszukaniu prawie połowy forum :p- chciałam poćwiczyć wstawianie grafik przez ten cały ,,imgur - coś tam,, - gdyby ktokolwiek zechciał mi pomóc będę bardzo wdzięczna :)[​IMG]
    [​IMG]------------------
    no i nie wychodzi mi :cry::cry::cry:- a robię ściśle wg wskazówek BA-Marion , które zamieściła w wątku konkursowym
     
  20. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    A jak wklejasz link? Prosto do postu, czy za pośrednictwem tej zaznaczonej ikonki?
    ikonki2.PNG

    spróbuj dodać nowy post wklejając w nim tylko ten link ( z imgura) i nic więcej
     
    kalinamala lubi to.