panoramaogrodnicza

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika panoramaogrodnicza, 21 maja 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    A u mnie w ramach nowości wprowadzono konieczność co jakiś czas ponownego kliknięcia w ten obrazek. Jeszcze nie zbadałam, czy to po którymś kliknięciu wywala, czy jak coś robię za szybko, czy może któraś część planszy jest taka czuła.
    No ale wściec się można.:mad:
    Lubię kopać piłkę, ale widać za gorąco na kopanie.;)xD
    Plansze też są dobre, szczególnie jak w darmowej ukryty jest milion pd.:pxD
    Też zapisuję, ale to na nic. Wiem z własnego doświadczenia, że nawet jak wykryjesz błąd to żadnej pomocy nie dostaniesz.:(
    Dzień dobry.:)
     
  2. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Bo po prostu im przeszkadzamy....najlepszym dla nich byloby jakby te wszystkie watki typu ogolne ,techniczne zniknely...prosty ostatnio przyklad..pada pytanie o itemy..jeden nic nie wie a chociaz wie....po paru godzinach w innym miejscu przychodzi drugi i ironizuje z pytajacego...
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Czytam i nie wierzę:

    https://board-pl.farmerama.com/thre...stron-mulenie-ciąg-dalszy.96375/#post-2648776

    Firma wypuszcza grę internetowa i nie potrafi zapewnić odpowiedniej mocy serwera?
    To jakieś jaja są, żeby nie powiedzieć bezczelność BP.
    Skoro jest tak wielu graczy, to powinni się cieszyć i zwiększyć moc.
    Albo niech przy zakładaniu konta dają ostrzeżenie:

    'Uwaga!
    Z powodu dużej liczby graczy, gra może być spowolniona'.


    Pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
    ---------------------------------------------------------------------------
    Jak zaczynał się ewent filmowy, to gra zdychała przez kilka godzin.
    Były zgłoszenia w ewentowym i w ogólnych.
    Żaden mod się do nich nie odniósł.
    Teraz wiem dlaczego.
     
  4. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    wszystko moze wynikac z tego,ze niektore eventy sa atrakcyjne dla mulciakow....a przeciez nie beda utrzymywac na stale duzej przepustowosci serwera;)
     
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    hlnrys pewnie, że powinni zapewnić tylko być może multum kont loguje się tylko chwilowo i nie przynosi to firmie odpowiednich zysków na zakup większej przepustowości dla takich "chwilowych" kont? tak sobie gdybam tylko :)
    A co do innych "internetów" to np. teraz od rana próbuję zalogować się na profil żeby podać stan licznika energii i mam taki komunikat: "Z powodu zbyt dużego obciążenia, itd.... nie możesz teraz zalogować się do serwisu, prosimy spróbować później...."
    I co mam zrobić? przecież uczciwie płacę i chcę tylko fakturę. Też mam tam mieć pretensje i żądać większej przepustowości?
    To są firmy i w zależności od dochodów inwestują w swoje produkty, nie ma niestety nic za darmo w dzisiejszym świecie. Firma musi wyjść na swoje, musi mieć jakiś zysk bo inaczej ogłasza upadłość i się zamyka, w naszym przypadku może zamknąć grę jak dajmy na to, np. Fantasyramę czy inną.
     
  6. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    tylko po co padaja na ofie teksty typu...technicy pracuja nad tym..problem zgloszony..sprawdz swoje lacze netowe...jak tak po prawdzie wszyscy wiedza co jest przyczyna
     
  7. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Różne są sytuacje, raz wina leży po stronie gry i pracują nad problemem, innym razem ktoś może mieć problemy z połączeniem internetowym a jeszcze innym serwer gry bywa obciążony i na moje nic z tym nie mogą zrobić. No chyba, że tak jak kolega wyżej napisał - opłacą większą przepustowość, itd.... ale na to muszą mieć zapewne odpowiednie fundusze i mogłoby się okazać, że gra od np... nowego roku będzie płatna przy samym zalogowaniu, albo coś w tym stylu a to już raczej nikomu by nie odpowiadało.
    I albo od czasu do czasu musimy się irytować i psioczyć albo rozejrzeć się za czymś lepszym. Ja jednak już kiedyś miałam zamiar rzucić farmę bo miałam dość i rozglądałam się za czymś podobnym, przetestowałam kilka takich farmerskich i okazało się, że żadna nie równa się z farmeramą nawet z jej "wiecznymi" problemami. Może nie umiem szukać albo jednak nie ma lepszej gry.
     
  8. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Ja wczoraj zbierałam szczękę z podłogi:)
     
    panoramaogrodnicza i hlnrys lubią to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Jak Tobie się udaje być w pierwszej 10 skoro takie problemy ciągle są? Nie żebym zazdrościła, wręcz podziwiam ale tak się zastanawiam :) Ja też się staram za tymi PD gonić i rzadko narzekam na problemy w grze, chyba, że są globalne to i u mnie rzecz jasna, albo net mi się zrywa, no ale to już siła wyższa i na to nie mam wpływu i o miejscu w TOP nawet nie myślę :)
    Często tak czytam jak różni Gracze narzekają, bo gra się zawiesza, muli, owce jeżdżą a później okazuje się, że event skończony w jeden dzień. To jak to możliwe? Ja już się gubię w niektórych sprzecznych opiniach :(
     
    vencja i panoramaogrodnicza lubią to.
  10. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    zdajesz sobie sprawe,ze chytry dwa razy traci....
     
  11. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Multi zamulają?
    Bzdura.
    Multi są dostępne od dawna i jakoś problemów nie było.
    Sam codziennie wchodzę na 20 boków.
    Wysyłam prezenty.
    Robię to pojedynczo, bo przecież się nie rozdwoję.
    Więc nawet gdybym miał i 100 kont, to w danym czasie będę zalogowany na jednym.
    Na jednym!
    To będzie cały czas jeden i ten sam gracz, jedno połączenie z serwerem.
     
  12. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie do konca masz racje...mozesz byc jednoczesnie na dwoch korzystajac z jednej przegladarki..wystarczy dla drugiej farmy odpalic tryb incognito
     
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Ja nie jestem chytra, ja jestem oszczędna i nie wiem jak tak z tymi chytrymi jest :p
    A jeśli chodzi o firmy usługowe (BP też chyba do takich należy), to gdzie nie spojrzę tam z dnia na dzień wszystko drożeje a jakość spada. No coś w tym jest a jak jeszcze jakaś firma ma monopol i zero konkurencji to też może sobie pozwolić na wyższe ceny, itd... samo życie.

    Jak to problemów nie było? Od zawsze są przecież jakieś problemy :eek:
    I myślisz, że z tymi 20 bokami jesteś jedyny? Ja gdzieś kiedyś widziałam, że ktoś miał chyba ponad setkę chwilami aktywnych kont używanych do różnych akcji, na których nic nie inwestował a jednak serwer gry obciążały, może tu jest "pies pogrzebany", nie wiem. Nawet w Dożynkach na liście multi było sporo, a żeby tam się znaleźć to jednak trzeba na tych farmach ostro działać.
    Na naszym forum piszących Graczy jest garstka ale to nie znaczy przecież, że tylko ci grają. Podobnie też na forach zagranicznych. Musi być tych aktywnych i przynoszących zyski kont jednak wystarczająco aby BP dalej tę grę udostępniał.

    A trzecią odpalić na kliencie :D
    I wiemy już dlaczego gra wówczas muli oooo :p
     
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    piszac o chytrosci mialem na mysli BP
    alez oczywiscie,ze grajacych jest o wiele wiecej niz piszacych
     
  15. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Odpalonych na raz?
    Na 100 przeglądarkach, czy na 100 kartach incognito?
    Niesamowite i niewiarygodne.
    Gdzieś, kiedyś, ktoś, chyba...
    Ale wiadomo że nie inwestował, a serwer gry obciążał.
    No niedobry.

    Powinien kupować koszyczki, a nie odpalać 100 kont jednocześnie i innym grę utrudniać.
    Jakby na tych 100 kontach gracz wydawał kasę, to by nie obciążał serwera gry.
    Kasa czyni cuda.
    xD:cry:xD
     
  16. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    A no właśnie a ile z takich aktywnych kont nie przynosi firmie żadnych zysków, bo nie oszukujmy się ale jakieś zyski musi mieć. To, że podstawowa wersja gry jest darmowa nie oznacza przecież, że BP nic na niej nie chce zarobić, bo udostępnia w tej grze różne płatne dynksy, itd... po to właśnie żeby gra mogła istnieć a firma zarabiała, tak jak każda inna firma usługowa czy udostępniająca rozrywkę ;)
    Nie wnikam już w zyski firmy, to nie moja sprawa ale myślę, że na ile jej finanse pozwalają, na tyle inwestuje w swój produkt.
    Jak testowałam te inne farmerskie gry przez jakiś tam czas to w żadnej nie dało się grać na dłuższą metę nie inwestując a tutaj jednak jak ktoś chce to może sobie za darmo spokojnie pykać. Nie mówię rzecz jasna o Graczach, którzy grają bardzo intensywnie i dążą do jak najszybszego pokonywania poziomów, robią wszystkie eventy i to najszybciej jak się da (sama tak niektóre robię), itd...bo tu bez inwestycji się niestety nie da. No ale coś za coś, nie ma dobrej rozrywki za free :(

    Jakby wydawał kasę to może BP miałby więcej żeby przeznaczyć na przepustowość :p Nie wiem, nie znam się :oops:
     
  17. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Rysiu przeciez te miliardy sg na kontach top 10 czy tez biliony pd w podobnym rankingu nie biora sie z szybkiego nadgarstka
     
    panoramaogrodnicza i hlnrys lubią to.
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Zgoda.
    Ale obsługujesz więcej niż jedno konto na raz?
    Nawet jak masz dodatkowe odpalone incognito, to tylko na jednym działasz.
    Drugie jest jakby np. telewizor w trybie uśpienia/oczekiwania.
    Nie wykonujesz na nim akcji, nie wysyłasz akcji na serwer, a on nie odpowiada.
     
  19. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    nie zrozumiales mnie...mialem na mysli to ,ze na akurat w te farmy osoby laduja kase...i mysle ,ze dosc spora..
    a serwery..mysle,ze bardziej obciazaja ci drobni ciulacze,,,tu drzewko tam zagrodka(eventowo);)
    moze sie jednoczesnie logowac na trzech
     
    panoramaogrodnicza i hlnrys lubią to.
  20. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    A no chyba nie.:oops:
    Nie w tym kierunku poszedłem.:p
    Nawet na 100, a i tak tylko na jednym będzie działać.
    I tylko to jedno będzie wymieniać informacje z serwerem.
    Reszta nie, więc jak mają one obciążać serwer?

    Teraz będę na tych 20 dodatkowo otwierać kalendarz.
    Na każdym loguje się pojedynczo, więc w jaki sposób ma to obciążać serwer?
    A nawet jakbym odpalił dwa, trzy konta, to po co?
    I tak tylko na jednym będę mógł działać.