Blad Otwarte beta testy - zgłaszanie błędów

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Drogi Graczu,
    dziękujemy Ci za udział w otwartych beta testach Unity WebGL.

    Twoje zgłoszenie może pomóc nam w ulepszeniu ogólnych wrażeń i wyeliminowaniu wszystkich problemów.
    Zanim zaczniesz tworzyć raport o błędzie, sprawdź czy Twój błąd nie został już zgłoszony przez innego Gracza. Listę znanych i przekazanych problemów znajdziesz w tym wątku (będzie ona aktualizowana).

    W przypadku każdego zgłoszenia błędu prosimy o podanie następujących informacji:
    - ID użytkownika,
    - data i godzina,
    - kraj,
    - lokalizacja w grze (np. Koło Fortuny, Cudowne Pnącze, Las Tropikalny, Bonus za codzienne logowanie, Dzielnica rzemieślnicza),
    - szczegółowy opis błędu, w tym zrzuty ekranu i częstotliwość (jak często pojawia się błąd: raz, zawsze czy czasami?). Jeśli możesz, podaj kroki prowadzące do odtworzenia problemu,
    - metoda dostępu do Unity: przeglądarka lub klient do pobrania.


    Byłoby świetnie, gdybyś mógł/mogła wypełnić ankietę zbierającą dane, zwłaszcza podczas zgłaszania błędu.

    Jeśli masz jakieś pytania, odwiedź >nasz poradnik<.

    Z góry dziękujemy,
    Twój zespół Farmerama
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 grudnia 2020
    niebo016, mag3840 oraz kalinamala lubią to.
  2. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Lista najczęstszych błędów (lista będzie aktualizowana):

    • [Prezenty] Wysłane prezenty nie są odbierane.
    • [Młyn] Czas w młynie nie uwzględnia abonamentu na młyn (powinien być obniżony o połowę).
    • [Powiększenie] Problemy z wyświetlaniem przy powiększeniu powyżej 125%.
    • [Miasto] Długi czas ładowania informacji w banku.
    • [Targ] W kronice nie pojawiają się nicki Graczy, z którymi przeprowadzona została transakcja (wyświetla się tylko nasz nick).
    • [Lewy pasek] Pasek bonusów nie jest widoczny tuż po zalogowaniu lub odświeżeniu gry.
    • [Pomocnicy] Nie podświetlane są nienakarmione zagrody.
    • [Pola] Umieszczenie przedmiotów obok siebie może powodować utratą ich grafik.
    • [Cudowne pnącze] Rzędy tematyczne są wyświetlane źle lub jako zwykłe.
    • [Ogólne] Kliknięcie przycisku „Moje konto” zastępuje bieżącą sesję zamiast otwierania nowej karty.
    • [Eventy] Brak czerwonej czcionki przy przekroczonej wartości dostarczanego towaru.
    • [Magazyny] Manufaktura, Ogród dendrologiczny i Menażeria nie wyświetlają niektórych animacji.
    • [Ogólne] Jabłoń ma złą grafikę w podpowiedzi.
    • [Cudowne pnącze] Różowe pole zamiast niektórych itemów, których grafiki nie są wyświetlane w Unity.
    • [Magazyny] Ikony wyników nakładają się na siebie.
    • [Inwentarz] Sortowanie według ilości w Dekoracjach nie działa prawidłowo.
    • [Targ] Sortowanie nie działa na uprawy.
    • [Pomocnicy] Inna animacja pomocników.
    • [Pomocnicy] Brak podświetlenia dla pól, które nie zostały nawodnione/nawożone.
    • [Pomocnicy] Przy zbiorach zagadkowych przedmiotów (drzew, zagród) przy pomocy kombajnu, grafiki nie są prawidłowe.
    • [Inwentarz] Otwarcie wszystkich skrzyń powoduje przekierowanie do pierwszej strony inwentarza.
    • [Zegar eventowy] [Płatność] Otwarcie płatności przez zegar eventowy powoduje zawieszenie gry.
    07.10.2020 ok. 14:00 zostały rozwiązane następujące błędy:
    • [Galeria Handlowa] Ceny niektórych upraw były nieprawidłowe.
    • [Sklep Jack'a][Pełnia księżyca] Teksty w podpowiedzi były ciemniejsze w Unity.
    • [Gift&Trade] Zła plansza newsów.
    • [Gift&Trade] Sprzedaż przedmiotów nie działała prawidłowo.
    • Nie można było kopiować i wklejać tekstu w okienka (nadal występują problemy z kopiowaniem linku do zdjęcia farmy na poczcie).
    • [Powiększanie] Powiększanie stron powodowało problemy (np. w Wesołym Miasteczku Renzo, ręcznym zbiorem).
    Poniższe błędy zostały naprawione 17.12.2020:
    • [Misje] Przyciski przesuwające listę misji w górę i w dół nie przesuwały widoku w taki sam sposób jak we flash.
    • [Narzędzie do wyburzania] Podczas burzenia dekoracji pozbawionych ładunków narzędzie musiało być aktywowane po usunięciu każdego przedmiotu.
    • [Targ] Podczas składania oferty kwota nagle spadała.
    • [Ikony] Ikony miały dodatkowe podświetlenie.
    • [Dożynki] Naklejka nie była widoczna w albumie.
    • [Targ] Jeśli nazwa użytkownika była bardzo długa, była wyświetlana jako wspólna w dwóch wierszach.
    • [Targ] Wysokie ceny nie mieściły się w miejscu, w którym powinny być wyświetlane.
    • [Dzielnica Rzemieślnicza] Kolor czcionki dla brakujących przedmiotów był czarny zamiast czerwonego.
    • [Renzo] W oknie z pomocą dla Wesołego miasteczka Renzo użyty był zły kolor dla zdobytych punktów.
    • [Ogólne] Brakowało okno gratulacji przy osiągnięciu poziomu 200.
    • [Ustawienia/pola] Gdy ustawienia animacji były wyłączone, drzewa miały błyszczącą animację.
    • [Ogólne] Przedmiot Taniec dreszczu "kolorował" całą polanę na różowo.
    • [Pola] Wyłączenie animacji powodowało, że etapy wzrostu upraw i drzew nie były widoczne.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 grudnia 2020
    niebo016 i Marrylan lubią to.
  3. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Póki co wyłapałam u siebie następujące błędy:

    - żagrody różowe dla chomików, itemy w nawiedzonym domu, w ozdobnym ogrodzie i na wyspie skarbów mają włączoną animację mimo że w ustawieniach jest ta opcja wyłączona
    - W wersji flashowej drzewa zmieniają wygląd w trakcie dojrzewania, na unity wyglądają tak, jakbym je przed chwilą zebrała (przy nawozowcach to jest szczególnie mylące, aż sprawdziłam, czy aby na pewno rano je podlałam turbo zośką)
    - na targu nie działa wyszukiwarka
    - w bocznym pasku zarówno na polach farmowych jak i wyspowych nie działa wyszukiwarka dla drzew, zagród i dekoracji
     
  4. Jagna-z-Bagna

    Jagna-z-Bagna Analityk forum

    ID: 1135072, Opera GX, 30-09-2020, godzina 15:00-16:00, Polska

    Hej! Pierwsze koty za płoty i jakoś się trzeba będzie przyzwyczaić ;) Najpoważniejsza niedogodność - nie mogę skorzystać z siewnika - okno z plonami się wyświetla, a następnie błyskawicznie znika. Nieco mniej uciążliwe - lekko rozmazana grafika, drzewka złotolistne ozdobione są czerwonym kwadracikiem, modrosójka się nie wczytuje, całość troszkę muli :)
     
    Ostatnie edytowanie: 2 października 2020
  5. ANASALKA

    ANASALKA Nadzorca forum

    Z tego co widzę, nie mogę na targu wpisać nazwy produkty.
    Jest też błąd przy wysyłaniu wiadomości, że zaznacza cały tekst i kasuje.
    Nie da się też do znajomych dodać
     
    Ostatnie edytowanie: 30 września 2020
    magdusia668 i niebo016 lubią to.
  6. niebo016

    niebo016 Generał forum

    :oops:Niestety, ale u mnie Unity nie działa, jest szara plansza z napisem :Your browser does not support WebAssembly. Zostaje przy starej farmie. :oops:

    mam chrome

    Twoje posty znalazły się jeden pod drugim, połączyłam.

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 30 września 2020
    magdusia668 i gosiagosia60 lubią to.
  7. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Modrosójki, kręcą się kwiatki i nie da się zebrać mimo ich dojrzałości.
     
    magdusia668 lubi to.
  8. Bilonge

    Bilonge Cesarz forum

    Witam
    U mnie się kręcą kwiatki na wybiegu przy kilku itemach
     
  9. mahartka

    mahartka Baron forum

    -[uzupełniam :)]

    ID: 16517016, 30-09-2020 godz. ok 18:12-18:38 Polska

    wybieg dla zwierząt
    u mnie tkanistyczny wyczyn 5 się nie ładuje i nie da się go zebrać - znaczy się PD się niby dodają ale po przejściu na inną planszę i powrót to znów jest w ładowaniu i ponownie pojawia się wykrzyknik do zbioru

    ogólnie gra załadowała mi się szybciej niż na flashu :)

    ogród ozdobny:
    i jeszcze to - nie da się zebrać itemu spod informacji ;) informacja przesuwa się przy pierwszej śnieżnej zjeżdżalni zaraz pod okienkiem, ale ta wyżej i przy rejsie statkiem już nie-[​IMG]

    nawiedzony dom:
    chyba się przełączę z powrotem ;) bo jeszcze wędrujące itemy ;)

    wodospady
    tropikalny ogród dendrologiczny nie ma u mnie wykrzyknika że gotowe do zbioru - jak i (leśna polana) menażeria zwykła

    leśna polana staw dla zbrojników się nie ładuje (również o 22:20)

    pola generalnie (również za drugim wejściem - 22:20)
    a no i kółeczko z ostatnim wykonanym ruchem (np. podlewanie) nie zapamiętuje i nie ma do wyboru na środku akcji tylko cały czas jest na górze
     
    Ostatnie edytowanie: 30 września 2020
    Rielle78, Magdam.1__ oraz magdusia668 lubią to.
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Do dzielenia się opiniami i wrażeniami zapraszam do odpowiedniego wątku: >Otwarte beta testy - opinie<.

    W tym wątku prosimy zgłaszać błędy, zgodnie z tym co napisane jest w pierwszym poście, cytuję:

    Posty dyskusyjne będą usuwane.
     
    Ostatnie edytowanie: 30 września 2020
  11. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    marcinek74 - Zgodnie z tym, co SMOD_Atena napisała w poście powyżej Twój post usunęłam. Z luźnymi uwagami zapraszam do wątku podanym we wspomnianym wpisie.
     
  12. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    ID49078969 Polska / 30.09.2020 r. godz. 17:30 - 19:40 / wszystkie łąki, rzędy pnącza

    Mam kilka błędów:
    1. Jak chcę zobaczyć co się dzieje na polu w górnym prawym rogu, czy blisko prawego boku to okienko ucieka mi pod ramkę

    [​IMG]

    2. Na pnączu wszystkie itemy mają animację, a w ogrodach nie. W ustawieniach mam animację wyłączoną.

    3. Przy przejściu z łąki na łąkę znaczek z poprzedniej łąki wyświetla się dalej
    [​IMG]

    4. Po wyborze ikonki "szybki siew" gdy chcę przejść do następnej strony z roślinami okno znika i nie da się wybrać następnych roślin.
     
    Ostatnie edytowanie: 1 października 2020
  13. mruwka1979

    mruwka1979 Zaawansowany

    ID 16584907, Polska 21-22, 30.09, Leśna polana, ogród ozdobny i Kryształowy wodospad

    1. Nie pokazuje po najechaniu na zagrodę, item informacji co to jest, ile czasu do zbioru zostało. Nie wrzystkie itemy można zebrać, i nie pamięta szybkiego zbioru.
    2. Nie wszystkie zagrody, itiemy się ładują.
    [​IMG]

    3.I pojawiają się jakieś dziwne animacje
    [​IMG]4. Nie działa Enter i escape
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 30 września 2020
    magdusia668 i Miśkowo lubią to.
  14. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Eh tak ma wyglądać zgłoszenie błędów
    mniej więcej ;)


    ID 53322546
    30 września po 16:00 i drugi raz pok 22:00
    Polska
    Targ
    przeglądarka firefox
    wersja gry flash
    nie można wpisać nazwy towaru

    pojawia się za każdym razem przy próbie wpisania nazwy

    ***
    ID 53322546
    30 września po 16:00
    Polska

    Renzo
    Nie zalicza strzału w balony
    za wolne pokazywanie się tych balonów
    traci się cenny czas

    błąd pojawił się raz

    itp itd :)
     
    Ostatnie edytowanie: 14 grudnia 2020
  15. q.46

    q.46 Czeladnik forum

    ID 26195433, Polska, 30.09 21:30, Pola
    1. Kółko z akcjami nie centruje się nad elementem i czasem ucieka poza okienko. Zdarza się też, że trzeba kliknąć powtórnie, aby się pojawiło.
    2. Pokazują się animacje itemów, pomimo ich wyłączenia.
    3. Nie mogę wybrać niektórych roślin do zasiewu - okienko znika po najechaniu myszą.
    4. Przeważnie rośliny i drzewa pokazują się jako nowo posadzone, mimo że są gotowe do zbioru.
     
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Usunął ;)
     
    gosiagosia60 i zzizzie lubią to.
  17. Art.nimfadorka.

    Art.nimfadorka. Forumowy żółtodziób

    ID: 5377567
    Godzina: 00:10
    Polska
    Wszystkie pola
    Niestety musiałam przełączyć na wersje Flash, bo nie da się nic posiać, ani ręcznie (przez boczny pasek ani bezpośrednio na polu) ani przez siewnik. Plansza z plonami pojawia sie i zaraz znika. Przelogowanie nie pomogło.
     
    sani112 i Magdam.1__ lubią to.
  18. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    ID: 4483138
    1.10 2020 godz. 8:00
    Pasek postępu- info o liczbie pd i tpd wyświetla się powyżej ramki i jest nie do odczytu
    Renzo- nie można zestrzelić ani jednego balonika. Celownik działa ale nie działa strzał.
    W zakładce nie można wpisać wyszukiwanego np.bonusu czy skrzyni
    Nie można wpisać szukanego przedmiotu do wyszukiwarki na targu
     
    Ostatnie edytowanie: 1 października 2020
  19. magdalenaz75

    magdalenaz75 Hrabia forum

    ID: 14854815, Polska
    od 30.09 godz, 20.00 na Chromie, Operze logowanie do gry trwa ok. 40 min, przejście z jednej farmy na drugą trwa ok.10 min , Unity ładuje się do połowy
     
    Magdam.1__ lubi to.
  20. Komas

    Komas Czeladnik forum

    ID:54815938 kraj: Polska
    w dzielnicy rzemieślników nie przeniosło punktów w danych poziomach