Otwarte testy Beta Unity/WebGL FAQ

Temat na forum 'Oficjalne ogłoszenia - gra' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 28 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Eviana

  Eviana Team Leader Team Farmerama PL

  Witajcie, Farmerzy!

  Wreszcie możemy ogłosić rozpoczęcie otwartej bety Farmerama Unity/WebGL. Testy rozpoczną się w środę, 30 września o godzinie 14:00 czasu polskiego! Hurra!
  To była długa, trudna droga dla zespołu Farmeramy, ale teraz jesteśmy po prostu podekscytowani i nawet nieco odetchnęliśmy z ulgą.
  Zapewne możesz sobie wyobrazić, że ostatnie lata były dla nas ogromnym wyzwaniem i nie chcemy wymieniać wszystkich szczegółów, ponieważ zakończyłoby się to napisaniem powieści. Niektórzy z was z pewnością rozumieją, że przeniesienie gry do nowej technologii nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. To nie tylko „skopiowanie” istniejącej gry do czegoś nowego - to o wiele bardziej złożona procedura.
  W ciągu ostatnich lat technologia Unity rozwinęła się drastycznie: wydajność była stale optymalizowana, więc w pewnym momencie ostatniego roku zdecydowaliśmy się wprowadzić fundamentalne zmiany w naszej architekturze, co oznaczało rozpoczęcie prawie od zera. Założyliśmy, że większość z Was rozumie, jak trudne są takie decyzje, ale zrobiliśmy wszystko, aby zapewnić Wam najlepszą jakość i wydajność. Z pewnością to wszystko oznaczało więcej pracy, więcej kompromisów, a w końcu większą presję czasu, ale było warto. Zasadniczo nie tylko osiągnęliśmy to, że Farmerama nie umrze razem z technologią Flash, ale także zapewniliśmy grze długą przyszłość.
  Tak więc od środy możesz łatwo przełączyć się na klienta Unity/WebGL i grać w Farmeramę. Oczywiście zostało jeszcze trochę pracy, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni z obecnego stanu. Przygotowaliśmy FAQ, które zawiera wiele istotnych informacji i mamy nadzieję, że odpowiemy na większość Twoich pytań. Nie spiesz się i uważnie przeczytaj post #2.
  Z drugiej strony: może się zdarzyć, że nie będziemy mogli przenieść wszystkich do wersji Unity/WebGL, najprawdopodobniej z powodu „starszego” sprzętu, który jest używany.
  ALE w takim przypadku robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić każdemu możliwość kontynuowania gry w Farmeramę - równolegle z klientem Unity/WebGL zaczęliśmy już pracować nad alternatywami. Jak zawsze, będziemy informować Cię na bieżąco.
  Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby każdy mógł wypróbować klienta Unity/WebGL i oczywiście jesteśmy wdzięczni również za wszystkie zgłoszenia błędów (prosimy o uważne przeczytanie instrukcji w wątku: >Otwarte beta testy - zgłaszanie błędów< Jak opisano, moderatorzy w porozumieniu z naszym działem CS przejrzą i przetłumaczą zgłoszone problemy, aby przekazać je zespołowi Farmeramy. Przed zgłoszeniem błędu sprawdź, czy problem nie został już zgłoszony przez innego gracza - zmniejszy to już ogromne obciążenie pracą naszych moderatorów.
  Ponadto poświęć kilka minut i wypełnij plik „Gromadzenie danych”: >LINK< To nam ogromnie pomoże! Wszystkie szczegóły można znaleźć również w FAQ poniżej.
  Jak zwykle z radością przyjmujemy każdą opinię - możesz wymieniać się wrażeniami, opiniami i doświadczeniami w wątku >Otwarte beta testy - opinie<. Prosimy o jak najbardziej konstruktywne i szczegółowe podejście, abyśmy w razie potrzeby mogli łatwo zrozumieć i skutecznie zająć się Waszymi odczuciami. Moderatorzy będą nas wspierać w regularnym podsumowywaniu opinii, aby nic się nie zgubiło.
  Za kilka tygodni roześlemy małą ankietę do wszystkich graczy. Szczegóły zostaną podane później, jak zwykle w oficjalnym ogłoszeniu oraz w Newsach.
  Niektórzy z was mogą być ciekawi, co stało się z Wesołym miasteczkiem Renzo. Cóż, działa płynnie w wersji Unity/WebGL. Zdecydowanie powinieneś spróbować. To świetna zabawa!
  Oprócz powrotu Renzo nieco przerobiliśmy targ. Więc co się zmieniło? Oczywiście możesz po prostu spróbować, a także sprawdzić zaktualizowane FAQ zamieszczone w spoilerze w poście #2.

  Więc co jeszcze?
  Co najważniejsze, dziękujemy! Dziękujemy naszym graczom, którzy nie stracili zaufania i pozostali lojalni. Naszym największym celem było udowodnienie Wam, że nie tylko wierzymy w przyszłość Farmeramy, ale także działamy w sposób zrównoważony. Chociaż niektórzy z Was czasem nie ufali naszym wypowiedziom, nigdy nie traciliśmy skupienia i zawsze wiedzieliśmy, że „nadejdzie dzień”. Dziękujemy wszystkim, którzy są teraz tak samo podekscytowani jak my i którzy wspierają nas w ostatniej fazie, aż do oficjalnego rozpoczęcia nowej ery: „Farmerama w Unity”.

  Czy o czymś zapomnieliśmy?
  Może mały gadżet? Ok, zróbmy to!

  Każdy, kto użyje kodu
  OPENBETA
  otrzyma 15 x super nawóz, 1 x wzmacniacz PD rośliny akcji i 1 x chutney marchewkowo-jabłkowy zarezerwowany na swoje konto użytkownika. Kod jest ważny od środy, 30 września od 00:01 do 3 października do 23:59, można go odebrać raz na każde konto.

  Na koniec...
  Ale nigdy najmniej: DZIĘKUJEMY każdemu moderatorowi Farmeramy. Twoje stałe wsparcie było niesamowite. Jesteśmy pewni, że niektórzy z Was wątpili czy cel kiedyś zostanie osiągnięty. Wiemy też, że w ostatnich latach prosiliśmy o bardzo dużo - dzięki Wam możemy uruchomić Farmeramę w dowolnej technologii! Dzięki Wam nigdy nie straciliśmy zaufania do siebie, a dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy odpowiednio wcześnie zidentyfikować problemy. Nigdy nie możemy w pełni opisać naszej wdzięczności, ale mamy nadzieję, że wiesz, jak bardzo cenimy każdego z was. Mamy nadzieję, że wszyscy potraktują Cię z szacunkiem, życzliwością i zrozumieniem, na jakie zasługujesz! Dziękujemy Ci!

  Będziemy na bieżąco informować Cię o wszelkich nowościach, więc miej oko na oficjalne ogłoszenia.
  Dziękujemy za poświęcony czas i ciesz się „Farmerama Unity”

  Twój zespół Farmerama
   
 2. Eviana

  Eviana Team Leader Team Farmerama PL

  FAQ, czyli pytania i odpowiedzi na temat otwartych testów beta

  Planowany start: 30 września 2020 o 14:00 CEST

  Co to jest otwarta beta?
  Faza otwartej bety ma być ostatnim etapem procesu rozwoju klienta Farmerama Unity/WebGL, w którym wesja ta jest dostępna dla wszystkich graczy Farmeramy. W fazie otwartej bety chcemy zobaczyć, jak klient Farmerama Unity/WebGL zachowuje się w środowisku gry na żywo, jak na nie reagujesz oraz aby zebrać i rozwiązać pozostałe problemy.

  Jakie są minimalne wymagania?
  Klient Unity/WebGL to zupełnie inna technologia niż Flash i ma wyższe wymagania systemowe. Intensywnie to przetestowaliśmy i uważamy, że aby osiągnąć akceptowalne wrażenia z gry, gracze Farmerama będą potrzebować co najmniej:

  System operacyjny:
  • Windows: 7 SP1+, 8, 10 (tylko wersja 64-bitowa)
  • MacOS: 10.12+
  • Linux: Ubuntu zmienione przez 16.04, 18.04 and CentOS 7
  Sprzęt komputerowy:
  • CPU: Core i3-3110M (BGA) (wydanie czerwiec 2012)
  • Karta graficzna: Intel (R) HD Graphics 4000
  • RAM: 4 GB
  • System operacyjny: Windows 7, 64-bitowy.
  Niemniej jednak klient Farmerama Unity/WebGL działa również na komputerach z mniej wydajnymi specyfikacjami sprzętowymi, ale czas ładowania może znacznie wzrosnąć i może być konieczne wyłączenie animacji lub ograniczenie jakości obrazu w ustawieniach.

  Której przeglądarki można używać?
  Dowolna najnowsza wersja przeglądarki Firefox, Chrome, Edge lub Safari na komputer.Należy pamiętać, że Internet Explorer nie jest wspierany!
  Jednak aby uzyskać najlepsze wrażenia, zawsze zalecamy korzystanie z przeglądarki Firefox i Chrome (dla obu wersji 64-bitowe) w najnowszej aktualnie wersji.

  Czy w grę można grać na smartfonie/tablecie?
  W tej chwili nie działa to dobrze, zalecamy używanie komputera stacjonarnego lub laptopa.

  Czy może się zdarzyć, że konta zostaną uszkodzone?
  Nie, to niemożliwe.

  Czy może się zdarzyć, że przedmioty się zgubią?
  Nie, to niemożliwe. Niemniej jednak stwierdziliśmy, że w niektórych rzadkich przypadkach niektóre elementy nie są jeszcze dostępne w wersji Farmerama Unity WebGL, w takich przypadkach zobaczysz „kwiatek ładowania”. Sam przedmiot na pewno nie zaginął, nadal dostępny w wersji Flash, a wkrótce będzie również w Unity.

  Gdzie jest punkt dostępu dla klienta UnityWebGL?
  W prawym rogu Twojej gry znajduje się przycisk, który umożliwi przejście na wersję Unity:
  unity dostęp.png
  Zalecamy, aby w tym samym czasie mieć otwarte tylko konto w przeglądarce, zwłaszcza jedno konto z uruchomionym klientem Unity/WebGL.

  Jak długo potrwa ładowanie klienta Unity WebGL?
  Ze względu na to, że technologia Unity/WebGL bardzo różni się od technologii Flash, czas ładowania jest dłuższy w porównaniu do wersji Flash. Dotyczy to zwłaszcza pierwszej próby załadowania klienta lub załadowania po wyczyszczeniu pamięci podręcznej, plików cookie i/lub ponownym uruchomieniu przeglądarki.
  Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że początkowe ładowanie (pierwszy dostęp do klienta Unity) zajmie więcej czasu, ponieważ wszystkie zasoby i treści muszą zostać pobrane w tle, a także musi zostać zainicjowany silnik klienta Unity. Oznacza to, że średni czas początkowego ładowania może zająć więcej czasu niż zwykle, więc prosimy o cierpliwość przy pierwszym uruchomieniu tej wersji.
  Gdy załadujesz grę po raz drugi, trzeci itd., ładowanie gry będzie szybsze. Nie możemy podać dokładnego czasu załadunku, ponieważ zależy on w dużym stopniu od kilku czynników, takich jak:
  • specyfikacja sprzętu -> im mniej wydajny komputer, tym dłuższy może być czas ładowania
  • połączenie internetowe
  • zasoby zgromadzone na koncie
  • wykorzystanie Twojej przeglądarki -> Ważne jest, aby zakładka, na której ładuje się klient Unity/WebGL, była aktywna i nie była zmieniana na inną kartę. Ponadto najlepiej nie otwierać innych witryn internetowych, zwłaszcza takich, które mogą wymagać dużych zasobów procesora.

  Jak zgłaszać błędy/problemy?
  Znajdź szczegóły tutaj: >Otwarte beta testy - zgłaszanie błędów<.
  W skrócie: najpierw sprawdź, czy błąd został już zgłoszony przez innego gracza. Jeśli nie: postępuj zgodnie z instrukcjami. Doceniamy każdy raport o błędzie zawierający wszystkie informacje.

  Co się stanie, jeśli nie można się załadować wersji Unity Web/GL?
  Najpierw zachowaj spokój! Wypróbuj inną przeglądarkę i bądź cierpliwy. Jeśli nic nie pomaga, dodaj swoje dane do tego arkusza (szczegóły poniżej).
  Pomoże to zespołowi Farmerama zidentyfikować problemy techniczne w oparciu o pojedyncze przypadki.
  Pamiętaj: zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przenieść wszystkich graczy Farmeramy do Unity.

  Jak będzie się odbywać zbieranie dodatkowych danych?
  Byłoby wspaniale, gdyby każdy mógł wypełnić ten mały formularz.
  Pomoże to zespołowi Farmeramy zidentyfikować problemy techniczne w oparciu o pojedyncze przypadki.
  unity ankieta.png
  Jeśli potrzebujesz pomocy, oto kilka instrukcji:

  CPU (Procesor):
  Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz „Menedżer zadań” lub naciśnij Ctrl+Shift+Esc, aby go uruchomić. Kliknij kartę „Wydajność” (jeśli nie jest widoczne "Więcej szczegółów" na dole okna, a następnie wybierz „CPU Procesor”. Tutaj pojawia się nazwa i szybkość procesora komputera.

  GPU (Karta graficzna):
  Otwórz menu Start na komputerze, wpisz „Menedżer urządzeń” i naciśnij klawisz Enter. U góry powinna pojawić się opcja dla kart graficznych. Kliknij strzałkę listy rozwijanej, aby wyświetlić nazwę Twojej karty graficznej.

  GPU2 (Karta graficzna 2 - jeśli występuje):
  Zobacz instrukcję GPU.

  Pamięć (Memory):
  Otwórz menu Start, kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer, a następnie kliknij Właściwości. Powinno to spowodować wyświetlenie okna z podstawowymi specyfikacjami komputera. W obszarze System powinna pojawić się wartość oznaczająca zainstalowaną pamięć.

  Szybkość internetu (internet download speed):
  Test szybkości Internetu mierzy szybkość połączenia internetowego. Szybkość połączenia obejmuje takie rzeczy, jak prędkość pobierania i prędkość wysyłania. Zalecamy przetestowanie szybkości Internetu za pomocą tego testu szybkości:
  https://speed.measurementlab.net/#/
  Interesuje nas głównie szybkość pobierania!

  Jak będą zbierane informacje zwrotne?
  Najpierw możesz wymienić się swoimi wrażeniami, opiniami i doświadczeniami na forum. Oto specjalny wątek, z którego możesz skorzystać: >Otwarte beta testy - opinie<. Po drugie, do końca października rozpowszechnimy ankietę, w której możesz ocenić klienta Unity/WebGL. Szczegóły dotyczące ankiety zostaną podane później.

  Czy coś się zmieniło w wersji Unity WebGL?
  W rzeczy samej. Targ został zmodernizowany i działa wesołe miasteczko Renzo (Hurra!), są też mniejsze zmiany wizualne. Reszta gry działa tak samo jak w wersji Flash, ale może wydawać się nieco inna.

  Targ został nieco zmodyfikowany.

  Przede wszystkim jest podział na towary z Farmy i Bahamaramy. Możemy zaznaczyć jedną z opcji lub obie.

  Zmienione zostały również kategorie dostępnych ofert:

  targ kategorie.png

  Rośliny mogą zostać wyszukane według kategorii,

  targ1.png

  podobnie jak zwierzęta.

  targ2.png

  Sporą zmianą jest umieszczenie towarów z Hodowli i Paszy dla zwierząt w kategorii Zwierzęta.

  targ3.png
  Produkt rzemiosła można odnaleźć według zawodu, do którego został przypisany.

  targ5.png

  Nową zakładką, na wzór historii transakcji Gift&Trade jest Kronika targowa. Dane w niej są przechowywane przez 90 dni.
  kronika.png

  Czy są znane problemy?
  Tak, ale nie psują one gry ani nie wpływają zbytnio na ogólne wrażenia. Problemy są głównie trywialne i oczywiście zespół nieustannie naprawia istniejące, ale także nowe błędy.
  Możesz zobaczyć najczęstsze problemy tutaj: >Otwarte beta testy - zgłaszanie błędów<, lista zostanie wkrótce opublikowana i będzie regularnie aktualizowana.

  Jak długo potrwa otwarta beta?
  Nie zdefiniowaliśmy stałej daty zakończenia. Głównie dlatego, że oczywiście obok wersji beta pracujemy nad naprawieniem otwartych problemów i rozwojem nadchodzących wydarzeń i wyprzedaży. Będziemy Cię informować o potencjalnej dacie zakończenia.

  Co z wydarzeniami i sprzedażą?
  Sezon 9 nie jest zaimplementowany w kliencie Unity/WebGL, dostępne są wszystkie aktualnie uruchomione wydarzenia i wyprzedaże. W tej chwili planujemy, aby wszystkie nadchodzące Wydarzenia i Sprzedaż przebiegały równolegle u obu klientów. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wydarzenia i wyprzedaże opracowujemy od podstaw dla klienta Unity/WebGL, więc może się zdarzyć, że realizacja wydarzenia i sprzedaży będzie opóźniona lub w ogóle nie nastąpi. Oczywiście poinformujemy Cię w takich przypadkach za pośrednictwem oficjalnego ogłoszenia.

  Coś jeszcze?
  Tak oczywiście! Jesteśmy wdzięczni za wsparcie!

  Edycja Eviana: dodanie informacji o braku wsparcia dla Internet Explorer
   
  Ostatnie edytowanie: 21 października 2020
 3. Eviana

  Eviana Team Leader Team Farmerama PL

  Witajcie Farmerzy!

  W związku z kilkoma ostatnimi poprawkami błędów zdecydowaliśmy się przesunąć rozpoczęcie otwartej bety dla klienta Unity / WebGL na godzinę 16:00 CEST!
  Przygotujemy drugi kod bonusowy, aby zrekompensować Wam wydłużony czas oczekiwania.
  Dziękuję Wam za zrozumienie i wsparcie,

  Wasza Ekipa Farmeramy
   
 4. Eviana

  Eviana Team Leader Team Farmerama PL

  Witajcie Farmerzy!

  Otwarta beta rozpoczęła się 2 tygodnie temu, wielu z Was brało udział w testach i otrzymaliśmy już od Was mnóstwo opinii, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
  Aby uzyskać jeszcze bardziej solidny obraz sytuacji, chcielibyśmy raz jeszcze zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w testach i gry w wersję Unity. Im więcej graczy gra w daną wersję, tym więcej otrzymujemy spostrzeżeń i cennych informacji, w przypadku których wciąż musimy ulepszyć i zoptymalizować grę.
  Jednocześnie będziemy wdzięczni, jeśli jeszcze więcej z Was poświęci czas na wypełnienie ankiety. Jest to pomocne w naszych wysiłkach na rzecz dalszej optymalizacji wersji Unity i zapewnienia jak najlepszych wrażeń z gry.

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWtCxvSRKRMLE-iZQzT9q_rnvQQGiyJbdCcOWmiqNRYG3cxQ/viewform

  Dzięki za dotychczasową pomoc


  Wasza Ekipa Farmeramy
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.