FAQ Magazyny - Menażeria, Manufaktura, Ogród dendrologiczny oraz Muzeum

Temat na forum 'FAQ - gra' rozpoczęty przez użytkownika FAQ, 14 czerwca 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  N Więcej manufaktur.png
  Od 12 września 2019 w Galerii handlowej można kupić kolejną Manufakturę oraz Tropikalną manufakturę w standardowych cenach (po 299 florenów).
  Po zakupie będzie można posiadać po 5 Manufaktur na Farmie i Bahamaramie.

  N Nowe misje - Manufaktury.png
  Aktualizacja przyniesie również nowe misje stałe, w których będzie można zdobyć schematy potrzebne do ulepszeń manufaktur. Misje, podobnie jak same manufaktury, będą dostępne od poziomu 50.

  T Manufaktura.png
  T Trop manufaktura.png

   
 2. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Od 27 sierpnia 2020 w Galerii handlowej będzie można kupić kolejną Manufakturę oraz Tropikalną manufakturę w standardowych cenach (po 299 florenów).
  Po zakupie będzie można posiadać po 6 Manufaktur na Farmie i Bahamaramie.

  W spółdzielni pojawią się 2 nowe misje stałe dostępne od poziomu 50, w których będzie można zdobyć schematy potrzebne do ich rozbudowy.
  T Manufaktura IV.png
  Tropikalna_manufaktura_IV_v2.png
  30.08.2020 godz. 12:32 - korekty w nagrodach zgodnie z opisem w FAQ pod lupą
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 30 sierpnia 2020
  ania1713 lubi to.
 3. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Co nowego w poradniku?​
  • 13-04-2021 o godz. 12:45 - dodano informację o konieczności odblokowania posągu w celu użycia tropikalnych magazynów.
   
 4. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Od 7 kwietnia w galerii handlowej pojawiła się możliwość zakupu szóstej menażerii i tropikalnej menażerii w standardowej cenie 299 FL. Po odkryciu run na Drzewie mądrości i posągów w Świątyni Małp będziecie mogli mieć po siedem menażerii obu rodzajów.
  Nadal można postawić tylko 5 takich samych magazynów na jednej polanie.

  Wraz z nimi przybędą dwie misje stałe, w których będzie można zdobyć schematy do ich rozbudowy.

  Menażeria V

  men f.png

  Tropikalna menażeria V

  men.png
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 2 maja 2021
 5. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  30.06.2021 w grze pojawi się nowa misja stała, w której będzie można zdobyć Niesamowity ogród dendrologiczny:
  T Niesamowity ogród dendrologiczny III.png

  Wykonując zadanie IV kampanii diamentowej odblokujemy misję, w której nagrodami będą schematy potrzebne do jego rozbudowy:
  T Niesamowity ogród dendrologiczny IV.png
   
 6. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Od 25.08.2021 będzie można kupić kolejne ogrody dendrologiczny na farmę i wyspę. Łącznie będzie można posiadać po 7 magazynów obu typów. Wraz z aktualizacją pojawi się nowa misja stała ze schematami do ich rozbudowy. Misja będzie dostępna po osiągnięciu 50. poziomu.

  T Ogród dendr IV.png
   
 7. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  news.png

  Już od 15.06.2022 będziemy mogli korzystać z nowego magazynu służącego do przechowywania w nim przedmiotów ozdobnych - Muzeum. Ogólne zasady funkcjonowania budynku są takie same, jak innych magazynów.

  Muzeum będzie dostępne dla Graczy mających co najmniej 50 poziom, zajmie 4 małe pola.

  Jedno Muzeum można zdobyć odblokowując runę z nim na Drzewie Mądrości - koszt 600 gwiazdek.

  drzewo.png

  Również jedno można kupić w Galerii handlowej - koszt 399 FL. Łącznie na Farmie można posiadać 2 budynki Muzeum.

  Zdobyty budynek trafi do inwentarza przedmiotów ozdobnych. Będzie go można ustawić wyłącznie na obszarze Farmy tj. na Głównej Łące, Dzikiej Łące, Leśnej Polanie, w Ogrodzie Ozdobnym, Latarni Morskiej oraz na Wybiegu dla zwierzaków domowych.

  W Muzeum można umieszczać przedmioty ozdobne o dowolnej wielkości (także różnej), dostępne dla łąki, na której budynek stoi, z wyłączeniem: farmerskich jaj, zwierząt domowych oraz dekoracji.

  Początkowo Muzeum może pomieścić 4 przedmioty ozdobne.

  gniazda.png

  Ich liczbę można zwiększyć, ulepszając budynek (przycisk uzyskaj więcej gniazd). Po pierwszym ulepszeniu zwiększamy liczbę dostępnych gniazd do łącznie 6, po kolejnym - do maksymalnej liczby 8 szt.

  W miarę ulepszania wygląd budynku będzie się zmieniał.

  main_museum_storage_0.gif main_museum_storage_1.gif main_museum_storage_2.gif

  Do ulepszania Muzeum służą m.in. dedykowane wyłącznie niemu Schematy budowy muzeum.
  Pierwsze ulepszenie wymaga: 8 x Schemat budowy muzeum, 10 x Wiertarka, 10.000 x Cegła, 4.000 x Dachówka.
  Drugie ulepszenie będzie nas kosztować: 16 x Schemat budowy muzeum, 20 x Wiertarka, 20.000 x Cegła, 8.000 x Dachówka.


  Schematy budowy muzeum zdobędziecie w stałej misji Muzeum, która wchodzi do gry 15.06.2022r. - dla Graczy od 50 poziomu.

  misja news.png

  T_misja.png
   
  Ostatnie edytowanie: 16 czerwca 2022
 8. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  W związku z wejściem Muzeum do gry, przedstawiamy dodatkowe informacje dotyczące jego funkcjonowania. W powyższym poradniku skorygowano też informacje odnośnie przedmiotów, których nie można w nim umieszczać.
  • Muzeum można zbierać wyłącznie ręcznie oraz z wykorzystaniem kombajnu dla zwierzaków i bonusowych przedmiotów:
  kombajn.png
  • Po najechaniu kursorem na budynek Muzeum wyświetli się informacja o tym, co otrzymamy podczas zbioru.
  Informacja_zbiór.png

  Zielona strzałka oznacza, że dany przedmiot daje bonus do zbiorów. Liczba przy niebieskim wazoniku to łączna liczba zbieranych przedmiotów. W powyższym przypadku Floreny, Super nawóz, Imprezowa wejściówka i Farmarki.
  • Jeśli przedmiot znajdujący się w Muzeum posiada ulepszenia, to można je nałożyć bezpośrednio w budynku Muzeum (klikając ten przedmiot), ale tylko pierwsze ulepszenie. Jeśli przedmiot ma ich więcej, to w celu nałożenia kolejnych konieczne jest usunięcie przedmiotu z Muzeum. Itemy, które można ulepszyć są podświetlone - zielonym lub szarym kolorem, w zależności od tego, czy posiadamy dane ulepszenie w inwentarzu.
  ulepszanie.png
  • W Muzeum można też umieszczać przedmioty z ograniczoną liczbą ładunków. W ich przypadku wyświetla się informacja o liczbie pozostałych zbiorów.
  przedmioty z limitem zbiorów.png

  Ważne! Zalecamy rozwagę przy umieszczaniu tych przedmiotów w muzeum, ponieważ ich usunięcie z gniazda (jak też usunięcie całego Muzeum) powoduje utratę wszystkich pozostałych ładunków.
  Przedmioty z wykorzystanymi ładunkami należy usunąć, ponieważ nie dają już nic podczas zbiorów. Itemy z (+) stracą "+" z nazwy i trafią do inwentarza, natomiast przedmioty z limitem zbiorów znikną całkowicie.
  • Jeśli w Muzeum umieścimy przedmioty o charakterze tajemniczych sadzonek/skrzyń, jak np. Cudowna skrzynka "Piccolo", to po zbiorze zamienią się one w znajdujące się w nich itemy. Pamiętajcie jednak, że w takim przypadku itemów tych nie będzie można zbierać indywidualnie, a usunięcie z Muzeum przedmiotów z (+), czyli z dodatkowymi ładunkami, spowoduje utratę tych ładunków. Dlatego tu również zalecamy rozwagę.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 czerwca 2022
  Honorat., margaretazet oraz -norbijas- lubią to.
 9. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Już od 16.11.2022 będzie możliwy zakup kolejnego muzeum do przechowywania przedmiotów ozdobnych. Cena pozostanie niezmieniona tj. 399 FL. Po aktualizacji będzie można posiadać łącznie 3 Muzea - 2 do zakupu za floreny w Galerii handlowej oraz 1 z Drzewa Mądrości. Jednocześnie w Spółdzielni pojawi się nowa misja dostępna od 50. poziomu, w której zdobyć można schematy umożliwiające rozbudowę muzeum:

  muzeum II.png
   
 10. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  upiorne muzeum news.png

  Już od 14.06.2023 będziemy mogli korzystać z Upiornego muzeum, służącego do przechowywania w nim mrocznych przedmiotów ozdobnych. Ogólne zasady funkcjonowania budynku są takie same, jak innych magazynów.

  Dostępne będą dwa Upiorne muzea, które można będzie zdobyć wyłącznie jako nagrody w nowej misji stałej (dostępnej od 50 poziomu). Wśród nagród możliwych do wygrania będą także schematy budowy muzeum służące do jego ulepszenia.

  upiorne_muzeum_misja.png

  Zdobyty budynek trafi do inwentarza przedmiotów ozdobnych. Zajmie 4 małe pola i będzie go można ustawić wyłącznie w Nawiedzonym Domu.

  W Muzeum można umieszczać przedmioty ozdobne o dowolnej wielkości (także różnej), dostępne dla łąki, na której budynek stoi, z wyłączeniem: farmerskich jaj, zwierząt domowych oraz dekoracji.

  Początkowo budynek może pomieścić 4 przedmioty ozdobne. Ich liczbę można zwiększyć, ulepszając budynek. Po pierwszym ulepszeniu zwiększamy liczbę dostępnych gniazd do łącznie 6, po kolejnym - do maksymalnej liczby 8 szt.

  W miarę ulepszania wygląd budynku będzie się zmieniał
  fullmoon_museum_storage_0.gif fullmoon_museum_storage_1.gif fullmoon_museum_storage_2.gif

  Pierwsze ulepszenie wymaga: 8 x Schemat budowy muzeum, 10 x Wiertarka, 10.000 x Cegła, 4.000 x Dachówka.
  Drugie ulepszenie będzie nas kosztować: 16 x Schemat budowy muzeum, 20 x Wiertarka, 20.000 x Cegła, 8.000 x Dachówka.​
   
 11. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  N muzeum tropikalne.png

  16.11.2023
  zostanie wprowadzona możliwość zdobycia dwóch muzeów na Bahamaramie. Pierwsze z nich będzie do odkrycia w XII pomieszczeniu Świątyni Małp za 105 Złotych bananów. Po jego zdobyciu drugie będzie można kupić w Galerii Handlowej za 399 FL.

  baha_museum_storage_0.gif baha_museum_storage_1.gif baha_museum_storage_2.gif

  Funkcje i koszty rozbudowy tropikalnego muzeum są takie same jak w przypadku muzeum dla obszaru Farmy z tą różnicą, że można je ustawić wyłącznie na obszarze Bahamaramy.

  Od poziomu 50. w nowej misji stałej do wygrania będą schematy potrzebne do ich rozbudowy.
  T Muzeum tropikalne.png
   
  Honorat. lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.