Opinie Konkurs Świąteczny

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 8 grudnia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. .far1.

    .far1. Czeladnik forum

    Dlaczego nie została oceniona praca MRT_Grega (o czasie i zawiera ID - jury niech się dokładnie przyjrzy)
    Jest to jedna z lepszych prac, a ID jest jeszcze tak ładnie wkomponowane, żeby stanowiło całość pracy.
     
    MRT_Greg lubi to.
  2. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    .far1., taką decyzje podjęło jury.
    Oczywiście Autor pracy może napisać w tej sprawie zgłoszenie do Pomocy Technicznej.
     
  3. MRT_Greg

    MRT_Greg Stary wyjadacz

    Autor pracy nie będzie pisać do Pomocy Technicznej. Znając mechanizmy tam rządzące, jest niemal w 100% pewien, że będzie to miało wręcz odwrotny skutek. Ponadto, przez wzgląd na właściwy mu ostry i bezkompromisowy język wypowiedzi, podejrzewa że to nie ślepota ani złośliwość (o które bynajmniej nikogo nie oskarża) lecz równoważna riposta miłościwie na forum panujących. Nie będzie się zatem z tego powodu unosić czy oburzać.

    Nie będzie również dyskutował z moderatorem, którego wypowiedź jednoznacznie prezentuje postawę moderatorów, do których niegdyś sam należał, i którą to politykę, choć nierzadko nie w smak mu to było, również stosował.

    Dzięki konkursowi na forum na moim kominku stoi oprawiony w cieniutką drewnianą ramkę odręczny rysunek, wykonany w technice trwałej w statycznym rozmiarze A4. Ostatni taki zryw miałem kilka lat temu, zatem żadna nagroda forum/mod/inne nie byłaby w stanie przebić euforii związanej z faktem, że jeszcze potrafię coś narysować odręcznie.

    A jeśli chodzi o nagrodę na forum? – Już ją dostałem. Użytkownicy w licznym gronie potrafili docenić to czego inni nie zauważyli. Ale… jak już wspomniałem – nie mam im (tym innym) tego za złe.

    Ze swej strony pragnę złożyć słowa ogromnego uznania dla pracy –Bagaz– rzeźba jest przepiękna, cały rysunek ukazuje prawdziwe bogactwo kompozycji, grafika przedstawiająca ostrokrzew jest profesjonalna i jedyne co spowodowałoby odjęcie przeze mnie 1 (jednego) punktu to brak dominanty. Ale… to już moje artystyczne skrzywienie ;)

    Pozdrawiam​
     
  4. aweva55

    aweva55 Fanatyk forum

    I widzę ,że konkurs padł :(. Ciekawostka kto się do tego przyczynił ?8)
    Gratuluję wszystkim biorącym udział :)
     
    NASTKA.BURAN i toDzasta lubią to.
  5. patrycja9922

    patrycja9922 Cesarz forum

    Czy tylko ja nie widzę pracy konkursowej MRT_Grega? :(
     
  6. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    Dobry wieczór :)
    Na kilka dni przed świętami już mało czasu na forum, nie mówiąc już o tworzeniu prac konkursowych, tym bardziej szczerze gratuluje wszystkim uczestnikom konkursu niemałego talentu, bo Wasze prace każda z osobna są śliczne i patrząc na nie zastanawiam się co ja tutaj robię... :oops: No ale jak się powiedziało A... to już wypada skompromitować się do końca xD:cry:;) (oczywiście mówię o sobie:p).
    Jednak mimo wszystko całkiem dobrze się bawiłam rysując te moje bazgroły za które szczerze przepraszam i mam nadzieję, że takich konkursów będzie więcej ;)
    Pozostaje mi podziękować organizatorom, współuczestnikom i kibicom za miłą zabawę i życzyć Wesołych Świąt:)
     
    Nutka lubi to.
  7. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    Jury ostatkiem sił, z zapałkami w oczach (dziś przynajmniej ja po walce z piernikowymi domkami:p) czeka na Wasze prace.. :D
    Wszystko się może zmienić.. :)
     
  8. -Bagaz-

    -Bagaz- Okazjonalny autor

    MRT_Greq bardzo,bardzo Ci dziękuję,zrobiło mi się bardzo miło,jestem laikiem w tej dziedzinie, Twoje słowa to najlepsza nagroda :)za wszystkich trzymam bardzo mocno kciuki:)
     
    Nutka lubi to.
  9. MRT_Greg

    MRT_Greg Stary wyjadacz

    Praca (jeszcze) wisi ;)

    Kilka słów, gdyż na wykonanie pracy do trzeciego etapu po prostu brakło czasu.

    Odnośnie prac - każdy z uczestników, moim zdaniem, prezentuje naprawdę dobry poziom. Jeśli kiedykolwiek sądziliście, że nie potraficie rysować, to, mówię Wam to ze szczerego serca, wykreślcie ze swojego słownika słowa: nie potrafię. Jest wręcz przeciwnie.
    Nie jestem jurorem, a ich decyzje nie zawsze pokrywają się z moimi odczuciami (wszak każdy ma swój gust), niemniej uważam że słowa otuchy dla przegranych (Jakich przegranych? Ktoś się czuje przegrany? ;) ) jak i zwycięzców, by się należały. Poznałem to prowadząc onegdaj własne konkursy - wiem jakim kopniakiem (pozytywnym) i zachętą do dalszego działania, może stać się kilka słów. Cóż, nie mam zamiaru wykonywać pracy jurorów ale wspomnieć muszę szczególnie o kilku uczestniczkach;

    janczurka
    - na pewno znasz takiego rysownika, który nazywa się Andrzej Mleczko. Jeśli nie znasz, to polecam zapoznać się z jego twórczością. Jego rysowanie jest niezwykle proste ale trafiające w sedno. Uważam, że również Twój styl choć zgoła inny, znamionuje duży artyzm i zapewne tylko ograniczenia forum nie pozwalają Ci na dosadność rysunku. Uważam, że powinnaś kontynuować przygodę z jednobarwnym szkicem, bo wychodzi Ci to znakomicie. Jeśli weźmiesz moje słowa do serca, to mam nadzieję kiedyś ujrzeć galerię Twoich prac (zaczynając od fejsa, bloga, czy co tam... ;) )

    -Bagaz- - już opisywałem jedną z Twoich prac więc nie będę się powtarzać. Ale muszę napisać, że masz dobrą rękę do malowania. Ładnie operujesz barwami, oddając cienie i odcienie (np cegieł), budując atmosferę (ogień) i tło. To nie są bazgroły amatora. Zatem... w sumie to nie wiem jak to napisać, bo kimże ja w końcu jestem... No dobra. Mam taką prośbę do Ciebie; Zdecyduj się na zakup (może jak szepniesz komuś słówko, to wpadnie pod choinkę - choć w tym roku to trochę późno) np >>TAKIEJ<< pozycji, lub innej podobnej. Tylko nie bierz tych dla dzieci - to już nie twój target ;) Dzięki lekturze nauczysz się jeszcze lepiej jak operować barwą, jak budować kompozycję (dominanta, akcent, pierwszy plan, etc), itp. Polecam jednak wcześniej zaznajomić się z pozycją w jakiejś księgarni (np Empik) - zwróć szczególną uwagę, by była tam też mowa o perspektywie - chodzi o rysowanie w trójwymiarze - bo to najbardziej u Ciebie kuleje.

    iwona1957 - robisz przepiękne trójwymiarowe mozaiki - odnoszę wrażenie, że to nie jedyne Twoje dzieła a jeśli faktycznie to Twój debiut, to radzę kontynuować. Kilka elementów z twoich prac przypomniało mi ozdoby, które wykonywałem z mamą na choinkę. Tak trzymaj i rozwijaj w tym kierunku ;)

    marmlada - nie miej kompleksów, że ktoś rysuje lepiej. Po ostatniej twojej pracy widzę pewną umiejętność aksonometryczną. Poczytaj na ten temat - to daje też fajne możliwości. Aksonometria -> Perspektywa -> Kompozycja. Ciekaw jestem efektów ;)

    Trzymam kciuki za Was wszystkich. I pamiętajcie - przegrywają tylko ci, którzy nie próbują - Wy już wygraliście ;)

    PS.
    Że w farmę nie gram od dłuższego czasu, wielokrotnie powtarzałem. Moja obecność w konkursie wiąże się jedynie z sentymentem do miejsca gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy nadal tu są. Wziąłem udział dla czystej zabawy. Może gdyby nie decyzja jury, udałoby mi się znaleźć czas dla trzeciego etapu a tak to brakło motywacji. Pewnie pojawiłoby się pytanie - a co gdyby zajął któreś tam miejsce? Odpowiedź prosta - zrzekłbym się na rzecz kolejnego uczestnika. Nieraz dawałem do zrozumienia zarówno niektórym członkom ekipy jak i na forum, że nie zależy mi na nagrodach "rzeczowych" . Wystarczyło nieco empatii. Cóż... Udział w konkursie z Wami, Wasze pochlebne opinie oraz docenienie mojego warsztatu, są dla mnie największą nagrodą. I tyle. Basta!

    Cymcie się
    ;)
     
  10. -Bagaz-

    -Bagaz- Okazjonalny autor

    MRT_Greq wzięłam sobie Twoje słowa do serca, jak mi życia starczy to się bardzo postaram;)trafiasz w sedno, widać ze znasz się na rzeczy,bo ja to tylko tak, dla rozrywki,bardzo lubię malować:)nie mam pojęcia o Twoich pojęciach, nie znam ich,ani innych tych malarskich określeń:)mimo to,chyba zacznę się interesować ,za co Ci bardzo dziękuję! początek posta mnie rozwalił;)wszystko napisane jakby w punkt;)szkoda że użytkownicy nie mogą sobie punkcika przyznać;)przykro mi że Twojej pracy nie ma,w tej przedświątecznej gonitwie nawet nie wiem dlaczego?ja bym tego nie potrafiła zrobić:)
     
    -katie1234- i Nutka lubią to.
  11. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  12. -Bagaz-

    -Bagaz- Okazjonalny autor

    oooo,dziękuję bardzo mnie to cieszy:)a jak mogę oddać swojej miejsce mojej faworytce?jest taka możliwość?:)
     
    -katie1234- lubi to.
  13. janczurka

    janczurka Stały bywalec

    toDzasta, Nutka oraz -katie1234- lubią to.
  14. marmlada

    marmlada Fanatyk forum

    Dobry Wieczór
    święta miałam wyjazdowe i dopiero dziś mam czas tu zaglądnąć, ale lepiej późno niż później :p

    Laureatom, ale także wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję udziału w konkursie i wspaniałych prac. Dziękuję ekipie za pomysł i oby więcej takich konkursów w przyszłości (choć nad nagrodami dla podium warto troszkę pomyśleć;))

    MRT_Greg Dziękuję za uwagi. Poczytam, popróbuje, zobaczymy jakie będą efekty.

    Mimo dość zapracowanego czasu miło było wziąć do ręki ołówek i kredki i coś tam po bazgrać, jeszcze milej było popatrzeć na prace innych (często zaglądał do wątku konkursowego podziwiać Wasze dzieła) więc wszystkim uczestnikom jak i kibicom dziękuję za miłą zabawę.
     
    -katie1234- i Nutka lubią to.
  15. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Dziękuję raz wszystkim za udział i zabawę. Temat zamykam i archiwizuję.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.