Opinie Konkurs Świąteczny

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 8 grudnia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. TL_Mouse

    TL_Mouse Guest

    KONKURS ŚWIĄTECZNY

    ScreenHunter_167 Dec. 08 14.07.png
    Cała farma szykuje się powoli do Świąt, Sowa Eleonora donośnym głosem zadaje pytania z listy dotyczącej świątecznych przygotowań:
    - Przepisy na potrawy są?
    - Są! - woła Franek.
    - Choinka jest? - zahukała Eleonora.
    - Jeszcze nie ścięta, ale już wybrana - zagrzmiało stadko młodych bobrów.
    - Ozdoby choinkowe?
    - Zostały z tamtego roku - zapiszczały myszki, po czym jedna zawołała - Ciasteczka tylko trzeba upiec!
    - Lista życzeń napisana, każdy wybrał prezent dla siebie?
    - Taaak! - zawołały chórem zwierzaki
    - Kartki przygotowane? - zaskrzeczała Eleonora.
    I zapadła cisza. Wszyscy sprawdzają, szukają...
    Eleonora woła:
    - Gdzie jest Krecik?!?! To on w tym roku odpowiadał za kartki świąteczne! Jeżeli nie wyślemy kartek do Świętego Mikołaja prezentów nie będzie! - prawie na jednym oddechu zawołała Eleonora.
    Na farmie zaległa głęboka cisza, wszyscy zamarli z przerażenia a Kosmiczna Krowa zemdlała z nadmiaru wrażeń.. A Krecika jak by gdzieś licho porwało.. Pod ziemię się zapadł..

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Pomóż mieszkańcom Farmeramy stworzyć unikatowe kartki na których znajdą się listy z prośbami o prezenty!

    Zasady konkursu:
    • Konkurs potrwa od 09.12.2015 do 24.12.2015 i będzie się składał z 3 etapów. Pierwszy etap potrwa od 10.12.2015 do 13.12.2015 do godz. 12:00. Drugi etap potrwa od 15.12.2015 do 18.12.2015 do godz. 12:00. Trzeci etap potrwa
      od 20.12.2015 do 23.12.2015 do godz. 12:00.
    • W dniach: 09.12.2015 podamy wybrane przez nas elementy do I etapu; 14.12.2015 podamy wybrane przez nas elementy do II etapu; 19.12.2015 podamy wybrane przez nas elementy do III etapu.
    • Przedmiotem każdego etapu jest wykonanie kartki o maksymalnych wymiarach: szerokość - 800 pikseli, wysokość - 500 pikseli w formacie jpg, png lub gif (statyczny). Autorzy prac o wymiarach większych niż określone maksimum będą zdyskwalifikowani z udziału w danym etapie.
    • Prace mają być wykonane samodzielnie, odręcznie - nie będą brane pod uwagę prace wykonane w komputerowych programach graficznych. Wykonaną pracę należy sfotografować lub zeskanować, a następnie nadać wymiary określone w poprzednim punkcie.
    • W każdym etapie przedstawione zostaną 3 elementy, które muszą znaleźć się na kartce.
    • Prócz elementów obowiązkowych dozwolone jest używanie dowolnych elementów w celu stworzenia pracy.
    • Każdy z Uczestników może przedstawić tylko jedną pracę konkursową w danym etapie.
    • Po zamieszczeniu posta nie można go edytować.
    • Wyniki każdego z etapów będą podawane następnego dnia po zakończeniu danego etapu.
    • Punktacja dostępna dla każdej pracy jest od 1 do 5 (każdy juror przyznaje określoną ilość punktów, które następnie są sumowane), w dwóch kategoriach:
      - pomysł i kreatywność, oddanie tematyki pracy -> 1-5 pkt.
      - jakość i estetyka wykonania ->1-5 pkt.
      Różni uczestnicy konkursu mogą otrzymać taką samą liczbę punktów. Każdą pracę można wykonać dowolną techniką np.: rysunek, kolaż, wydzieranka. Maksymalnie można zdobyć za jedną pracę 50 pkt. W całym konkursie maksymalnie można zdobyć 150 pkt.
    • Wyniki konkursu podamy w dniu 24.12.2015.
    • W konkursie mogą brać udział polscy użytkownicy for Farmerama.
    • W konkursie może brać udział ekipa z wyjątkiem jurorów.
    • Udział w konkursie jest dobrowolny. Do konkursu można przystąpić i zrezygnować w każdej chwili, choć szanse na wygraną zwiększają się wraz z uczestnictwem we wszystkich etapach.
    • Prace należy składać wg dat i godzin ustalonych na każdy z etapów. Prace zamieszczone przed, lub po wyznaczonym terminie nie wezmą udziału w konkursie.
    • Kartki powinny być tworzone przez samego Użytkownika, nigdzie wcześniej nie publikowane. Dyskwalifikowane będą wszelkie przejawy plagiatu.
    • Do pracy konkursowej należy dołączyć odręcznie napisane na kartce ID Gracza startującego w danym etapie konkursu.
    • Prace w żaden sposób nie mogą naruszać Regulaminu forum.
    NAGRODY:
    [​IMG] I miejsce - 30% więcej PD na czas 48h + 15x super nawóz + Zagroda dla Reniferów
    [​IMG] II miejsce - 20% więcej PD na czas 48h + 10x super nawóz + Zagroda dla Reniferów
    [​IMG] III miejsce - 10% więcej PD na czas 48h + 5x super nawóz + Zagroda dla Reniferów

    Klasyfikację ogólną po każdym etapie można zobaczyć >>TUTAJ<<


    Skład JURY:
    - TL_MOUSE
    - BA_Chris
    - BA_Izolda*
    - SMOD_Atena
    - SMOD_Wadera*

    Czekamy na Wasze prace!


     
    -katie1234- lubi to.
  2. babydelfi

    babydelfi Ambasador forum

    hmmmm ciekawie się zapowiada

    kartki nie są moją najmocniejszą stroną, ale może uda się coś zrobić :)
     
    bari06, LadyMirabelle oraz -katie1234- lubią to.
  3. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    fajnie, jestem ciekawa tych prac. Zawsze z niecierpliwością czekam na takie konkursy, bo miło podpatrzeć jakie talenty mają nasi Gracze :)
     
  4. LadyMirabelle

    LadyMirabelle Okazjonalny autor

    Nigdy nie brałam udziału w takim konkursie i daaawno nie wykonywałam tego typu prac:):p ale kusi mnie, żeby spróbować, chociaż by po to, żeby obudzić swoją kreatywność:D
     
    bari06, toDzasta oraz -katie1234- lubią to.
  5. poli001999

    poli001999 Stały bywalec

    A gdzie te kartki wysyłać ? :D
     
    -katie1234- lubi to.
  6. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Duże wyzwanie, ale artyści są wśród nas. Do dzieła!
     
    -katie1234- lubi to.
  7. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    poli001999 konkurs startuje jutro (10-go) wtedy też będzie można zamieszczać prace z 1 etapu :)
     
    -katie1234- lubi to.
  8. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    -katie1234- lubi to.
  9. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    -katie1234- lubi to.
  10. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    Tak - zawsze tak było. 1 etap startuje 10.12.2015 czyli dopiero jutro.
     
    -katie1234- i eliza9070 lubią to.
  11. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    To się usunę, jeszcze ktoś przeczyta i będzie zamęt!
     
    -katie1234- lubi to.
  12. PaulinkaG1904

    PaulinkaG1904 Aktywny autor

    Wszystkim startującym, życzę dużo szczęścia i mnóstwa kreatywnych pomysłów :inlove:
    Ja niestety nie mam za grosz talentu do takich rzeczy, więc będę trzymać za wszystkich kciuki ;);););)
     
    eliza9070 i -katie1234- lubią to.
  13. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    konkurs ciekawy:D
    tyle,że nagrody w tym roku mało ciekawe:(
    w ubiegłym roku były o niebo lepsze........................
    ale..............może spróbuję................
     
    ells.w87, eliza9070 oraz -katie1234- lubią to.
  14. AsiaPelasiax

    AsiaPelasiax Wielki mistrz forum

    Hm..a powiedzcie mi czy jesli się zgłoszę i narysuje tą kartkę i czy jak by np renifer był podobny do jakiegoś z innernetu to co wtedy?
    nie chodzi mi o przekalkowanie danego obrazka. Tylko że chodzi mi o to że rysuje patrząc na dany obrazek (może nie byłby identyczny ale zawsze coś podobnego jest).
    wtedy to też jest plagiat?
     
  15. etanus

    etanus Forum Pro

    No wydaje mi się ze nie. Przecież każdy reniferek ma 4 kopytka, rózki, ogonek, pupcie. Na wszelki wypadek można narysować reniferka z jednym oczkiem a to już plagiatu na pewno nie będzie!xDxDxD
     
    MOD_Magiczna, eliza9070 oraz toDzasta lubią to.
  16. QQRYQ333

    QQRYQ333 Hrabia forum

    Marchewka Ja pikole!!!!!! xDxDxDxDxDxD
    Patrząc na nagrody jestem za chmielem
     
    ankagdw i eliza9070 lubią to.
  17. Agnes89

    Agnes89 Zaawansowany

    Gdzie są prace nikt jeszcze nie wrzucił czy źle patrzę?
     
  18. SMOD_Wadera*

    SMOD_Wadera* Guest

    Prace można wklejać w tym wątku: Konkurs Świąteczny 2015 :)
    Mam nadzieję że jeszcze wiele kartek się pojawi.. Obecny ich brak wiąże z przygotowaniami i poprawkami i upiększaniem.. :)
     
    toDzasta lubi to.
  19. Agnes89

    Agnes89 Zaawansowany

    Szczerze napiszę, że nagrody są bardzo słabe. A ta zagroda dla reniferów jako nagroda to pomyłka :( Zwłaszcza że można ją kupić za 2500sg (co samo w sobie jest ze strony BP bardzo nie fair zagraniem). Narysowałam pracę bo chciałam się wykazać plastycznie i coś pokolorować :p Ale teraz się zaczyna nerwówka przed świąteczna więc chyba dalej nie będę brać udziału chyba że znajdę chwilę i chęci artystyczne. Wszystkim życzę miłego konkursu ;)
     
  20. MRT_Greg

    MRT_Greg Stary wyjadacz

    Co mnie podkusiło...? Chyba jakaś moc (lub inna ciepła struga) na mnie spłynęła i kazała wejść na FF. No przecież! Wszak to zbliżają się święta BR a to jedyny czas na forum, podczas którego trwają wypaśne konkursidła. Konkury owszem a sidła w sumie takie sobie. Renifery na nagrodę są jak Kevin na Polszmacie. Przejadły się. No chyba, że ktoś lubi dziczyznę. Drogie żiri! Nie jestem na bieżąco z farmerskimi hodowlami ale skoro nawet ja wiem czym są renifery, to chyba faktycznie coś jest na rzeczy. To tak jakbyście na prezent pod choinkę dostali wrzeciono. No fajnie. Łał... ale bajer. A tu się tak fajnie kręci. Yeee... Hmm... gdzie by je postawić. Czekaj! Gift będzie jak znalazł! Albo surprise trade.

    Ale powyższe to tak na marginesie. Ja w innej sprawie. Znaczy konkursowej, żeby nie było żem tu tylko pospamować przylazł i nie na temat "pisać głupoty", tylko nieco... hmm... technicznej.
    Pomijając fakt, że info odnośnie konkursu przeczytałem o 12:15 czasu lokalnego czyli, niech to jasny gwiazdki wykrzykniki trafi, 15 minut po ptokach. Można by rzec, że żem się spóźnił jak czas u piętnastolatki; zupełnie nieświadomie. No kurczak, nie wiem jak to się stało...
    Do rzeczy... bo na razie od rzeczy...

    Oczekując z niepokojem, jak młody tatuś na przyjazd teściowej, kolejnego etapu, wczytałem się w zasady konkursu i od tego czasu (jest 16:30 czyli już trochę okresu minęło) łamię sobie głowę wzdłuż, w poprzek a nawet wspak i nie wiem jak wyjść z impasu.
    Otóż:
    • Przedmiotem każdego etapu jest wykonanie kartki o maksymalnych wymiarach: szerokość - 800 pikseli, wysokość - 500 pikseli w formacie jpg, png lub gif (statyczny). Autorzy prac o wymiarach większych niż określone maksimum będą zdyskwalifikowani z udziału w danym etapie.
    • Prace mają być wykonane samodzielnie, odręcznie - nie będą brane pod uwagę prace wykonane w komputerowych programach graficznych.
    Ależ ja jestem zacofany. Przetrzepałem... szuflady, a coście myśleli?, znalazłem 15 linijek, liniałów, ekierek, krzywek, skalówek i innych narzędzi młodego technika i na żadnej nie znalazłem podziałki na piksele. Jest na milimetry, centymetry, decymetry, metry i kilometry. Nawet na Fahrenheity! A nie; to termometr. Niestety na piksele nie mam.
    Onegdaj pracując jako grafik, przyszło mi kilkakrotnie przeliczać piksele na centymetry i odwrotnie i przyznam się szczerze, że nigdy nie wiedziałem czy przeliczam we właściwą stronę. (Czyli w sumie nie mam co się dziwić klientowi, który zamiast 150 wizytówek wydrukował sobie 150 plakatów...).
    Tak więc siedzę od 12:15 i liczę. Liczę na Was. Że mi pomożecie ogarnąć tę zagwozdkę.

    A jak już się uporamy z liczeniem to przejdziemy do kolejnego problemu; rysowanie (czym) odręczne w formacie gif statyczny. Dla bystrzachów pytanie za 100 punktów; rysowanie odręczne w formacie gif ruchomy (początkowo myślałem o uciekającej kartce a ja za nią z kredką w ręku ale tu pojawił się kolejny problem; z jaką prędkością się poruszamy, w jakim czasie i na jaką odległość, inaczej mówiąc 3G=?)

    Tak więc oczekując na równie zrozumiałą jak powyższy wykład odpowiedź, siedzę i... O! Chyba mokra pielucha... :(
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.