INFO:Konkurs graficzny "Trudne pytania"

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Izolda*, 1 października 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Free Online Image Editor
     
  2. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    aha, to taki jakiego nie mam, nie znam, nie używam, bo nie umieć :p
     
  3. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    To prosty program,skoro taki fachowiec,jak ja go opanował :p
     
  4. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    oj tam, oj tam :D

    Ale super, tu można zrobić, że pada deszcz albo śnieg
     
  5. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Albo serduszka lecą...xDxDxD
     
  6. -MarekW-

    -MarekW- Cesarz forum

    Dzień dobry wszystkim :)
    Bardzo celnie, trafnie i rzeczowo Magiczna :) Tak jest, gust mamy bardzo różny i podejście do tematu również. To musi skutkować zróżnicowaniem ocen i ich wysokością. Ale etapów jest 10, a pamiętamy doskonale z poprzednich edycji, że efekt rywalizacji był niewiadomy do ostatniej chwili. Dlatego właśnie Twoja opinia wydaje się tak cenna, bo wynika z niej jasno, że trzeba robić swoje - bez zniechęcenia, zawodu i rozczarowań - do samego końca :)
    :)
    ... jak zobaczyłam pierwsze miejsca - to wiem, że to może było pomysłowe i może nawet dobrze wykonane, ale ja też tak potrafię ... jeżeli nie w tym etapie, to w następnym, albo jeszcze w następnym ... wiem, że z etapu na etap będę coraz lepsza ...
    Prawda Magiczna ? ;):)
    :)
    Konkurencja zawsze była bardzo silna, nieprzewidywalna, bardzo pomysłowa i kreatywna. Jeżeli udało się w takim gronie wysunąć do przodu o czubeczek nosa i to dwa razy ... to nawet z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że trzeci raz udać się to nie może xDNatomiast już teraz wiem, że zadanie, które stoi przed jurorem, nawet o jotę nie jest łatwiejsze, dostarcza wielu emocji związanych z odpowiedzialnością, a przede wszystkim zmusza do dogłębnej, wielopłaszczyznowej analizy wystawionych prac.

    MRT_Greg już gratulował, ale pozwolę sobie raz jeszcze pogratulować wszystkim uczestnikom odwagi, weny, zdolności i poczucia humoru, a dla osób na podium, oczywiście wielkie BRAWO !! :)
     
  7. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Magiku - nie zrozumiałaś. Mój pomysł mógłby być odebrany jako łamiący (tak trochę) regulamin (przynajmniej przez część osób by to mogło zostać tak odebrane). Nie chodziło mi o to, że się komuś podoba lub nie ;) A nie wypada jednak mi dawać kontrowersyjną pracę (niefortunnie to wcześniej napisałam o tym podobaniu - chodziło mi o interpretację w stosunku do regulaminu). A innego pomysłu nie mam. No i czasu jakoś mniej od wczoraj (klik w link w sygnaturze i jasne). Może jeszcze na coś przypadkiem wpadnę, ale raczej wątpię.
     
  8. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    Hejka,
    wstawiłam, ale ja, co bym nie robiła każdą animację na zwykłe foto zmienię...
    Gosiu, nie wiem, czy skumam i czy czasu starczy... ale mogłabyś mi napisać jak ciemniakowi jak wstawiasz gify?
    Czy robisz podstawowy obrazek, przenosisz go na serwer? i tam wrzucasz gify? ładujesz do foto?
    wlazłam nawet na ten free Editor... i tylko rozbrykana mi się załadowała...


    MRT_Greg ..hmm...myślałam, że taka ilość kupy to za dużo na nasze forum...
    -MarekW- a ja tu jestem, bo mnie wątek setnie ubawił...posty w nim napisane...
     
    Ostatnie edytowanie: 14 października 2014
  9. MRT_Greg

    MRT_Greg Stary wyjadacz

    A ja jeszcze dorzucę od siebie, że (powtarzając po raz enty :D ) zwracamy najbardziej uwagę na odpowiedź na pytanie. Jak zostanie ona udzielona to już sprawa uczestnika konkursu. Już po pierwszym etapie widać było, że możliwości jest sporo.
    Mi od dziecka wpajano tezę jakoby odpowiedź pytaniem na pytanie nie jest odpowiedzią. Niemniej było to w tym samym mniej więcej czasie, co informowanie mnie jakoby przyniósł mnie bocian. Ponieważ, jak można się domyślić, po latach okazało się - UWAGA DZIECI - SPOILER - NIE CZYTAĆ - że druga kwestia to pic na wodę, fotomontaż - TERAZ JUŻ MOŻECIE - trudno się dziwić, że i do pierwszej kwestii zacząłem podchodzić równie sceptycznie. To mniej więcej tak jak wciskanie przez lata podstawówki kitu, że jakoby sumę liczb od 1 do n (parzystej) można było wyliczyć jedynie ze wzoru; 1+2+3+4+....+n. Ten kto zawędrował nieco wyżej niż pierwsze 8 lat edukacji, wie, że możliwości jest więcej.

    I tak to sobie sprytnie przeszedłem do meritum :D
    W trakcie weekendowego MRT nouveau, rozmawialiśmy ze Zgredkiem o ciągach matematycznych,na przykładzie sumy od 1 do 10 i wspomniałem wówczas o dwóch możliwościach liczenia.
    Pierwszy sposób opiera się na matematyce intuicyjnej - raczej nie do sklasyfikowania. Wzór jest bowiem niematematyczny
    E1->10 to połowa i połowa napisana obok siebie, czyli 55. I tak z każdą liczbą pomnożoną przez 10. Czyli E1->100 = 5050. Niestety ma to zastosowanie tylko do E1->10 (100, 1000, 10000,...) Usiłowałem sobie nawet na tej podstawie wyznaczyć wzór ale wciąż się gubiłem przy wyznaczaniu odpowiedniej zmiennej.
    Drugi sposób to matematyka "przymiotnik odnazwiskowy" (nadal nie mogę sobie przypomnieć właśnie nazwiska) - ciekawy wzór, który można zastosować do wszystkich sum liczb od 1 do n (parzystej). Czyli;
    E1->n(p) = n/2 x (1+n)
    Oczywiście jest jeszcze możliwość "na przedszkolaka" czyli; 1+2+3+4+...+n :D
    Nawiasem mówiąc - bazując na pierwszej możliwości wyznaczyłem sobie niegdyś własny ciąg do obliczeń a dopiero jakiś czas później obejrzałem film o matematyku, który podał drugi sposób i... wyszło, żem odkrył Hamerykę :D;
    E1->n(p) = n/2 x n + n/2 - co po uproszczeniu daje właśnie n/2 x (n+1)

    O ile w ogóle wiadomo o co mi cho... :p
     
  10. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Ściągam gifa z netu,zapisuję na komputerze.W programie masz"przeglądaj",wybierasz swojego gifa,zaznaczasz na dole"przekształć do gif i rozmiar,jaki chcesz mieć.I wciskasz wyślij-cała filozofia :Da dalej,to już sobie z nim robisz,co chcesz i zapisujesz(u mnie w pobieranych się zapisuje)A jak chcesz zrobić całą sygnaturę to ja robię tak:najpierw sobie przygotowuję gifa i zapisuję.Później wstawiam tło,odpowiednio przycinam,następnie ściągam gifa i resztę,co mi jest potrzebna(po kolei) i całość też zapisuję do ściąganych.Pomogłam coś?
     
  11. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    Dzieki ogromniaste...sprawdzę.. czyli najpierw jakby co, tło mam dać? i gdzie tam jest rejestracja?

    PS. w kompie to mam kupe gifów...lubię animacje..
     
    empatyczna lubi to.
  12. amber♥

    amber♥ Komandor forum

    Hejka Naska..:) Tak musisz najpierw tło dać ..w tym edytorze jest na samym końcu HELP-(pomoc*) ..jak działasz na Chromie to Ci przetłumaczy ...program jest zupełnie darmowy i nie wymaga rejestracji - ani niczego ..:D
     
  13. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Tam nie trzeba się rejestrować.Najpierw tło-jak już masz przygotowanego i zapisanego gifa xDPóźniej gifa i resztę,co potrzebujesz do obrazka-tych zwykłych nie musisz przygotowywać specjalnie-suwakiem zmniejszasz lub powiększasz i ustawiasz na właściwym miejscu.
     
    NASTKA.BURAN lubi to.
  14. ZgredzioO

    ZgredzioO Wielki mistrz forum

    Pewnie o to, że Kangoo się nie zgodziło pół bączka w równaniu ;)
     
    NASTKA.BURAN lubi to.
  15. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    Prawda, polać mu :p
    Masz rację, dzięki podpowiedziom Gosi właśnie odkryłam prosty programik, dodatkowy do Painta i PhotoFiltre (którego z kolei Muska mi poleciła). Więc lecę się uczyć wstawiać gify :D
    oby, bo lubię Twoje prace Mili ;)
     
  16. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    :D:DJak wszyscy prace z mrugaczami powstawiamy,to nam jeszcze szanowne Jury oczopląsów dostanie :cry:
     
    MOD_Magiczna lubi to.
  17. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    Cześć
    Dzięki Gabi...już tam wlazłam...
    Gosiu, dzięki... jakby co to będę pytać...bo ciut obco to wygląda...na razie
     
    empatyczna i gosiagosia60 lubią to.
  18. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Kochana,jak JA rozgryzłam,to i Tobie się uda 8);)Ale oczywiście,pytaj jakby co-tyle,że ja metodą prób i błędów :Di jeszcze całego nie opanowałam :p
     
  19. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    Uf..zrobiłam... ale poprawić sie nie da...1 fotka na 24 godziny???
    Umieć....naumieć.... hej Magiczna
     
  20. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    no cóż, jeszcze sporo tygodni konkursu przed nami, więc na pewno się nauczę :D
     
    NASTKA.BURAN lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.