G&T - ostrzeżenia przed utratą mienia

Temat na forum 'FAQ - eventy' rozpoczęty przez użytkownika FAQ, 24 stycznia 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  czerwona lampa..gif

  ostrzeżenie.png

  Jeśli jednak chcesz dokonywać wymian za pomocą opcji “Podaruj” rób to ze zdwojoną ostrożnością:
  1. Jeśli nie znasz osoby, z którą chcesz się “wymienić” prezentami, nigdy nie wysyłaj swojego prezentu jako pierwszy.
  2. Zapytaj na forum czy użytkownicy znają daną osobę i skutecznie dokonali z nią wymiany. Nie sugeruj się pojedynczą rekomendacją od nieznanego gracza. Poczekaj, aż potwierdzą to stali bywalcy forum.
  UWAGA: Nie można nikogo oskarżać o oszustwa lub to sugerować, ale brak rekomendacji również powinien być cenną wskazówką.
  3. Zanim wyślesz swój prezent dokładnie sprawdź nick gracza. Upewnij się:
  • czy dokładnie go wpisujesz;
  • czy gracz na pewno ma taki sam nick w grze co na forum;
  • czy nick, na który chcesz wysłać prezent jest dokładnie taki sam jak ten, który znasz - czy nie zawiera dodatkowych liter, cyfr, znaków specjalnych (w tym takich, które przypominają odpowiednie litery).

  Jak mawiają, pośpiech jest konieczny tylko przy łapaniu pcheł! W przypadku podarków, lepiej każdy krok trzy razy sprawdzić i trzy razy przemyśleć niż potem płakać nad rozlanym mlekiem. Wydarzenie zazwyczaj trwa kilka dni, jest na to czas. Jeśli ktoś Cię pośpiesza i sugeruje, że ma kilku na Twoje miejsce, lepiej zrezygnuj i podaruj to komuś innemu żeby ograniczyć ryzyko.

  Jeśli masz choćby najmniejsze wątpliwości:
  • Sprawdź nick gracza (zwracając szczególną uwagę na jego pisownię) w forumowej wyszukiwarce:
  wyszukiwarka forum.png

  • Jeśli pod nickiem, którego szukasz nie ma postów, jest ich bardzo mało, albo są niemerytoryczne, Twoja czujność powinna wzrosnąć! Upewnij się, że to na pewno jest ten gracz o którym myślisz, dopytaj na forum czy go znają i polecają współpracę z nim.
  • W wątku do podziękowań możesz sprawdzić czy ten Gracz wymieniał się z kimś wcześniej.
  nick.jpg
  • Poproś osobę, z którą chcesz dokonać wymiany, aby potwierdziła ją na forum, w wątku dotyczącym mini eventu Gift&Trade. Wątek dynamiczny zwykle otwierany jest przez Graczy w dziale >Dyskusje o grze i nie tylko<. Takie potwierdzenie, co prawda nie autoryzuje zawartej między Wami umowy, ale osoby które mają złe zamiary zwykle wolą nie pokazywać się na forum. Brak potwierdzenia to znak ostrzegawczy. Nie oznacza, że ktoś chce Cię oszukać, ale ryzyko wzrasta.
  • Lepiej stracić pozornie świetną okazję niż bezpowrotnie stracić swoje farmerskie zdobycze na rzecz osób, które zdobyły je od Ciebie podstępem.
  Co zrobić, żeby nie wyjść na wyłudzacza?
  • Jeśli umawiasz się z kimś, zrealizuj swoją propozycję.
  • Zastanów się, czy będziesz dostępny w najbliższych godzinach, by zrealizować ofertę i odpowiadać na pytania.
  • Zdarzyło się coś niespodziewanego? Brak prądu, internetu, zorientowałeś się, że jednak nie masz przedmiotu? Wytłumacz osobie, z którą się umawiałeś co się stało i przeproś. Jeśli zdążyła wysłać Ci prezent, prześlij jak najszybciej swoją część lub odeślij prezent. Jeżeli mini event się skończył, obiecaj i zrób to na początku następnej edycji.
  • Nie denerwuj się, jeśli ktoś chce sprawdzić opinię na Twój temat. Również możesz wyszukać jej nick na forum, w wątku podziękowań lub zapytać czy ktoś zrealizował już wymiany z tą osobą.
  W pędzie za okazjami nie zostawiaj otwartych drzwi!
  • Te zasady mają zastosowanie na co dzień, ale podczas mini eventu możesz wzbudzić zainteresowanie, którego nie chcesz. Jeśli lubisz chwalić się tym co masz na koncie, to rób to, ale jednocześnie wzmóż swoja czujność co najmniej dwukrotnie. To czym Ty chcesz się pochwalić może być też łakomym kąskiem, dla tych, którzy chcieliby Cię tego pozbawić wbrew Tobie.
  • Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego konta zależy tylko od Ciebie i Ty za nie odpowiadasz!
  • Nigdy i pod żadnym pozorem nie udostępniaj danych do logowania na konto innym osobom. To zagraża bezpieczeństwu Twojego konta i jest niezgodne z OWH. Nigdy nie masz pewności co zrobi osoba, której hasła udostępni, gdzie z niego skorzysta i zapisze.
  • Zawsze miej dostęp do adresu mailowego, który jest powiązany z kontem w grze. Loguj się na nie co jakiś czas, żeby nie zostało zlikwidowane i żeby zyskać pewność, że nadal możesz się zalogować w razie potrzeby zmiany hasła lub korespondencji z pomocą techniczną.
  • Stosuj silne hasła! Takie hasło powinno mieć minimum osiem niepowtarzalnych znaków, w tym duże i małe litery, liczby i znaki specjalne. Zawsze ustawiaj hasło inne niż w skrzynce mailowej i zmieniaj je.
  • Jeśli ktoś oprócz Ciebie korzysta z Twojego komputera, na Twoim profilu do logowania, nigdy nie zaznaczaj “zapamiętaj hasło”. Lepiej nauczyć się go na pamięć niż pozwolić, żeby ktoś logował się na Twoje konto i wykonywał na nim niechciane operacje, za które potem to Ty odpowiadasz.
  • Zadbaj o dobry program antywirusowy, nie odwiedzaj podejrzanych stron (także tych związanych z grą). Uważaj na sprzęt i wifi używane podczas logowania (przede wszystkim wifi darmowe i ogólnodostępne).
  Bądź ostrożny, nie daj się oskubać!

  Większość graczy jest godna zaufania, ale pamiętaj, że aby nie dać się nabrać tym nielicznym, którzy bez skrupułów i sumienia chcą wykorzystać Twoje dobre serce albo wręcz pozbawić Cię Twojego cennego farmerskiego dobytku, zawsze bądź czujny i stosuj zasadę ograniczonego zaufania!​
  • Nie każdy, kto podaje się za nowego farmera jest tak naprawdę nowym farmerem.
  • Nie każdy, kto podaje się za powracającego po dłuższej przerwie, naprawdę po takiej przerwie powraca, żeby na danym koncie grać.
  • Nie każdy kto podaje się za osobę, która nic nie ma, bo jej szczęście nie dopisuje pisze prawdę o sobie i swoich dokonaniach.
  • Osoby, które naprawdę zaczynają, powracają do gry lub mają pokaźne braki na koncie, rzadko kiedy proszą o rzeczy najnowsze - te które dopiero zostały odblokowane w evencie, szczególnie cenne (np. różowe czy neonowe ulepszenia) czy wręcz unikatowe. A już na pewno nie proszą o nie na masową skalę.
  • Osoby, które naprawdę zaczynają, powracają do gry czy mają braki na koncie, cieszą się z każdego prezentu - nie tylko tego co nowe, drogie i najbardziej poszukiwane.
  • Warto wspomagać naprawdę potrzebujących, natomiast szkoda marnować cenne fanty, wspomagając osoby, które uruchamiają wiele bocznych kont, chcąc się wzbogacić Twoim kosztem.
  • Jeśli nie masz pewności, czy oferta (także z gry) jest korzystna, zapytaj o to na forum. Korzystając z opcji "Wymieniaj się" upewnij się czy właściwie zrozumiałeś co otrzymasz i jaki przedmiot i w jakiej liczbie będziesz musiał oddać w zamian.
  Pamiętaj o zasadach obowiązujących na forum:
  • Swoje ogłoszenia o tym czego poszukujesz lub co chcesz oddać możesz zamieszczać tylko w wyznaczonych do tego wątkach. W wątku Słup ogłoszeń G&T (w dziale >Giełda<) można zamieścić tylko jeden post w jednej edycji i go edytować. Wątek dynamiczny Gift&Trade (dział >Dyskusje<) nie ma takich ograniczeń, można ustalać w nich szczegóły, dopytywać, zamieszczać wiele ofert.
  • Podziękowania za otrzymane prezenty, w tym te, za które się zrewanżowałeś, możesz zamieszczać w specjalnie do tego celu stworzonym >wątku do podziękowań<. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami. Będzie miło osobie, która przesłała Ci prezent (także umówiony), będzie to też dla Was obojga miła wizytówka.
  • Jeśli ktoś nie wywiązał się z umówionego rewanżu za przekazany prezent, nie wolno oskarżać go na forum. Pamiętaj, że obowiązuje zasada domniemania niewinności i nigdy nie możesz ferować wyroków gdy nie masz pewności czy do zrewanżowania się nie doszło z jakiś przyczyn obiektywnych. Za oskarżanie innych graczy na forum, może otrzymać punkty karne i tym samym przez jakiś czas nie będziesz mieć możliwości pisania na nim.
  • W przypadku kiedy uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa, swoich praw możesz dochodzić wyłącznie na drodze cywilnej poza grą. Twórcy gry nie ponoszą odpowiedzialności za “wymiany” dokonywane poza jedyną bezpieczną i stworzoną specjalnie w tym celu opcją “Wymieniaj się”, nawet jeśli umawiałeś się wykorzystując do tego komunikatory dostępne w grze. Tym samym ekipa forum i pomocy technicznej też nie będzie mogła Ci pomóc.
  Zerknij również do tematów:

  .
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.