Dyskusje

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika ZgredzioO, 16 września 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. izabell2468

    izabell2468 Półbóstwo forum

    Na głównej stronie w FAQ - Eventy jest poradnik Tajemnicze Laboratorium
     
    stoone1 i krasnoludek10 lubią to.
  2. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    Wszystkie oferty promocyjne pokazują mi się w innej walucie niż PLN. Skontaktowałem się z PT aby to zmienić i w odpowiedzi czytam, że potrzebują potwierdzenia, że mieszkam w kraju, który podałem. Mogę udowodnić to kopią dowodu osobistegoxDxDxD lub innym dokumentem urzędowym, gdzie widoczne będzie moje nazwisko. I teraz tak... to tak na poważnie ja mam cokolwiek udowadniać w grze, żeby dokonywać transakcji w takiej walucie jakiej bym sobie życzył a nie innej? To jest przesada. Jest więcej absurdów, do założenia konta w grze potrzebny jest email i hasło i nazwa użytkownika, więc nie przypominam sobie by legitymował się nazwiskiem by zagrać . Jeżeli gracz chce płacić kunami, w jenach , euro to jego decyzja i powinien mieć pod tym względem swobodę, bez jakichkolwiek ingerencji i kontroli. Już o RODO nie wspomnę.
     
    krasnoludek10, jakacper78 oraz hlnrys lubią to.
  3. jakacper78

    jakacper78 Mieszkaniec forum

    Witam to dziwne że nie chce ci przyjąć Polskich złotówek a powinno. Ja też mam tak jak jestem w Niemczech to obok Polskiej flagi pokazują język Angielski :cry::cry::cry:chyba że już w centrali uznali że Polska należy jako następny stan do Jankesów -.--.--.-
     
    krasnoludek10 i stoone1 lubią to.
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    stoone1 to żaden absurd, taka jest jedna z zasad Regulaminu gry:

    "3.1 Korzystanie z proxy i usług anonimizacji

    Z przyczyn związanych z prowadzeniem kont w grze musimy zapewnić możliwość dopasowania gracza do jego/jej fizycznego miejsca lokalizacji. Jednoznacznie zakazane jest używanie anonimizacji danych (np. poprzez serwery pośredniczące/proxy) lub innych metod, które w świadomy sposób ukrywają miejsce zamieszkania gracza lub miejsce jego/jej pobytu w trakcie dokonywania płatności. W przypadku, jeżeli użytkownik/użytkowniczka nie jest pewien/pewna, czy jest on(a) przyporządkowany(a) do prawidłowego miejsca lokalizacji, wystarczy, jeżeli otworzy on(a) stronę "Płatność" i zobaczy wyświetlaną na tej stronie flagę państwową.

    [​IMG]

    Jeżeli np. wyświetlana jest tam flaga Stanów Zjednoczonych, zaś miejscem lokalizacji gracza jest Polska i gracz używa polskiej metody płatności, może skontaktować się on(a) z działem pomocy technicznej i poprosić o zmianę miejsca lokalizacji konta."

    W sklepach stacjonarnych czy też internetowych również płacimy walutą jaka obowiązuje w naszym kraju czy jak idziesz np. do piekarni w Polsce to za pieczywo płacisz w kunach, jenach, euro czy jednak w złotówkach?
     
    krasnoludek10 lubi to.
  5. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    To by dopiero się chaos zrobił gdyby tak byłoxD:cry:xD
     
    stoone1 lubi to.
  6. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    Jeżeli np. wyświetlana jest tam flaga Stanów Zjednoczonych, zaś miejscem lokalizacji gracza jest Polska i gracz używa polskiej metody płatności, może skontaktować się on(a) z działem pomocy technicznej i poprosić o zmianę miejsca lokalizacji konta."

    W sklepach stacjonarnych czy też internetowych również płacimy walutą jaka obowiązuje w naszym kraju czy jak idziesz np. do piekarni w Polsce to za pieczywo płacisz w kunach, jenach, euro czy jednak w złotówkach?[/QUOTE]


    Zgodnie z moim postem mogę jedynie powtórzyć dlaczego skontaktowałem się z PT. Nawiązując w dalszym ciągu do tego o czym wspomniałem, farmerama to darmowa gra nie wymagająca niczego więcej jak ID, hasło, nazwa użytkownika, więc oczekiwanie dowodów w postaci : kopia dowodu osobistego lub innego pisma urzędowego(...) nie powinna mieć racji bytu. O tym też dyskusja, nie tylko o najłatwiejszych do podważenia; wbrew pozorom argumentów. W swoim formularzu zgłoszeniowym do PT poprosiłem o to by oferty promocyjne były przedstawiane w walucie PLN. Zatem intencją moją było by lokalizacja zgadzała się z walutą. Jeżeli jest to moim życzeniem, czy nawet zwrócenie się z prośbą o możliwość uiszczania opłat w lirach czy każdej możliwej formie ( np. bo mam bogatego wujka w Turcji lub wygodniej jest mi używać takiej a nie innej waluty z moich własnych powodów) to dla tego, kto będzie chciał zarobić bez znaczenia jest waluta - grunt żeby zgadzał się zysk .
    W sklepach stacjonarnych, jak najbardziej płacimy w obowiązującej walucie w tymże kraju, w sklepach internetowych istnieje możliwość wyboru.
     
    krasnoludek10 i olgs3 lubią to.
  7. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    stoone1 tak jak wyżej podałam, jeśli chodzi o płatność w grze to waluta powinna być zgodna z lokalizacją Gracza, z pewnością jest powód aby było tak a nie inaczej.
    A jeśli chodzi o zmiany na koncie to też są pewne zasady i tutaj chodzi o bezpieczeństwo tego konta.
    Co do sklepów internetowych to w tych, w których mnie zdarza się kupować nie ma wyboru (a raczej ja go nie szukam) i wszystkie płatności są w PLN.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  8. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    SMOD_Atena powinna być, natomiast w moim przypadku nie jest. Czy wysłałabyś kopię swojego dowodu osobistego? Nie wymaga się uwierzytelnienia imienia, nazwiska, adresu aby grać, więc dlaczego miałbym udowadniać w... grzexD kim jestem i gdzie się znajduję? Powinno wystarczyć zgłoszenie z prośbą.
    Nie sądzę, że komuś zdarzają się przypadki zmiany waluty przez niepowołane osoby. Czy taką ochroną nie jest hasło główne, który gracz wpisuje przez zalogowaniem?
     
    krasnoludek10 i magdalena lubią to.
  9. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    A dlaczego miałabym nie wysłać skoro nr PESEL, nr i seria dowodu mogą zostać zamazane/zakryte? Poza tym taka kopia wykorzystana jest tylko do zmiany tej waluty i do niczego więcej a dane są odpowiednio zabezpieczone. Z tego co wiem może też być inny dokument potwierdzający Twoją tożsamość i miejsce zamieszkania, kopia dowodu nie jest wtedy konieczna a zmianę przeprowadzają odpowiednio przeszkolone osoby. Takie są wymagania przy zmianach na koncie a szczególnie jeśli chodzi o płatności.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  10. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    Jak dla mnie to zbyt duża ingerencja. Jeżeli moja własna osobista prośba nie wystarcza, to trudno. Nie mam zamiaru legitymować się przed nikim, coś jak obrona granicy :p Nie ja stracę na tym.

    To teraz najważniejsze pytanie, w jaki niby sposób kopia dowodu osobistego lub innego pisma urzędowego jest w stanie określić czy też potwierdzić lokalizację ?xDxD Dowód osobisty znacznie ułatwia przemieszczanie się po świecie. Dobrze, że nie ma oczekiwań co do daty, co najmniej dwa dni wstecz na owym piśmie -.-xD
     
    krasnoludek10 i hlnrys lubią to.
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    stoone1 ale to przecież nie chodzi o Twoje codzienne przemieszczanie się bo w dzisiejszych czasach w tej chwili możesz być w Warszawie a za kilka godzin na Majorce i nikt Cię nie będzie śledził, chodzi o stałe miejsce zamieszkania.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  12. stoone1

    stoone1 Weteran forum

    Cieszę się zatem, że pomalutku przekaz mój staje się przyswajalny:music:
    A zatem...
    Czy to, że mam taki a nie inny 'dowód' może potwierdzić moje stałe miejsce zamieszkania? No nie, bo to nie GPS xDJak sama wspomniałaś, z resztą i ja wcześniej, ludzie nie są przypisani do jednego miejsca na ziemi i mogą sobie odwiedzać różne zakątki na świecie. Tam mieszkać i posiadać adresy i kopia czegoś takiego sprzed kilku miesięcy czy lat nie jest żadnym dowodem pobytu stałego. Tak samo jak kopia dowodu osobistego osoby przebywającej na Majorce nie świadczy o tym, że dana osoba jest w Polsce. Tak jak wspomniałem na samym początku, absurd za absurdem.
    Dołożę jedynie, że przykładowe grafiki urzędowych pism z adresem czy też zdjęcia dowodów osobistych spokojnie można znaleźć w internecie. Mogłem o tym wcześniej.... wiem, taka wisienka ;):p
     
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Z tym, że na posługiwanie się nie swoim/fałszywym dokumentem tożsamości czy też podszywanie się pod inną osobę są jakieś paragrafy KK i tego bym nie polecała :)
     
    krasnoludek10 i grakula16 lubią to.
  14. halina54

    halina54 Hrabia forum

    Teraz nie jest potrzebne miejsce zamieszkania ,tzn nie trzeba niczego potwierdzac nawet w banku..ja tak mam od 5 lat, ze mam dowod osobisty na inne miejsce zamieszkania a pod innym mieszkam.Chcialam zmienic dowod po przeprowadzce ale mi powiedziano ze to nie jest i do niczego potrzebne i moge go wymienic jak skonczy sie jego waznosc..nigdzie nie mialam zadnych problemow nawet za granicami kraju
     
    krasnoludek10 i stoone1 lubią to.
  15. stoone1

    stoone1 Weteran forum


    Ależ ależ.... Sedno tkwi w tym, że jak można posądzać o posługiwanie się fałszywym dokumentem skoro nie jest znany ten autentyczny?xDxD Nie jest wymagane potwierdzenie tożsamości w grze, ale o tym już było 8) Email również może być na 'Jana Kowalskiego', więc co z czym możemy porównać, skonfrontować, sprawdzić, potwierdzić, określić, zlokalizować? Chyba nie za wiele...:D
     
    krasnoludek10 i hlnrys lubią to.
  16. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Jest problem z tym miejscem zamieszkania, ja mam dowód gdzie nie jest to napisane, chyba że po peselu sprawdzicie a to mogłabym zasłonić.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  17. magdalena

    magdalena Weteran forum

    Może czas zgłosić i zmienić regulamin.

    Skanu dowodu to nawet ostatnio nie chcieli jak nowe konto w banku otwierałam.

    Wiem, że BP może stracić na przewalutowaniu, ale lepszy rydz niż nic.
     
    stoone1 i krasnoludek10 lubią to.
  18. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No ja taka pewna siebie bym nie była, ponoć w internecie nikt nie jest anonimowy i jeśli są podstawy do namierzenia to każdy użytkownik może zostać namierzony ;)
    A kto powiedział, że na dokumencie ma znajdować się dokładny adres? Wcześniej napisałam "miejsce zamieszkania" ale jeśli mówimy o zmianie waluty to oczywiste jest, że chodzi o kraj zamieszkania i obowiązującą w tym kraju walutę, taki tutaj właśnie problem poruszył stoone1. A na DO czy innym dokumencie nawet po zasłonięciu takich danych jak pesel, itd.... wiadomo jest, z jakiego kraju ten dokument pochodzi.
     
    Ostatnie edytowanie: 11 listopada 2021
    krasnoludek10 i olgs3 lubią to.
  19. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Za bardzo cię lubię i nie w dam się w tą dyskusję, wyprowadziłabym cię z równowagi tylko pytaniami o ten bzdurny przepis.
    Wiem że nie ty to wymyśliłaś i ciężko ci tłumaczyć, tym bardziej że to jest wymagane przy zmianie emaila, waluty itp.
     
    krasnoludek10 i magdalena lubią to.
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No nie ja takie zasady wymyśliłam, dlaczego takie a nie inne to już jest sprawa Producenta gry. Ale jeśli chodzi o walutę w jakiej płacę w grze to też uważam, że powinna być zgodna z tą jaka obowiązuje w moim kraju, bo niby dlaczego miałabym płacić np. w euro skoro mieszkam w PL i dochody mam w złotówkach?
    Co do zmiany adresu email to też powinny być odpowiednie warunki przez Gracza spełnione żeby ten adres zmienić. Może zmieniać dowolną ilość razy samodzielnie jeśli tylko ma dostęp do pierwotnego adresu podanego przy rejestracji konta i tam tę zmianę potwierdzi. Jeśli nie ma no to niestety musi w jakiś sposób potwierdzić, że to jego konto, itd.... żeby nikt niepowołany na koncie nie nabroił, chyba powinno mu zależeć na bezpieczeństwie konta czy nie?
     
    krasnoludek10 lubi to.