Opinie Dolina Szarotek

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Marion, 11 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. 7jessy75

    7jessy75 Wyjątkowy talent


    Chyba nie warto odkrywać. Ja odkryłam i od tego czasu wszyscy prócz Małgośki chcą takie ilości roślin, ze nie wyrabiam. Zwłaszcza grzyba wołają naprawde dużo (dziś chcieli około 400 może więcej - Teodor chciał we wszystkich straganach prócz tego z wieńcami). Nie oddałam bo z czego mam niby zrobic te 4 odznaki trzeciego stopnia do placu wiejskiego.
    I tak nie mam na to realnych szans wczesniej niż za ... może miesiąc.

    Bo póki co pola w ogrodzie puste. Rośliny zjadły mi deski, nie mam z czego zrobic drzew i w konsekwencji wszystko staneło. Odrobiłam troche desek morelami, ale nie oszukujmy się na moreli daleko nie zajade.

    A na domiar złego wczoraj i dzisiaj odbiło Krystynie i za każdym razem woła ode mnie rośliny cykorii i jakiejś drugiej, tylko w dwóch straganach. Więc ostatecznie APD też staneło i ogólnie co moge więcej dodać. Jak nie zmniejszą ilości drewna do produkcji drzew i roślin to ja nie ogarne alp. Za trudna mechanika dla mnie się zrobiła.
     
    Ostatnie edytowanie: 4 grudnia 2023
  2. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Mam dokładnie to samo, przez miesiąc praktycznie nie wchodziłem do doliny, całkowicie olałem to, nie dla mnie ta część farmeramy. Gracze pisali, że muli niemiłosiernie tam ostatnio, aż wpadłem sprawdzić i faktycznie gra na farmie działa źle, ale w alpach to istna tragedia i sumie to dobrze, że zrobiłem sobie przerwę od alp, przynajmniej się nie denerwowałem :)

    W sumie to dobra strategia, aby kolejnych polan nie odkrywać zarówno w lesie jak i na łące. Jeśli mogę otrzymywać tyle samo APD przy niższych kosztach, to warto tak robić. W normalnych okolicznościach osiąganie nowych poziomów pozwala łatwiej wykonywać różne zadania. Ale w tej dolinie jak widać jest zupełnie na odwrót, za starania jest się karanym. Czym więcej się odkryje, tym więcej klienci żądają do misji, za taką samą ilość APD. Więc o wiele lepiej jest nic nie odkrywać i dostawać jak najniższe zlecenia. Jeszcze gdyby dolina była jakkolwiek zbalansowana to miało by to jakkolwiek sens. Ale przy kompletnym niezbalansowaniu pod kątem produkcji drewna do jego zapotrzebowania i w kilku innych rzeczach, wymagania klientów, w stosunku do możliwości produkcyjnych, w wielu przypadkach są absurdalne...
     
  3. kit6kat

    kit6kat Okazjonalny autor

    Po ostatnich naprawach Alpy działają gorzej niż przed nimi :(
    Kolejna dobra zmiana to brak APD z recyklingu lub jego znaczne zmniejszenie.
    Klienci też przesadzają, jak uprą się na jeden towar to oczekują go w ilościach nie do ogarnięcia.
    Jak dla mnie Alpy szwankują na całej linii. Może pomysł był dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia -.-
     
  4. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Dziękuję Tobie pięknie :D

    Pole jednak chyba odkryję, bo Ian Grey wymaga, a mam słabość do osiołków xD:p.
     
    grania., incasent oraz hlnrys lubią to.
  5. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    Przyjęłam strategię, ze zawsze mam postawionych min 6 drzew moreli (dla pni) po 2 na kazdy cykl wzrostu drzewa. Dzięki temu na bieżąco produkuję odpowiedni rodzaj drewna i nie mam problemów z realizacją zlecen (faktem jest, ze często trzeba szybko doprodukowac jakis owoców, ale korzystam wtedy z przespieszaczy itp). Za dwa dni powinnam wskoczyc na 29 poziom
     
  6. abask

    abask Komandor forum

    Ja wchodzę jak mi sie chce a sporadycznie mi się chce :)
    Ostatnio nie chce mi sie wcale grać bo muli, przerywa, staje....
     
  7. misiek1978

    misiek1978 Chodząca legenda forum

    Naprodukowałem szarotki alpejskiej (11 poziom) i nie wiem do czego ją wykorzystać
    Podpowiedzcie proszę
     
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Ja staram się trzymać stan badyli na ok 300 szt.
    To wystarczy na zlecenia, i ewentualne na odnowione cukierkiem (tylko Filip).
    Za dnia sieję pod wylotki różanecznik ew pierwiosnek.
    Na noc tak, żeby na rano wyrównać stany do 300 szt.
     
    AngelGina i misiek1978 lubią to.
  9. MiszkaM

    MiszkaM Koneser forum

    Jak na razie chyba tylko do misji, oddaję ją również do recyklingu w konwerterze bo chyba najtaniej wychodzi.
     
    AngelGina i misiek1978 lubią to.
  10. -tokio-

    -tokio- Okazjonalny autor

    Plac wiejski, użyj: 2 x Większe pole , o co tu chodzi
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    1. Większe pole - powiększa grządkę o 1 miejsce w prawo jeśli jest wolne miejsce, w przeciwnym wypadku przycisk aplikacji nawozu jest nieaktywny. Może być użyty 1 raz na danej grządce.
    [​IMG]

    Warto zajrzeć do poradnika:
     
  12. -tokio-

    -tokio- Okazjonalny autor

    ślicznie dziękuje

    Slicznie dziękuje , pozdrawiam :)
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 7 grudnia 2023
  13. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Bardzo proszę. Kliknęło Ci się chyba podwójnie i poszedł pusty post, usunęłam go i kolejny połączyłam. Również pozdrawiam.
     
    Ostatnie edytowanie: 7 grudnia 2023
  14. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Wrr...
    [​IMG]

    Zabrakło do zlecenia pomarańczowych morel.:oops:
    Nie będę podganiał, te 6h poczekam (2 zbiory).:p
    ---------------------------------------------------------
    Mam poziom 28.:D
    [​IMG]

    Będę się gromił!!:p
    xD:cry:xD
     
    Ostatnie edytowanie: 8 grudnia 2023
  15. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Witajcie :)
    Dziś Krystyna mnie zaskoczyła i dała tylko 2 zlecenia, ale nie zwróciłam uwagi na ilość APD. Za ostatnie kliknięcie wyszło 85, ale to pewnie suma razem z nagrodami ukończenia.
     
    ~czarodziejka i hlnrys lubią to.
  16. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Chyba już druga osoba pisze, że klient weekendowy przychodzi z 2 zleceniami. Do tej pory jeszcze mi się to nie przytrafiło. Ale może na 29 poziomie się z tym spotkam (bo widzę, że taki masz):)
    Gdybym mogła sobie czegoś życzyć, to tego żeby Krystyna brała też rośliny, a nie same owoce... Ona w tercecie z Teodorem i Małgośką to czasem zbyt dużo, zwłaszcza jak się przy szyszkach modrzewi uprąxDxDxD

    ...
    Jakbym wykrakała-.- Krystyna:
    upload_2023-12-9_12-25-9.png

    Tymczasem Małgośka na swoje szyszki czeka od rana i nie wiadomo z czym Teodor (i wieczorna Krystyna) przyjdą...
     
    AngelGina, QAtaner77 oraz kaska860 lubią to.
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    U mnie też Krystyna co jakiś czas ma 2 zlecenia, dziś też na dzień dobry, ale tak jak sobie Ela życzyłaś - chciała rośliny:

    kk.png

    Ale dostała cukierka i przyszła już z trzema:

    kk2.png

    Ale w APD nie ma różnicy, czy to 2 czy 3 zlecenia to w sumie 115 APD jest.
     
  18. Montwa

    Montwa Mistrz forum

    Juppiii :D W końcu :D
    Mam Wzgórze Słoneczników. :D:D:D :inlove::inlove::inlove: 8)8)8)

    ---

    Na początku byłem wściekły, że Farmerama będzie mieć dodatkową przestrzeń, która będzie powodować dodatkowe obciążenia już i tak mocno obciążonej gry.
    No i długo nie ruszałem tych Alp.
    Trudno, że były tam fajne pnącza.

    Ale gdy weszła aktualizacja z ogrodami (a co za tym idzie - wprowadzenie wzgórza słoneczników) moja wściekłość sięgnęła wręcz zenitu. Przez te wstrętne Alpy byłem coraz bardziej w plecy w stosunku do wszystkich graczy, cały mój trud wkładany w farmę szedł na marne. Wtedy zdałem sobie sprawę, że są tylko 2 wyjścia. Albo trzeba odblokować Alpy (by móc rywalizować z resztą jak równy z równym) albo zupełnie odpuścić farmę (bo nie dla mnie sianie sałaty dla samego siania). Kończyć z farmą po tylu latach nie chciałem, więc trzeba było odblokować nowy teren.
    Zacząłem chyba 2 dni po wprowadzeniu aktualizacji z ogrodami.
    Na początku miałem dojść tylko do pnączy. Ale wtedy całkiem fajnie to już miałem poukładane. Szedłem więc dalej.
    No i dziś, po 177 dniach walki udało się wejść na 25. poziom.

    Średnia od początku to ok. 1525 APD dziennie. I ciągle rośnie.
    Średnia ostatniego tygodnia to ok. 2000 APD dziennie.

    Po wejściu na 25. poziom miałem się zatrzymać, a nawet to porzucić. Ale szkoda mi wypracowanego przez siebie systemu.
    Wspinam się więc dalej. Idę ku szczytom jeszcze niezdobytym.

    :);)

    .
     
  19. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Fiu, fiu...
    Toż to sprint wspinaczkowy.
    Dużo słodzisz?
    Ja tylko raz dziennie Filipowi.

    27 -> 28 w 24 dni, średnia dobowa ok. 1.400 APD.
    A od początku (7.12.22) do wczoraj (28 lvl - 366 dni): ~1.000 APD/24h.
     
  20. Montwa

    Montwa Mistrz forum

    No tak, ostatnio dość dużo. ;)

    Na początku, gdy nie było składników do kończenia zleceń to wydawało mi się, że podstawą zdobywania APD będzie recykling.
    Ale z tym recyklingiem im bardziej w las, tym było gorzej.
    I w końcu zdałem sobie sprawę, że to jednak zlecenia powinny być podstawą zdobywania APD.
    ...
    Więc tak jak powiedziałem na wstępie - słodzę dość dużo.
    Ale mam świętą zasadę - u jednego zleceniodawcy słodzę tylko raz dziennie (by nie marnować cukierków).
    No i w sumie drugą zasadę, że słodzę u tych zleceniodawców, którzy z jednego zlecenia dają najwięcej APD (nawet jeśli jest tam większe zużycie towaru).
    Dlatego słodzę u Filipa (230 APD ze zlecenia) i Małgorzaty (240 APD ze zlecenia). U nich od jakiegoś czasu zawsze raz dziennie (przy ostatnim zleceniu danego dnia).
    A u Teodora i Krystyny też mi się czasem zdarzy, ale tylko wtedy, gdy dzięki temu mogę np. już za chwilę zdobyć kolejny poziom - dzieje się to sporadycznie.

    :)

    .