FAQ Cudowne Pnącze

Temat na forum 'FAQ - gra' rozpoczęty przez użytkownika FAQ, 20 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Witaj na Cudownym Pnączu!

  Pośród niebios, wysoko w chmurach istnieje kraina Cudownego Pnącza.

  1.png

  Aby się tam dostać należy wykonać misję, która dostępna jest od 30 poziomu:

  2.png

  Cudowne Pnącze to miejsce, w którym możemy umieścić nasze itemy. Bonus uzyskujemy z rzędu, a nie z pojedynczego itemu.

  Po odblokowaniu mamy dostęp do 4 rzędów zwykłych oraz zdobytych do tej pory rzędów w eventach i misjach. Rzędy można również odblokować na Drzewie Mądrości.


  Jak skorzystać z bonusu?
  Trzeba skompletować rząd chmur, czyli ustawić na nim itemy - klikamy na chmurkę, aby zobaczyć jakie przedmioty możemy na niej umieścić. Jeśli wymagany jest konkretny item, zobaczymy jego wyszarzony obraz:

  3.png

  Jeśli możemy umieścić wybrany przez siebie item, musimy spełnić przede wszystkim kryterium wielkości. Mamy trzy rodzaje chmur:

  Chmura mała
  4.png
  Pomieści przedmiot w rozmiarze pola 1x1.

  Chmura średnia
  5.png
  Pomieści przedmiot w rozmiarze pola 2x1.
  UWAGA: Nie można postawić itemu Plażowy klub oraz łuków małżeńskich.


  Chmura duża
  6.png
  Pomieści przedmiot w rozmiarze pola 2x2.

  Itemy umieszczane na rzędach muszą dawać bonus PD, TPD lub SG, nie mogą być też ulepszeniem ani itemem ulepszonym.

  UWAGA: Wyjątek stanowi rząd "Kukułki", na którym należy postawić ulepszenia itemów scalone z postawą, więc najpierw należy umieścić na polanie item, a na nim ulepszenie. Po usunięciu do inwentarza zostaną trwale połączone i będzie można umieścić je na rzędzie.

  Aby skorzystać z bonusu, który daje rząd wystarczy kliknąć na jego ikonkę po lewej stronie i zaakceptować potwierdzenie. Można również użyć Chmurkowego Pomocnika. Po aktywacji bonusu pod ikonką rzędu pojawi się zegar odliczający czas do ponownego użycia, a przy itemach pojawią się kłódki oznaczające, że w tej chwili nie można ich usunąć:

  7.png

  Jeśli itemy nie są zablokowane na rzędzie, możemy je usunąć klikając na przedmiot, a następnie na ikonkę młotka:

  8.png
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 13 czerwca 2016
  BiałyTrabant lubi to.
 2. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Przyjrzyjmy się bliżej opcjom i informacjom zawartym na Cudownym Pnączu.

  10.png

  W lewym górnym rogu znajdziemy Chmurkowego Pomocnika, czyli kombajn na Cudowne Pnącze oraz wyszukiwarkę. Po kliknięciu w nią możemy wpisać fragment nazwy, a rząd zostanie odnaleziony:

  11.png

  Po prawej stronie natomiast, na środku strony, widoczne są strzałki do zmiany stron rzędów. W obrębie kategorii możemy również przesuwać rząd w górę lub w dół. Opcja ta nie działa przy widoku wszystkich rzędów.

  12.png 13.png

  W lewym dolnym rogu znajdziemy drogowskaz, który pomoże nam wrócić do mapy

  14.png

  a po przeciwnej stronie ikonkę "i" z podpowiedziami na temat Cudownego Pnącza oraz informację o liczbie stron w danej kategorii i obecnym miejscu położenia.

  15.png
  Po najechaniu kursorem na ikonkę rzędu możemy zapoznać się z jego opisem:

  16.png

  Po lewej stronie znajdują się również kategorie rzędów. Oprócz grupy ulubionych zostały przydzielone ze względu na rodzaj oferowanego bonusu:

  pnącze1.png
  W czerwonych kółeczkach podana jest liczba gotowych do zebrania rzędów w danej kategorii.
  18.png Nowe rzędy - rzędy zdobyte w ramach trwających eventów lub wyprzedaży. Po kliknięciu na ikonkę zostaniemy przekierowaniu do Galerii Handlowej lub eventu, w zależności od charakteru rzędu.

  19.png
  20.png Wszystkie rzędy - tu wyświetlane są wszystkie dostępne dla Gracza rzędy Cudownego Pnącza, te już posiadane oraz możliwe do zdobycia/zakupu.
  21.png Ulubione rzędy chmur - kategoria, ktrórej zawartość można dowolnie zmieniać. Wystarczy kliknąć na znaczek przy rzędzie by dodać go lub usunąć z tej grupy.

  22.png 23.png
  24.png Rzędy chmur zapewniające postęp - rzędy, które dają jednorazowy bonus SG/PD/TPD (ilość stałą lub zależną od poziomu, nie procentowy bonus na dany czas).
  25.png Rzędy roślinne bonusy - rzędy dające bonusy działające na plony lub drzewa (w tym np. zwiększające efektywność super nawozu).
  26.png Rzędy zwierzęce bonusy - bonusy związane z zagrodami, warsztatami oraz hodowlą w oazach miłości (w tym dotyczące super paszy).
  27.png Rzędy chmur zapewniające przedmioty - rzędy z bonusami w postaci przedmiotów takich jak np. skrzynka rzemieślnika, kupon na kombajn, eliksir ziołowy, itp.
  pnącze2.png Niekompletne rzędy chmur - czyli takie, na których nie ma kompletu itemów na chmurkach, lub jest możliwość zakupu widocznych rzędów.
  28.png Pozostałe rzędy chmur - rzędy, które dają bonusy inne niż ujęte powyżej, np. zwiększenie bonusu procentowego PD na określony czas, zwiększanie szansy na uzyskanie przedmiotów, itp.  Rzędy Cudownego Pnącza można zakupić za floreny,
  [​IMG]

  uzyskać je z eventów, wyprzedaży lub misji,
  [​IMG]

  oraz odblokowując runy na Drzewie Mądrości
  [​IMG]
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 14 listopada 2019
  BiałyTrabant lubi to.
 3. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Chmurkowy Pomocnik

  W lewym górnym rogu znajdziemy Chmurkowego Pomocnika, czyli kombajn na Cudowne Pnącze:

  31.png

  Pomocnika można zakupić w Galerii Handlowej, zawarty jest też w pakiecie Sezonowi Pomocnicy, kuponach, pomocnikach wygrywanych w misjach, eventach, Kolekcji Komiksów, itp.
  Jeśli pomocnik jest nieaktywny, możemy przejść do zakupu w Galerii klikając w niebieską ikonkę:

  32.png

  Chmurkowego pomocnika można zakupić na 6 h za 3 FL:

  33.png

  Kiedy kombajn jest aktywny ikonka zbioru jest zielona, a na górze jest informacja o czasie jego działania:

  34.png

  Po dokonaniu wyboru kategorii lub widoku wszystkich rzędów możemy zebrać wszystkie gotowe rzędy z tej grupy. Oto przykładowe powiadomienie:

  35.png

  Ogólne informacje końcowe

  Wszystkie dane, teksty i wartości odnoszą się do stanu gry przy tworzeniu tego poradnika. Informacje w nim zawarte opieramy na testowej wersji eventu lub nowości w grze, a one mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku oraz wprowadzenia zmian w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat tych zmian lub uzupełnień.
  Poradniki mają jedynie charakter pomocniczy. Różnice między informacjami zawartymi w poradniku a stanem aktualnie obowiązującym w grze nie są podstawą do ubiegania się o rekompensatę.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 30 maja 2016
  BiałyTrabant lubi to.
 4. FAQ

  FAQ Forum Moderator Team Farmerama PL

  Co nowego w poradniku?

  Dnia 30.05.2016, o godzinie 9:20
  Poradnik został w całości zaktualizowany.
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 30 maja 2016
  zdzinio54 i BiałyTrabant lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.