Bahamarama

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika chris975, 30 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    No fakt, nie spojrzałam na czas pand:oops::oops:

    No, ale jakby dorzucić przetwory, rząd na pnączu (jeśli ktoś ma) to na upartego pomarańczowe pandy też można 2 razy zebraćxD:cry:xD:cry:
     
    est-orka lubi to.
  2. 1Ninjok1

    1Ninjok1 Wyjątkowy talent

    Naleśniki są mało opłacalne do konsumpcji. Sprzedawaj je i kupuj tańsze dopalacze w przeliczeniu na 1TPD lepiej na tym wyjdziesz.

    a to już zależy od strategii.
    Najlepiej jest produkować to co najbardziej się w danym momencie opłaca (dobrze jest porównać nie tylko zysk sg ale i tpd jakie otrzymujemy przy produkcji) a odblokowywać to co jest nam najpilniej potrzebne (do misji, przepisu czy co tam akurat uważasz za priorytet)

    - pnącza raz zdobędziesz później już nic nie kosztują (troszkę czasu)
    - itemy na wyspę skarbów (patrz wyżej) można powymieniać w g&t, ale za ładne itemy trzeba oddać ładne przedmioty.
    - a co do produkcji na samej wyspie to już zależy od możliwości czasowych i tego co możesz nazbierać z g&t. Łatwo nie jest.
    Dużo osób zbiera drzewka xxl, pomarańczowe wielbłądy, pomarańczowe pandy a ja osobiści staram się wytwarzać pałeczki
     
    ma-ter, Sekme, iza_79 i dalsza osoba lubią to.
  3. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    ja zauważylam wczoraj że poranny zbiór z pnacza daje mi około 100 000 TPD :D teraz robie sobie smoothie i komsumuje je. poziomy max co 5 dni mi wchodzą, czasem 3-4 ;) ja mam na wyspie wystawione to co mi akurat jest potrzebne do misji ;)
     
  4. pastwa

    pastwa Czeladnik forum

    hodowla pand to wplacamy floreny i banany czy tylko jedno z tych
     
  5. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    jedno z tego jak nie masz ZB to zamiast tego można za floreny wykupić.
     
  6. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    tylko jedno ;) bananki najczęściej :p
     
    ma-ter lubi to.
  7. Zwierzaczek2311

    Zwierzaczek2311 Wielki mistrz forum

    A w jaki sposob najszybciej osiagnac 3 poziom w spa? :) Co zjadac?
     
  8. Sekme

    Sekme Generał forum

    Prawdopodobnie najlepsze będą czekoladowe shaki.
    Żeby sprawdzić na 100%, przeczytaj to, co pisaliśmy na str. 20 tego wątku >>KLIK<< i przelicz na podstawie cen ze swojego targu.
     
    Bilonge i Zwierzaczek2311 lubią to.
  9. freska_kreska

    freska_kreska Hrabia forum

    Dzień dobry wszystkim,
    przychodzę do Was z prośbą o radę. Banany zbieram wolno i dlatego mam też dylemat. Moja wyspa w skrócie: nie mam odblokowanych wielbłądów, poszerzenia 4 wyspy i drugiej części komnaty. Na stanie 35 bananów. Z racji tego, że za tą ilość idzie już coś zadziałać i blisko jest też do drugiej komnaty (40 bananów - tyle co poszerzenie wyspy) postanowiłam zapytać Was "co dalej?". Zastanawiam się nad tym czy lepiej poszerzyć, odblokować wielbłądy i po jakimś czasie hodowle czy odblokować drugą komnatę i zbierać na uprawy i drzewa do misji... Jak uważacie? :)

    Edit: przeczytałam cały temat i wiem, że kolorowe zwierzęta się opłacają. Pytanie teraz czy najpierw poszerzyć wyspę czy od razu odblokować wielbłądy? :)
     
    Ostatnie edytowanie: 30 czerwca 2015
  10. Sekme

    Sekme Generał forum

    Pytanie nr 1: Ile potrzebujesz bananów do odblokowania wielbłądów i potem ich hodowli.
    Pytanie nr 2: Jak bardzo sprawnie produkujesz i zdobywasz SP?

    Jeśli na 1 pytanie odpowiesz - bardzo dużo, a na 2 pytanie odpowiesz - ciągle mi brakuje SP, to zdecydowanie najpierw poszerz wyspę, a potem zatroszcz się o szybki zarobek SG, żeby móc kupić dopalacze wyspowe i szybko nazbierać odpowiednią ilość złotych bananów na garbuski. Nie ma sensu odblokowywać hodowli wielbłądów, jeśli ciągle brakuje Ci SP. (Swoją drogą, teraz warto się przygotować do klonowania gęsi i na tym zarobić).
     
    blazers lubi to.
  11. freska_kreska

    freska_kreska Hrabia forum

    Odp. 1: Na wielbłądy mam, 15 do odblokowania hodowli.
    Odp. 2: Na każde BB mam minimum 200 sztuk (to mało, ale kiedyś miałam mniej więc doceniam teraz te 200 :) )
    Co do gęsi..z bólem serca oddaje pokolorowane zwierzaki. Wszystko co się da upycham do misji bo to zawsze dodatkowe gwiazdki a na drzewie dużo do odkrycia zostało.
    Garbusów hodować 4 lipca i tak nie dam rady jeszcze, więc na pewno pobawię się gęsiami i coś sprzedam. Pytanie tylko, czy wystarczy to coś na dopalacze wyspowe (piekarnia lvl 3 + jedyna pozytywka, która dalej langosz - to mam i staram się produkować;naleśniki sobie darowałam już dawno).
     
  12. Sekme

    Sekme Generał forum

    200 SP to dużo, a nie mało, jeśli ją mądrze wykorzystać. W tej sytuacji ja bym odblokowała garbuski :)
    Poza tym polecam zbierać Fl na promocję młyna (-50%, potrzeba 76 FL na mieciąc). Znacznie wzrośnie Ci produkcja SP.


    Gęsi na razie nie warto oddawać do misji. Poczekaj 2-3 miesiące, aż stanieją, wtedy oddasz. Teraz warto klonować i sprzedawać :)

    Co do gwiazdek, to wcale nie opłaca się mieć wszystko odkryte. Skoro jeszcze masz deficyt gwiazdek, to otwieraj tylko to, co przynosi realny zysk - runę z pucharami, runę BB, wodę na max (można ustawić dużo SP w młynie, więc pracuje bez przerw), odblokuj SPA i Alchemika, by się gromadziły zapasy mandragory i eliksiru, itp.

    Dopalacze wyspowe kupujemy na targu. To, co wyprodukujemy, sprzedajemy.
    Dokładny mechanizm i sposób liczenia opłacalności opisywałam gdzieś na 20-tej stronie tego wątku.
    Poza tym SG na dopalacze możesz zarabiać na całej farmie. Siej to, co się opłaca sprzedawać, a suma SG na koncie będzie szybko rosła:)
     
    blazers lubi to.
  13. freska_kreska

    freska_kreska Hrabia forum

    Na plus jest to, że znalazłam "swoje miejsce" w mixach (nawet jak nie ma dużych niespodzianek to jest więcej zwierząt).
    Na młyn jakoś ciężko mi uzbierać bo jak już coś mam to wrzucają mini event i ciężko czasem się nie skusić,ale poćwiczę silną wole bo to duże ułatwienie (dużo pasz kupuje na targu, ale też dużo robię sama bo chcę pokonczyc misje ze specjalnymi zwierzakami).
    No to nieźle będę musiała się postarać, żeby ich nie oddać ... chociaż po ostatnim BB byłam zadowolona, więc czemu by nie powtórzyć tej radości? :D
    Do pucharów próbuje się dokopać właśnie, z BB ładnie odblokowuje bo mniej gwiazdek potrzeba niż na puchary.

    Ale ja produkuje langosze i na moim targu to one są najbardziej opłacalne do jedzenia dla wyspy więc myślę, że produkowanie, sprzedawanie i kupowanie w tym przypadku mija się z celem :)
    Uparłam się na robienie misji w spółdzielni i właśnie na te zarabianie ciężko mi się przestawić, a niestety wszystko od siebie zależne.. Dobrze, że tu weszłam i o SPA się naczytałam, lada dzień 3ci poziom kwiaciarni będzie, więc SPA odblokuje i będę magazynować eliksir :)

    Dziękuję za wszystkie rady, postaram się je poukładać w głowie i może przełamie się do arkusza w excelu, a wtedy prawie wszystko zrobi się samo :)
     
    Sekme lubi to.
  14. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    Spa odblokujesz na drzewie madrosci za gwiazdki, nie potrzebujesz do tego 3 poziomu kwiaciarni. Musisz miec 70 lvl na Baha i 150 gwiazdek:)
     
    Ostatnie edytowanie: 1 lipca 2015
    freska_kreska, blazers oraz Sekme lubią to.
  15. 1Ninjok1

    1Ninjok1 Wyjątkowy talent

    hmmm... to chyba 70 lvl na farmie jest potrzebny o ile dobrze pamiętam.
     
    zagma i Sekme lubią to.
  16. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    No i masz racje:)
    Tak to jest jak sie jednym okiem czyta a drugim na wedke gapi;)xD
     
    Sekme i myszulka lubią to.
  17. Sekme

    Sekme Generał forum

    No to super :)
    To znaczy, że klonowanie staje się świetnym źródłem zarobku :)


    Każdy wybiera wg swoich priorytetów ;)
    Ale jak uzbierasz na młyn, to to potem możesz tę SP bardzo ładnie przekształcić w SG, a to daje duże możliwości :)


    Jeśli mogę coś poradzić - najpierw zdecydowanie puchary.
    Wbrew pozorom ta runa BB wcale nie jest taka super bajer. Puchary są duuużo cenniejsze.


    Jasne, jeśli przeliczyłaś i wyszło Ci, że na Twoim targu najlepszym dopalaczem do rozbudowy wyspy są langosze, to produkuj je i zjadaj :)

    Stałe misje w spółdzielni nie uciekną. Nie ma pośpiechu. A już szczególnie nie warto się śpieszyć z tymi nowymi - na razie nowości są drogie, trzeba poczekać aż stanieją.
    Warto zrobić misje z Fl, "wydeptać" ścieżkę do zadań ze skrzynkami, ale ich nie robić, aż nie dadzą kolorowych gęsi (albo następnego zwierzątka), wtedy szybko można pozbierać narzędzia z misji i może uda się zbudować nową fabryczkę (czyt. SG za nowe produkty :)).


    Jak już napisali zagma i Ninjok, SPA odblokujesz za 150 gwiazdek. Po osiągnięciu 3 poziomu w kwiaciarni automatem odblokuje Ci się dżemiarnia.

    :)
    Excel jest super. Zrobisz 1 raz, a potem procentuje dłuuuugo :)
     
    Bilonge, blazers oraz zagma lubią to.
  18. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    o_O ?szkoda, że na odwrót nie :p
    Obecnie chyba żeby zdobyć więcej niż 1 rzemiosło (poza spa i skrzatami) trzeba je sobie kupić za realną kasę lub wymienić za żetony.
    Czy to co napisałaś mam rozumieć dosłownie ? Jeśli tak to żałuję, że ja odblokowałam sobie kiedyś dżemiarnię...
     
  19. Sekme

    Sekme Generał forum

    Są 3 podstawowe rzemiosła - piekarnia, dżemiarnia i kwiaciarnia.
    Po tym, jak 2 z nich są rozbudowane do 3 poziomu, trzeci zawód jest odblokowywany automatycznie. To jest też napisane w FAQ.
    SPA i Alchemik są za gwiazdki, więc nie są zależne od tych 3-ch podstawowych.

    freska_kreska ma piekarnię min. na 3 poziomie i niedługo rozbuduje do 3 poziomu kwiaciarnię, więc u niej dżemiarnia odblokuje się automatycznie. Jeśli Ty masz dżemiarnię odblokowaną, to po rozbudowaniu drugiego zawodu d 3 poziomu, trzeci dostaniesz automatycznie.
     
  20. freska_kreska

    freska_kreska Hrabia forum

    Zawsze wybieram BB bo to albo zwierzak albo +10 SP.. Jednego pucharu na maxa nie mam jeszcze, więc właściwie co z nich bedę miała jak odblokuje na drzewie? :)
    Dzemiarnia też już na 3cim ... myślalam, że SPA na takiej samej zasadzie się odblokuje ... no nic, jeszcze 145 gwiazdek do SPA :D
     
    Sekme i zagma lubią to.