zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Miło będzie jak wpadniesz z życzeniami (albo i bez) ;)
    A tu u nas to cisza i spokój, wszyscy wiedzą, że farmerskie tematy to gdzie indziej xD

    Za to jesteśmy fanami niejakiej Igi Świątek i nie lubimy takiej jednej Wyjącej Uryny Sabalenko...
    ... ale bo ja wiem czy ciebie tenis aktualnie interesuje ;)
     
    olgs3 i bona53 lubią to.
  2. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    obawiam się, że kompletnie nie jestem w temacie :cry:
     
    grakula16, bona53 oraz zzizzie lubią to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Szkoda wielka :(
    Ale teraz już i tak po sezonie, może do przyszłego roku pokochasz xD


    EDIT czyli wiadomość z ostatniej chwili:
    Jensen i Jared właśnie ogłosili, że kto wie - może będzie sezon 16 :inlove:

    [​IMG]
     
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Czyżby formuła serialu się wyczerpała i nikogo to już nie kręci? Pamiętam tutejsze dyskusje po każdym odcinku, a teraz zapowiedź kolejnego sezonu i nic?
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No nie wierzę, ktoś tu coś napisał xD

    Pewnie się trochę ta formuła wyczerpała, poza tym w sumie serial zarżnięto w pięknym stylu ostatnim odcinkiem, chyba po to, żeby już nikt nie chciał powrotu.
    Ale jak widać jednak się chłopaki stęskniły za serialem, a może bardziej za kasiejką ;)
    Fani z początku podejdą pewnie do tego jak pies do jeża (ja zresztą też), ale jeśli się to uczciwie rozkręci, to chętnie zerknę, sporo lat życia mi ten serial zajął.

    A to, że tutaj cisza, to już norma jest. Ludzi, którzy oglądali serial z taką samą pasją, jak ja, już praktycznie nie ma (w każdym razie w tym wątku)...
    ... i w ogóle jeśli jakaś formuła się wyczerpała, to chyba głównie formuła tego właśnie miejsca.
    Ale nie zamierzam niczego zmieniać, wolę ten mój unikat, nawet martwy, od innych tutejszych formuł ;)

    ***

    W sumie to nawet fajnie, że Zgredzio o serial spytał, bo mam dwa absolutnie idealnie przepisy, którymi chciałam się podzielić (choć wiem, że nikt tego i tak nie wypróbuje, a jeśli nawet - to nie przyjdzie zameldować, jak wyszło).
    Mianowicie mam absolutnie najlepszy chlebuś - oraz absolutnie genialne ciasteczka.
    Nie będę wklejać słit foci, bo mi się nie chce xD
    Ale jeśli ktoś zgłosi zapotrzebowanie na przepis (tak w ciemno, czyli bez foci), to mogę nawet spolszczyć te przepisy.
    Poczekam tak z tydzień - a jak dalej będzie cisza, to wybaczcie, wątek zostanie zamknięty.
    Mam nadzieję, że któregoś MODa (prędzej chyba MODkę) zdołam wreszcie przekonać, że tego właśnie sobie życzę xD
     
  6. bona53

    bona53 Mistrz forum

    Witam.Mam pytanie ,czy ten chlebuś z pszennej mąki?
    Mam zakaz od dietetyka na wszystko co z pszennicy.

    Proszę napisz coś więcej o ciasteczkach.:)
     
    olgs3, zzizzie oraz agniecha$ lubią to.
  7. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    :music:
    Doczekałam się.
     
    olgs3 i zzizzie lubią to.
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Chlebuś jest pszenny, nikt u nas nie jest bezglutenowy, więc się nie znam na zamiennikach.
    Poczytałam oczywiście, podobno do tego trzeba jakichś dziwacznych mieszanek, mąka owsiana, ryżowa, gryczana, z jakiejś komosy czy innej babki lancetowatej, no dziwactwa okropne.
    Istnieją gotowe mieszanki i mogłabym jakąś przetestować w tym chlebusiu, tyle że ja nie mam dostępu do mieszanek polskich, więc te moje testy będą mało przydatne w PL.

    A ciasteczka są pięcioskładnikowe, mąka, cukier, masło, ekstrakt waniliowy i orzechy - ale niestety też pszenne, bo ta mąka -

    Swoją drogą zauważyłam, że polscy dietetycy ostatnio masowo czepiają się glutenu. Kilka moich znajomych też dostało takie zalecenia. Nie znam się, więc nie krytykuję... ale ta moda na bezglutenowość ładnych parę (jeśli nie paręnaście) lat dreptała z Hameryki do PL, chyba ocean przebyła wpław albo na jakiejś tratwie skleconej ze zmurszałych desek.

    Czego mniej więcej...? o_O
     
    olgs3 i bona53 lubią to.
  9. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Sowa na płocie.
     
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Nie ma sowy :(
     
    bona53 lubi to.
  11. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Już powinna być. Coś mi nie wyszło.
     
    bona53 lubi to.
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ja też, ja też :D:D:D

    A mnie właśnie dwie blogerki kulinarne podrzuciły na maila dwa przepisy GF (czyli gluten free czyli bezglutenowe).
    Chyba mnie śledzą 8)xD

    Ciasteczka bez pieczenia z płatkami owsianymi (ale takimi GF, musi być oznaczenie na opakowaniu - sprawdziłam, w PL są takie) - niby banał kulinarny, ale jak się doda masła orzechowego to wychodzą baardzo mniam.
    Oraz takie ciasteczka migdałowe z marcepanem, jedyna mąka to ta migdałowa czyli mielone migdały (a marcepan na allegro zalega i prosi, żeby go kupić).
    Chleba nikt mi nie wciska na bazie tej komosy, pewnie czują, że to nie dla mnie ;)
    Zresztą z tym pieczywem GF jest poważny problem, ono się niemożebnie kruszy, bo nie ma glutenu właśnie ;)
    Ale mam radę: może zmień dietetyka...? 8)

    ***

    Tak bez związku - farma chyba faktycznie sprzyja odspawaniu od rzeczywistości.
    A to znaczy, że farma nie dla mnie, wolę być przyspawana.
    Uszy mnie już bolą od słuchawek, oczy od gapienia się w taki jeden filmik na YT, a do tego na zmianę wydaję okrzyki radości i zachwytu oraz złowrogie pomruki oburzenia.
    Adrenalinka genialnie ożywia 8)xD

    ***

    I tym bardziej bez związku: tak się wygląda, jak się jest młodym pingwinem.
    Czego wam nie życzę oczywiście xD

    [​IMG]

    EDIT w sprawie pieczywka GF: przypomniałam sobie, że kiedyś wieki temu wypróbowałam chlebuś na mące owsianej z gumą ksantanową w miejsce glutenu. Kruszył się, ale tylko trochę, a smakował w miarę normalnie.
    I jeszcze pamiętam jakiś chleb gryczany czyli (jak sama nazwa wskazuje) na mące gryczanej. Muszę go zlokalizować. O ile dobrze pamiętam, był jadalny.
     
    Ostatnie edytowanie: 13 grudnia 2023
    olgs3, grakula16 oraz bona53 lubią to.
  13. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    [​IMG]
     
    zzizzie, agniecha$ oraz bona53 lubią to.
  14. bona53

    bona53 Mistrz forum

    Zdrowych ,spokojnych Swiąt Bożego Narodzenia ,Gospodyni i jej bliskim oraz wszystkim odwiedzającym jej profil z całego serca życzę.
    Święta i sylwestra spędzam u moich kochanych dzieci w Frankfurcie nad Menem. Jestem przeszczęśliwa.
    Dodam jeszcze że farma śmiga nieporównywalnie jak w PL.
     
    zzizzie i agniecha$ lubią to.
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dzięki :)
    I wzajemnie :)
    Jak miło, że pamiętałaś i tu zajrzałaś :)

    Dziękuję :)
    I wzajemnie, dla twoich kochanych dzieci też :)

    ***

    Jutro nie ma mnie dla świata, więc dziś:

    Spokojnych, pełnych nadziei, smakowitych -

    [​IMG]
    ***

    Halo, Władzo - ja naprawdę już od bardzo dawna bardzo serio proszę o zamknięcie tego wątku.
    Ulituje się ktoś...?
     
    bona53 i grakula16 lubią to.
  16. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Ci nie tylko radość,
    ale i wzruszenie głęboko ukryte w sercu.
    Bogatego Mikołaja,
    złotej gwiazdki z nieba,
    Śnieżnego opłatka,
    a w Nowym Roku wszystkiego, czego tylko trzeba!

    [​IMG]
     
    zzizzie, bona53 oraz grakula16 lubią to.
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No nie wiem, bo tu nie ma Władzy, jest tylko służba a ta służy ale się nie lituje :p
    Wszystkiego dobrego :)
     
    bona53 i grakula16 lubią to.
  18. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Bardzo dziękuję :inlove:
    I wzajemnie - spóźnione ale szczere :)
    Na wszelki wypadek radzę zastosować totalną blokadę informacyjną, w Święta należy dbać o spokój ducha oraz wątroby 8)
    Ale będzie dobrze, wszelkie podskoki zostały przewidziane z duużym wyprzedzeniem, podobnie jak środki zaradcze (raphacholin oczywiście, a co...?).

    ***

    Życzeń noworocznych składać nie będę, bo i tak wszyscy tu chyba wiedzą, jakie mogłyby być te moje życzenia...
    ... cóż, spójrzmy prawdzie w oczy: nieregulaminowe xD

    Prezenty dla moich Sąsiadek czekają na jutrzejszą wysyłkę, a ja w takim razie spróbuję inaczej:

    Cóż, jeśli nie tak, to może tak:

    Proszę Ekipę Moderatorów o zamknięcie tego wątku.
     
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Skoro tak usilnie nalegasz to nie mogę przejść obojętnie, zgodnie z prośbą wątek zamykam i przenoszę do Archiwum.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.