zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ale to jest w sumie ponura prawda, to o pompowaniu sodówki.
    W dodatku ta prawidłowość dotyczy tak samo np naszej faworytnej Wyjącej U.
    Była sobie Coco Gauff, nastolatka, której nieźle się wiodło w tenisie jak na ten wiek.
    Były koszulki z napisem Call Me Coco czyli "Mówcie mi Coco".
    Po ostatnim US Open, czyli pierwszym turnieju wielkoszlemowym wygranym przez Coco, pojawiła się wersja Call me Champion (z przekreślonym imieniem "Coco") - "Mówcie mi Champion".
    Obie wersje oczywiście firmowane przez samą Coco, która nagle uwierzyła, że jest niepokonana.
    Może trochę przesadnie i przedwcześnie uwierzyła - ale Ameryka utwierdzała ją w przekonaniu, że oto narodziła się nowa Serena (albo i Venus), nadchodzi nowa era z Coco w roli głównej...
    Cóż, może i tak będzie, kto wie, ale póki co taka podkręcana wiara w siebie mocno zaszkodziła biednej Coco.
    Z czymś takim trzeba sobie umieć radzić - no, albo trzeba dorastać do tytułu tak, jak Iga.
    To samo w sumie było z Urynką - wymęczyła ten nr 1 i uznała, że teraz już nikt jej nie podskoczy i zatrzyma tę pozycję w rankingu choćby i dożywotnio.
    Jedyna różnica: Uryna sama sobie tę bzdurę wbiła do głowy, pomagali jej co najwyżej jacyś psychofani w tzw mediach społecznościowych.
    Ale skutek ten sam - okazuje się, że samo tylko przekonanie o własnej przewadze nad resztą świata niestety nie wystarcza, żeby się utrzymać na tym czubku choinki.


    EDIT: filmik podrzucam.
    Filmik pojawił się na stronie WTA i na co najmniej jednej polskiej stronie też, ale linkowanie do polskich stron grozi śmiercią lub kalectwem, bo tam jest więcej reklam niż treści. Ja reklam nie widzę (adblock), ale Władza złośliwie widzi jak wiadomo. Na szczęście filmik jest też na dozwolonym póki co YT.
    A przedstawia najlepsze zagrania Igi podczas turnieju w Cancun - aż miło się pogapić, więc polecam:


    Mam nadzieję, że ktoś zauważy ten doklejony filmik przed następnym sezonem 8)xD
     
    Ostatnie edytowanie: 9 listopada 2023
  2. bona53

    bona53 Wielki mistrz forum

    Dzięki za ten filmik
     
    dantic3, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  3. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Filmik naprawdę fajny
    Przy okazji złóż proszę wszystkim listopadowym jubilatom - od najmłodszych do najstarszych - najserdeczniejsze życzenia:inlove:
    Chyba hurtem to załatwiasz?
     
    dantic3, olgs3, bona53 i dalsza osoba lubią to.
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dla fanów Igi, dodatkowo choć trochę otrzaskanych z tenisem (albo chcących się... hmm... otrzaskać?), filmik jest cenny jako ilustracja wszechstronności naszej liderki rankingu.
    Zwróćcie uwagę (to naprawdę widać), że ona z każdą z tych przeciwniczek gra trochę inaczej, dostosowuje własny styl gry do ich stylu. To jest nowość u Igi, dotąd grała w sumie ciągle tak samo albo prawie tak samo - świetnie, ale jednolicie, co ułatwiało rywalkom trening "pod Igę".
    A teraz weszła na jakiś wyższy poziom, niesamowita jest. Wielki nieustający szacun :inlove:

    Dziękuję w imieniu jubilatów :inlove:
    No co ty, jakim hurtem, oni by na to nie pozwolili xD
    Każdy jubilat dyktuje własne warunki xD
    Junior na przykład zażądał świeczek wbitych w kurzy cycek (z ukochanego przez wszystkich zestawu Chicken Dinner*, czyli coś na kształt KFC, tyle że autorski kurak z lokalnej knajpy, nie sieciówka).
    Cóż xD

    _______________
    * Chicken Dinner (ang) - mniej więcej "kurczak na obiad". Ech te tutejsze zasady.
     
    olgs3, grakula16 oraz bona53 lubią to.
  5. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dobry [​IMG]

    przerywnik taki bez związku
    święta tuż tuż
    szczególnie widać to w sklepach xD
    lubię przygotowania oczywiście bez szaleństw
    święta są dla mnie nie odwrotnie

    szukam inspiracji
    może uda mi się namówić zgraję i sobie machniemy te dwie propozycje
    czytam i ślinka cieknie mniam
    te żeberka w kawie mocno mniam pachnie mi kawą ( kurka kiedy ja kawę piłam :cry: )
    no i udka z ziemniakami, fetą, koperkiem i cytryną lubię dania jednogarnkowe ( blaszkowe ;) )


    o słodkich frykasach nie wspomnę
    nic z tego nie mogę ale goście mogą :D ja sobie skubnę dużą odrobinkę xD
    a ja na diecie :cry: i chyba już tak zostanie
    drożdżowe mogę ale ile można :sleepy: już mi się posypką ( kruszonką ) odbija ;)xD

    i tak się skuszę czasem a raczej za często na ''zło" :oops::cry: no co poradzę ja łasuch okropny
    nie zważam że wyję i zwijam z bólu

    dobrze mi służy woda , jakieś propozycje ;)xD

    no tak się wyżaliłam :sleepy::)
    ***

    Eh zzizzie co tam porabiasz
    startujesz w TOP ? :p xD
     
  6. bona53

    bona53 Wielki mistrz forum

    Hejka Gospodyni- gdzie jesteś? Kobieto Dożynki a ty śpisz?
     
    Ostatnie edytowanie: 17 listopada 2023
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Udka są lżej strawne i bez kawy, radzę udka ;)

    A kostka z kaszki manny to pies...?
    Z okazji świąt można posypać cynamonem.

    Już podaję:
    - bierzemy szklankę, taką wyższą
    - brzeg szklanki zanurzamy w wodzie, a następnie w cukrze (nie pudrze)
    - do szklanki nalewamy wodę (z bąbelkami albo bez) starając się nie naruszyć tego cukru
    - do wody wrzucamy kostki lodu (mogą być jakieś frymuśne)
    - dodajemy kropelkę soku z cytryny
    - podajemy ze słomką

    Ja się nie naśmiewam, od lat robię takie drinki mojemu chłopinie, który się boi alkoholu.

    xDxDxDxDxD

    Jestem ;)
    Zajęta jestem bardzo xD
    Uprawiam mój ukochany sport, czyli hejtuję hejterów (a ja to naprawdę potrafię) oraz wyszydzam inteligentnych inaczej (też mi nieźle idzie).

    ***

    Zauważyłam bardzo mądry post gdzieś tam na początku tego wstępu do dożynek.
    Było o wyścigu czyli odwzorowaniu realnego świata, od którego podobno wszyscy uciekają na farmę, między łany sałaty i szarłatu.
    Święta racja, dziwne to co najmniej.
    Ale co ja tam wiem 8)xD

    ***

    A, i jeszcze zauważyłam spektakularny powrót po spektakularnym odejściu, czyli od pożegnań do powitań.
    Też powstrzymam się od komentarza, choć tzw śmiech pusty mną wstrząsa (uwaga, nie jest to śmiech złowieszczy 8)xD).

    ***

    A ponadto z trzech różnych przepisów stworzyłam coś, co przez aklamację uznaliśmy za najlepszy Apple Pie* świata.
    Ale kto by tam piekł podczas dożynek, nie...? xD

    ______________
    * Jeśli Władza życzy sobie podania tłumaczenia, zechce się łaskawie tu pofatygować i zgłosić stosowne żądanie. Inaczej nie podam, jako wredna kryminalna małpa rzecz jasna.
     
  8. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    o widzisz przeoczyłam te kostkę manny to jest myśl :)

    he he te emotki co do TOP mówią wszystko xD

    pomysł na wodę całkiem całkiem xD
     
    dantic3, bona53 oraz zzizzie lubią to.
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Bo dla mnie to nigdy nie była gra oparta na tego typu rywalizacji.
    Gdybym grała, najbardziej zależałoby mi na czymś w rodzaju sustainable farming czyli na równowadze i samowystarczalności - mam tyle, ile mi trzeba, żeby sobie spokojnie orać na ugorze, i z nikim się nie ścigam.
    Taka indywidualna strategia ekonomiczna na moje prywatne potrzeby, wyścigi to gdzie indziej.
    To tak najogólniej, żeby nikt się nie poczuł urażony...
    ... no, dodatkowo jeszcze inwestowanie realnej kasy w farmerskie wyścigi to moim zdaniem ponura pomyłka zupełnie niezależnie od tego, ile tej kasy mogłabym przeznaczyć na grę.

    No co 8)xD
    A wiesz, że to się nawet fajnie popija xD
    Zaczynam dzień o chorobliwie wczesnej porze, bo to jest jedyna szansa na chwilę samotności.
    Siadam sobie na tarasie z kawusią i schnę po prysznicu.
    Kiedyś był jakiś koszmarny upał, więc sobie dodatkowo wzięłam szklankę wody z lodem - i tak jakoś automatycznie (o piątej rano to ja zasadniczo słabo kontaktuję) ozdobiłam tę szklankę cukrem jak bezalkoholowego drinka chłopiny.
    Marco zwykle dołącza do mnie jakieś pół godzinki później.
    No to przylazł, zobaczył moją wodę w tej ocukrzonej szklance... trzeba było zobaczyć jego minę i usłyszeć to pytanie "co ty pijesz?!" xD
    - Wodę.
    - Jaką wodę?!
    - No wodę, z lodem.
    - Na pewno?
    - A weź se spróbuj.
    Paluch mi wpakował do szklanki i oblizał, dopiero wtedy uwierzył, że to woda była xD
    W każdym razie człowiek się czuje światowy i elegancki z taką szklanką w garści, nawet o tej piątej rano ;)

    ***

    A kartofelki, ziemniaczki, pyrki czy jak im tam jeszcze należy umyć, nie obierając pokroić w ósemeczki, wytarzać w oliwie, przyprawach i parmezanie, po czym wpakować do piekarnika na jakieś 20 minut.
    Nazywa się to potato wedges i jest absolutnie przepyszne, choć może nie aż tak skrajnie dietetyczne.
    Polecam :p
     
  10. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum



    [​IMG]
    Pewnie masz dziś urwanie głowy, jak to przy rodzinnym święcie, tym niemniej życzę Wam udanego, szczęśliwego, w miarę spokojnego dnia:inlove::inlove::inlove:
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dziękujemy :inlove:

    Nie było tak źle, indyk, sos i dwie wersje nadzienia przyjechały z zaprzyjaźnionej knajpy, wszystko z dynią dostarczyła najstarsza córka chłopiny (co ja na to poradzę, od zawsze nie lubię dyni i już nie polubię), sałatki - średnia córka, więc na mnie spadło puree ziemniaczane w wersji na bogato (no, lekko odchudzonej, bo nawet moja wątroba - zdrowa że aż wstyd - cierpnie na samą myśl o klasycznym przepisie), pieczywko oraz bezdyniowe słodkości. Aha, i jeszcze creamed corn czyli coś na kształt kukurydzy pod beszamelem, bo się wszyscy dogadaliśmy, że za fasolką szparagową to my właściwie aż tak bardzo nie przepadamy.

    Co do pieczywka, to wypróbowałam coś nowego, takie śliczne maślane rogaliki z solą morską:

    [​IMG]
    Ale i tak żaden farmer tego przecież nie upiecze, więc po co miałabym się mordować ze spolszczaniem przepisu 8)xD

    ***

    Dziś mamy w planie wyniosłe ignorowanie Black Friday.
    To wielka przyjemność, możecie mi wierzyć xD


    EDIT, ponieważ Bóg jeden wiedzieć raczy, kiedy (oraz czy w ogóle) ktoś tu jeszcze coś napisze.
    Mianowicie wczytałam się w dożynkową listę TOP i chcę tu wklepać swoje prywatne gratulacje.

    Moje obie Sąsiadki potraktowały dożynki lajtowo (popieram), ale na liście są, a ja mam powód do dumy.
    Więc gratuluję Sąsiadkom miejsca w TOPie, a sobie - takich Sąsiadek :inlove:

    Norbi - na dużym luzie, tak chyba już trochę od niechcenia... a pozycja w pierwszej setce.
    Gratki, Gigancie :inlove:

    No i oczywiście Olga czyli @olgs3 - cicho, spokojnie, bez ostentacji i raportów z przygotowań... a miejsce na liście imponujące.
    Wielkie gratulacje, Olga - naprawdę jestem pod wrażeniem :inlove:
     
    Ostatnie edytowanie: 25 listopada 2023
  12. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Serdecznie dziękuję.
    Życzę wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia dla ciebie i całej rodziny.
    Przepraszam że nie piszę,jakoś nie mam pojęcia o czym tu napisać, to co bym chciała zabrania tutejszy kodeks i nie chcę dodawać pracy tutejszej władzy.
     
    zzizzie, bona53 oraz grakula16 lubią to.
  13. bona53

    bona53 Wielki mistrz forum

    Dziękuję droga sąsiadko,pozdrawiam serdecznie ciebie i całą twoją rodzinę.
     
    zzizzie, grakula16 oraz olgs3 lubią to.
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Dzieki Zuzka..widzisz ja wiele rzeczy teraz moge a nie musze;)
     
    bona53, zzizzie oraz grakula16 lubią to.
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dzięki za życzenia :)
    Oj ja też bym chętnie napisała o czymś zakazanym, nawet o wielu takich rzeczach ;)
    No ale cóż, słuchając szumu łanów sałaty i szarłatu można tylko...
    ... hmm, no na przykład można wieszać psy na firmie Bigpoint xD
    A mnie to nie interesuje, jak już wieszać, to na czymś ważnym i dużym, nie...? 8)xD

    Dziękuję :)

    No tak mi się właśnie wydawało ;)
    Idealna sytuacja i idealne nastawienie, komfort bez spiny...
    ... ale w sumie to może się mylę, bo przecież co ja tam wiem 8)xD
     
    bona53, -norbijas- oraz grakula16 lubią to.
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    W mojej hamerykanckiej korporacji hAmerykanie dziś wrócili do pracy po wielkim świętowaniu. Wielu miało wolny cały ubiegły tydzień, a w czwartek tak pobalowali, że weekendu nie wystarczyło i wczoraj jeszcze prawie wszyscy mieli urlopy :D


    Zzizzie, orientujesz się, czy to taki ogólnoamerykański zwyczaj przedłużania Święta Dziękczynienia do poniedziałku, czy to raczej zjawisko lokalne? Z tego, co zauważyłem, to mniej ważne dni świąteczne przypadające w czwartek traktują jak Polacy - biorą wolny piątek i cieszą się z długiego weekendu.
    Wiem, że Święto Dziękczynienia jest ważne dla Amerykanów. Osoby, które biorą urlop na 3 wcześniejsze dni też rozumiem. Mają wtedy ponad tydzień wolnego i mogą jechać/lecieć do rodziny (albo ugościć tę rodzinę u siebie). Ale poniedziałek po święcie, które przypada w czwartek? Trzeba odpocząć po świętowaniu, czy co? o_O
     
    olgs3, bona53, zzizzie i dalsza osoba lubią to.
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Zwyczaj raczej ogólnofirmowy, choć takich firm będzie na pewno sporo.
    Dwa powody: Cyber Monday oraz I Hate Mondays xD
    Cyber Monday
    to odpowiednik Black Friday dla tych, którzy preferują zakupy online...
    ... no a I Hate Mondays (nienawidzę poniedziałków) to element filozofii życiowej tego oto kota:

    [​IMG]
    Podwójny argument przemawiający za wolnym poniedziałkiem ;)
     
    olgs3, bona53 oraz grakula16 lubią to.
  18. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Hejoo.
    Jestem przejazdem, więc tu też zaglądam pozdrowienia bywalcom przesłać :inlove:
     
    zzizzie, bona53 oraz grakula16 lubią to.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No żartujesz chyba, to ty...? xD
    Dziękujemy, dziękujemy i wzajemnie :inlove:
    I co, do zobaczenia za rok...? ;)
     
    grakula16 i bona53 lubią to.
  20. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Ustalmy, że życzeń świątecznych jeszcze nie składam, więc jak co, wpadne po to xD

    co tam słychać?
     
    grakula16, bona53 oraz zzizzie lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.