zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    W czym by taka czapeczka była zła dla tenisis(ty|tki)? Poza tym, że nie pasuje do wzorca wylansowanego przez zawodowców?
     
    bona53 i zzizzie lubią to.
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Uwziąłeś się jak widzę.
    No trudno:
    Po pierwsze, jaki lans na miłość boską?!
    Czapeczka (właściwie najczęściej sam daszek, Iga akurat gra w czapce, ale większość pań preferuje opaskę z daszkiem) - więc czapeczka to nie jest skutek lansu.
    Ma przede wszystkim chronić oczy i twarz przed słońcem, a oczy dodatkowo przed zalewaniem potem spływającym z czoła - od spodu przód tej opaski ma warstwę chłonną, coś jak te opaski na przegub.
    Daszek jest wygięty nie z racji widzimisię zawodowców, tylko po prostu dzięki wygięciu zapewnia lepszą ochronę.
    A jeśli ktoś preferuje czapkę - te czapki są na ogół ażurowe i zapewniają znacznie lepszy przewiew, niż te dziurki obrobione metalem w twoim produkcie.
    Że już nie wspomnę o kolorze, całkiem nie-tenisowym.
    Ani o niepohamowanym rechocie na widowni (także w szkółce tenisowej), gdyby ktoś choćby tylko odbijał piłeczkę na ściance w takim nakryciu głowy.

    Dobra, to tyle.
    Do następnego dziwnego pytania xD
     
    olgs3, bona53 oraz grakula16 lubią to.
  3. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie licząc gospodyni, to ostatnia osoba niebędaca moderatorem pisała tu 10 czerwca. Zaczniemy obchodzić miesięcznice?
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No popatrz tylko jak ten czas leci xD

    To jest wątek do czytania, nie do pisania.
    Moja wina, bo stawiam dość wysokie wymagania, jeśli chodzi o jakość tzw (po polsku) kontentu, a do tego nie interesują mnie ani raporty ze wspinaczki na dowolny szczyt, ani konkretne alpejskie klimaty/dylematy, ani nawet mniejsze, większe czy wyimaginowane wpadki BP czy Władzy, czyli to, co najbardziej mobilizuje tutejszych userów do forumowej aktywności.

    Miesięcznice, hmm.
    Pomysł całkiem zacny, choć za bardzo kojarzy mi się z przepisem na parówkę w puszce (czy co to tam było).
    Myślę, że po prostu trzeba by w końcu ukręcić łeb temu wątkowi, niech sobie każdy szuka lektury gdzie indziej, sporo tego na necie.
    Więc - jeszcze nie zamykamy (jak to szło, i tak się trudno rozstać...?), ale szykujemy się do zamknięcia.
    Czasy ciężkie, darmowe usługi dla ludności czas zakończyć (a poloneza czas zacząć rzecz jasna, gdzie podkomorzy...?).

    Proponuję zamknięcie tego miejsca w następną miesięcznicę, zajmiesz się tym, Zgredziu?
     
    bona53 i grakula16 lubią to.
  5. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ja to ewentualnie mogę poszukać jakiegoś szczytu... I to z prawdziwym śniegiem :)
    W ramach raportu ze wspinaczki mogę dodać jakiegoś konika, a nawet trzy i pół xD
     
    bona53, olgs3, zzizzie i dalsza osoba lubią to.
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No co zaczepiasz? ;)
    I tak 10 sierpnia to złomowisko przestanie istnieć.

    Trzy i pół konia to będą trzy dorosłe osobniki i jeden źrebak, czy trzy duże konie i jeden kucyk...?
     
    bona53, olgs3 oraz grakula16 lubią to.
  7. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Po zdjęciu ciężko poznać, ale z obserwacji poczynionych na żywo wiem, że według tej rachuby to będzie trzy i ćwierć :D
     
    zzizzie, bona53 oraz olgs3 lubią to.
  8. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Hej [​IMG]


    Nie lubię takich miar
    łyżka łyżce nie równa
    wagi brak
    na oko to se mogę :oops::sleepy:


    zrobiłam ciasto z patelni czyli jogurtowiec z jabłkami
    nie wyszło jak na filmiku
    pewnie mój przelicznik gramowy na oko się nie sprawdził :oops::sleepy:


    ciasto wyszło suche czyli za mało oleju lub za gęsty jogurt lub za dużo mąki ? I tak jakby go było dużo mniej

    [​IMG]

    tu już wiedziałam że patelnia za duża


    efekt końcowy [​IMG]
    [​IMG]

    trochę się przypiekło ( mogłam wcześniej sprawdzić niż 10 minut )
    jak widać cienki
    do tego pewnie za duże/dużo jabłka dałam ( bo lubię ) i się mi trochę rozwalało ( a może wina zbyt ciężkiego suchego ciasta )
    ale poeksperymentuję
    dobre gdy zlecą się goście albo przyjdzie ochota na małe co nieco a się leń włączy ;)

    ogólnie nie taki ale zeżarty cały xD

    szybkie tanie i pyszne [​IMG]
    najlepszy moment duszenie jabłek
    aromat mmmhhh :inlove:

    myślę że rabarbar gruszka też się nada

    Tylko ta miara wrr


    Ale po co
    ani ani [​IMG]
    kłódki drogie :p

    niech se domek :p znaczy wątek wisi

    nawet gdy nas nie ma jesteśmy :inlove:
     
  9. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Wygląda trochę jak wielki racuch z jabłkami :D
     
    bona53, olgs3 oraz agniecha$ lubią to.
  10. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    No ;)
    ale wolę / wybieram jak już racuchy z jabłkami
    pycha

    tu mi coś ciasto nie podeszło
    nie było złe a jednak


    To jest tak jak plackami ziemniaczanymi plendze
    tradycyjnie na patelni
    tonami można się zajadać taka pychota

    wersje na blasze coś jak pizza zapiekanka już nie bardzo a znam co tak robią

    weźmy takie naleśniki
    jedni lubią na mleku
    ja uwielbiam na maślance

    a teraz dieta przymusowa i cierpię :sleepy: :cry: pichcę innym i jem oczami a co gadam pożeram wręcz oczami
    ciężkie życie łasucha

    chyba machnę sobie drożdżowe bo mogę troszkę ;)

    Dzień Dobry :)
     
    zzizzie, bona53 oraz olgs3 lubią to.
  11. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nigdy nie jadłem placków ziemniaczanych z blachy :eek: Ale z patelni są pycha :D
    Tylko nie lubię wersji na słodko. Dla mnie muszą być z dużą ilością gulaszu albo z sosem grzybowym z prawdziwków albo podgrzybków. A najlepsze są prosto z patelni - jeszcze parzące, z samą solą :D
    Moja mama czasem dawała im przestygnąć przez kilka minut, ale wtedy to już nadają się tylko do jedzenia z sosem albo keczupem :sleepy:
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Łyżka łyżce równa pod warunkiem, że jest to miarka o nazwie "łyżka" (to samo dotyczy miarek o nazwie pół łyżki, łyżeczka, pół łyżeczki itd). Jak wagi brak, warto zainwestować w takie miarki, myślę, że zalegają w co większych marketach. To samo zresztą dotyczy szklanek (europejskich oraz amerykańskich, bo to są dwie różne miary, co niezmiennie cieszy Zgredzia, jeśli dobrze pamiętam).

    Oj tam oj tam, bardzo lubię takie przypieczone. Ale żeby się nie przypiekało (i żeby było grubsze), najlepiej jest to smażyć na malusim ogniu z taką płytką ochronną i dodatkowo przykryć na tej patelni - Pyrex robi takie specjalne pokrywy do rosnącego ciasta, są na allegro.

    Poszukaj innego przepisu, jogurtowiec nie ma prawa być suchy nawet po pobycie na patelni... no chyba że to przez to przypieczenie.

    O mniam - przepis poproszę.

    Najbardziej dietetyczne drożdżowe jakie znam (czyli mało jajek, mało tłuszczu), które przy tym zupełnie nie kojarzy się z dietą (rośnie jak szalone i robi się baaardzo puchate), to jest taka chałka z kruszonką (kruszonkę można pominąć). Przepis (polski) wygrzebałam wieki temu gdzieś na necie - jeśli będzie to absolutnie konieczne, to go tutaj wklepię... kiedyś.

    Jak was nie ma to nie ma z kim gadać 8)xD
    Trzeba odłączyć tego nieboszczyka od aparatury podtrzymującej życie, niech sobie spokojnie wyzionie ducha.
    I tak mi się już znudził -.-

    Może to jakaś dietetyczna wersja hashbrowns czyli hamerykańskich placków, pysznych zresztą, ale polskim do pięt nie dorastają.

    ... i dodatkowo z samym pieprzem.
    Rozkosz po prostu :inlove:

    ***

    No dobra, udajemy się z juniorem w daleką podróż, a po powrocie - z juniorem i bliźniakami - w taką mniej daleką.
    Wrócimy za trzy-cztery tygodnie...
    ... i mam nadzieję, że ten wątek zastanę już zamknięty.
    Zgredziu, 10 sierpnia, w miesięcznicę, pamiętasz...? 8)xD
     
  13. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dobry
    wcześniej nie szło

    gra kaput

    Zwyczajnie zamiast mleka maślanka
    świetny smak


    0,5 l maślanki
    2 jaja lub więcej
    sól
    mąka pszenna na oko ;)
    Jak wyzionie ducha to gdzie powiesisz przepis ;)

    szczególny cytat :p
    No to wspaniałego podróżowania
     
    zzizzie, olgs3, bona53 i dalsza osoba lubią to.
  14. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    łyżka na oko, mąka do miski ;)
     
  15. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Hej
    widzę że jesteś :)

    taka sprawa wyższej wagi
    wiem wiem nie ładnie tak tylko w interesie zaglądać do chałupy ;)
    może tak by się Ci chciało machnąć parę razy eventówkę ( 6 planów =to jakieś 7173 eventówki = 62 proste rury i 53 kolanka ) ale sprawdź bo liczę i co liczę inaczej mi wychodzi :oops::sleepy:
    zgarnij dla mnie 2 itemy czas na kawę
    [​IMG]


    eventu nie robię ale te dwa itemy wykupię
    fajne są
     
    bona53, zzizzie oraz krasnoludek10 lubią to.
  16. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Żyję. Nie pęcherzyca , tylko wyprysk. Leczenie też potrwa długo.
     
    bona53, agniecha$ oraz zzizzie lubią to.
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Zgarnięte, czekają w pasku na wysyłkę :)
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Wielkie Dziękuję [​IMG]
     
    bona53, zzizzie oraz krasnoludek10 lubią to.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ależ nie ma za co ;)
    Nie było to jakoś specjalnie trudne i nawet nudne też nie za bardzo, chlapałam super kupką bez opamiętania xD

    ***

    Igę oglądam i się denerwuję coraz bardziej.
    Tyle dobrego, że traktorzystka w różowej kiecuni odpadła, jak miło xD

    ***

    A Zgredzio to gdzie się podziewa...?
    Wątek miał zamknąć przecież 8)
     
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    W wyznaczonym terminie postanowił się integrować, a następnie przedłużył sobie weekend :p
    Teraz nadrabia zaległości tu i tam, rzuca mu się w oczy opis jednej gry i się zastanawia, czy chciałby się przekonać, jakby to było być Wielkim Bratem, o którym pisał George Orwell w Roku 1984 o_O
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.