zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Chciałam zacytować zzizzie a że nie wiem czy mogę wycinać zmieniać post to bez cytowania będzie

    Oj tam
    przecież ja żartem
    Racja
    nawet się zdarzy że że nowemu się niepotrzebnie krytyka dostanie a farmer całkiem w porządku
    albo też ten stary nie ma co szukać ''zwykłego '' bo przecież już powinien mieć

    farmery chcą pomagać i pomagają
    i chyba trzeba podejść do tego na zasadzie
    daję bo chcę
    a komu czy to nowy czy powracający czy bogaty to już nie ważne

    chyba taka opcja będzie najlepszym kompromisem

    zresztą byle czym nowi się nie zadowolą a fantów z górnej póki to sama nie zawsze mam


    najważniejsze że są
    i to w jednym miejscu
    kopalnia wiedzy \ tylko chcieć korzystać


    otrzymuje racja ,ale to jest ułamek tego co mógłby się dowiedzieć przyswoić nauczyć gdyby poradnik poczytał

    A w nieoficjalnym poradniku farmeramy jest to czego nie znajdzie się w ogólnych
    a wszystko to co farmerzy przetestowali by łatwiej wydajniej się grało

    O może i być dzień sąsiada

    mnie chodziło o nagrodę niespodziankę jako niewiadomą
     
    zzizzie, bona53 oraz olgs3 lubią to.
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    RIP Tina... Simply The Best :(


    Ban od Zgredzia o_O
    To chyba wyjątkowa rzadkość, czuję się zaszczycona xD

    A tak przy okazji zaciekawił mnie stopień tzw uznaniowości wymiaru kary.
    Spodziewałam się raczej jakiegoś archanioła (archanielicy) z mieczem ognistym i miesiącem kazamatów w zanadrzu, bo wszak za politykę leci się (no, w każdym razie ja lecę) na długo.
    Rozumiem, że uratowała mnie propozycja poradnika… Zgredziu, ładnie to tak prywatę uprawiać przy okazji wymierzania kary takiemu zbrodniarzowi jak ja…?
    Ale nie wszystko stracone, jak już podrzucę poradnik, będę wypatrywać wspomnianego miecza ognistego i rewizji wyroku w trybie doraźnym (na niekorzyść oskarżonej rzecz jasna).

    Ależ można.
    Można wysłać coś losowego w ukochanym przez wszystkich trybie koła fortuny.
    Podaję przepis:
    • sierotka (nie wiem, dlaczego akurat sierotka, ale w ujęciu historycznym była wymagana)
    • chustka lub szalik (do przesłonięcia oczu sierotce, nie za duży, żeby się nie udusiła)
    • kapelusz (raczej nie tzw toczek, bo za płytki, oraz na pewno nie taki dla konia z otworami na uszy)
    • kartka papieru formatu A4
    • nożyczki
    • przyrząd do pisania (jeśli ołówek/kredka, to przyda się dodatkowo temperówka)
    • opcja: komputer z drukarką, wtedy przyrząd do pisania nie będzie potrzebny
    • mistrz ceremonii
    • reflektory oraz kamery
    • widownia, czyli krzesełka i widzowie
    • cukierek
    A tak się to robi:
    • kartkę papieru pociąć na mniejsze karteczki (tyle, ile ma być fantów do losowania)
    • na karteczkach napisać nazwy poszczególnych fantów
    • opcja: przygotować plik (format obsługiwany przez drukarkę) z nazwami fantów rozmieszczonymi w takich odstępach, żeby się to dało pociąć na wspomniane mniejsze karteczki, wydrukować i pociąć
    • karteczki zwinąć i zgiąć, żeby się nie porozwijały
    • przygotowane karteczki umieścić w kapeluszu
    • posadzić widzów na krzesełkach
    • włączyć reflektory i kamery
    • sprowadzić sierotkę i przewiązać jej oczy chustką lub szalikiem
    • zlecić sierotce wybranie jednej karteczki z kapelusza
    • rozwinąć wybraną karteczkę i ogłosić wynik
    • pompony, balony, fajerwerki, brawa i inne takie wyrazy zachwytu (pieśni ludowe tym razem niewskazane)
    • uwaga: pamiętać o zdjęciu chustki/szalika z oczu sierotki
    • dać sierotce cukierka
    • ponowne rzęsiste brawa
    I gotowe. Banalnie proste, czyż nie…?
    W razie niedostępności sierotki można skorzystać z usług dowolnego wolontariusza z zaświadczeniem od proboszcza o nieskazitelnej prawości i uczciwości oraz od dzielnicowego, wiadomo o czym. Ewentualne wątpliwości pomoże rozwiać sprawdzenie delikwenta w rejestrze skazanych.

    Poradnik, ech.
    Tak szczerze mówiąc to on tutaj nie jest już potrzebny, wszak wszyscy wyjadają sobie z dziobków i tylko ja jedna taka kryminalna. A ja akurat wiem, jak postępować z trollami, hejterami i innymi napastnikami – oraz (wbrew pozorom) wiem, jak unikać bana.
    No ale może się ten poradnik komuś przyda w innej rzeczywistości.

    Więc tak:
    Ktoś na nas naskakuje, umiejętnie balansując na krawędzi tego, co dozwolone.
    Atak jest personalny, czyli wymierzony konkretnie przeciwko nam (albo przeciwko grupie, do której należymy).
    Atak jest tak naprawdę prowokacją, której celem jest wyprowadzenie nas z równowagi, na tym forum mogące prowadzić do zbanowania (nas oczywiście, nie prowokatora – taka specyfika tego miejsca, sprowokowany znacznie częściej musi liczyć się z karą, niż prowokator).
    Cóż, najlepszym sposobem jest (wyniosłe) zignorowanie ataku – ale czasem tak się człowiek wkurzy, że po prostu musi odpowiedzieć (choć jest to wysoce nierozsądne, wszak nie karmimy trolla).

    Więc jeśli naprawdę musimy, bo się udusimy, odpowiadamy:
    Tak, jasne. Też cię kocham :inlove:

    A jeśli przypadkiem jesteśmy w wyjątkowo dobrotliwym nastroju, możemy dodać:
    Miłego dnia życzę :)

    I tyle. Ani słowa więcej. Dotyczy to także naszych kibiców, czyli świadków takiej (hmm) wymiany zdań. Temat przestaje istnieć, podobnie jak prowokator, zbyt nieistotny, żeby się nim przejmować.

    Na marginesie: Też cię kocham to jedna z najbardziej obraźliwych netowych ripost.
    Kto by pomyślał, nie…?
    Na szczęście nawet tutejszy Kodeks karny nie ma jak się do niej przyczepić.

    (Zgredziu, w twoim konkursie nie biorę udziału – więc poradnik jest tutaj, żeby nikt się nie poczuł urażony, że się naśmiewam. Choć ja się wcale nie naśmiewam.)


    No i to jest kluczowy fragment.
    Gdyby przeczytał.
    Sama wiesz, że nie przeczyta 8)xD

    ***

    Syberyjska małolata rąbie jak na konkursie (syberyjskich) drwali.
    Aż strach się bać.
     
  3. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Tak mi smutno :cry:
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ona była niesamowita.
    Choć czasem na granicy dobrego smaku, zwłaszcza w tych nowszych klipach...
    ... ale ten głos, ta gra na scenie -
    Cóż, zostało nam sporo świetnej muzyki :inlove:
     
  5. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum


    Mnie też smutno.
    W końcu odzyskałam głos;)
    Tzn mam nową klawiaturę , bo stara odmówiła współpracy, w dodatku tak złośliwie, że w pierwszym momencie byłam przekonana, że coś osobiście zablokowałam, mogłam jedynie czytać.
    Potem też się działo, więc nie miałam głowy do myślenia o klawiaturze:(
    Mój osobisty lekarz rodzinny wylądował na drzewie, zaliczył lot helikopterem, operacje i takie inne drobne przyjemności, na szczęście już jest nieźle.
     
    zzizzie i bona53 lubią to.
  6. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    nie polubię postu-szczęście,że jest już ok
    przesyłam"głos anioła" :
    [​IMG]
     
    bona53, olgs3, zzizzie i dalsza osoba lubią to.
  7. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Ale ja mogę polubić Twój:)
     
    bona53, zzizzie oraz gosiagosia60 lubią to.
  8. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    chyba już z 20 x tego słuchałam-za każdym razem widzę anioła-mam nadzieję,że ci pomoże w trudnych chwilach :inlove:
    jak ci znowu klawa padnie-w systemie jest,trochę upierdliwa ale już rok na niej piszę..
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Oj to nie fajnie wieści

    Dobrze o tyle że po rekonwalescenci Twój lekarz wróci
    mój rzadko kiedy ma termin i czasem wychodzi że w trakcie jednej choroby telefonicznie leczy mnie 3 różnych
    czyli muszę nowego sobie poszukać eh

    a leczenie nie wychodzi na dobre a wyjaśnianie co było a jak jest masakra :sleepy:
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech.
    Czy drzewo, które podstawiło nogę Osobistemu Lekarzowi Rodzinnemu, zostało należycie napiętnowane i surowo upomniane?
    Swoją drogą gdzie się ten twój Osobisty Rodzinny wybrał, że dojazd do szpitala zwykłą karetką trwałby za długo?!
    No ale super że już lepiej, uściskaj go ode mnie omijając te co bardziej obolałe obszary :)


    Uff no rzeczywiście nieprawdopodobny ten malec.
    Gorzej, że to już niedługo tak będzie, dyszkant czyli chłopięcy sopran znika bezpowrotnie wraz z nadejściem mutacji (bo operacji mogących temu zapobiec nikt raczej nie planuje mam nadzieję).

    Anioł, hmm.
    Była ostatnio (a może nadal się utrzymuje) taka moda na wiarę w anioły.
    Też się na chwilę dałam na to złapać, ale pewien serial przekonał mnie, że znacznie praktyczniej jest wierzyć w Lucka i jego kumpli – ta banda nigdy nie sprawi człowiekowi zawodu, zło na świecie zdecydowanie dominuje i już tak zostanie.
    No więc wolę wierzyć w zło niż w dobro, które tak naprawdę zależy wyłącznie od poszczególnych ludzi i nie ma w nim niczego nadprzyrodzonego.

    Zresztą te anioły to takie mało życzliwe stworzenia są, o mieczu ognistym już tu ostatnio wspominałam i w ogóle jest to narodek wojowniczy okrutnie (puchate skrzydełka i bialusie sukienczyny z falbanką można między bajki włożyć, podobnie jak zwyczaj przysiadania na ludzkim ramieniu i stróżowania). Anioły (inaczej: aniołowie, co mi się kojarzy z krawcem Antolka Słonimskiego, który niezgodnie z prawdą twierdził, że wszyscy niebiescy materiałowie dobrze się naszają) – więc anioły to z założenia miała być/była/jest armia, nie niańki.

    Ale się nie czepiam, każdy widzi co chce – ja w tym klipie widzę ślicznego dzieciaka z przepięknym głosem i też jestem zachwycona.

    ***

    Marco odtrąbił koniec pandemii w firmie, więc najpierw było spotkanie strategiczne, następnie lunch strategiczny, ciąg dalszy spotkania strategicznego, obiad strategiczny… a na koniec mój uroczy staruszek znowu zaprosił całe stado do nas na tzw chillout. Bez ostrzeżenia oczywiście, ale ja już tego staruszka nieźle znam i nie tak łatwo mnie zaskoczyć.
    W sumie to nawet miło było, choć towarzycho siedziało do rana.

    Za to dziś Memorial Day, więc edukacyjnie zaraz zabieramy tę bardziej świadomą część drobiazgu na coś w rodzaju symbolicznego cmentarza poległych, żeby drobiazg porozkładał gdzie się da dużo chorągiewek.

    (Na marginesie: poległych się celebruje. No i fajnie. Tzw weteranów też się niby celebruje… ale weterani, czyli ci, którym udało się nie polec, nie dostają nawet renty, z poważnym inwalidztwem, na przykład bez kończyn, i z ostrym PTSD – syndromem stresu pourazowego – pomieszkują pod mostami i w kartonowych pudłach na ulicach miast. Takie jakieś tutejsze podwójne widzenie świata, które mi się okropnie nie podoba.)

    ***

    Opanierujcie sobie rozbity kurzy cycuś w jajeczku i pokruszonych krakersach (w PL oczywiście Lajkonik) z przyprawami, połóżcie na blaszce, na wierzch dajcie ciut (ale naprawdę tylko ciut) masełka, przykryjcie folią aluminiową i upieczcie w 165 celsjuszach – jakieś 20 minut plus 5-10 minut już bez tej folii.
    Relatywnie lekkostrawne, a pyszne:

    [​IMG]
    ***

    A jutro gra Iga.
     
  11. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    To było dla Małgosi na pocieszenie-mnie anioły na bank mają w tylnej kieszeni,więc,jak znalazłam jednego,który tam się jeszcze nie dostał,to tu przyniosłam :)Nie ważna mutacja,teraz,jest teraz...
     
  12. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Gosia, cudne, teraz każdy anioł się przyda.

    Drzewo nie przetrzymało, koleś na OIOM-ie, w śpiączce farmakologicznej, trochę po to, żeby nie cierpiał za mocno, ale to jeszcze nie koniec zabawy, przypałętało się zapalenie płuc, a ja robię się coraz bardziej nerwowa.
    Do szpitala się nie mogę wybrać ze względu na starszaki, trochę daleko;)

    ***
    Ten kurzy cycek robię identycznie z tą różnicą, że zamiast krakersów panieruję w pokruszonych płatkach kukurydzianych, też mniamm....

    ***
    Iga jutro, ale żal mi Magdy:(
     
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Mam szczerą nadzieję, że mnie też 8)xD
    Mimo wielkiej sympatii, jaką darzę Castiela (czyli Mishę Collinsa) z wiadomego serialu, zdecydowanie wolałabym nie mieć do czynienia z jego pobratymcami, wyjątkowo nieprzyjemne osobniki o morderczych skłonnościach.
    Kto by pomyślał, nie...?
    Co innego Lucek i spółka (z tegoż serialu, jak szkoda, że się tak paskudnie i bezsensownie skończył) - z góry wiadomo, że to cwane dranie, więc zero rozczarowań, a przy tym zdarzają się egzemplarze całkiem miłe.
    No dobra, dość tych herezji 8)xD

    Oj to paskudnie :(
    Szkoda, że Sookie tu nie zagląda, ona jest moim autorytetem w takich dziedzinach i na pewno by wyjaśniła, skąd się bierze zapalenie płuc u pacjenta w śpiączce farmakologicznej (skądinąd moim zdaniem bardzo rozsądne rozwiązanie ta śpiączka, choć brzmi nieciekawie).
    Jak się rozwija sytuacja...? Bo ja kciuki dalej trzymam :)

    A weź raz spróbuj w krakersach. Płatki to klasyka gatunku, ale mnie ten smak jakoś nie pasuje do kurzego cycka.

    Fakt, Magdy żal - tak samo, jak wszystkim było żal Igi podczas tego niefortunnego meczu w ramach rzymskiej parodii turnieju 8)

    No w każdym razie Iga w miarę OK (choć ten pierwszy set, hmm...), kilka pań odpadło dość zaskakująco, niestety nasza faworytna Arynka (ta od sukienki) dała radę. (Przy okazji pozwolę sobie odnotować zmianę ubranka Arynki - czyżby ktoś ją wreszcie przekonał, że w poprzednim stroju wyglądała od tyłu zupełnie jak traktorzysta Iwan podczas porannego wyrzucania obornika na pole...?).
    A jak już mowa o obu paniach - genialnie złośliwa reakcja Igi na słowotok Arynki xDxDxD
    Arynka podczas wywiadu gaworzyła ostatnio o tym, jaka to ona jest dobra i najlepsza i zasługuje na miano pierwszej rakiety świata.
    No po prostu samozachwyt w rozkwicie.
    A później Igę spytano (też podczas wywiadu), co myśli o ryzyku utraty tytułu najlepszej (bo faktycznie Arynka niepokojąco depcze jej po piętach).
    Iga: Naprawdę? Nawet o tym nie wiedziałam xD
    Wiedziała i wie aż za dobrze, każdy sportowiec wie, które miejsce zajmuje w rankingu...
    ... ale sposób skwitowania tych przechwałek Arynki - najwyższa klasa xD

    ***

    To jeszcze zerknijcie na focię.
    Oto co słońce potrafi zrobić z architekturą.
    Znak z niebios...? :eek:
    Brrr o_OxD:cry:


    [​IMG]
    No to do kiedyś tam 8)xD
     
    olgs3 i grakula16 lubią to.
  14. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie mam wykształcenia ani doświadczenia medycznego, ale na mój rozum wydaje mi się, że stąd, co u każdego innego człowieka. W płucach pojawiają się bakterie. W szpitalu o takie paskudztwa dość łatwo. Najczęściej do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Pacjent w śpiączce z reguły jest osłabiony (na taką śpiączkę trzeba sobie zasłużyć z deka podłym stanem zdrowia), więc o infekcję nietrudno. Organizm broni się wydzielając śluz, który w normalnych warunkach jest odkrztuszany. Pacjent leżący ma ten odruch dość utrudniony, więc te wszystkie bakcyle znajdują u niego całkiem zacną lokalizację na imprezkę.
     
    zzizzie, bona53 oraz olgs3 lubią to.
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Zakażenia szpitalne to jedno, ale zaświtało mi, że istnieje coś, co się wabi zastoinowe zapalenie płuc. Chyba właśnie u osób leżących się trafia, choć nie wiem (i szczerze mówiąc nie chce mi się sprawdzać), jaką rolę odgrywają tu bakcyle żądne imprezki. No i nie wiem też, czy i co można zrobić, żeby pacjentowi oszczędzić tej dodatkowej przyjemności.
    Ale temat ponury, więc -

    ***

    Poza tym mamy G&T, poszukać albo wysępić coś dla kogoś...?
    Właśnie, wykrakał Zgredzio - czerwony kogut niewysyłalny :cry:
    No to czeka u mnie w pasku o głodzie na lepsze czasy 8)xD
     
  16. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Dziś mam dobre wiadomości, delikwent wybudzony, zapalenie opanowane, gada do rzeczy i lepiej się czuje, oby tak dalej....
    Podobno przy dłuższej intubacji bardzo często wywiązuje się zapalenie płuc.

    ***
    Zuzka, dziękuję za kwiatki:inlove:
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  17. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Najlepszy sposób to pół leżąca pozycja
    i to pomaga
    lepiej się oddycha a uporczywy kaszel w takiej pozycji nie sprawia takiego bólu
    i łatwiej wykrztusić flegmę

    często chorowałam na oskrzela
    by nie szło w groźne zapalenie płuc
    nie zalecano leżenia w łóżku w dzień jak przy innych chorobach


    Miałam pisać byś się nie zrażała

    różowy zzizzie różowy kogut musi swoje w kolejce odczekać
    pewnie farba nie wyschła jeszcze ;)xD
     
  18. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    hejka :)

    może w tym domku jest armatka nietoperza :p dzis zrobiłam cycusia w krakersach mniamuśny :inlove:
     
    bona53, zzizzie, olgs3 i dalsza osoba lubią to.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Fakt, różowy xD
    Aż poszłam sprawdzić w pasku xD
    Ech po tym widać jak bardzo ja jestem zaangażowana w sianie sałaty/szarłatu 8)xD
    No trudno, bez względu na kolor niech nabiera mocy w tym moim pasku xD


    U mnie w balonie dwie osoby szukają armaty, nikt nie oferuje.
    Co jest z tą armatą, ona chyba tylko kolekcjonerska?
    Sprawdziłam, podobno była do kupienia za 79 florków w 2019 czy coś takiego.
    Ona czymś pluje jak inne armaty czy tylko stoi i średnio wygląda...? 8)xD

    Na pociechę mam na zbyciu muchołapkę i kwieciste z remanentów, podrzucić...?

    ***

    A właśnie, chce ktoś jaśka?
    Bo mi się przypałętał jeden -.-

    ***

    Poza tym mogę przebić poprzedni przepis na muffinki borówkowe - ten który mam teraz to jest najwyższa półeczka.
    Dać czy nie....?
    Bo tak w sumie to mi się nie chce -.-
     
    bona53, olgs3 oraz dantic3 lubią to.
  20. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    straszy :pxD
    duchy wylatują buuu xD dla kolekcjonerów fajne cacko :inlove:
    Ja
    chcę
    bardzo bardzo :inlove:

    ale
    tego jednego nie wydawaj !!!
    pewnie ważny prezent od ważnej osoby :)

    ***
    Aż strach napisać że się chce ten przepis xD
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.