zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Piaskowe ciasto jest bardzo fajne, niby takie zwykłe, ale ma w sobie coś ;)
    Wieki tego nie robiłam.
    Hmm.
    Idę szukać przepisu ;)

    EDIT: i wszystko jasne, to jest pound cake :inlove:
    Od pound cake tylko krok do moich ukochanych różnych wersji bundt cake w takiej formie z kominkiem (starannie wysmarowanej mazią oczywiście).

    EDIT 2: zapomniałam o filmiku w farmerskich klimatach xD

     
    Ostatnie edytowanie: 27 marca 2023
  2. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    ja tam żadnych bab wielkanocnych piec nie będę-z wiadomych powodów :p poza tym,to tylko następne 2 dni wolnego...
     
  3. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    O Świętach to ja na razie nie myślę, u mnie w tym roku minimalistycznie 5 osób +1, więc i przygotowań dużych nie będzie.
    Czekam tylko na mazurka kajmakowego:inlove:
    Mazia ciekawa, na pewno zostanie wypróbowana, fakt, że wyjmowanie wypieków z blaszek to wyższa szkoła jazdy, a efekty różne:p

    ===
    Z lekturami to różnie bywa jak widać
    Trylogię zmogłam jeszcze w podstawówce, nawet mi się dobrze czytało, "Lalkę" przebrnęłam, ale poległam na Żeromskim, do dziś omijam szerokim łukiem.
    Ostatnio tylko mi sztapel lektur rośnie, co to za czytanie jak zaczynasz czytać i tylko czekasz z której strony alarm się włączy:(
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Następne dwa dni wolnego...?
    A to ty już nie jesteś emerytka...? ;)

    Cóż, ja w sumie też mam wolne kiedy tylko zechcę - co mi się średnio podoba, moja biedna jedyna szara komórka słabnie bez ciągłych wyzwań intelektualnych. No, czasem sobie z juniorem pogadam, niegłupi z niego facet choć taki dość młody.
    (Aha, z chłopiną też można sobie porozmawiać... ale co to za wyzwanie 8)xD)

    Natomiast święta (dowolne, Boże Narodzenie czy Wielkanoc) to jest dla mnie kontynuacja takiej stareńkiej tradycji, nie tylko rodzinnej rzecz jasna - tradycji w znacznie szerszym wymiarze. Zupełnie w oderwaniu od tego wymiaru duchowego (czy jak to nazwać) - tradycja kulinarna na przykład.
    Niech te moje amerykańskie maluchy wiedzą mniej więcej, jak to w mamusinej ojczyźnie bywało.
    Więc baba... no, niezupełnie baba, babeczki raczej, z foremek wysmarowanych mazią :inlove:xD

    Liczę, liczę i się doliczyć nie mogę - masz już na stałe dwa starszaki w domu, a trzeci dochodzący?
    Rany boskie.
    Weź się spakuj i przyjeżdżaj tutaj, jedyny starszak to Marco, a on jeszcze całkiem żwawy xD

    Nie mów do mnie na ten temat 8)xD
    Sama widzisz, zdołałam nawet zapomnieć o jego obecności na liście dręczycieli (tzn autorów lektur szkolnych oczywiście) xD

    Ponury wniosek mam: ta cała szkoła to nic mi nie dała.
    No, może poza umiejętnością skutecznego udawania, że znam odpowiedzi na standardowe pytania dotyczące rzeczy, które już nigdy w życiu się człowiekowi nie przydadzą.
    Ech xD
     
  5. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Szkoła dała ci podstawową wiedzę i gdzie szukać wiecej informacji w razie potrzeby ;)xD

    ===

    Te 5 + 1 to 5 osób zasiadających do stołu i 1 leżąca

    1 starszak domowy i 1 na gościnnych występach.
    Przez chwilę miałam tę dwójeczkę w domu, na dłuższą metę taki układ odpada :mad:
     
    bona53, zzizzie oraz olgs3 lubią to.
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Przepraszam że co...? 8)
    Podstawową wiedzę w postaci alfabetu oraz tabliczki mnożenia (obie te mądrości wykute na pamięć) - zgoda.
    Innej podstawowej wiedzy zdobytej w murach (ach jak poetycko, nie...?) placówek oświatowych niższego oraz średniego szczebla u siebie nie stwierdzam.
    Podstawową umiejętność, owszem - lawiranctwo i stwarzanie pozorów 8)xD
    Ja byłam jednocześnie tzw dobrą uczennicą (z dobrą opinią)... i skrajnym leserem, czego nikt z grona (pedagogicznego) jakoś nie zauważył przez te wszystkie lata durnowatej szkolnej katorgi czyli przeraźliwej nudy.

    A co do wiedzy, gdzie szukać informacji, to z tym było jeszcze gorzej: szkoła nie potrafiła nawet pokierować do zwykłej encyklopedii (mocno przestarzałej).
    Wiem, czasy (w PL) były inne, net raczkował, ten koszmarny dialup (podobno to znaczy: dostęp wdzwaniany - ech, jaka szkoda, że się dwumlask nie przyjął, że o międzymordziu nie wspomnę) odbierał człowiekowi resztki chęci do życia, kompy były rzadkością i raczej nie służyły dzieciom do zdobywania wiedzy... ale cała ta nowomodna technika była uporczywie ignorowana przez szkołę (czyli nauczycieli).
    Skutek...? Po dziś dzień bardzo wielu ludzi nawet z mojego pokolenia nie radzi sobie z wyszukiwaniem informacji dostępnych na wyciągnięcie ręki.
    Młodsze roczniki owszem znajdą sobie filmik czy jakiegoś klipa, ale danych serio też nie wyszukają, bo nie potrafią.
    Nie, naprawdę - szkoła to była koszmarna strata czasu 8)xD

    A to już wszystko rozumiem, przeraziłam się, że nadal masz tę dwójeczkę stacjonarnie.
    Ale i tak uważam, że hamak w tropikach / leżak przy basenie to znacznie lepsze rozwiązanie ;)
     
    bona53, olgs3 oraz grakula16 lubią to.
  7. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    To też coś warte, czasem się przydaje:pxD

    Będzie leżak przy basenie, o ile dotrwam8)xD
    Narazie idę się zabrać za mazurek, jeden prawie gotowy, na drugi chwilowo brak pomysłu, pewnie się skończy na cytrynowym;)
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  8. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    [​IMG]
     
  9. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

  10. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum



    [​IMG]
     
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dzięki, kochani (no, właściwie: kochane ;)... i niech tak zostanie) :inlove:
    I wzajemnie, jak od paru lat (ech naprawdę za długo to już trwa):

    Mimo wszystko uśmiechniętych i smakowitych :)

    [​IMG]
    (Jak się chowa te nieszczęsne jajeczka czekoladowe w ogrodzie pod czujnym wzrokiem dwóch łakomych psów...? 8)xD)

    Ale jako jedyna umiejętność zdobyta w szkole jest lekko... hmmm... wątpliwe moralnie, czyż nie...? ;)

    Dotrwasz, ty jesteś przecież w ogólnym rozrachunku niezniszczalna (zupełnie jak ja, pozna swój swego).
    Ale.. to będzie nie ten leżak nie przy tym basenie, wrrr 8)

    I na czym stanęło...?
    U mnie tylko kajmakowy :inlove:
    I w ogóle Wielkanoc w polskich klimatach - choć bez śniadania (i Bogu niech będą dzięki i za to) xD

    ***

    Jeszcze raz: zdrowych, spokojnych i co tam jeszcze... a właśnie: oderwanych od realiów oraz wyjątkowo mniam ;)
     
  12. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Moc prezentów od zajączka
    co koszyczek trzyma w rączkach.
    Wielu wrażeń, mokrej głowy
    w poniedziałek dyngusowy.
    Życzę jaja święconego
    i wszystkiego najlepszego!

    [​IMG]
     
  13. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Następnym razem postaram się, żeby to był właściwy leżak przy właściwym basenie ;):inlove:
    Stanęło na kajmakowym i biszkopcie czekoladowym z kremem truskawkowym i limoncello...:inlove:, mniam.
    U ciebie bez śniadania, a u mnie śniadanie wielkanocne to główny punkt programu, jeszcze trwa, więc dziś obiadu nie będzie tylko kolacja.

    Jak ci wyszło to chowanie jajeczek?
     
  14. RosesFarm

    RosesFarm Chodząca legenda forum

    [​IMG]
     
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dziękuję :inlove:

    Myślałam, że nie lubisz murzynka 8);)
    Aha, a limoncello gdzie było w tym cieście...? ;)

    No wiem, to jest i powinien być główny punkt programu, czasem łagodnym łukiem przechodzący w obiad i następnie w kolację (słabsi zawodnicy odpadają wcześniej zabierani przez oczekujące pod domem karetki pogotowia).
    U nas by to nie przeszło, za dużo dzieci xD
    Więc był taki brunch złożony głównie ze slidersów (kanapki w typie hamburgera czyli w domowej roboty bułce) oraz konkurs na najwyższego slidersa - zamiast nagrody była kara czyli obowiązek spożywania takiego piętrusa na dworze, bo tego się nie da zjeść bez utytłania siebie oraz otoczenia w promieniu co najmniej dwóch metrów.
    Biedny Marco tak zawzięcie rywalizował z juniorem, że w końcu obaj zostali zesłani na taras xD

    Składnikami slidersów (do wyboru) były polskie mięsiwa na zimno (pieczeń, schab i nawet pasztet), była też zupka chrzanowa, bo jakoś nie ufam żurkom z tzw polskich sklepów, a tego, czemu ufam, do Hameryki by pewnie nie wpuścili.
    Obiad był już bardziej lokalny, chcieli szynkę w ananasie, to dostali szynkę w ananasie... ale w słodkościach powrót do polskich tradycji, czyli pascha (no, prawie pascha, na waniliowej i rumowej Margoshy oczywiście), mazurek kajmakowy, babeczki (relatywnie mniej polskie, bo na bazie ciasta mandarynkowego - przepis należy odszukać w spisie treści) oraz mini-serniczki, też kajmakowe (po całości, a co).
    Uff to teraz będzie mała przerwa w świętowaniu, jak miło xD

    Wymyśliliśmy świetny sposób: dzieci przyjezdne zostały po wspomnianym brunchu wpakowane do dwóch samochodów wraz z naszymi oraz z psami i całe to stado pojechało do psiego parku.
    W tym czasie my zajęliśmy się nieszczęsnymi jajeczkami czekoladowymi xD
    Po powrocie dzieci wiedziały, czego szukać, co dało im przewagę nad psami xD

    ***

    A poza tym mam na karku tajny dramat rodzinny w rozkwicie, co to kurcze jest, że mnie zawsze wszyscy pytają o radę w tzw trudnych sytuacjach i jakby tego było mało to jeszcze proszą o dyskrecję.
    Wrrr >:(
    W każdym razie odległe skutki pandemii mogą być straszniejsze, niż by się mogło wydawać -.-

    ***

    Oglądał ktoś może Ons Jabeur w finale Charleston Open...?
    Pewnie nie - żałujcie.
    Ten tweener* przejdzie do historii tenisa :inlove:


    ___________
    *tweener to jest tweener, kto się zna na tenisie, ten wie. Ogólnie - odbicie piłki między nogami, co brzmi dziwnie, ale wyguglajcie sobie tego tweenera Ons, to zrozumiecie.
     
  16. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Limoncello było w masie, zdecydowanie podkreśla smak.

    Sposób na chowanie jajeczek genialny

    Finału nie widziałam z braku czasu, jak znajdę wolną chwilę to obejrzę.

    Gołębia pocztowego wysłałam, sprawdź, czy doleciał, i jeszcze raz dzięki :inlove:
     
    olgs3, zzizzie oraz bona53 lubią to.
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To ja poproszę przepis na to cudo ;)

    A jak już o przepisach mowa, to dział kulinarny New York Timesa podrzucił mi muffinki borówkowe z Bostonu z lat 80tych ubiegłego stulecia, co tutaj liczy się już jako antyk.
    Wyglądają tak:

    [​IMG]
    ... i są autentycznie pyszne (po drobnych zmianach zasugerowanych w komentach). W każdym razie mają ocenę 5/5 od 13 500 czytelników, to jest coś.
    Jakby ktoś chciał, przepis spolszczę :)

    ***

    A na leciutką poprawę nastroju (wiem, niewiele to pomoże, ale jednak) - najnowszy Psi Sucharek:

    [​IMG]
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Witam :)

    Widzisz znany nick i się cieszysz nawet jak mignie na forum

    Ale jakoś ich coraz mniej
    nie tylko tu
    w każdym domku
    o gospodarzach to już nie wspomnę
    eh [​IMG]

    ***
    Żeromski
    to się ja wyłamię xD
    Uwielbiam '' Syzyfowe prace ''pisałam wstępny egzamin i nawet zaliczyłam :p

    Trochę późno ale się wtrącę
    Racja

    Oj tam zaraz źle

    też czytałam
    Np ''Janko Muzykant ''i strasznie to przeżyłam
    ''Latarnik '' beczałam
    ''W pustyni i w puszczy '' działo się

    Bolesław Prus
    weźmy opowiadania ''Grzechy dzieciństwa '' najbliżej mi było do Walka eh jak sobie przypomnę

    Ha lubię Anię z Zielonego Wzgórza
    książki Musierowicz
    młodzieżowe Ten obcy , Szatan z siódmej klasy , Mały Książę
    sporo wydawnictw Astrid Lindgren ,
    Platówna Telefon zaufania
    wszelkie baśnie legendy
    ostatnio Chłopiec z latawcem i słowa ''dla ciebie - tysiąc razy '' :cry: czy manga Pokój w kolorach szczęścia
    edit
    i zapomniałam całkiem mocne dobre dzieło ''Moby Dick '' i też jako smarkula się wczytałam
    nie pamiętam dokładnie ,ale pewnie to czego nie zrozumiałam na swój sposób zinterpretowałam

    i ta i taka i tamta
    e no nie sposób wymienić wszystkie
    i wszystkie :inlove:

    ***
    Dobra dla ducha było to teraz dla ciała
    proszę o przepis babeczek


    no i zzizzie trzeba pilnować spisu treści xD


    Dobra się zasiedziałam rozpisałam
    uciekam spać
    rano 5 pobudka
     
    Ostatnie edytowanie: 17 kwietnia 2023
  19. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Zuza, dzięki:inlove:
     
    bona53, zzizzie oraz krasnoludek10 lubią to.
  20. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Jejku,jejku-lektóry są z zasady"be"ale,jak którąś przeczytasz..Widzisz,że niektóre sens na życie mają-ale to miały na nasze,młodzięż tego nie rozumie-i jakbym takim ministrem od tego,to bym to przemyślała...Kłopot w tym,że ten minister by im Biblię kazał czytać-i po zastanowieniu myślę,że może słusznie...Ale dlatego,że tam jest sens życia a nie zakazy czy nakazy-trzeba się w sens wczytać-spadam :p
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.