zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    Tak decyzja słuszna, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że thermomix pojawił się w latach 90-tych
    i był nagle objawieniem łał , bo to nagle była "perełka" na rynku, po tych siermiężnych latach , w tym samym czasie wszedł odkurzacz rainbow i był tym samym "rarytasem";) Każdy chciał mieć te cuda:inlove: Mam też ten odkurzacz, do dziś się nie zepsuł, a to co kupuje się obecnie wystarcza na 3-5 lat:p
    A dlaczego ja o tej porze nie śpię? Pogoda się zmienia:sleepy:
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Rozumiem reakcję na siermiężne lata... ale jakoś tak od urodzenia nie lubię sprzedaży obnośnej, wolę rzeczy oferowane w zwykłych stacjonarnych sklepach i solidne marki. No taka dziwaczka jestem.

    No ja to przynajmniej wiem, dlaczego nie śpię xD
    Stado by się ogromnie zaniepokoiło, gdybym nagle poszła spać o takiej porze 8)xD
     
  3. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    Różnica czasu robi swoje, ja uciekam, dobranoc:)
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No to dobrego roku, Farmerzy ;)
    Niech ten 2023 będzie duużo lepszy od poprzednika, i na farmie (na którą wszyscy narzekacie), i w realnym świecie (na który tutaj narzekać nie wolno).

    [​IMG]
     
  5. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    To najlepszego, a narzekać nie przestaniemy, taki jesteśmy ludek;)
    [​IMG]
     
  6. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum


    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku


    [​IMG]
     
  7. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    A to dla wszystkich z "mocnymi" postanowieniami w Nowym Roku:)[​IMG]
     
  8. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    dzień dobry :)

    [​IMG]
     
    zzizzie, .Magda. oraz grakula16 lubią to.
  9. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Szczęśliwego Nowego Roku dla gospodyni oraz gości. Ja zaczęłam nowy rok od paskudnej grypy. Dawno nie miałam to mam z pierwszego rozdania.:pxD:cry: Bądźcie zdrowi i dbajcie o siebie. :inlove:
    Ponoć ma wrócić nauka zdalna...:oops: Coś mi dzisiaj Kuba przebąkiwał ale nie wie od kiedy i na jak długo. :sleepy:

    edit:
    Gosia jak lubisz zupy to lepiej zainwestuj w szybkowar. Polecam z ręką na sercu. Szybko, sprawnie i aromatycznie bo nic ci z garnka nie ucieka z parą. Rosół gotuję w pół godziny, bigos max 40 minut. A do zup- kremów używam zwykłego blendera- tańsze i tak samo się sprawdza jak termomix. Też chciałam sobie kupić to cudo ale jak poczytałam to stwierdziłam, że się obejdę za tą kasę. Mam robot planetarny bosha z wieloma funkcjami i serio jest rewelacyjny, 4 razy tańszy a w duecie z szybkowarem jest niezastąpiony. Dla mnie wadą termomixa jest mała misa. Nie wyobrażam sobie codziennie gotować zupy bo na 2 dni dla 4 osób nie ma szans żeby ilościowo się zmieściło.
    Przy dojazdach do pracy teraz szybkowar to jedyny ratunek.
    Co do pieczenia- próbowałam wypieków. Tak jak Magda pisała- niewymownej nie urywa a do pieczonych ciast w piekarniku nie dorasta.
    Fakt ma wagę a to jest wygoda ale czy ja wiem czy dla tej wagi, przepisów, przelicznika kalorii i sterowania wifi warto wybulić tak poważną kasę? No kwestia gustu.
    edit2: Mój robot zagniata super ciasto na pierogi i uszka. 8) Też ma różne poziomy szybkości mieszania i zagniatania, wyciskarke do owoców, doczepiany malakser, maszynkę do mielenia, szatkuje, kroi, miesza, ubija i zagniata.
    Drożdżowe też zagniata bo ja nienawidzę tego robić. Tak wiem, że powinno się ręcznie ale...:p;)
     
    Ostatnie edytowanie: 4 stycznia 2023
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Bardzo dziękuję za życzenia :inlove:

    Ale...
    ...to:

    .. w kontekście tego:

    ... to nie przejdzie...
    ... no, chyba że ktoś znajduje szczęście w narzekaniu 8)xD
    Wyrazy współczucia dla takich delikwentów oraz (zwłaszcza) dla ich najbliższego otoczenia xD
    A swoją drogą malkontenctwo jako cecha narodowa to moim zdaniem nie jest coś, z czego można/należy być dumnym ;)

    No masz ci los :(
    A tego, hmm... jesteś pewna, że to grypa...? 8)
    W kontekście sytuacji w Chinach to ja bym się zastanawiała 8)
    (No ale niech ci będzie, grypa - współczuję tak czy tak.)

    Ta nauka zdalna to wymysł szatana - ale z drugiej strony na jednej szali mamy stopień wyedukowania następnego pokolenia, a na drugiej te rozmaite przyjemności, które czekają na owo pokolenie w takim na przykład szpitalu.
    I bądź tu człeku mądry, ech.
    A w kontekście sytuacji w Chinach to ta nauka chyba przez cały czas powinna być zdalna.
    Ech podwójne (co najmniej) :(

    Pełna zgoda ;)

    ***

    A ja tak właściwie w sprawie dziur.
    Tych w chlebie 8)

    [​IMG]
    Takie dziury ewentualnie pasują...? 8)xD
     
  11. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Na covid test robiłam, do rsv objawy nie bardzo pasują więc obstawiam grypę.:sleepy:
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    W sumie to za co tu kurcze tego lajka dawać 8)
    A, już wiem - za test ;)
    W każdym razie choruj zdrowo, biedulku :)
     
  13. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    To oczywiście do mniexD
    Wstawiłaś zdjęcie jedzenia dla ptaków?:p

    Absolutnie się zgadzam.:)
    Thermomix je jakoś źle zagniata, natomiast jadłam doskonały chleb wyrobiony w thermomixie
    i upieczony w piekarniku...mniam;)
     
    gosiagosia60, zzizzie oraz ankagdw lubią to.
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Wstawiłam zdjęcie chlebusia z rozmaitymi ziarenkami, robionego tak samo, jak ten z dziurami, czyli bez wyrabiania (thermomixem, planetarnym, mężem czy innym dostępnym narzędziem).
    Chlebuś zawiera płatki owsiane, słonecznik, pestki dyni oraz siemię lniane... aha, i jeszcze trochę miodu.
    Ale rozumiem że u ciebie sałaty i marchewki też się nie jada, ponieważ nie jesteście królikami 8)xD

    Dodatkowo mam kilka bardzo fajnych przepisów na inne rzeczy, ale mi się nie chce ich przerabiać na polski xDxDxD
    Jak się totalnie zezłośliwię, to tylko focie powieszę, żebyście się mogli delektować 8)
     
  15. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    Się jadaxDxD Nie lubię chleba z przeszkodami, te zjadam osobno;)
     
  16. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Wiesz mam podobnie. Wolę chleb bez przeszkód. Ewentualnie posypany może być ziarenkami.
     
  17. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Fujć,u mnie z żadnymi ziarenkami,nawet posypanymi...:wuerg:
    A w ogóle:[​IMG]
    chociaż ciut spóźnione...:oops:
     
    olgs3, bona53, .Magda. i dalsza osoba lubią to.
  18. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    .... czarnuszką... mniamm...:inlove:
    Albo kminkiem...
     
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dziwne o_O
    Myślałam, że wszyscy lubią takie wieloziarniste chlebki :(
    Ale tym lepiej dla mnie, odpada wklepywanie przepisu xD
    (Swoją drogą: rany boskie, jakie tu arystokratycznie wybredne towarzycho zagląda xD
    Dziury nie, ziarenka nie, to nie, tamto nie -
    - e tam, to ja już sobie daruję te przepisy, po co mam się mordować z tłumaczeniem 8)
    Jeszcze znowu coś podsunę, co będzie wszystkich tutaj w zęby kłuło xD)

    ***
    A tak w ogóle to sobie wyjeżdżamy na trochę, więc w wątku zapanuje ponura cisza - tak jest najlepiej, czyż nie...? xD
     
  20. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Uwielbiam czarnuszkę i kminek. Może by maczek też.
    Mi tam te dziury obojętne oby nie był razowy chleb i z ziarnami. A jak już razowy z ziarnami to podwójne fuu. Tzn zjem jak muszę ale osobiście nie przepadam za nim i nie wkładam do koszyka. Mój Łukasz za to bardzo lubi i razowy i z ziarnami.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.