zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Europa jest jednak bliżej - i ma oko na takie dwa kraje. Od niedawna ma oko, słusznie zresztą.
    Amerykanie teraz mają własny bal i koncert u sikorki (to chyba z Tuwima jest, moja mama tak mawiała na jakieś wyjątkowo nerwowe wydarzenia), więc równie dobrze mogliby gapić się tylko na lokalne newsy.

    Z tym lustrem to wszędzie bywają kłopoty. Śledzimy sobie z pasją taki jeden quasi-sądowy teatrzyk (bo każdy sąd to jest teatr, i naprawdę nie mam tu na myśli jakichś tam wyszukanych magisterskich trybunałów)... no i tak się zastanawiamy, jak to będzie z tym patrzeniem w lustro u niektórych ludzi.
    Takich, co to pilnie potrzebują protezy kręgosłupa.
    Tego moralnego rzecz jasna.
     
  2. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    -.- Nie myślałam,że jeszcze się takie rzeczy wydarzą w tym kraju a co jeszcze może być,to strach się bać...Idę spać,bo bym tu jeszcze popisać chciała a chyba już za daleko idziemy...-.-
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    E tam, najwyżej ja polecę jako prowodyr - recydywista. Nic nowego 8)xDxDxD
     
  4. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Dla mnie też-3 czy 4 razy już wczasowałam ale na razie za zimno...
     
  5. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Zaraz gdzieś lecieć chcecie lub wczasy.
    Tyle się dzieję a tu milczeć trzeba.
    Doszłam do wniosku że milczeniem popieramy media, wszak one też dziś milczą.
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No to milczymy.
    Niech sobie moja sygna pokrzyczy trochę.

    ***

    Pączki znalazłam, te najlepsze.
    I teraz przyznawać się, czyj to przepis - bo ja nierogacizna zapisałam tylko, że z farmy, a autora nie zapisałam :(

    Pączki Farma

    Macie, sprawdzone i pyszne, zawsze z tego przepisu robie i zawsze są super

    1 kg mąki (tortowa, przesiana)
    0,5 l mleka +/-
    kostka masła, znaczy 200 gr
    10 dkg drożdży
    4 łyzki cukru
    cukier waniliowy
    10 jajek- ja daje 9 żółtek+1 całe, białka ewentualnie można zamrozić do bezy czy cuś
    słuszny kieliszek spirolu, czy innego alkoholu, najlepiej wysoki procent.

    Rozczyn jak robimy wszyscy wiedzą, w tym czasie jakieś 2-3 łyżki mąki zlewam i rozcieram niewielką ilością wrzącego mleka, zostawiam żeby przestygło, żeby łapek nie poparzyć. Jak urośnie rozczyn do niego mąka (ta zaparzona też), z żółtek z cukrem kogiel-mogiel, do tego, trochę mleka i część najprzyjemniejsza, czyli wyrabianie
    po trochu alkohol, w między czasie mleko, dlatego ilość ruchoma, w zależności od wilgotności mąki.
    Na koniec rozpuszczone masło. Ciasto jest dość rzadkie i lepiące i takie ma być.
    Zostawiamy żeby urosło, później na stolnicę, formuje łapkami moczonymi w oleju ( nie klei się do rąk), nadziewam i zostawiam na ściereczce żeby jeszcze troszkę urosły.
    Smażę na smalcu
    Właśnie nasmażyłam ich 36 z nutellą, szybko ubywa
     
  7. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    zzizzie, jak już wielokrotnie Cię informowaliśmy, forum nie jest miejscem na wyrażanie swoich opinii na tematy okołopolityczne. Proszę więc o niezwłoczną zmianę swojej sygnatury.
     
    Kleo, ankagdw oraz zzizzie lubią to.
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Gotowe.
    Tak może być?
     
  9. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Super zzizzie

    jak najbardziej na tak
    od razu ta lepsza dobra energia :) działa bardzo pozytywnie
    a tych pozytywów to trzeba dużo teraz bardzo dużo :sleepy:


    Dzień Dobry :)
     
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Hmm.
    No wiesz, jak dla mnie rozkaz uśmiechania się jest wyjątkowo mało pozytywny 8)
    Ale jeśli Przeszanowna Władza podziela twoją opinię, to tym lepiej dla mnie 8)xD

    ***

    Ponieważ - jak to ja - nie jestem w stanie przejąć się tutejszymi dramatami, czy to (między)ludzkimi, czy też informatycznymi, a wszelkie wzmianki o tym, co mnie interesuje, skutkują najpierw raportami (podziwiam czujność), a później pokazami siły (czyli władzy absolutnej)... to cóż mi pozostaje, słit focie zwierzątek albo kulinaria.
    To się już robi nudne -.-

    No ale kazali się uśmiechać i myśleć wyłącznie o sałacie i szarłacie, choćby wokół cały świat płonął... więc może na tym stosie da się coś upiec przynajmniej.

    Jeśli ktoś ma już totalnie dość pączków (i nawet ślimaczków z solonym karmelem), to ja polecam francuskie ptysie serowe. Na słono rzecz jasna. O takie:

    [​IMG]
    ... oraz zaskakująco smaczną sałatkę prosto z UK (tak dla odmiany), buraczki, pomarańcze i feta:

    [​IMG]
    Przepisy kiedyś tam, jeśli ktoś sobie zażyczy.
    Idę pogadać o polityce 8)xD


    EDIT czyli PS: zajrzałam do teoretycznie dynamicznego. Zauważam nawrót powrotów po latach. Jak miło.

    EDIT 2 czyli PS 2: Właśnie, G&T. Ostatnio niewiele było stosownych wyprzy, ale postaram się skołować jakieś prezenty dla Bywalców. Chyba że ktoś szuka czegoś konkretnego, to meldujcie - może się uda znaleźć.
    Tak ogólnie o G&T: co za dużo, to nawet nierogacizna nie poradzi.
    Ech, nawet G&T jest już nudne, adrenalinki zero -.-
    Nie ma to jak polityka 8)
     
    Ostatnie edytowanie: 13 lutego 2021
  11. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Bo najciekawsze g&t to było to ,na które się dłuuuugo czekało:p
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech to były czasy, nie...? ;)

    ***
    Skromne prezenty rozesłane - przepraszam, że skromne, ale to z remanentów, firma wyprzy nie dała :(

    ***
    Pławię się w polityce 8)xD
    Radośnie, w doborowym towarzystwie, hejtuję beznadziejnych przedstawicieli wrogiego obozu... no rozkosz po prostu.
    Dodatkowo edukuję tzw świat w trudnych sprawach pewnego kraju w Europie, który nieźle znam (z autopsji).
    Z bezbrzeżną satysfakcją stwierdzam, że moi przeciwnicy z tej ostatniej dziedziny znają angielski znacznie słabiej niż ja 8)xD

    A poza tym od wczorajszego wieczoru bojkotuję walentynki, które Marco świętuje. Dziś będzie druga uroczysta kolacja z tej okazji (kiedy drobiazg wreszcie odpłynie). Jutro trzecia, im więcej, tym lepiej.
    Bojkot świetnie się komponuje ze świętowaniem xD
     
  13. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Dzięki Zuza za prezenty i wczorajszą pomoc z itemem-odesłany,podziękuj kumpeli :inlove:
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To ja dziękuję :)
    Kumpela zbiera farmę chyba o 14, przed eventami - a ostatnio to jej coraz mniej zależy, więc akurat miała ten rząd gotowy do zbioru.
    Gdyby to było moje pnącze, to (jak się zapewne domyślasz) nie domagałabym się zwrotu (tym bardziej, że w ogóle pnącza nie mam)... no ale jak kazała oddać, to nie było wyjścia.
    W balonie wszyscy tylko szukają tego węża, ech.

    ***
    Szykuję się do aktywnego bojkotowania walentynek 8)
    Mam super prezent dla chłopiny xDxDxD

    Oraz ciasto upiekłam, bardzo czerwone, w kształcie serca i z różowym lukrem malinowym.
    Od samego patrzenia człowiekowi pod gardło podchodzi :wuerg:xD
     
  15. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Mi też ten rząd zbędny zupełnie,nie wiem czemu ludzie się o niego tak biją :p No i zupełnie szare pnącza mi nie przeszkadzają ...A walentynki tylko na forum obchodzę,w domu nie mamy takiej tradycji xD
     
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No to nie będę wypatrywać tego węża następnym razem... ale jeśli mi się napatoczy, to ci podrzucę ;)

    Ja serdecznie nie cierpię walentynek, po pierwsze skrajna komercha, a po drugie to jest takie wymuszanie - obowiązek okazywania uczuć akurat 14 lutego (na marginesie, nie lubię też Dnia Kobiet, z podobnego powodu).
    No ale Marco chowany w innej tradycji, więc się upiera przy walentynkach - niech ma, nie zwykłam wojować o bzdury ;)
     
  17. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Dziękuję serdecznie.
    Zazdroszczę tego pławienia i jak nazwałaś hejtowania.
    U mnie rzadko pojawia się taki przedstawiciel ,a jak już to szybciej zmyka niż się pojawił.
     
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Hejt preferowany jest kulturalny (choć czasem miło jest czymś rzucić).
    Taki przykład możliwie najmniej polityczny: beznadziejny przedstawiciel beznadziejnego wrogiego obozu wychwala pod niebiosa żonę poprzedniego pana z samego czubka choinki. Między innymi urodę tak wychwala.
    Mój obóz oczywiście woli żonę obecnego pana.
    Więc można napisać tak: Melania to spektakularna... porażka chirurgii plastycznej 8)xD
    I wszystko jasne xD
    Przykładów bardziej politycznych nie zaryzykuję, bo jeszcze się Władza połapie, co ja właściwie napisałam 8)

    ***

    A tak poza tym to macie może pomysł, jak o drugiej w nocy wyjaśnić spłakanemu trzylatkowi dopiero co wyłuskanemu z baardzo mokrych spodenek od piżamy, na czym polega różnica między miłością rodzicielską a miłością romantyczną...?

    Siedzieliśmy sobie z chłopiną przy dwuosobowej dostawce do dużego stołu (stół z dostawkami jest przeznaczony dla dwunastu osób, więc na okazje takie, jak te nieszczęsne walentynki, odczepiamy sobie jedną dostawkę), kiedy z korytarza dobiegł smętny głosik juniora wzywającego mamusię (oczywiście zawsze się wzywa mamusię, kiedy się człowiek zsiusia przez sen, przed tatusiem to się udaje supermena, standard).

    No to poszłam odbębnić obowiązki typu prysznic, zmiana pościeli, zmiana piżamy.
    Pakuję biednego zawstydzonego juniora w suche wyrko i pocieszam jak mogę, bo mi go żal – i nagle słyszę:
    A co wy tam robiliście?
    Jak to co, piliśmy wodę z bąbelkami i spożywaliśmy posiłek, co z tego, że w środku nocy.
    A dlaczego się tak ubraliście?
    Hmm, no w sumie niegłupie pytanie. Ja w którejś z ulubionych kiecek chłopiny, tych prosto z parkingu dla TIRów, Marco w eleganckiej marynarce (oraz w prezencie otrzymanym ode mnie, ale tego dziecko na szczęście nie wypatrzyło).
    Zaskoczył mnie junior tym pytaniem, więc bezsensownie odpowiedziałam, że obchodzimy święto miłości.
    No i właśnie: jak dziecku wyjaśnić, że to nie ta miłość i że on by tam nie pasował…? xD
     
  19. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Nie ryzykuj ,takich przykładów więcej by było.
    U nas ten przedstawiciel (a może guru) nie ma kobiety a co dopiero mówić o żonie.
    Masz twardy orzech do zgryzienia ,szczerze nie wiem jak wytłumaczyć dziecku.
     
  20. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Guru niewątpliwie.
    Ale za to ma kota 8)xD
    A tutejszy poprzedni pan żadnego zwierzątka nie miał, nawet rybki, pewnie się boi zwierząt 8)

    Co do tych różnych rodzajów miłości, to mam cichą nadzieję, że junior zapomniał, bo jakoś nie nawiązuje do tematu.
    Ale może się później przysiądzie do mnie, żeby pogadać o życiu, on tak lubi.
    Trudno, powiem, że to było święto miłości mamusi do tatusia i tatusia do mamusi, a święto miłości do juniora będzie kiedyś tam później.
    Straszne są takie maluchy, wszystko by chciały wiedzieć xD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.