zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    U nas na Jatkach jest pomnik ku czci zwierząt rzeźnych :
    [​IMG]
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Trudno się z tym nie zgodzić, przecież całkiem świadomie zaproponowałam "opaczność" jako opcję 8)xD
    Opaczna interpretacja kodeksowych klauzul to wszak lokalna specjalność jest 8)

    A swoją drogą ciekawa sprawa z tym przymiotnikiem, "opatrzny".
    Spellchecker mi się awanturuje, że czegoś takiego nie ma - i chyba o tyle ma rację, że dziś ten przymiotnik jest już mocno przestarzały.
    Za to "opaczny" trzyma się mocno.
    Coś w tym kurcze jest 8)xD

    I znowu muszę zacytować mój prywatny dekalog.
    Pierwsze: nie podpuszczaj 8)xD

    Pomników świni jest zdaje się baardzo dużo, świnie świntuszące (w takiej dość dziwacznej formie) występują w Chinach oraz jako... hmm... statuetki czy posążki, do kupienia w rozmaitych antykwariatach.
    Z tej samej działki można sobie poszukać krówek, koników, wilczków... hmm, ptaszków, motylków...
    ... no i innych gatunków, nie napiszę, jakich, bo się podpuścić nie dam xD
    Co do ram czasowych aktywności świnek i innych gatunków, to ja zdecydowanie nic nie napiszę o niejakim Mahatmie G. 8)

    Jakie fajne :)
    Owszem, sporo w tym hipokryzji... ale pomysł naprawdę zacny, a wykonanie super :inlove:
     
  3. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Dlaczego hipokryzji? Wszyscy wiedzą, że naturalne odpowiedniki tych zwierząt lądują na ludzkich stołach. Ale to nie znaczy, że nie mamy ich szanować.
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To tylko taka moja prywatna idiosynkrazja - coś mnie razi w połączeniu zdań "Ach jaki śliczny prosiaczek" i "Ach jaka smaczna szyneczka".
    Ale oczywiście we mnie też można rzucić tym biblijnym kamieniem (ewentualnie butem, pustą puszką po piwie czy kto tam co ma pod ręką), ponieważ sama jadam szynkę jednocześnie doceniając np inteligencję świń (niepokojąco zbliżoną do inteligencji Homo sapiens, choć tylko w testach niewerbalnych).
    Wszyscy mięsożercy są w pewnym sensie hipokrytami.
    Co do szacunku dla stworzeń, których przeznaczeniem jest garnek, to owszem - należy im się przynajmniej szybki i bezbolesny koniec. Ciekawa jestem, ile tych zwierzaków naprawdę kończy życie w taki sposób.
    Ale domyślam się, że to też nie jest temat na forum dla siewców sałaty i hodowców kurczaków 8)
     
  5. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Jak byłam na wsi i akurat był ubój to góra 2 minuty to trwa.
    W ubojniach podobno szybciej, Chyba że znajdzie się jakiś sadysta i pastwi się nad zwierzyną.
    Nie wiem jak wyglądają rytualne uboje.
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Też nie mam pewności co do uboju rytualnego.
    Sam ubój (nie rytualny) pewnie trwa krótko, bo komu by się opłacało godzinami się szarpać ze śmiertelnie przerażonym zwierzakiem.
    Ale ponieważ ten temat (wg mojego prywatnego kodeksu) jest naprawdę zbyt drastyczny jak na forum dla miłośników różowych pikseli, wspomnę tylko o etapie, o którym najwygodniej jest zapomnieć przed konsumpcją schabowego czy choćby kurzego cycka w wymyślnej panierce: mianowicie o etapie prowadzenia na rzeź. Z tym to naprawdę bywa niewesoło, zwłaszcza w warunkach przemysłowych (bo jak inaczej nazwać te "gospodarstwa" z masową produkcją mięsa...?).

    No ale cóż, na to chwilowo nic nie poradzimy - więc nie ma o czym mówić w sumie.
    Wracając do myszek laboratoryjnych... tortury to jest coś znacznie gorszego.
    Ale za to cel był w pewnym sensie bardziej szlachetny... chyba.
    Ech, no niewesołe te kwestie etyczne, nie pasują do pięknej śródpandemicznej soboty, prawda...? 8)
     
  7. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Podobno cel uświęca środki.
    Na pewno tortury są gorsze, jednak to żywe stworzenie i mi szkoda.
    A co jest wesołego podczas tej pandemi, trzeba czymś się zająć by nie świrować.
     
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To ja mam taki sposób podpatrzony gdzieś tam na necie (żeby już nie myśleć o zwierzakach, ech).
    Jest to sposób na pewne i w miarę szczelne zamykanie plastikowych torebek z zapasami jedzonka (raczej nie pochodzenia zwierzęcego, wielka ulga).
    Choć mam własne sposoby podparte specjalistycznym sprzętem, ten pomysł jest na tyle fajny i ciekawy, że chyba warto go przedstawić światu:

    [​IMG]

    I z innej beczki takie ponure jesienne wspomnienie:
    "Przez pięć minut stałem w oknie odpowiadając sąsiadce na powitalne machanie, zanim zorientowałem się, że ona myje okno."
    Byle do wiosny.
     
  9. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Otóż to. Ja sobie wymyśliłam , że nauczę się szyć na maszynie.:pSiedzę od wczoraj i szyję. Udało mi się uszyć pierwszą poszewkę na "jaśka"- pochwalę się, a co!8):inlove::music:
    Mieliśmy dzisiaj w góry na sanki jechać ale tak nasypało we Wrocławiu , że nie trzeba za miasto wyjeżdżać. Ostatni raz tyle śniegu widziałam 6 lat temu w Krakowie.:pehh
     
    bona53, zzizzie oraz olgs3 lubią to.
  10. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Nie wszystkie produkty można w ten sposób zamykać, sposób fajny.
     
    bona53 i zzizzie lubią to.
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Szyłam kiedyś xD
    Nawet koleżankom jakieś ubranka (nie dla lalek) szyłam.
    No ale to było chyba pod koniec podstawówki.
    To jest bardzo fajna zabawa, takie szycie... tylko pytanie: co szyć, panie premierze, co szyć?! 8)xD
    W grę wchodziłaby ewentualnie taka gustowna narzutka ze ścinków, ale to trzeba najpierw mieć ścinki, a później miejsce, gdzie by ta narzutka pasowała.

    Hmm, śnieg?
    A co to jest śnieg...?
    I co on robi w PL w połowie stycznia, przecież miał być w marcu 8)xD
     
  12. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Nie wiem ale tu u mnie to ani w styczniu ani w marcu nie ma śniegu zazwyczaj.:p
     
    bona53, olgs3 oraz zzizzie lubią to.
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No mnie się właśnie tak wydawało, że jeśli już, to na Wielkanoc 8)

    Pamiętacie taką zimę z zaspami na trzy dni przed Wielkanocą parę lat temu...?
    Zastanawiał się człowiek, czy życzyć wesołego jajka, czy może wesołych świąt xD

    ***

    Informuję, że bliźniaki zaczęły chodzić.
    Junior zachwycony.
    My teoretycznie też, ale musimy bardzo uważać, żeby nie wybuchnąć niepohamowanym rechotem.
    Mianowicie bliźniaki chodzą razem, wzajemnie się wspierając.
    Gdyby nie wzrost i odzież taka mało pasująca, wyglądałyby jak dwójka przyjaciół po wyjściu z baru nad ranem xD


    EDIT: a jak już mowa o śniegu, to właśnie mi przysłano filmik, stary ale jary.
    Śnieg, pieski, zero polityki - czegóż chcieć więcej.
    A do tego naprawdę można się co najmniej uśmiechnąć.
    Więc polecam:

     
    Ostatnie edytowanie: 16 stycznia 2021
  14. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Witam.U mnie tak ogród wygląda:
    [​IMG]
    Niby pięknie ale czemu tak zimno :(
     
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No właśnie, pięknie, ale zimno.
    Brr.
    Co ja na to mogę, że zimy nie lubię 8)
    I już nie polubię, tylu lat nielubienia nie da się odkręcić.

    ***

    Z niejakim smutkiem stwierdzam, że w czasie ferii dzieci się nudzą.
    A później będzie lament.
    Ech, to forum to jest jednak trudne środowisko.
    Trudne do wytrzymania.

    ***

    To teraz tak:

    Chlebuś z cheddarem:

    [​IMG]
    ... czy może śniadaniowa (i nie tylko) owsianeczka w formie zapiekanki:

    [​IMG]
    ...?
    Mogę kiedyś wklepać przepisy jakby co, bo wypróbowane i komisyjnie zatwierdzone.

    ***

    Wracam do mojego świata wręcz ociekającego polityką.
    Choć uczciwie powiem, że nadmiar adrenaliny zaczyna mnie lekko męczyć.
    Byle do 20 stycznia, godz. 23:59 (czasu miejscowego).
    I oby nic się nie wydarzyło z tych rzeczy, które niestety mogą się wydarzyć.
     
  16. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Właśnie przed chwilą sprawdziłam -16 st. C na termometrze, śnieg drobniutki prószy i się pięknie skrzy, jest bajkowo, bo jeszcze dróg nie odśnieżali, ale..... brrrr
    Owsiankę kiedyś przy okazji poproszę.:)

    ===
    Nic się nie wydarzy, chyba zabezpieczenia wszelakie będą adekwatne do sytuacji, nie wyobrażam sobie inaczej8)

    ==
    Testuję sowę, czy doleci, czy zamarznie po drodze, jedna już mi dziś padła...
     
    Ostatnie edytowanie: 17 stycznia 2021
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No właśnie, brrr. Takie bajkowe krajobrazy to ja sobie mogę pooglądać np w telewizji, ale żyć w takim mrozie - wykluczone.

    ***

    Zabezpieczenia, ech.
    Teoretycznie będą adekwatne, niestety w praktyce jest tyle rozmaitych paskudnych możliwości, że aż skóra człowiekowi na karku cierpnie. Technika wojenna (czy jak to nazwać) zrobiła ostatnio ogromne postępy i teraz wszystko zależy od tego, jak daleko tacy różni gotowi będą się posunąć.
    Uczciwie powiem, że wolałabym jednak mniej publiczne imprezy - choć rozumiem psychologiczne znaczenie tych publicznych.
    Ogólnie to też brr, zupełnie jak ta zima 8)
     
  18. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Chyba masz rację, niechby już był czwartek, imieniny Agnieszki , Dzień Babci....
     
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A no proszę.
    To będzie komu życzenia składać, jeśli przetrwam środę, to się zgłoszę z podwójnymi życzeniami :inlove:
     
  20. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Niestety , czeka mnie upojny wtorek w kuchni, ale co to dla mnie:p;)xD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.