zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Kurcze no gdyby żyła jeszcze ta przyjaciółka mojej mamy, to bym normalnie u niej zamówiła ten domek dla ciebie xD
    Ale kup pudełko ciasta na pierniczki w proszku, odwiedź teściową na kwadransik, a później przynieś upieczony domek w kawałkach do własnej kuchni i montuj/ozdabiaj.
    Sam Zgredzio potwierdza, że to nie jest trudne, Zgredziowi nie wierzysz...?o_OxD
     
  2. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Zgredzia kocham miłością niewinną,to jak mu mam nie wierzyć? :inlove: Ale piec nie będę-sobie twoje zdjęcie otworzę w Wigilię :pI kilka innych,popatrzę i się nasycęxD:cry:xD
     
  3. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Jesteś niesamowita Gosia,humor mi poprawiłaś.
     
    bona53, grakula16 oraz gosiagosia60 lubią to.
  4. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    A co innego nam Olga zostało?o_O Cieszę się,ze dałam ci chwilkę radości xD
     
    bona53, grakula16 oraz olgs3 lubią to.
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Co zostało bez piekarnika czy co zostało bez klienta (klienta gry oczywiście)...?
    Bo coś piernikowego bez pieczenia to ja pewnie znajdę 8)xD
     
    ankagdw, bona53 oraz gosiagosia60 lubią to.
  6. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Tak po tych walkach z tym bublem to potrzebne.
     
    grakula16 i gosiagosia60 lubią to.
  7. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Zuza,ja bym może i piekła u tesciowej ale po co,jak szwagierka piecze i się dzieli?;) Spadam,bo mnie to unity wykończy-i Cassino,bo znowu działa:p
     
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No fajnie, Gosia, widzę, że już gdzie indziej szukasz pomocy, więc ja niepotrzebna xD

    A się przejęłam, nie powiem, patcha znalazłam, przeskanowałam...
    ... ale co tam.
    Rozumiem, że ty się tym nie zajmowałaś - więc niech teraz kto inny się przejmie 8)xD
    Może chociaż podrzuć pomagającemu nazwę tego pliku, bo nie każdy wie, jak wypełniać braki w bibliotekach .dll ;)

    ***

    W świetle masowych deklaracji o kończeniu gry (w stylu "zabieram swoje zabawki i idę do innej piaskownicy") tak mi przyszło do głowy, że firma powinna na to jedno G&T kończące rok zdjąć embargo na absolutnie wszystko.
    Wyobrażacie sobie, jaki byłby szał...? xD
     
  9. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    JA wszędzie szukam pomocy,od rana latam po różnych pomocowych działach...Pod oczami mam już wory,bo okulary za słabe a do okulisy mogę się dostać za rok...Jak coś masz,to poproszę...:inlove:
    Ok,ty nie chcesz ze mną gadać,farma nie współpracuje,to sobie idę już ,bo zaraz mnie szlag trafi...Bierki sobie jutro kupię...Dobranoc.
     
    Ostatnie edytowanie: 12 grudnia 2020
    olgs3 i krasnoludek10 lubią to.
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    I nawet nie próbowałaś szukać tego pliku, prawda...?
    Ech ta niechęć do współpracy.
    Mam ten plik, mogę go wstawić na chmurkę do odebrania - ale później znów się okaże, że coś ci przeszkodziło.
    Albo możesz sobie robić diagnostykę systemu w ukochanym starym stylu nortona commandera 8)xD


    EDIT: ciasteczka mam. Mogą być nawet świąteczne. Za to zupełnie bez pieczenia, skusi się ktoś...?

    [​IMG]
    Składniki: solone krakersy (w PL obowiązkowo od Lajkonika, ale te małe okrągłe albo owalne), masło orzechowe plus cukier puder (w proporcjach 2:1), czekolada do stopienia, ewentualnie z małym dodatkiem oleju (nie dałam), no i jakaś posypka, jeśli ma być dekoracyjnie i świątecznie.
    Masło orzechowe trzeba utrzeć z pudrem i przekładać krakersy (soloną stroną na wierzch). Później zanurzać w stopionej czekoladzie, mlecznej albo białej, w całości albo do połowy (tak prościej jest oczywiście).
    Wychodzi z tego coś, co ja osobiście kocham - słodkie ze słoną nutką.
    Pycha, mówię wam.
     
    Ostatnie edytowanie: 13 grudnia 2020
  11. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Hejka.
    Ja się nadziwić nie mogę , że BP zamiast szlifować do ideału unity zajmuje się jakimś klientem. Po co? Ze strony korzyści dla firmy to chyba żaden interes.

    Domek cudny :inlove:
    U mnie w tym roku choinka w doniczce- prawdziwa. (zawsze była sztuczna) Pojedzie na działkę później .:music: Mam nadzieję , że się przyjmie.
    Dzisiaj pierwszy dzień w pracy po ponad miesięcznej przerwie. Ciekawe co zastanę. :p 8)
     
    krasnoludek10, bona53 oraz gosiagosia60 lubią to.
  12. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    I tu się nie zgodzę, przecież jest dużo graczy ze sprzętem który unity nie pociągnie.
    Interes jest bo ci gracze zostaną i będą grać na kliencie.
     
    krasnoludek10, ankagdw oraz grakula16 lubią to.
  13. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Te wymagania nie są kosmiczne. Pierwszy raz widzę żeby gra dostosowywała się do rupieci-no umówmy się... Te wymagania sprzętowe które są wymagane to śmiech na sali -są żadne.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  14. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Jak widać to nie. Nie każdego stać na nowy sprzęt i ja do takich osób należę.
    A twój wpis pachnie obrazą,mój sprzęt rupieciem nie jest i że mam inne wydatki niż kupić taki sprzęt byś się nie śmiała.
     
    krasnoludek10 i ankagdw lubią to.
  15. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Nie o to chodzi żeby obrażać jakiegokolwiek usera. Też nie mam niewiadomo jak wypasionego sprzętu. Dziwi mnie poprostu podejście firmy. Mam znajomych grających w różniaste gry i to raczej bywa tak, że to user musi dostosować się sprzętowo do gry. Są oczywiście różne te wymagania i nie wyobrażam sobie kupowania sprzętu pod grę za grubą kasę. Chodzi mi bardziej o to , że mało którego producenta interesuje wersja dla mniej rentownych graczy - bo tak się pewnie zakłada w firmie.( i tu nie ma się co obrażać bo takie są fakty) Nie chodzi o obrażanie osób grających na starszym sprzęcie- sama do niedawna grałam na swoim staruszku i gdyby nie szwankował to pewnie bym jeszcze trochę pograła. Chodzi o to że sprzęt się dosyć szybko starzeje i ci userzy którzy np w tej chwili działają na win7 który jest wycofywany to bez względu na to czy grają w farmę czy nie i tak będą zmuszeni niebawem ów sprzęt wymienić na nowszy bo ten poprostu nie pociągnie.To samo się tyczy procesora. To całkowicie nieuchronne a te wymagania które BP przedstawia naprawdę nie są wymaganiami z górnej półki , raczej tymi z tych niższych.
    Patrząc też na funkcjonowanie unity przy równoczesnym wprowadzeniu klienta to przecież wściec się idzie. No nie pograsz bez nerwów.
    A tak reasumując to zupełnie niezrozumiałe dla mnie jest to , że zamiast koncentrować sie na pracach związanych z tymi wszystkimi zmianami to wciskają w grudniu po kilka eventów i wyprzedaży na raz . Swiat by się chyba nie zawalił gdyby miesiąc eventów na farmeramie nie było.
    Ja się tak wiesz przyglądam temu z boku i nadziwić się nie mogę -ale ja to wogóle dziwaczka taka jestem:p
    A jeśli cię obraziłam to przepraszam-nie to miałam na myśli - mam nadzieję , że udało mi się dokładnie napisać o co mi chodzi.
     
  16. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Wiesz to że ma ktoś starszy sprzęt nie oznacza braku wpływu gotówki z jego strony.
    Jeśli chodzi o wymagania sprzętu i parametry było proszone od dawna by napisali.
    Tu raczej nowi gracze nie dochodzą i chcąc utrzymać tych co są muszą coś zrobić przejściowego by mogli wymienić sprzęt i ich nie stracić.
    Lapek mi śmiga i dlatego zwlekałam z zakupem nowego,jak pewnie sporo innych graczy.
    Jednak jakby podali wymagania rok temu pewnie większość była by przygotowana i zakupiła nowy sprzęt.
     
  17. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    Oczywiście , że tak!!!! Może rok temu nie mieli szczegółowej wiedzy ale cokolwiek mogli zakreślić. Przez ten czas wielu graczy mogłoby się przygotować na wymianę sprzętu. Wiele rzeczy przez ten nasz BP jest dziwnie realizowane. Patrząc wyrywkowo na inne gry i innych producentów naprawdę odłączenie się od flasha nie stanowi aż takiego problemu jak tu. Bynajmniej się o tym tak nie trąbi.
    Obserwuję sobie gierkę( calkiem podobną do farmy) i tam naprawdę działa wszystko bez szwanku. Konserwy są codziennie w godzinach nocnych i taki jest stały schemat. Dzięki temu nie ma tylu problemów z grą. Nooo i nie ma aż tylu dojarek na raz odpalonych 8)(eventy, wyprzedaże, kalendarze, akcje specjalne itp)
     
  18. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    7 lat gram tylko w tą grę i wypowiadać się o innych grach mogę tylko z tego co słyszałam.
    Podobno gracze wiedzieli grubo czasu wstecz co i jak będzie.
    Wyprzedaży i eventów tyle nie ma i łagodnie przechodzą wszystkie testy i konserwacje.
     
    bona53, krasnoludek10 oraz ankagdw lubią to.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Anka - i tak, i nie.

    Może zacznę od tego co było.
    Gry przeglądarkowe, te dostępne za darmo i te z abonamentem albo bonusami za kasę (jak farma) zawsze miały minimalne wymagania sprzętowe.
    A na rynku zawsze był ruch - jedne gierki padały, inne się pojawiały... a jeszcze inne rosły ponad miarę. Jak farma.
    Farma jest w tej chwili molochem, cud boski że to w ogóle działa na tym flashu.
    Ale ludzie przywykli, że każdy sprzęt to udźwignie, bo przez tyle lat nikt im nie sugerował upgradowania maszynki.
    Dlatego teraz jest popłoch.

    Druga sprawa to userzy - farma jest strategią ekonomiczną na całkiem wysokim poziomie (jak na gierkę bądź co bądź darmową), ale w tej warstwie zewnętrznej jest też słodką i ozdobną klikanką, leniwą i odprężającą.
    Dodatkowo nie za trudną.
    W to gra cała masa ludzi, którzy nauczyli się odpalać kompa dopiero przy okazji farmy. Raczej trudno oczekiwać, że okażą się ogromnie przewidujący, jeśli chodzi o rozwój myśli technicznej w dziedzinie IT. I trudno też oczekiwać, że bez protestu przełkną info, że ich super lapek, który przecież działa, okazuje się za słaby.

    Trzecia sprawa, oczywista - ceny sprzętu w zestawieniu z zarobkami.
    Parę dni temu przeczytałam gdzieś na polskiej stronie, że średnie polskie zarobki to jedna trzecia średniej niemieckiej.
    O emerytach, rencistach i osobach na zasiłku chyba nie muszę pisać.
    A z lapkami to bywa bardzo różnie, albo się to da podkręcić, albo można już tylko wyrzucić. Ludzie grający dziesięć lat na tym samym sprzęcie dziś raczej mają już tylko tę drugą opcję.

    Nie zgadzam się, że firmie zależy wyłącznie na graczach z maszynkami na wypasie.
    Gracz ze słabszym, ale działającym sprzętem równie dobrze może mieć nawet spory miesięczny budżet na grę (jednorazowy wydatek rzędu powiedzmy dwóch-trzech tysi to inna sprawa).
    Zresztą dla firmy liczą się nie tylko zakupy w grze, ale i liczba grających - w PL jest to słabo widoczne, ale reklamodawcy naprawdę uważnie przyglądają się takim statystykom.

    Z drugiej strony - owszem, firma powinna była podać te wymagania ze znacznie większym wyprzedzeniem.
    Ale sama wiesz przecież, co by to dało: nic, duże puchate nic.
    Nikogo nie obrażając - wcześniejsze info zostałyby zignorowane tak samo, jak te podane w tym roku.
    Co oczywiście nie znaczy, że pochwalam utrzymywanie wymagań w tajemnicy... tylko taka realistka wredna jestem.

    A tak w ogóle to największym problemem na dziś nie jest win siódemka, tylko te 64 bity.
    Starszy sprzęt często po prostu tego nie obsługuje i nie zacznie obsługiwać, cudów nie ma.
    To nie kości pamięci, które można dostawić.
    Nawet słaby (no, nie najsłabszy) procek ogarnie sprawę, jeśli się go mądrze wesprze - ale wymogu 64 nie przeskoczysz.

    No i właśnie tu wchodzi ten klient o znacznie mniejszych wymaganiach.
    Bardzo szlachetna opcja (pod warunkiem, że da się zainstalować i odpalić).
    Swoją drogą nie ma co się tak na niego boczyć - za jakiś czas równie dobrze może się okazać, że farma stanie się dostępna wyłącznie przez klienta, jak to bywa z największymi grami na necie.

    I na koniec - pojęcia nie mam, dlaczego wybrano akurat unity.
    Wie ktoś może...?
     
  20. ania12355

    ania12355 Chodząca legenda forum

    Pewnie dlatego Unity,że to nie jest skomplikowany silnik i do tego elastyczny.
    Tak mi tu moje guru podpowiedziało.;)
    Dzięki właśnie temu guru co 2 lata zyskuję nowszego lapka.(tzn. starszego, a dla mnie nowyxD)
     
    Ostatnie edytowanie: 14 grudnia 2020
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.