zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    wszystko jest za szybko.....kazda firma liczy na sukces..ze nasze najlepsze..akcje w gore etc;)
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Jasne, że każdy liczy na sukces.
    Ale nie odczłowieczajmy aż tak tych koncernów farmaceutycznych.
    Bo akurat w tym przypadku chodzi w równym stopniu o sukces, jak i o jak najszybsze znalezienie jakiegoś sposobu.
    To już nie są żarty.
     
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    wiem,ze nie sa;)..chociaz o stronie materielnej nie mozna zapomniec...caly swiat czeka na szczepionke,lek...wiec kokosy ,splendor slawa bedzie niewyobrazalna...
    zmykam pograc sobie;)
     
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Albo wręcz przeciwnie. Zdrożeją. Ze zwierząt z uboju sanitarnego chyba nie pozyskuje się futer. W związku z tym podaż drastycznie spadnie, co przy stałym popycie spowoduje znaczny wzrost cen.
     
  5. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Nie udało mi się wejść do gry, dobrze, że na forum mogę pisać:(
    Nawet owieczki nie biegają tylko stoją w miejscu.
    Gołąb pocztowy też niedostępny.

    Problem norek i innych zwierzaków nie jest do końca chyba wyjaśniony, co chwila jakieś rewelacje.
    Nie ma się co dziwić, temat też nowy i na szybko nie bardzo się da ogarnąć, żeby stwierdzić ze 100% pewnością.
    Nie wszystko da się zbadać w warunkach laboratoryjnych.
    Spiskowych teorii nie będę snuć.-.-:p

    ===
    Jaka wersja indyka będzie na świątecznym stole?
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To chyba trochę zależy.
    Od paru rzeczy.
    Poczytałam trochę.
    Po pierwsze:
    Z uboju sanitarnego rzeczywiście nie wolno pozyskiwać czegokolwiek.
    Więc teoretycznie ta rzeź norek nie spowoduje większej podaży skór.
    Ale: umówmy się, w niektórych krajach niektóre przepisy traktuje się... hmm... dość lekceważąco.
    Jeśli znajdą się (a niewątpliwie się znajdą) nabywcy dysponujący czymś, co można by nazwać pralnią skór (analogicznie do pralni pieniędzy), to skóry z certyfikatem trafią na rynek.
    I druga sprawa:
    Ubój sanitarny dotyczy ferm zakażonych.
    Natomiast już teraz coraz częściej mówi się o likwidacji wszystkich ferm w danym kraju (bo te biedne norki naprawdę bardzo łatwo łapią wirusa od ludzi).
    I teraz pytanie: czy likwidacja całkowicie zdrowych hodowli zostanie potraktowana jako ubój sanitarny?
    No w każdym razie tak czy tak nic nie jest jasne.
    A norek żal - nie jako dostarczycielek futra oczywiście, tylko jako zwierzaków, są urocze:

    [​IMG]


    Indyk będzie w postaci indyczego cycka marynowanego w maślance z solą.
    Samin Nosrat oczywiście.
    Sos i nadzienie dostarczy knajpa, puree oraz brukselkę robię ja, sałatkę Marco... ciasteczka też ja.
    Jakoś damy radę xD
     
  7. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    O właśnie tak zeby było co czytać to jeszcze trzeba pisać :)
     
  8. Kasialka

    Kasialka Generał forum

    Gosiu, spóźnione: sto lat :)
     
  9. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Dzięki :)
    A reszta towarzystwa,to gdzie?Też indyki pieką?o_O Zuzę rozumiem,ze jej nie ma...
     
  10. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Reszta liczy sałatę w stodole ;)
     
  11. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Też liczyłam ale mi szybko poszło :D Wiatr hula,to mało było liczenia...
     
  12. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Ja dochodzę do siebie po ostatnich nieudanych próbach logowania:(
    Za liczenie dopiero się zabiorę może jutro.
    I też piekę indyka.
     
  13. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Po następnym głębokim zastanowieniu,jednak nie będę się wygłupiać z TOP-em...
     
  14. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    [​IMG]

    Zuzka, pięknego, rodzinnego Święta Dziękczynienia i smacznego indyka!
     
  15. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Smacznego [​IMG]
     
  16. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

    Bry wieczorowe
    No Zuza nie bede juz życzyła radosnego dnia itp bo on dobiega końca ale mam nadzieje ze mimo tego co sie dzieje obecnie w świecie jednak była chwila zapomnienia i był jednak on radosny
     
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dziękuję za życzenia :inlove:xD
    Przetrwałam przygotowania plus obiad.
    Uff.

    Zaczęliśmy wcześnie, żeby się wstrzelić między drzemki bliźniaków.
    Było smacznie i wesoło, choć bliźniaki są akurat na etapie ćwiczeń w zakresie samodzielnego operowania skomplikowanym narzędziem zwanym łyżką, więc właściwie powinny spożywać posiłki siedząc w dużej i głębokiej miednicy.
    Ale co tam obrus (oraz elegancka koszula chłopiny, też jej się dostało, bo bliźniaki mają niezły rozrzut, jak się tak zamachną tą łyżką) - grunt, że maluchy były niebywale dumne z własnej samodzielności. I o to chodziło.
    Teraz całe towarzycho smacznie chrapie (Marco też xD), a ja mam wolne, bo nie uznaję drzemki po jedzeniu.

    ***

    Na bardziej ponurą nutę - uważajcie na małe dzieci. Już nawet w PL piszą o PIMS-TS. Okazuje się, że choćby nawet dzieci lekko przechodziły COVID, to, co może nastąpić później, wcale nie jest już takie łagodne.
     
  18. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Wszędzie ludki się nakręcają dożynkami to tutaj sobie przyszłam z takim [​IMG]
     
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    xDxDxD
    Tzn właściwie nie należy się śmiać, początki chirurgii łatwe nie były ;)
    A wiesz może, jakim kozikiem (maczetą?) pan doktor wykonał tę modelową operację...?
     
  20. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Pojęcia nie mam czym ciął .Całkiem możliwe,że była to dobrze naostrzona siekiera..
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.