zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No właśnie.
    A później jest pomstowanie na całą instytucję, że nieuczciwa.
    I dlatego ja w sumie rozumiem te wymagania, to żądanie tysiąca papierków, zaświadczeń, podkładek...
    ... ale jak się ma rodzinę w MOPSie, to -
    Ciekawe, czy ktoś kiedyś skontroluje działalność tej osoby.
     
  2. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    Może dostał od bezdomnego:cry::cry:
     
  3. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Nie umiem cytować fragmentu posta -.- Otóż to:dochód w rodzinie chorego...Biorą pod uwagę dochód wszystkich zamieszkujących z chorym...W naszym przypadku teść,teściowa i szwagierka...I ja już nic nie dostanę ale mogę się ubiegać o pielęgniarkę socjalną i ona dostanie swoją kasę :pPrzyjdzie na godzinę,dwie,2 x w tygodniu a i tak resztę roboty ma rodzina... Durne to ale co robić...
    Ten mercedes-oczywiście nie w przypadku pana,co alimentów unika,może być nieco mylący...Ja jestem od jakiegoś czasu zarejestrowana w UP(pracy szukałam ale nic na siłę-swoje lata mam,nie do wszystkiego się już nadaję -.- )No ale,żeby dojechać do UP,korzystam z taxi-kto postronny wie,że to moja prywatna?;)
     
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No co ty, od bezdomnego można dostać wyłącznie Maybacha przecież 8)xD
    Merca się kupuje od Niemca zalanego łzami ;)

    Nie dochód w rodzinie chorego, tylko dochód w twojej rodzinie - w rodzinie osoby sprawującej opiekę.
    Co oczywiście niczego nie zmienia.
     
  5. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Do tych składek należy też się zasiłek za opiekę,jednak uzyskać to naprawdę trzeba się namęczyć i nachodzić.
    Z tymi samochodami to osoby załatwiające jakiś zasiłek lub inne sprawy mogą tak podjechać by urzędnicy nie widzieli.
    Jednak jak podjeżdżają po paczki z żywnością to pracownicy widzą i nic z tym nie robią.
    Pewnie jakby prześwietliły takie osoby wyłudzających było by mniej, a podejrzewam że jest to duży procent takich cwaniaków.
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Niestety najczęściej trzeba się właśnie namęczyć i nachodzić - system liczy na niewiedzę klientów (oraz na nieumiejętność takiego załatwiania).
    Każdy system tak ma - dlatego bardzo przydaje się ta pomoc prawna pro bono... o której nikt nie wie.

    Z tymi samochodami to są możliwe też i inne sytuacje - np po paczkę przyjeżdża sąsiad, bo mu łatwiej, a personel MOPSu o tym wie, nie wiedzą tylko postronni obserwatorzy.
    Ale oczywiście cwaniaków, kombinatorów... nazwijmy rzeczy po imieniu: złodziei jest od metra i troszkę.
    A na prześwietlenie w równym stopniu zasługują oni, jak i pracownicy opieki społecznej, którzy bezpodstawnie rozdają zasiłki.
     
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    tym razem byl wariant na rodzica,,odpowiednie oswiadczenie,ze to oni im wszystko funduja;)
    ale znam przypadek,,skromna rodzina,, .glowa rodziny dosc dlugo nie pracowala..latem facet mial okazje popracowac troche przy robotach publicznych i przed jedna z zim poszedl do naszego mopsu po wegiel;)..padla odpowiedz...mogl pan latem kase zaoszczedzic...koles jak mi to opowiadal mial lzy w oczach ,ale powiedzial mi rowniez,ze juz nigdy tam nie pojdzie....
     
  8. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Tylko w tym wszystkim jest najgorsze to że właśnie tak są załatwiani ci co tej pomocy potrzebują.
     
  9. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No cóż - nie miał rodziny w MOPSie 8)
    Czy ja już pisałam o tych odcieniach szarości, z których się składa nasza egzystencja...?
    Zła krew człowieka zalewa na wieść o takich przypadkach (i z pierwszej, i z drugiej grupy) - ale wniosek jest jeden: nie zawsze jest tak, że klient jest kryształowo uczciwy... podobnie jak nie zawsze jest tak, że kryształowo uczciwy jest MOPS.
     
  10. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    tym bardziej,ze wszystko dzieje sie w dosc malej spolecznosci..gdzie wszyscy prawie wszystko wiedza
    bilans musi wyjsc na zero...i to po obydwu stronach
     
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No i to jest ciekawe, że w małej społeczności takie przekręty... trzeba mieć sporo tupetu, żeby brać zasiłek w takiej sytuacji - no i trzeba się czuć baaardzo pewnie, żeby ten zasiłek przyznać.
    A jeśli w małej społeczności komuś nie brakuje tego tupetu, a drugiej stronie tej pewności, że pozostanie bezkarna...
    ... to można sobie wyobrazić, co się dzieje w MOPSach w wielkich miastach, w których na ogół nikt nikogo nie zna, a w każdym razie wie niewiele.


    Po namyśle: swoją drogą - jak widać - w narodzie nadal trwa przekonanie, że okradanie państwa to nie jest tak naprawdę kradzież.
    Ciekawe.
     
  12. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    I tak będzie cały czas dopóki ktoś się za to nie weżmie.
    Skarg gdzieś wyżej też nikt nie napisze,bo jak napisałeś był tam pierwszy i ostatni raz.
    Ja akurat do tych instytucji chodzę w dużym mieście,ale z tego co słyszę na poczekalni to cwaniacy są tam też znani.
    W zeszłym roku starałam się o rehabilitację,cudem dostałam bo zwolniło się miejsce,tam spotkałam człowieka który razem ze mną załatwiał sobie wyjazd.Póżniej się dowiedziałam od rehabilitanta że ma niższą grupę odemnie i jest trzeci raz w tym roku.A co gorsza zamiast korzystać zabiegów to chodził i szukał wrażeń.
     
  13. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    akurat ten przypadek byl dobrze(jest) zabezpieczony odpowiednimi dokumentami..oswiadczenie rodzicow o finansowaniu budowy ba nawet dolaczyli do tego kopie umowy pozyczki bankowej..wiec szafa gra;)
    a ,ze swiat jest taki a nie inny to ludzie na wsi tez wiedza;)
     
    marzena5275, olgs3 oraz gosiagosia60 lubią to.
  14. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    A ja nie zrozumiem nigdy ludzi,którzy doczłapali się jakiegoś tam wyższego stanowiska i na takie kombinacje się godzą....-.-
     
  15. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    zwykla rzadza pieniadza Gosiu....
     
    marzena5275, zzizzie oraz gosiagosia60 lubią to.
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No dobra, a jak twoim zdaniem można by się za to wziąć...?
    Całkiem poważnie pytam i jestem ciekawa odpowiedzi - bo to nie jest taka prosta sprawa.

    Z jednej strony (pozornie) łatwiej - personel MOPSów na bruk, zatrudniamy nowych.
    Nowi będą lepsi...?
    Hmm.

    A z drugiej strony to już zupełnie nie wiem, co można zrobić - prześwietlić klientów, powsadzać do pudła za oszustwo (w połowie zawinione, bo MOPS też się przyczynił przecież), a ich dzieciom przyznać zasiłek na czas odsiadki tatusia/mamusi...?
     
  17. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    I to jest właśnie straszne,że ludzie dla pieniędzy się zeszmacić potrafią...-.-
     
  18. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Ale to nie jest zabezpieczenie,przynajmniej z mojego przykładu.Siostra bratowej nie dostała zasiłku nad opieką na demną bo miała rodzinę zagranicą i nie udowodniła że rodzina jej nie pomaga.To jak mogli korzystać z MOPSu skoro mieli zamożnych i pomagających rodziców.
     
    zzizzie i gosiagosia60 lubią to.
  19. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    w tej sprawie wiem tylko tyle co juz pisalem..
     
  20. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Zuza,dopóki się ludzie nie nauczą uczciwości(utopia,wiem)to zawsze tak będzie-z jednej strony nieuczciwy petent,z drugiej nieuczciwy urzędnik,co za parę złotych się sprzeda...No bo przecież miliona złotych za przyznanie zasiłku nikt mu nie da..Chociaz i to nie powinno takiego urzędnika przekonac.Nauczyliśmy się kombinować przez wieki i dalej kombinujemy-ja wiem?-we krwi, to mamy czy co?o_O
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.