zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 27 października 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No ale to się już robi knajpa rodzinna ;)
    A jak rodzinna, to trzeba coś dla dzieci, tych bezzębnych albo średniozębnych też...
    ... ech, no to mnie trochę przerasta 8)xD

    Przy kucykach jest taki sobie burger bar, franczyza umiarkowanie fajnej sieci... te żeberka byłyby tylko dla dorosłych jeźdźców po spacerku na którymś z końskich emerytów ;)
     
    olgs3, gosiagosia60 oraz grakula16 lubią to.
  2. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    To już ty wiesz jakie są potrzeby i możliwości:)
     
    olgs3, gosiagosia60 oraz zzizzie lubią to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    W sumie to nie mój biznes, tylko zarządcy... jak zechce deserów, to ewentualnie pomogę xD
     
  4. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    No i co zarządca na ten pomysł?
     
    zzizzie i Kasialka lubią to.
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Dla niego te żeberka to było chyba też objawienie, jak dla mnie.
    Ten dyplom MBA schowany głęboko gdzieś wśród szpargałów w wozie (prawie) Drzymały coś jednak znaczy, bo zarządca najpierw przeprowadził rozpoznanie lokalnego rynku pod kątem nasycenia żeberkami... nie w sensie mięsiwa jako takiego rzecz jasna, tylko w sensie knajp z takim menu.
    No i wychodzi na to, że jego knajpa byłaby absolutnie jedyna w okolicy - żeberka oczywiście są wszędzie, ale nie jako podstawowa pozycja w karcie dań. Żeberka to jest takie danie typowe dla BBQ (po polsku: grilla), ale nie każdy urządza BBQ rutynowo raz na tydzień.

    Ostatni kontakt z zarządcą w sprawie żeberek nastąpił o godzinie 2:34 czasu miejscowego, czyli mniej więcej godzinkę temu.
    Spytałam uprzejmie, kiedy to zarządca ostatnio patrzył na zegarek... no ale pod linka z jakimś super przepisem musiałam zajrzeć.
    Hmm, mniam :inlove:xD
     
  6. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    No to się naprawdę bardzo cieszę, ale ty weź trochę się zdrzemnij, później wszystko opowiesz:inlove:
     
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Takie tam spanie, o piątej pobudka xD
    Na zmianę - albo pierwsza przychodzi strażniczka, albo pierwszy dzwoni Marco, ech -.-

    W sumie to wszystko już streściłam, pod wieczór na skypie odezwał się zarządca cały w zachwycie (on jest trochę podobny do mnie, jak się zapali do pomysłu, to dostaje napędu że hej), zbadał już ten rynek, knajp z samymi żeberkami w okolicy brak (aż dziwne swoją drogą), więc przy odpowiedniej reklamie ludziska by walili drzwiami i oknami... no a później to się już tylko tak przerzucaliśmy przepisami ku rozpaczy chłopiny, bo mu oczywiście pokazywałam kolejne przepisy, a on się żałośnie oblizywał biedny.

    Marco wybył wreszcie do domu tak przed północą, ja padłam na utrudzony ryj przy lapku (szczerze mówiąc podczas oglądania takiego średnio ciekawego odcinka z ósmego sezonu), no i skype mi zapiszczał o tej wpół do trzeciej w nocy, bo zarządca nie mógł czekać do rana.
    Ech xD

    Ale co tam, w dzień się wyśpię... ewentualnie w grobie, choć na to będzie jeszcze trzeba poczekać 8)xD
     
  8. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    No to się chwal co to za smakowity przepis musiałaś przestudiować o wpół do trzeciej w nocy :p
    Widzę, że menu jest już prawie gotowe, teraz tylko zorganizować i wyposażyć miejsce i gotowe.:)
    ===

    Byłam w ogrodzie i sprawdziłam swoje bukszpany, chyba do wiosny nie dotrwają, trochę mi ich szkoda, ale co robić.
    Podobno nie ma na to świństwo żadnego skutecznego środka. :(
     
  9. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Środek na świństwo jest. Skuteczny, ale trujący.
    Znajoma miała praktycznie do zera zeżarte i jej pięknie się odbiły.
    Wiem, że najpierw pryskała. Tak porządnie i dwa razy. Potem to, co tam na tym bukszpanie pasożytowało zbierała.
    Jak jesteś zainteresowana, to zapytam, czego użyła.
     
    olgs3 lubi to.
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum


    Żeberka z prosiaczka (biedny prosiaczek... hmm, skrajna hipokryzja, nie...?) - najpierw duszone w coca coli (no albo w pepsi coli, w każdym razie w jakiejś coli), następnie marynowane w słodkiej i jednocześnie ostrej mazi (podać składniki?), po czym pieczone na grillu albo w piekarniku, do tego dip szczypiorkowy.
    Brzmi ciekawie...? 8)xD

    ***

    Co się dzieje z bukszpanami? Co im jest? Może znajdę środek na świństwo, podaj nazwę świństwa.

    ***

    A zapomniałam się pochwalić skutkiem ubocznym – junior zaczął mówić całymi zdaniami i nawet (czasami) z sensem.
    Cóż, w sumie to należy pochwalić skype xD

    Przedtem to się przychodziło do mnie, mówiło się: Mama, zobacz… i pokazywało się palcem.
    Niestety podczas rozmowy przez skype pokazywanie palcem słabo działa, tak to już jest z zasięgiem tej kamerki.
    Jak się junior w tym połapał, to nie miał wyjścia… a jak już otworzył dziób, żeby powiedzieć swoje pierwsze prawdziwe zdanie, tak do tej pory podobno mu się ten dziób nie zamyka, mówi do domowników, do Gordona oraz do siebie.
    Gorzej, że jak mu się jakieś zdanie spodoba, powtarza je po kilkanaście razy xD
    Cóż, może do mojego powrotu oswoi się z nową umiejętnością na tyle, że przestanie ją testować w trybie 24/7.

    ***

    I jeszcze coś - jak powszechnie wiadomo, w tym wątku dążymy do zaspokajania różnych potrzeb różnych Czytelników.
    Więc tym razem mam coś dla numizmatyków (choć pewnie i dla kolekcjonerów brylantów by się zdało).
    Pytanie: jak schować pieniążek...?
    Odpowiedź można znaleźć w filmiku:


    Wśród komentarzy tam, gdzie trafiłam na ten filmik, przeważa pełne pomieszania pytanie: co to jest?!
    No właśnie, ciekawe, nie...? xDxDxD
     
  11. tigre

    tigre Fanatyk forum

    No to z Juniorem przechlapane masz już..... conajmniej części towarzystwa to 24/7 niestety nie przejdzie przez najbliższe kilka lat..... dlatego milionowe "mama a....." tak wnerwia matki wszelkiej maści... bo niestety najczęściej jest to mama z przodu...
    Narobiłyście mi ochoty na żeberka więc jutro zakupię :) uwielbiam - jak już się kiedyś może na tą kawę do Ciebie wproszę to chcę testować biznes ;) ;) ;)
    Bry tak wogóle bo ostatnio wpadałam tylko poczytać :(
     
  12. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Te świńskie żeberka brzmią nieźle
    Jak masz przepis to poproszę..... ślinka mi cieknie
    ***
    To świństwo bukszpanowe to ćma bukszpanowa - nowość na polskim rynku. Zżarła już wszystkie bukszpany w Krakowie i zmierza w moją stronę, juz podobno w niektórych dzielnicach Gliwic jest po bukszpanach.
    ***
    No proszę, junior dorośleje z każdym dniem, ciekawe, jakie jeszcze umiejętności posiądzie, nim będziesz w domu?:inlove:
    A co to jest na filmiku to nie wiem:oops:

    Jak możesz to zapytaj, będę wdzięczna.
    Może się przyda, na razie opryskałam Karate i czekam, co będzie dalej
     
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Na szybko o tych ćmach - ubiegłoroczna plaga londyńska przeszła do PL jak widzę.
    Zalecają coś, co się wabi XenTari, w polskich sklepach jest (sprawdziłam).
    No i od metra innych środków chemicznych, trzeba uważać na pszczoły i motyle (bo się zatrują), czyli pryskać po sezonie.
    Oraz pułapki feromonowe też zalecają.
    Ale ten XenTari jest podobno najlepszy.

    Żeberka itd za moment, ok...?


    EDIT: No już.

    Jeszcze o tym XenTari - to jest insektycyd biologiczny, niegroźny dla innych owadów (w tym zwłaszcza pszczół). Robi jesień średniowiecza w przewodzie pokarmowym takiej gąsienicy, przez co pozbawia ją możliwości żerowania... co - jak nietrudno się domyślić - po paru dniach kończy się dla niej tragicznie.

    Inne środki to insektycydy chemiczne, które mogą zrobić kuku także i innym owadom (tym potrzebnym) oraz roślinom.

    ***

    O przyszłości juniora - junior ma stacjonarną nianię (i będzie ją miał jeszcze przez jakieś trzy lata), a do tego mamusię wprawdzie kochającą, ale obdarzoną zdrową dozą egoizmu. Więc nie obawiam się nieustannego "mama, a -"... no, chyba że temat będzie ciekawy, to chętnie.
    Egoizm to bardzo cenna cecha - nie chcę, żeby ktokolwiek zdominował przesadnie moje życie, ja to ja i mam do tego prawo.

    ***

    O żeberkach - sprawdziłam, co to są baby back ribs i okazuje się, że one jednak z dorosłej świnki, ale tak z okolic schabiku. Spare ribs (dłuższe) są bardziej od strony brzuszyska i wymagają dłuższej obróbki termicznej.

    A przepis na te żeberka z coca colą jest taki:

    Żeberka trzeba ułożyć w brytfannie (dwa całe kawałki, czyli ten odcinek wzdłuż schabu, po obu stronach - na 4-8 osób zależnie od tego, czy jeszcze coś ma być na stole), zalać dwiema puszkami coli i dopełnić wodą, żeby całe były przykryte. Szczelnie zakryć arkuszem folii i piec (jak dla mnie to przynajmniej z początku: dusić) w piekarniku nagrzanym do 160 celsjuszy (140 z termoobiegiem). Powinno to trwać tak ze 2-3 godziny, w połowie tej drogi przez mękę żeberka należy obrócić.
    Kiedy będą miękkie (ale nie mogą się rozpadać), trzeba je wyjąć na talerz wyłożony ręcznikami papierowymi, żeby obeschły - resztki płynu dodatkowo osuszyć.

    Marynatę robi się tak:

    - 8 łyżek ketchupu
    - 8 łyżek brązowego cukru
    - 2 łyżki sosu sojowego
    - 2 łyżki sosu Worcestershire
    - 2 łyżki słodkiego sosu chili
    - 1 łyżeczka papryki

    Całość powoli doprowadzić do wrzenia, gotować mieszając przez dwie minuty.

    I teraz tak: suche żeberka ponownie przełożyć do brytfanny i dokładnie posmarować tą lepką marynatą. Schładzać w lodówce przez co najmniej godzinę, a najlepiej - przez całą dobę. Na tym etapie danie można też zamrozić.

    Piekarnik rozgrzać do 220 celsjuszy (200 z termoobiegiem), wstawić brytfannę z żeberkami i piec przez 20 minut, co jakiś czas obracając i smarując resztą marynaty.
    Kiedy zacznie powstawać chrupiąca skorupka - są gotowe.
    Można przed podaniem posypać prażonym sezamem.

    Aha, a ten dip to po prostu gęsta śmietana ze szczypiorkiem i młodymi cebulkami.

    Na prawdziwym grillu przyrządza się te żeberka tak samo (od etapu pieczenia oczywiście), choć bez brytfanny.
     
    Ostatnie edytowanie: 24 października 2019
  14. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Przepis na żeberka zapisany, wypróbuję w przyszły weekend.
    Ten tydzień mam raczej wyjęty z życiorysu, cmentarz, goście i takie tam :mad: - trochę latania i załatwiania

    ***
    Widziałam też przepis na żeberka w kawie8)
    Jak będzie ciekawy , to jutro podam
    :sleepy:
     
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A też zauważyłam takie, Mocha ribs (mocha to mokka, taka kawa, jakby się kto pytał 8)).
    Jak podasz przepis, to porównam z tym, co ja znalazłam xD


    EDIT: u pani z Włochem w kuchni znalazłam przepis na likier czekoladowy. Hmm 8)
     
    Ostatnie edytowanie: 24 października 2019
  16. tigre

    tigre Fanatyk forum

    Czemu Wy we mnie pomidorami rzucacie? coś przeskrobałam? ;)
    Dziękuję :)
    Moje żeberka poczekają niestety bo wylądowałam właśnie w domu na sucharkach :( jakiś bunt mi się trafił bo mam nadzieję, że nie wirusówa :(
    Obiady weekendowe więc rodzinka sobie sama ogarnie.....no może rosół ja...resztę we własnym zakresie bo mama tym razem egoizmem natchniona ma w nosie :)
     
  17. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Czasem tak fajnie zamachnąć się i rzucić tym pomidorem:p

    Zuza dziękuję:)
     
  18. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Zuzka, dzięki za przetwory pomidorowe
    Żeberka będą później, na razie jestem w biegu, tylko muszę pod nogi patrzeć, co by zająca nie złapać.
    Na te sprawy jest świetna cola - pomaga, sprawdzone.
    Polecam do popijania sucharków:)
     
  19. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Potwierdzam,najlepsze lekarstwo-polecone kiedyś przez panią z pogotowia:p
     
    zzizzie, olgs3 oraz tigre lubią to.
  20. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    [​IMG]
     
    tigre, zzizzie, olgs3 i dalsza osoba lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.