zzizzie

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika zzizzie, 21 sierpnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    o_OxD:cry:xD:cry:no dobra .niech Ci bedzie .zostaje rabarbar:cry:xD:cry:
    alez ja lubie rabarbar Zgredku8)nawet dwukrotnie w tym roku juz z nim drozdzowe upieklam:ppodkreslilam tylko fakt ,ze bardziej lubie borsuczki:pw sumie ciezko stwierdzic skad sie to lubienie wzielo tak prawde mowiac... xD:cry:

    dzisiaj czuje , ze zyje za sprawa wczorajszych kucek(kuckow? przykucow?)-no jak zwal tak zwal...ooo mam- od wczorajszego kucania:pxD:cry:ladniej nie?:p
     
  2. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dzień dobry.

    W czasach szkoły średniej, jeden z kolegów zamieniał wszystkie czasowniki na "skrzywiać". Całkiem śmiesznie to wychodziło. Zresztą przyjęło się to i funkcjonowało do ukończenia szkoły. Akurat w tym czasie zacząłem popalać, więc podam przykłady z tym związane.
    Wyjście na papierosa brzmiało tak:
    "Skrzywiamy na dyma ?"
    Prośba o papierosa:
    "Skrzywisz mi papierosa ?"

    W niektórych zdaniach taka podmianka wychodzi naprawdę komicznie.
    Popróbujcie.;)
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Co do borsuczka, to posiadanie zbyt wielu (i/lub zbyt gabarytowych) rzeczy w borsuczku mogłoby wywołać ostre sprzeciwy ze strony różnych organizacji prozwierzęcych.
    Mamy dość kłopotów z naszymi własnymi władzami lokalnymi, po co nam dodatkowo pozwy i inne takie od obrońców borsuczka.
    Natomiast, o ile mi wiadomo, Liga Ochrony Rabarbaru nie istnieje (jeśli ktoś wie na pewno, że jednak istnieje, proszę o info - znajdziemy roślinkę bez obrońców, a co).

    Co do podmianek, to zabawa jest istotnie przednia.
    Niestety nie mogę napisać, jakiego słowa używaliśmy w tym celu w mojej szkole średniej.
    Preferuję bardziej spektakularne podstawy bana 8)xD

    A poza tym zasięgnęłam opinii specjalistów, czyli poszukałam synonimów w netowym słowniku tychże.

    Oto wyniki:
    To, co znosi kura (poza ciężkim losem, który kura znosi w pokorze z braku innych opcji), czyli - by tak rzec - produkt czynności znoszenia, ma niestety niewiele synonimów i prawie wszystkie mocno podejrzane z punktu widzenia treści, do unikania których dążymy.
    Jeden synonim (na moje oko nieco naciągany, no ale ze mnie żaden specjalista) pasuje za to jak ulał – mianowicie „pisanka”.
    Czyli to już mamy z głowy.
    Teraz to białe mięso z przodu kurczaka poniżej szyjki, zgodnie z powszechnie obowiązującą wykładnią tutejszego Kodeksu karnego niestety mocno treściwe – tu synonimów jest znacznie więcej i nawet trafiają się takie dość neutralne.
    Po wnikliwej analizie proponuję „zderzak”.

    Zatem przykładowy przepis na danie z drobiu wyglądałby tak:
    - 2 zderzaki z kurczaka
    - 1 duża pisanka
    - ...
    Moim zdaniem pasuje idealnie 8)

    A wracając jeszcze do zamienników, czyli do wspominanego wyżej rabarbaru - coraz bardziej mi ten rabarbar odpowiada.
    No i pomyślcie tylko, jaka to wygoda.
    Zamiast pisać:
    „nosh* jasna ostra choroba zakaźna przewodu pokarmowego, której przyczyną jest spożycie pokarmu lub wody skażonej Gram-ujemną bakterią – szczepami przecinkowca produkującego enterotoksynę**”...
    ... wystarczyłoby napisać:
    „nosh jasny rabarbar".
    Wielka oszczędność czasu, sił i sprzętu, czyż nie? 8)

    *nosh = no żesz
    **żródło: wikipedia
     
    Ostatnie edytowanie: 8 czerwca 2017
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Wzięłabyś się za hodowlę rabarbaru. Roślina może niezbyt urodziwa, ale za to bezobsługowa ;)
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Tzn w sensie że sama się posieje i zbierze...?

    Nie lubię rabarbaru, więc bardzo mi odpowiada upychanie w ten rabarbar wszystkiego, co dawniej miewałam gdzie indziej (dawniej, czyli zanim trafiłam do tutejszego przedszkola).

    Zajmuję się ostatnio wszystkim, tylko nie farmą... przetestowałam na przykład takie jedne hawajskie bułeczki.
    Baaardzo mniam.
    Drugi tom mojej prywatnej książki kucharskiej rozpoczęty - a na farmie nadal cudna różowa łysina.
    Hmm, może powinnam jednak posiać rabarbar...?
     
    gocha0201, wolf031973 oraz ankagdw lubią to.
  6. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Rabarbar jak rabarbar ;)
    jutro melony różniste do siania
    lepsze tło dla różowego tła i przyjemne z pożytecznym

    W razie gdyby się włączyła panika albo net by odcięli czy niezapowiedziany najazd rodzinny
    jakiemuś farmerowi ;)
    taki itemik byłby rabarbarowy xD

    Dzień dobry
     
    gocha0201 lubi to.
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Melony nie dla mnie.
    Nie ma petard - nie ma eventu.
    Szanowna firma zechciałaby może wreszcie to zapamiętać 8)
     
    gocha0201 i ankagdw lubią to.
  8. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    ale za to jest wyprz pnacza od dzis a tam taka wzmianka:

    Przedmioty nie będą dostępne poprzez zakup SMS ani przelew.
    o_O

    to co mam w nich workiem dukatow prawa reka przez lewe ramie rzucac czy jak?:cry:
     
    gocha0201 i AnnDżelina lubią to.
  9. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    xD wiem że to nie do mnie ale może skorzystam z rady bo nie testowałam bezobsługowej hodowli xD

    jakaś magia z tym rabarbarem - no kompot dobry jest xD

    ...
    a widziałaś gdzieś terminal? może dotykowo można :p xD
    - przykładałam kartę do monitora ale u mnie nie działa xD

    no nie dość że zapłać to jeszcze nie można jak się chce
    może te z telefonu czy przelewu do rączek nie trafiają :p

    pewnie tylko pay działa - nie wiem
    ja nie kupię bo dotyk nie działa xD


    Dobry :)
     
    gocha0201 i ankagdw lubią to.
  10. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    u mnie tez nie dziala ani dotykowo ani glosowoxD:cry::cry:
     
    gocha0201 i AnnDżelina lubią to.
  11. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    tzn że oni są niereformowalni xD trzeba poczekać poleżeć na słoneczku czy coś w ten deseń xD

    Ty to masz chociaż borsuki xDpoczytałam o nich trochę nawet
    Borsuk jest oportunistycznym wszystkożercą, łatwo przystosowującym się do zasobów pokarmowych w okolicy siedliska - jego dieta obejmuje wiele roślin i zwierząt w dodatku preferuje życie nocne, w dzień siedzi w norze - już wiem czemu borsuki :pxD
    te to są bezobsługowe xD
     
    gocha0201 i ankagdw lubią to.
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To znaczy że można paysafekartą, kartą kredytową albo tymi przelewami24 czy jak im tam - zwykły przelew bankowy za długo idzie, a z smsami było ostatnio za dużo kłopotów i pewnie firma zaczyna mieć dość.
    Rzędy pnącza to jedna z tych rzeczy, których na pewno nigdy nie kupię... musiałabym najpierw aktywować samo pnącze, a tam trafiłabym na tyle szarych rzędów nie do uzupełnienia, że prawdopodobnie z rozpaczy rzuciłabym się z jakiegoś mostu, katedry czy czegoś takiego.
    A tak się składa, że ciągle jeszcze jestem ciekawa jutra... no może niekoniecznie jutra na forum, lubię urozmaicenie ;)

    Borsuk u mnie też zdecydowanie góruje nad rabarbarem w rankingu top-ileś tam.
    A borsuczek to już w ogóle 8)xD
     
  13. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    wszystkozerne?to moze one ten rabarbar by mogly?xD:cry::cry::p
    borsuczki sa debesciarskiexD:cry:
     
  14. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie tylko na kompot. Do ciasta też jest genialny. A już sam z cukrem to niebo w gębie.

    A hodowla naprawdę jest bezobsługowa. Nawet jak się mu powyrywa wszystkie liście z łodygami, to odrośnie.
     
    gocha0201 i AnnDżelina lubią to.
  15. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    oj kusisz
    weź bo pod blokiem zasieję w nocy xD

    zrobię sobie ogródeczek xDxDxD
     
    gocha0201 lubi to.
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    tylko z wyglądem u niego lekko średnio i na ozdobę kiepsko się nadaje
     
    gocha0201 i AnnDżelina lubią to.
  17. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    spoko będzie misterem trawnika
    u mnie pełno latających butelek wszędzie więc poradzi sobie
    a konkurencji nie ma
    wszędzie kobitki wkoło coś tam dłubią bez zezwoleń koło mnie amerykanka tylko podrzucają co się daje po nocach
    monitoring nie działa więc zacznę ja monitorować

    jedną chętną przegoniłam ale na jak długo to nie wiem xD

    posieję rabarbar pod napięciem xD
     
    gocha0201 lubi to.
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ale wiesz, że on ma takie wielkie liście i że pod nimi dopiero to zmieści się pustych butelek? :D
     
    gocha0201 lubi to.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Zgredziu, a gdzieś ty bywał, żeś taki spragniony forumowych interakcji...?
    Gdzie nie zajrzeć, wszędzie cię pełno... jak nie przymierzając (hmm) bliźniaka 8)xD
     
    gocha0201, wolf031973 oraz MOD_Zgredek* lubią to.
  20. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    no to teraz to mnie zagiąłeś to gdzie mam z tym barbarem iść by się sam hodował :pxD

    trza łapać Zgredka zanim znowu zniknie xD
     
    gocha0201 i zzizzie lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.