Zmiana sposobu generowania ceny przez targ.

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika -karol1299-, 19 lutego 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za zmianą sposobu generowania ceny maksymalnej przez targ?

 1. Tak.

  21 głos(ów)
  63,6%
 2. Nie.

  8 głos(ów)
  24,2%
 3. Jest mi to obojętne.

  4 głos(ów)
  12,1%
 1. -karol1299-

  -karol1299- Hrabia forum

  Obecny mechanizm generujący cenę na targu zwiększa ją wtedy, gdy w konkretnych odstępach czasowych (z tego co zaobserwowałem co 15 minut) pojawił się na targu dany produkt i został sprzedany, a maleje w przypadku zalegania towaru na straganach.
  Jens to mocno problematyczne w przypadku cenniejszych towarów, nikt nie chce sprzedawać produktów za ułamek wartości, przez co oferty na nowości pojawiają się po paru miesiącach, lub gdy ich wartość zmaleje, najbardziej bolesne jest to jednak w przypadku zwierząt wysokiego poziomu, na niektórych targach Psy najwyższego poziomu maksymalną cene maja 18mln, co za zwierze tego poziomu jest ceną śmieszną, a przypomnę że psy zostały wprowadzone w listopadzie 2015, zwierzaki 7 poziomu też muszą długo czekać na opłacalne oferty.

  Moja propozycja jest taka, żeby w przypadku braku ofert w godzinnym odstępie czasu, dla produktów o wartości mniejszej niż 5000 SG o 10% aż do osiągnięcia 10 000% ceny oryginalnej (cena adekwatna do rozpoczęcia realnego targu nowościami z tajemniczych zagród i sadzonek) oraz o 5% do osiągnięcia 500% dla towarów o wyższej wartości, po przekroczeniu tej granicy targ wracał by do obecnej metody ustalania ceny.
  Zmiana ceny następowała by tylko w pełnych godzinach.
  Oczywiście w przypadku obecności ofert, targ działał by tak jak teraz.
   
 2. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Faktycznie zasady ustalania maksymalnej ceny zwłaszcza niektórych towarów (kolorowych z najwyższej "półki", nowości, itd...) mogłyby być inne i wzrastać nawet wtedy kiedy zwierząt nikt nie wystawia ale nie wiem czy byłoby to dobre dla ogółu towarów.
  Niemniej jednak pomysł dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
   
 3. tigre

  tigre Fanatyk forum

  Jestem za choć drugie dno też jest ;) koniec polowania ;) ale faktycznie ciężko dostać niektóre towary na targu bo nie opłaca się ich wystawiać a z drugiej strony wystawienie za wysoką cenę przy braku popytu to też spore ryzyko. Gdzieś mi się tli, że był pomysł na zmiany w wystawianiu wysokich kolorów by tyle nie tracić jak nie sprzedamy zwierza
   
 4. Kathea

  Kathea Baron forum

  Oj bardzo by się przydało coś takiego, bo rzeczywiście czasami nie opłaca się wystawiać coś na targ ze względu na niską cenę.