Opinie Zima w świątecznym domku

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 6 grudnia 2022.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Marcinwin

    Marcinwin Moguł forum

    Teraz właśnie tak dają te pnącza ze słabymi czasami, bo te ostatnie pnącza 30h, też wcale nie są przyjemne do zbiorów:sleepy:
     
  2. panoramaogrodnicza

    panoramaogrodnicza Chodząca legenda forum

    Nie lubię takich zmian, ale widzę, że robi się taka nowa świecka tradycja.:(
     
  3. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    A ja się zastanawiam czy robić. Chyba odpuszczę. Na ilość owoców z drzewek nie narzekam. Mam za to braki w zwierzakach. Kusi mnie,żeby wystawić zagrody i nadrobić ilość milusińskich. Bo kto to widział mieć tylko 190 świń? ;)
     
  4. -troll-

    -troll- Chodząca legenda forum

    Jeśli już to między 50h a 48h nie ma praktycznie żadnej różnicy, lepiej 47h :)
     
    Ostatnie edytowanie: 6 grudnia 2022
  5. AngelGina

    AngelGina Nadzorca forum

    Właśnie zebrałam i nawiozłam na polanie drzewa nawozowe, więc start u mnie będzie cienki, jeżeli chodzi o wypadajki, bo szkoda mi kasować tych drzew. Mam nadzieję, że będą ładnie wylatywać i do końca uzbieram wymaganą ilość ;)
     
  6. PitchforkOfDoom

    PitchforkOfDoom Wielki mistrz forum

    znowu pnącze z +1 do drzeweko_O, to już czwarte, i z opisu nie wynika, że tylko do drzewek na Bahamaramie, albo opis jest zły albo +1 do drzewek wszędzie.
    Robię dla pnączą8), trochę nie podoba mi się że wypdajki na leśnej polanie, ale cóż trzeba się dostosować8)
     
  7. jajki

    jajki Okazjonalny autor

    Dlaczego ewent jest na farmie ,a bonus z pnącza na bahamę. Na wyspie przechodzimy bardzo szybko poziomy, więc powinien bonus być na farmę. Tak jak stałe misje na farmie powinny byc co 3 poziomy, gdy zdobywamy kolejną roślinę, ale nie z"miliardami" roslin do oddania, a w zamian dostaniemy kilka tys. PD .
     
  8. Kafelowy

    Kafelowy Naśladowca mistrzów

    Witam farmerską brać. I ja chcę dorzucić swoje 3 SG. Bonus z pnącza dotyczy Bahamy więc fajnie by było gdyby ten ewent odbywał się na Bahamie np. wypadajki z Lasu deszczowego a sianie na Plantacji, a tak kolejna kołomyja. Dzika łąka : sianie dla myszy. Główna łąka: sianie do nowego ewentu a z drzewa wypadajki. Myśl człowieku co wyrwać a co przenieść i gdzie na którą łąkę ! Czas , czas , czas ... Wszystko wymaga czasu i myślenie i przenoszenie. Szkoda,że BP nie szanuje naszego czasu. Na Bahamie dodano 200 poziomów,;) ale duża część graczy osiągnęła już pułap maksymalny, natomiast na farmie to nasze wnuki dojdą zapewne do poziomu 300. Ot taka refleksja farmera. Ewent oczywiście robię jak poukładam sobie w głowie co, gdzie kiedy i za ile :);):)
     
  9. michal01096

    michal01096 Wyjątkowy talent

    Zrobię dla pnącza pozostałe nagrody mnie jakoś nie interesują. Z tym pnączem będę miał już +3 na do drzew na baharamie i +2 z zwykłej farmy :D
     
  10. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Uff, nareszcie mam trochę czasu na ogarnięcie forum.
    Pierwsze co, to czytając FAQ zjechałem na dół.

    Pnącze dające TPD do kwiatów, odpalane co 50h.
    Bardzo to słabe.
    +1 do drzewek?
    Realnie odpalane co 3 doby.
    Mam 5 drzewek SN.
    W miesiącu te pnącze da mi dodatkowe 50 SN.
    Chyba więcej wyszarpię z koła.
    Nie uśmiecha mi się też rozwalać polany pod wylotki.

    W mojej ocenie jakiś taki nijaki ten ewent.
    W dodatku rozlatany.
    Sianie na głównej, wylotki na leśnej.
    Bonus TPD kwiatowy na wyspie, bonus +1 drzewny na... wszędzie?

    Naliczyłem 4.500 piankowego krzewu i 170 czekoladowych ciasteczek.
    I to by były wymagania adekwatne do nagród.
    Ale są jeszcze do ukręcenia w młynie pieczone pianki - 46 szt.
    46 x 150 = 6.900 - badyl
    46 x 10 = 460 - wylotka.

    łącznie
    11.400 piankowy krzew - badyl na głównej
    630 czekoladowe ciasteczko - wylotka na leśnej.

    Na badyla potrzeba maksymalnie 19 zbiorów.
    Robiąc na pieszo trzeba zbierać minimum x3 dzienne + 1 dodatkowy (w niedzielę? ;)).
    Wylotek potrzeba 112 na dobę.
    Czym więcej wpadnie na start, tym ta liczba będzie mniejsza.

    Ewent sam w sobie jest łatwy do zrobienia.
    Wysianie to nie problem.
    Przygotujcie się dobrze pod wylotki.
    Posiejcie na leśnej możliwie najdłuższy badyl, tak aby go zebrać na początku ewentu.
    Potem siejcie w zależności od dostępnego czasu tak, żeby badyl nie zalegał na polu.
    Oprócz wody i nawozu dodawajcie odpowiednie wyroby alchemika.
    Każdy badyl można skrócić o dodatkowe 10% czasu (6% + 4%), co się przełoży na większą liczbę wylotek.

    Strona z kalkulatorami padła, ale niektóre pliki można pobrać z mojego dysku google.
    Pomogą w zaplanowaniu siania pod wylotki.
    Tu jest link (na dole):
    https://board-pl.farmerama.com/threads/panoramaogrodnicza.34905/page-5382#post-2516111

    *****************
    Robić, czy nie robić?
    Jakie są jeszcze pnącza z bonusem +1 do drzewek?
    Może mam, wtedy taki dodatkowy bonus miałby większy sens.:p
    *****************************************************
    Jedno z głowy.
    Idę teraz w Alpy.;)
     
  11. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ja z kolei mam dylemat czy brać się za event, czy sianie oraz zbieranie roślin albo wystawianie i magazynowanie zwierząt i drzew do misji. A może najpierw uporać się z eventem w miarę swoich możliwości i czekając na kolejny nadganiać misje? No nic, mam jeszcze czas na zastanowienie się do jutra do 18-19, bo wtedy wracam z Uczelni. Tak czy siak... Posieję na start długorosnące, bo może akurat do jakiejś misji się przydadzą;)
     
  12. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Masz masz na pewno
    możliwe że więcej niż ja ;)

    ścieżki alchemii II
    dzień w muzeum II
    splątana tawerna


    A odnośnie wylotek mówisz że drzew wykosić jednak :sleepy: eh
     
  13. PitchforkOfDoom

    PitchforkOfDoom Wielki mistrz forum

    a no są jeszcze 3:
    Dzień w Muzeum II -62h
    Splątana Tawerna - 60h
    Ścieżki Alchemii II- 60h
    jest jeszcze Świetlikowe Święto II -2 - 333h
    dołożenie jeszcze jednego z 50 h może dać 2 razy w tygodniu +4 do drzewek, co dwa tygodnie +5, co przy premium już robi różnicę, jak dodać do tego ciasteczko ananasowe to jest dodatkowe +6 z drzewek z Baha
    wydaje mi się nieźle
     
    Ostatnie edytowanie: 6 grudnia 2022
  14. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Dzięki za podanie pnączy.
    Świetlikowego nie mam.
    Pozostałe są.
    Wypada robić.
     
  15. Marzenakruczek

    Marzenakruczek Ambasador forum

    Robimy co się da
     
    incasent i AngelGina lubią to.
  16. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    Zastanowiłam się. Nie robię. Powodzenia tym którzy się zdecydowali :) PS. Drodzy sąsiedzi,o podarunki się nie martwcie, wysyłka jak zwykle ;)
     
  17. ryzio

    ryzio Weteran forum

    a ja robię :) nie mam jeszcze ćmy i chętnie ją przygarnę :)
     
    apulisia72, incasent oraz AngelGina lubią to.
  18. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Cme mam z ktoregos eventu, plus 1 do baha...hmmm.... mam tam duzo w stodole...PD do kwiatow-malo mnie interesuje...
    Nie wiem. Jak zawsze bedzie problem z wypadalcami.....pomysle czy w ogole ruszac...
    Lubie eventy na glownej, ale tu wypadalce z lesnej a tam to juz w ogole slabizna bez wzgledu na to co tam rosnie....

    edit: poczytalam poradnik i widze, ze poczatek to samo sianie...no to sobie na spokojnie posieje i co ugram to moje. Bez spiny :)
     
    incasent i AngelGina lubią to.
  19. -troll-

    -troll- Chodząca legenda forum

    Tylko ćma mnie interesuje, reszta mało interesująca.
     
    AngelGina lubi to.
  20. -rybka24-

    -rybka24- Chodząca legenda forum

    Od jakiegoś czasu unikam eventów siewnych.
    Nie jestem w stanie czasowo pilnować zasiewów (praca) a nagrody nie powalają.
    Kolejny, który odpuszczam.
    Będę trzymać kciuki za walczących :)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.