Zgaduj Zgadula...

Temat na forum 'Farmerska Wyrocznia' rozpoczęty przez użytkownika Farmerska Wyrocznia, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    ten kawałek Brailem (o ile się nie pomyliłam) to jest kristallbluen
     
  2. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Czyli kryształowe kwiaty? Zdaje się, że coś takiego będziemy siać w evencie Bingo. U Niemców ktoś zdeszyfrował kawałek napisany Morse'm. Mogłam się nie fatygować z translatorem do kodu:D Niemiecki znam mniej więcej tak jak węgierski, czyli wcale, ale tam chyba coś pisze o zbieraniu tych kryształowych kwiatów (?) z 2 pól. Czyżby Bingo był ograniczony do 2 łąk?
     
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    kozislaw bedzie mial pomocnika....jego imie to theo....;)
    auch theo hilft ihm dabei. der garten ist voller schoener [​IMG]die die beiden von den feldern ernten.
    czyli...
    rowniez theo mu pomoze.ogrod jest pelen krysztalowych kwiatow ktore.to obydwaj beda zbierac z pol,,,,,
     
  4. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

  5. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Część 2 jest chyba głównie w ASCII zapisana. Wychodzi mi coś takiego:

    Auf Ziegfrieds Anweisungen sammelt Theo all die /kawałek z kosmicznymi symbolami/ ein, die er zwischen den Beeten findet.

    Na polecenie Ziegfrieda, Theo zbiera wszystkie /...????.../ znajdujące się między klombami.

    Dalszy kawałek wygląda tak: 9 26 8 24 19 _ 5 22 9 26 9 25 22 18 7 22 7 _ 22 9 _ 23 26 13 13 _ 25 22 18 23 22 8 _ 1 6 Mmppmffmfppmmpppppmpfmfffpf 6 13 23 _ 20 18 25 7 _ 22 8 _ 14 18 7 _ 26 13 23 22 9 22 13 _ 8 26 14 22 13 _ 18 13 _ 23 18 22 _ 11 21 15 26 13 1 22 13 7 12 22 11 21 22 _

    Tutaj chyba każdej literze niemieckiego alfabetu przyporządkowano liczbę, kreseczki oddzielają wyrazy.
     
  6. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Chyba jednak nie, bo mi bzdury wychodzą.. Coś czuję (ale może się mylę), że poszczególne części kodów mogą być w innych językach. Czyli najpierw trzeba by było znaleźć odpowiedni alfabet z danego języka i dopiero wtedy odszyfrować. Z niemieckiego nie wychodzi nic co by niemiecki przypominało
     
  7. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Zgadywałam, bo na oko do niczego innego nie jest to podobne...:oops: Próbuję jeszcze uporać się z kawałkami zapisanymi w kodzie binarnym...
     
  8. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Też zaczęłam, ale ten pierwszy znowu niemieckiego nie przypomina.. :(
     
  9. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Poddaję się, wychodzą mi bezsensowne zbitki spółgłosek :(
     
  10. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    A kto pierwszy wrzucił ten szyfr? Niemcy? Czy ktoś inny?
     
  11. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Niemcy, to wszystko powinno być po niemiecku zapisane.
     
  12. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Ewentualnie może to być podwójny szyfr. Binarny + przesunięty. Wyjdzie w binarnym 3, ale to wcale nie będzie litera B tylko np. D, bo wszystko przesunięte o 2. Tylko tu żeby znaleźć o ile jest przesunięte, to trzeba umieć niemiecki :p


    Kto się orientuje jakie litery w niemieckim mogą być podwójne obok siebie? Chyba S - coś jeszcze?
    Początek jednej części wyszedł : EXXAIC , więc jedna litera się powtarza ( o ile dobrze myślę)
     
  13. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Na żadnym innym forum nie spotkałam się z tym szyfrem więc na 99,9% wyszło to od nich
    Kombinujcie,jesteście rewelacyjne ;) momentami zastanawiam się o czym piszecie :oops:
     
  14. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Przesunięcia mi nie wychodzą, ale..

    "Najczęściej w niemieckich wyrazach trafiająca się literą jest litera E, drugą pod względem częstotliwości – N. Najrzadziej w wyrazach spotykana jest litera Q. Zresztą, średnia częstotliwości powtarzania się liter jest niezależna od gatunku, w jakim tekst został napisany, czyli bez względu na to, czy to jest poezja, proza czy nawet techniczna instrukcja obsługi, częstotliwość występowania liter jest taka sama. A takie pary liter jak ER i EN także często się powtarzają, zwłaszcza w końcówkach. Najczęściej występujące zestawienia trzech liter to SCH i DER."

    Spróbuję, czy to mi pomoże ;) Ale ubaw - uwielbiam szyfry :D Tylko z niemieckimi nie miałam styczności
     
  15. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Ja przez Was zapominam łąki zebrać - tak się wkręciłam :p Ale już oczopląsu dostaję i "czacha dymi", więc muszę się zająć czym innym, bo wtedy rozwiązanie szybciej się znajduje ;)
     
  16. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    podpowiedz kodowa jest w sygnie autorki zagadki..zreszta taka forma sprzedawania plotek jest na de bardzo popularne
     
  17. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Udało mi się rozszyfrować pierwszy kawałek - ten ukośnikami pisany, ale nie znając niemieckiego nie wiem gdzie dalsze spacje wstawić...:oops:
    Wygląda to tak:
    Der alchemist Ziegfried ist malwiederinseinem und fleissingamwerklen
    Alchemik Ziegfried jest coś tam i coś tam...
    W środku jest kawałek w języku migowym rozszyfrowany przez Anię.
     
  18. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Teraz to mówisz? xD u mnie słabo z niemieckim, ale jednak widzę kod cezara i Vigenére'a. Intuicja jednak nie myliła :p
    Mała przerwa i wracam do szyfrów
     
  19. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Widzę, że Niemcy parę minut temu uporali się z zagadką. Kawałki, które udało nam się rozszyfrować, chyba rozszyfrowałyśmy prawidłowo, co jest dużym sukcesem wobec braku znajomości języka :D
     
  20. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    I nawet google tłumacz przetłumaczył sensownie
    http://de.bigpoint.com/farmerama/bo...gfried-ist-wieder-am-werk.74403/#post-3473025

    1
    Alchemik Ziegfried wraca do ogrodu alchemika i jest zajęty pracą.
    Theo też mu pomaga. Ogród jest pełen pięknych kryształowych kwiatów, które dwa zbierają z pól.
    2
    Na polecenie Ziegfrieda Theo zbiera wszystkie znalezione przez niego kryształowe moździerze.
    Następnie szybko przetwarza oba kwiatostany i daje je z innymi nasionami w doniczkach.
    3
    Wystarczy spojrzeć, jaki piękny wzór Theo wykonał z kwitnących doniczek i koszy ogrodowych.
    Ziegfried jest entuzjastyczny i nagradza go niespodzianką.
    4
    Zawsze nowe wspaniałe wzory pozwalają Theo wpaść na pomysł. Ten wzór przypomina wiosenne porządki, chichocze.
    Alchemik tak dobrze korzysta z kwitnących doniczek, że nagradza Theo specjalnymi pozdrowieniami wiosennymi.