Opinie Zawody z dzielnicy rzemieślniczej

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika AsiaPelasiax, 30 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. magda2007

    magda2007 Książę forum

    Chrumcia91 ja mam ten sam problem z alchemikiem.Zawód mam odkryty -bo miałam za dużo gwiazdek jednak nie zrobiłam w nim nic.Czy ktoś wie jak go szybko rozbudować?
     
  2. aknik

    aknik Okazjonalny autor

    Produkuj skrzaty, zacznij od tych, które dają punkty rzemieślnicze. Zawód pokręcony, sama jestem dopiero na 2 lv i w związku z plotkami zaczynam działać :)
     
  3. Sekme

    Sekme Generał forum

    Dzień dobry :)

    Gdyby ktoś się zastanawiał nad sensem produkcji w Kwiaciarni, to w dniu dzisiejszym na moim targu opłacalność produkcji w Kwiaciarni wygląda następująco:


    [​IMG]

    Zaznaczam, że to mój targ, być może na innych targach ceny są inne, a zatem znajdzie się jakiś produkt z Kwiaciarni, na którym można coś zarobić. Trzeba liczyć.

    Powodzenia! :)
     
  4. wesola13dolina

    wesola13dolina Czeladnik forum

    mam drugi poziom w piekarni, jesli kupie przepis na jablecznik z cukinia czy bende mogla go robic dzieki za kazda podpowiedz
     
  5. Sekme

    Sekme Generał forum

    Na razie nie jesteś w stanie kupić przepisu na jabłecznik - dla Ciebie ten przepis jest niewidoczny w sklepiku.
    Przepis jest w piekarni na 4 poziomie, więc dopiero, gdy rozbudujesz piekarnię do 4 poziomu, zobaczysz w sklepiku ten przepis i wtedy po kupieniu będziesz mogła produkować jabłeczniki.

    Tu masz rozpisane wszystkie poziomy w piekarni: >>KLIK<<

    Piekarnię najszybciej rozbudujesz zjadając Babeczki Pinkie Pie.
     
    wolf031973 i tosia lubią to.
  6. tosia

    tosia Nadzorca forum

    w sumie dobrze, że temat zauważyłam, bo sama utknęłam w piekarni i dżemiarni na 3 poziomie a w kwiaciarni na drugim, teraz się zawzięłam i dżem i piekarza chcę na 4 i 5 poziom wyciągnąć, kwiaciarnię choć na 3 ale cały czas zastanawiałam się czy odblokować SPA czy Alchemika najpierw i po przeczytaniu wezmę SPA, choć oba te zawody jakoś takie dziwaczne są dla mnie:)
     
    Nutka lubi to.
  7. Sekme

    Sekme Generał forum

    Właściwie mało jest opłacalnych produktów do produkcji, ale (moim zdaniem) warto mieć wszystkie zawody odblokowane i rozbudowane. BP ewidentnie "odpompowuje" towary z gry, więc może sytuacja się pozmienia i wreszcie będzie sens coś produkować.

    Inna ważna sprawa - gdy mamy odblokowany zawód, zaczynają wypadać składniki specjalne, więc można nic nie robić w przetwórni, ale zapasy cukru czy innego eliksiru będą rosły. Jak się okaże, że coś się zmieniło w opłacalności, to zapasy się przydadzą :)

    Aha, w chwili obecnej do szybkiej rozbudowy SPA warto wziąć pod uwagę Żółte kokosy. Po rozdawnictwie kalendarzowym cena jeszcze jest dość niska, być może będą lepsze niż inne produkty - koniecznie trzeba przeliczyć i sprawdzić!

    W kwiaciarni dobrym pomysłem są też Białe niewinności, to oprócz tych wszystkich produktów, które dają PD.
     
  8. tosia

    tosia Nadzorca forum

    bardzo dziękuję za cenne uwagi:)przydadzą się na bank, czasem nawet bardziej niż poradnik:)
     
    tosiaya i Sekme lubią to.
  9. Sekme

    Sekme Generał forum

    Ależ nie ma za co. Polecam się i w razie pytań zapraszam :)
     
    tosiaya i tosia lubią to.
  10. elba2

    elba2 Czeladnik forum

    Moje pytanie dotyczy punktacji. Wiemy ile należy zdobyć punktów na poszczególnych etapach danej fabryki. Nigdzie nie ma informacji, jaką ilość punktów można zdobyć za uruchomienie danego produktu. To taka gra w ciemno. Proszę o uwzględnienie tej niewielkiej ale potrzebnej niewiadomej. Ułatwi to podejmowanie decyzji w tym temacie.
     
  11. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    elba2 taka informacja znajduje się w poradniku, w którym znajdziesz również tabele ze wszystkimi pozostałymi informacjami - Tabele - przetwórnie:

     
  12. elba2

    elba2 Czeladnik forum

    :)Przegapiłam te tabelki. Dziękuję za szybką podpowiedź.
     
  13. Pracuś57

    Pracuś57 Mieszkaniec forum

    Od którego poziomu w kwiaciarni jest dostępny wieniec kwiatowy i do czego on służy?
     
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    FAQ - Gra > Tabele - przetwórnie > Kwiaciarnia.
    Zapewne chodzi ci o "wieniec z kwiatów", to jest podstawa do produkcji innych wyrobów z 5. poziomu kwiaciarni, sam w sobie nic nie daje i służy tylko jako składnik:

    [​IMG]
     
    ***kacper*** i Pracuś57 lubią to.
  15. picantinio2012

    picantinio2012 Półbóstwo forum

    witam, te wszystkie przepisy na bonusy, które się pokazały podczas pełni to kiedy i gdzie są do zdobycia ?
     
  16. Pracuś57

    Pracuś57 Mieszkaniec forum

    Dzięki Ci bardzo za info. Niby go dostałam z misji a coś nie wiedziałam po co? A 5 poziomu w kwiaciarni nadal mi brakuje.
     
    zzizzie lubi to.
  17. gabi081978

    gabi081978 Czeladnik forum

    Witam gabi081978 ile trzeba mieć punktów by produkować hutney marchwiowopomidorowy
     
  18. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Nie ma takiego chutney. Jest albo pomidorowy albo marchwiowo - jabłkowy. Podejrzewam, że chodzi o ten drugi Ci
    Musisz mieć 4 poziom w przetwórcy owoców i warzyw oraz przepis (do kupienia w sklepie farmerskim po osiągniećiu 4 poziomu)
     
    danusias23 i ***kacper*** lubią to.
  19. danusias23

    danusias23 Książę forum

    Był jeszcze do zdobycia w evencie dożynkowym 2011 razem z dżemem z dyni (sprawdź, czy masz item miś z lampionem - jeśli tak, to jest szansa, że go masz).
    Temat dawno nie był aktualizowany, a w dzielnicy to i owo się zmieniło. Ja własnie otworzyłam alchemię i ze zdziwieniem zauważyłam, że nie ma skrzatów! Chyba więc alchemik nie jest taki zły. Proszę o opinie odnośnie opłacalności odblokowania drugiego zawodu, bo przy najbliższej wizycie Renzo chyba mi się uda odblokować ;) a więc: piekarnia czy kwiaciarnia (dżemiarnię, Spa i alchemika mam)?
     
  20. urwena

    urwena Okazjonalny autor

    Ja ostatnio odblokowalam kwiaciarnie, poki co korzysci nie mam z niej zadnej, ale plusem jest to ze szybko idzie wbijanie poziomu. Wystarczy codziennie uzyc do rozbudowy 5 bialych niewinnosi, a gdy juz osiagne 3 poziom to jesli sie nie myle moge tez odblokowac piekarnie za darmo.