Zamówienie kupna na targu

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika Lameane, 10 sierpnia 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Chcielibyście taką opcję

  1. Tak

    76,0%
  2. Nie

    24,0%
  1. Lameane

    Lameane Zaawansowany

    Na razie na targu można coś tylko wystawić i czekamy czy zejdzie czy nie.
    Proponuje by dodać opcję zakupu gdzie wybieramy co chcemy kupić w jakiej ilości i za ile. Sianogrosze są pobierane z naszego konta, a komputer by automatycznie dodawał 10% opłaty. Jeśli wycofamy zamówienie 10% już nie wraca. Kupujący by przeglądali zamówienia i jeśli mają odpowiednią ilość przedmiotu a cena im odpowiada klikali by na wymianę.
    Byłaby to pewność, że rzecz zostanie sprzedana a nie wisi na targu do końca czasu i wraca do nas. Ruszyłaby trochę sprzedaż na targach, bo teraz stoją w miejscu.
     
    magdalena lubi to.
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Opis chyba troszkę przekręcony, jeśli dobrze rozumiem, to sprzedający przeglądaliby zamówienia, nie kupujący.
    Ale ogólnie całość brzmi bardzo rozsądnie...
    ... więc głosuję na tak :)
     
    magdalena lubi to.
  3. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Szczerze mówiąc jakoś tego składania zamówień na targu nie widzę, bo co da mi to, że złożę zamówienie np. na Złotą gęś za jakąś odpowiadającą mi kwotę jak nie będzie chętnego aby mi za tę kwotę sprzedać, trochę to bez sensu jak dla mnie.
    Bardziej już przemawia do mnie wątek, który mamy od jakiegoś czasu na forum: =>Targ - towar poszukiwany - sierpień 2019. Tam można napisać co i za ile chciałoby się kupić i czekać na odzew.

    Propozycja jednak jest a więc dodaję do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
     
  4. Lameane

    Lameane Zaawansowany

    Nie każdy tak przegląda forum. Osobiście wolałabym mieć to w grze. Faktycznie jest ryzyko, że nikt nie sprzeda, ale teraz jest to samo z wystawianiem. Myślę, że dużo osób boji się wystawiać za takie pieniądze właśnie dlatego, że nie wiadomo czy ktoś kupi. Co z tego, że rzecz jest wystawiona za wielkie pieniądz jeśli nikt nie kupi i tylko traci się własny wkład? Jeśli będą zamówienia to będzie pewność, że ktoś kupi i będziemy widzieć ile za daną rzecz ludzie są gotowi dać.
     
    jan11100 lubi to.
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Lameane może i masz rację ;) Zastanawiam się tylko jeszcze nad ustalaniem ceny w takim zamówieniu, bo jak wiemy mamy targ dynamiczny i ceny kształtują się w zależności od popytu i podaży, czyli jak nikt nie będzie czegoś zamawiał to cena będzie niska a za niską cenę z kolei nikt nie będzie chciał sprzedać i koło się zamknie. Chyba, że byłyby inne zasady ustalania cen ale nie wiem czy Producent zechciałby coś takiego wprowadzić.