Opinie Zajęcze szaleństwo

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 27 marca 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy!

    Ciesz się towarzystwem zajęcy wielkanocnych, ale uważaj - jeden z nich różni się od innych. Wskocz na pole akcji specjalnej, na którym znajdziesz mnóstwo zajęcy, kolorowych jajek i nagród!

    [​IMG]

    [​IMG]
    Czwartek, 28.03.2024, godz. 14:00

    [​IMG]
    Środa, 03.04.2024, godz. 22:00

    [​IMG]


    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
    Aisha1969 lubi to.
  2. bona53

    bona53 Mistrz forum

    Co zrobie to zobaczymy, święta najważniejsze.
     
    Ostatnie edytowanie: 27 marca 2024
  3. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Poczekam na opinie ekspertów, bo zagród jakoś często nie wystawiam... Do umieszczania na polanach Piccolo też mi jakoś nie spieszno.
     
  4. marcinek74

    marcinek74 Baron forum

    Ciekawe ile razy jest powtarzalny krok 4 ??? Zawsze są ograniczenia w grze.
     
  5. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    W nowej skrzyni jest potencjalne Piccolo :).
    Fajnie, że nie trzeba burzyć zwykłej farmy, ale szkoda, że nie działają dopalacze.
     
  6. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Pewnie aż do końca eventu:pxD:cry:xD
     
  7. CHUDYJUREK

    CHUDYJUREK Nadzorca forum

    jakiś taki nie za specjalny...
     
  8. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Zrobili z PST las grzybowy, czy wodospady.
    Najpierw trzeba rozsiać lizakowce i odblokować cały areał.
    Dopiero potem siać do zadań.

    O matulu, ile rachowania...
    xD:cry:xD

    Do odblokowania całego pola potrzeba 360 lizakowców (6h, woda + nawóz 4:20h).
    I rozsiew...
    No i właśnie.
    Na moje oko wygląda, że na dostępnej części nie da się nawet dobrze rozsiać, bo nie wejdzie 10 dużych pól.
    Nie dość, że trzeba będzie rozsiewać dwie rośliny, co zabierze sporo czasy, to jeszcze rozsiew pierwszej rośliny nie będzie w pełni wydajny.
    To może niech od razu skasują duże i średnie pola, i tylko na małych będziemy operować na PST.

    Nie ma podanej siatki poszczególnych części pól, to nie ma liczenia rozsiewu.
    A to ważne.
    Liczy się czas.
    A co tam czas, przecież w koszykach są skracające naleśniki.
    Zakładam, że ostatni siew lizakowców nie będzie musiał być pełny i będzie można na wolnych polach równolegle rozsiewać drugiego badyla.

    Drugiej rośliny potrzeba minimum do produkcji 11 jaj w młynie.
    Na to potrzeba:
    11 x 100 = 1.100 cudowna roślina wielkanocna - badyl (5h, woda + nawóz 3:36)
    11 x 10 = 110 czekolada mleczna - wylotka.

    To jednak nie wygląda strasznie.
    Powiedzmy 4, maks 5 zbiorów pierwszego badyla do odblokowania areału.
    Plus 6, 7 zbiorów drugiego badyla (liczę z rozsiewami).

    Czyli pozostaje marcheweczka w postaci skrzyni z pikolo w zadaniu powtarzalnym (zad. 4).
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Obie rośliny mają zbliżony czas wzrostu po dodaniu wody i nawozu.
    Proponuję przy pierwszych rozsiewach wykorzystać optymalnie dostępny na początku obszar.
    Najpierw maksymalną ilość pól dużych i dopełnić średnimi pod lizakowce.
    Pozostałe miejsce dopełnić średnimi i małymi polami i zacząć rozsiew drugiego badyla - c.r.w.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gdy już nazbieracie na odblokowanie kolejnej części pola, upewnijcie się,że zostaną Wam nasiona na obsianie dostępnego areału, żeby z rozpędu nie popaść we wtórne rozsiewanie.:oops::p

    Się rozpisałem, jakby to było nie wiadomo co, a powinno być do zrobienia bardzo spokojnie na pieszo.

    Pnącze +1 do zagród Warto mieć.
    Potrzeba będzie tak z grubsza ok 12 zbiorów wszystkiego, włącznie z rozsiewami.
    Czyli wychodzi po 2 dziennie.
    Jak komuś z jakiegoś powodu zbiory odpadną, to jednak może ewentu nie zrobić. :(

    Gdyby była siatka, to bym rozpisał co do poletka, a tak trzeba będzie rozsiewać na żywioł.:(
    -----------------------------
    Naniosłem drobne poprawki.
    Nie wiem czemu liczyłem zbiór z pola 100 szt na czysto, a będzie 200 szt na czysto.
     
    Ostatnie edytowanie: 27 marca 2024
  9. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    No cóż. Ja oczywiście robię -głównie ze względu na pnącze + 1 do zagród. Jestem hodowcą . Poza tym - jeśli znajdę czas to chętnie będę powtarzała 4 krok - zawsze to nadzieja na potencjalnego picokaka
     
  10. Montwa

    Montwa Moguł forum

    Jak dla mnie ten event jest taki ... bardzo bez wyrazu. :(

    Ale w sumie to dobrze. Do tej pory w okolicach samych świąt eventy były najczęściej bardzo zawiłe i czasochłonne. I miały na tyle ciekawe nagrody, że wielu musiało uruchamiać pomocnicze konta, by więcej wartościowych fantów ostatecznie zdobyć.
    A teraz tak nie trzeba.:)

    W dodatku odbywa się to wszystko na specjalnej polanie, a więc nic nie trzeba niczego burzyć, dalej można zbierać PD z itemów albo np. zrobić akcję hodowlaną i zbierać po 1,5 bilona PD dziennie.

    Tu można o tej ciekawej historii poczytać. :)

    https://board-pl.farmerama.com/threads/panoramaogrodnicza.34905/page-5513#post-2629917

    ------------------------
    Podsumowując, świąteczny event jest ok, trzeba tylko przeklikać do pnącza i zająć się rodziną i świętami. :)

    .
     
    Ostatnie edytowanie: 27 marca 2024
  11. twardy81

    twardy81 Młodszy ekspert

    robię jak zawsze
     
  12. Kgysta

    Kgysta Zaawansowany

    Piszecie ze malo roboty w evencie wielkanocnym ale trzeba tez zwrocic uwage ze jesli sprawdzi sie kalendarz to od piatku dodatkowo ruszy event w swiecie pelni . Juz nawet sa przecieki w zgaduli o tym jak bedzie wygladal
    I renzo od piatku
     
  13. WERONII

    WERONII Mieszkaniec forum

    Teraz robię ewent dla pnącza i oczywiście dla +1 dla zagród hura że to będzie jupi
     
  14. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Wypadajek 110 - a będą lecieć również z magicznych, kto ma dużo to o wypadajki nie będzie się martwił. Chociaż jak dają z magicznych to i z pól powinny nieźle wypadać. :)
     
  15. Kgysta

    Kgysta Zaawansowany

    W ogole to trzymajmy kciuki zeby jutro nie zaatakowaly ddos i inne cuda bo gre naprawia dopiero w okolicy wtorku /srody xD i tyle bedzie z wielkanocy na farmie
     
  16. TheiaBloom

    TheiaBloom Zaawansowany

    Trzeba na początku uważnie rozsiewać i siać, ale robię dla pnącza, bo +1 dla wszystkich zagród ostatnio nie zdarza się często, tylko są dla poszczególnych zwierząt :music:
     
  17. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Na tym polu jasne że postaram się zrobić bo nie koliduje z niczym innym.

    Przepraszam MOD że dorzucę coś nie w temacie ale to jest dla mnie ważna:
    dodałam do pomysłów ograniczenie ilości otwierających się skrzynek z obornikiem
    Proszę przeczytajcie i zagłosujcie, to tylko chwila a może być wymierna korzyść- jeśli Olimp się pochyli nad tą propozycją.
     
  18. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dolinę Szarotek :p

    *** [​IMG] ***​
    Nie wiem jeszcze jakie pola wybiorę
    ale rozpisałam sobie taki rozsiew
    źle źle źle :cry:
     
    Ostatnie edytowanie: 27 marca 2024
  19. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Priorytetem jest odblokowanie całej łąki.
    Więc chyba lizakowce.:p
     
  20. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    No wiem i nie wiem [​IMG]

    co mi da że będzie więcej pól jak nie będzie co siać ?
     
    Ostatnie edytowanie: 27 marca 2024