Opinie Zaginione miasto Aquanautica

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 16 maja 2023.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Eviana

    Eviana Team Leader Team Farmerama PL

    Witajcie Farmerzy,​

    Czy stać cię, aby odkryć tajemnice Aquanautiki? Dołącz do Kociany Jonesa podczas jego wyprawy w celu odnalezienia zaginionego miasta wśród fal!

    [​IMG]

    [​IMG]
    Środa, 17.05.2023, godz. 14:00

    [​IMG]
    Wtorek, 23.05.2023, godz. 22:00

    [​IMG]




    Pozdrawiamy,

    [​IMG]

    Zastrzegamy sobie prawo do edytowania tego wątku w przypadku, kiedy Community Manager prześle nam informacje na temat zmian lub uzupełnień.
     
  2. nuka20

    nuka20 Hrabia forum

    Lenistwa ciąg dalszy.:):inlove:
    Leżaczku trzymaj temperaturę -nigdzie nie idęxD
    Raz zrobiłam ten event i powiedziałam sobie, że nigdy więcej w takiej formie... no chyba, żeby sie opłacało załatwić go SN -i po sprawie.
    Powodzenia, niech kurkowy będzie z wami:music:;)
     
  3. vannkama

    vannkama Stały bywalec

    Nie wiem, która to będzie próba podejścia do tego eventu. Niestety żadnego nie udało mi się skończyć w całości. Powód? Brak wypadajek >:(. Trochę super nawozu zaoszczędziłam. Zobaczymy co będzie tym razem ;)
     
  4. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Jako że tego typu event jest bardzo trudny wypadajkowo :sleepy:
    robię tylko jedną część
    cel - zgarnąć pnącze

    na luzie bez kombinowania z alchemikiem pilnowania zbiorów i rozdrażnienia
    bambus w butelce 7040 szt
    płetwy gumowe wylotka 820 szt


    ale jeszcze przemyślę
     
  5. *dzuga*

    *dzuga* Komisarz forum

    mam już poziom 800 na Baha i leży odłogiem, więc chyba dalej sobie poleży...
     
  6. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    Myslałam,że zejdę z hamaczka,ale jakby to powiedzieć... nieźle buja i drzemki w nim są bardzo przyjemne ;)
     
  7. pbkl

    pbkl Hrabia forum

    Bez spiny, posieje sobie cos tam i pozbieram. Ile ugram tyle moje, nie przepadam za takimi eventami, bo wylotki u mnie to porazka a juz w tym evencie pewnie beda kapac po "kropelce".
     
  8. incasent

    incasent Ambasador forum

    Sporo tych roślin jak na jedną łąkę, o wylotkach nie wspominając...
    Róża wiatrów - 13.510 szt. : 564 = 24 zbiory [ roślinka z sama wodą rośnie 3.12 ] - mozna zebrać 5 x dobę = 5 dni.
    Bambus w butelce - 7.040 szt. : 564 = 12,5 zbioru [ roślinka z samą wodą rośnie 6.24 ] - można zebrać 3 x dobę = 4 dni.
    -----------------
    Na pieszo się nie da, trzeba coś dołożyć, tym bardziej, że z samej eventówki pewnikiem nie uzbiera się wystarczającej ilości wylotek w ilości aż 1.750 i trzeba będzie coś posiać na noc...
    -----------------
    To pnącze fajne, ale nie dla wszystkich. Jak ktoś ma poziom 800 na wyspie, to i motywacja do jego zrobienia będzie mniejsza.
    Ja niedawno doszedłem do 800-ego poziomu i pnącze nie specjalnie mnie zachęca, ale jest trochę fajnych nagród cząstkowych i być może coś tam podziałam. W końcu ileż można się obijać? ;]

    Powodzenia :)
     
  9. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Chyba luzik, znaczy hamaczek.

    Wylotki - odwieczny problem.

    Na start trzeba posiać coś najdłuższego i to nie podlega dyskusji.
    I niech to będą rośliny, drzewa tutaj chyba słaby efekt dają, chyba że faktycznie nie posiada się nic porównywalnie długiego (~20 h).

    Potem w zależności od dostępnego czasu i planów.
    Tak, czy inaczej ja bym siał najpierw króciaka - róże wiatrów.
    I to dla niej/niego bym ewentualnie szukał bonusów ilościowych i to dopiero po rozsianiu, a najpewniej na drugi dzień przed pierwszym zbiorem (bo posiałbym króciaka na noc).

    Później na wylotki na wyspie tylko i wyłącznie warzywa!
    To jedyne rozsądne działanie.
    Tylko warzywa można skrócić tak mocno, a to wpływa na częstość zbiorów, a tym samym na ilość wylotek.

    Do skracania koniecznie potrzebne:
    [​IMG]

    Wtedy warzywa mają takie czasy:
    [​IMG]

    Osobiście w takich przypadkach preferuję system 3 zmianowy, czyli kolczoch, albo kombinacja pierwszej trójki, tak, żeby zbierać x 3 na dobę.

    Nie każdy ma maskę tiki, wtedy czasy będą takie:
    [​IMG]

    Jak ktoś nie ma dostępu do "długich" warzyw, to proponuję paprykę/ignam za dnia, a na noc pozostaje tylko kategoria "inne", skrócona magicznym napojem.
    Niestety tylko 4%, ale na wyspie nic lepszego nie ma.
    [​IMG]

    Wtedy czasy wzrostu są takie:
    [​IMG]

    I niech mi teraz ktoś napisze, że nie ugrał pnącza...:oops:;):p
    ------------------------------------------------------------------------
    Rozpiski ilościowe dla róży wiatrów i bambusa w butelce (ciekawe ile ma %:p) pewnie zaraz się pojawią.
    Link do paczki kalkulatorów w poście (na głodówce?):xD

    https://board-pl.farmerama.com/threads/panoramaogrodnicza.34905/page-5382#post-2516111
     
  10. IRENOWO

    IRENOWO Ambasador forum

    ...dzięki jak zawsze pełen perfekcjonalizm....buziaczki posyłam...ja tylko do pnącza lecę ...
     
  11. GreenHills

    GreenHills Hrabia forum

    To dałoby się zrobić w całości ale trzeba podsypać tym i owym ;) A tego mi szkoda patrząc na nagrody. Więcej włożę niż wyjmę. Patrząc na wyliczenia hlnrys taki plan byłby całkiem rozsądny. Też zaczełabym od krótszej rosliny. A z dłuższą (gdyby była chętka na piccolo) to juz na bank byłoby sypane. Powiem otwarcie: jak dla mnie nie opłaci się skórka za wyprawkę. Poziom na wyspie mam wysoki (ale nie 800 ;) ) i uważam,że i tak szybko tam wpadają poziomy. Nie widzę więc celu. Z piccolo się wyleczyłam :D
     
  12. HotFarmer3387

    HotFarmer3387 Nadzorca forum

    Witam ja robię dla pnącza choćby w końcu trzeba zejść z hamaczka :D dosyć opalania ;)

    Mini ściąga :
    Droga do pnącza : - wersja z różą wiatrów.
    Róża wiatrów - 13510 szt
    Płetwy - 820 szt

    Wersja z bambusem:
    Bambus - 7040 szt
    Płetwy - 930 szt

    Ja wybieram z bambusem gdyż wolę siać dłuższe roślinki niż pilnować te krótsze a przede wszystkim dla mnie są wygodniejsze ;) Pewnie z wylotkami będzie problem dlatego trzeba zasiać najdłużej rosnący badyl na plantację gdyż do siania mamy jeden obszar :p
    Pamiętajcie wylotki również wylatują z plantacji czyli na innych obszarach stawiamy co chcemy :) Powodzenia tym co robią event i tym aby słoneczko cały czas świeciło dla nich :)
     
  13. -troll-

    -troll- Chodząca legenda forum

    Wyspa to tradycyjnie brak wypadajek więc tylko do pnącza ...
     
  14. HotFarmer3387

    HotFarmer3387 Nadzorca forum

    Proponuje iksorkę albo karnegię posiać tak aby wyrobić się do godz 14 a potem zbierać. Ewentualnie postawić drzewa 20 godzinne bez nakładek ;) to zawsze pomoże z wylotkami :)

    Karnegia olbrzymia oraz iksora z wodą i runą dojrzewania rośnie 19 godzin i 12 minut więc spokojnie zaplanujecie ;)
     
  15. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Witajcie :)
    Z jednej strony na wyspie nie mam parcia na nic, bo 800lvl. jest, więc "poświęcenie" 1 pola wyspowego na eventówkę to nie problem. Nawet wolę eventy wyspowe niż na zwykłej farmie, bo tu mam co robić. Niemniej jednakowoż bez SN się nie da -.- bez dopalaczy i innych takich...Tego już trochę mi szkoda.
    Ja z Piccolo się nie wyleczyłam :p
    Połowy nie zrobię, bo ja zacznę to muszę skończyć :p:cry:xD
    Zagadkowości po nazwach nigdy się nie nauczę (powinny się nazywać wg. nazwy: "ZZ hiena" itp.) Przy tylu ilościach drzew i zagród nie sposób zapamiętać, co to "santorini" itd. Lubię odkrywać te koty w worku i to też mnie trochę korci. Pewnie event ruszę, bo jak wspomniałam na wyspie i tak jest luz i nie szkoda mi robić czystki.
     
  16. PoloMit

    PoloMit Komandor forum

    Warto pod wylotki wystawić jeszcze ogrody dendrologiczne z drzewami 20-godzinnym lub powyżej jak ktoś ma, a na reszcie wysiać karnegię lub iksorę.
    Drzewa kalkulują się o ile posiada się jeżowe domki itp. u mnie brak cudów dla drzew, więc na start wystawię ogrody i posieję iksorę;)
    Niemniej same drzewa na start zdecydowanie odradzam z własnego doświadczenia, za duża nerwówka na koniec, czy się zdąży.
    A czy będę robić to się okaże na ile mi real pozwoli;)
    Powodzenia:)
     
    Ostatnie edytowanie: 16 maja 2023
  17. freska_kreska

    freska_kreska Nadzorca forum

    Spróbuję zrobić opcję 2 z bambusem w butelce, ale tylko część 1. Uważam, że BP oszalało. Mam nadzieję, że uda mi się zgarnąć pnącze :) powodzenia wszystkim!
     
  18. -rybka24-

    -rybka24- Chodząca legenda forum

    Miałam spróbować, ale po przeczytaniu powyższych postów - odpoczywam i kończę to, co zaczęłam :)
    Muszę dokończyć 2 misje a tam potrzebuję produktów z warsztatów i trochę roślin wyspowych.
    Dołączam do eventowego hamaka, ale nadal pracuję :)
     
    Ostatnie edytowanie: 16 maja 2023
  19. Rufinka2

    Rufinka2 Aktywny autor

    Uffff jaka ulga, że nie trzeba robić całości :D
    Mam zamiar posiać tylko długą roślinę i doczłapać do pnącza :)
    Weekend zajęty wyjazdem w Słowackie Tatry więc coś czuję, że nie będzie tam zasięgu i czasu grać w farmę... Trzeba będzie się sprężyć i zrobić swoje po powrocie.... O ile nie zostanę tam gdzieś leżeć na szlaku xDxD
     
  20. antonina-farmerska

    antonina-farmerska Chodząca legenda forum

    To jest jeden z takich eventów ,które wymagaja pilnowania zbiorów iciągłego przeliczania wylotek .Zawsze sprawdzają sie warzywa.
    Jednak tym razem po kalkulacji za i przeciw wygrało to drugie. Powodzenia robiącym,stopy wody pod kilemxD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.