Zady i walety nowego forum

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika ZgredzioO, 26 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Przepraszam Zgredzio, że zawracam Ci gitarę i to w tym miejscu, ale mam pytanie odnośnie sesji na serwerach a zostałem tu skierowany przez moda.

    Pisałeś, że mimo edycji cookies, serwer posiada wewnętrzny zegar, który odlicza czas trwania sesji.
    Ja to widzę tak: loguję się i serwer zaczyna odliczać czas. Po upływie załóżmy 2h automatycznie nas wyloguje o ile cały czas siedzimy na forum.
    Gdy przerwę sesję po np. 15 min. i zamknę przeglądarkę to stracę sesję.
    Czy ponowne otwarcie przeglądarki i nowe logowania resetuje zegar na serwerze ? (na to wygląda)
    Jeżeli tak, to dlaczego moja pierwsza próba przedłużenia sesji się powiodła (połowicznie, ale zawsze), a późniejsze zmiany nic nie dawały ?

    Jak pisałem w innym wątku, jesteś chyba jedyną osobą, która ma o tym jakieś pojęcie, dlatego zwracam się z pytaniem osobiście do Ciebie.
     
  2. eewunia67

    eewunia67 Ambasador forum

    hlnrys,ja myślę,że to jak najbardziej odpowiednie miejsce,wszak to wylogowywanie,to największy zad,chciałam napisać wada tego forum:eek:A a'propo powyższego,to zastanawiające jest że administratorka tegoż naszego foruma,w osobie BA_Musy nic nie wie na temat sesji,itd....a jeśli już się na tym nie zna i wiedzy żadnej nie posiada,to dlaczego nie spróbuje nawet zasięgnąć jakichś informacji u programistów czy innych osób z Teamu?Oto jest pytanieo_ONo tak,ale to trzeba by było chcieć,a po co?najłatwiej zamknąć temat i problem z głowy :sleepy:
     
  3. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Jeszcze jedno: na starym forum, po "zmianach na lepsze" sesja trwała bodajże 2h, były chyba nawet w tej sprawie jakieś OO, a jak wygląda to na nowym, jest gdzieś jakieś info ?
     
  4. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Ewuniu owszem możemy zapytać, ale zwróć uwagę proszę,że nie zawsze wszystko możemy napisać na forum.

    hlnrys z tego co mi wiadomo tutaj chyba nie ma konkretnego czasu.
     
  5. eewunia67

    eewunia67 Ambasador forum

    W tutejszej Pomocy dotyczącej forum jest napisane tylko tyle :
    O ile defincję ciasteczek rozumiem,o tyle zastosowania już nie bardzo:oops:
    Np...to:
    "Analiza. Pozwala ona nam na zbadanie, w jaki sposób goście korzystają ze strony i jej ulepszenie na podstawie tych informacji".

    Kto przeprowadza analizy i jak je ulepsza,skoro nawet na temat sesji logowania nikt nic nie wie :eek::(

    Musa,a pytałaś kogoś w ogóle?
    Wątpię,żeby informacja o sposobie w jaki odbywa się sesja logowania użytkownika na forum,była jakaś tajna łamana przez poufną,jakby nie było nas to dotyczy i powinniśmy być poinformowani co i jak -.-

    No ale widzę,że Ty nic konkretnego nie wiesz,już trzeci raz czytam "chyba " :eek:
     
    Ostatnie edytowanie: 28 września 2014
  6. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Ewuniu to jeszcze może napisze,że my jesteśmy od pilnowania porządku na forum, nikt od nas nie wymaga wiedzy na temat strony technicznej forum, nikt nie jest wszechwiedzący.
     
  7. eewunia67

    eewunia67 Ambasador forum

    Musa nie chcem,ale muszem.
    Waszym obowiązkiem jest też nieść pomoc użytkownikom,a ta nie powinna raczej ograniczać się do odsyłania do PT ,karania użytkowników i zamykania tematów.
    Oczywiście,że nikt wszechwiedzący nie jest i nie musi być,ale kto pyta nie błądzi,trzeba tylko chcieć zapytać ;)
     
  8. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Tylko jak pisałam wcześniej nie wszystko możemy napisać z tego co uda nam się dowiedzieć.

    I poza tym nie wszystko warto na czynniki pierwsze rozkładać, bo nawet jak dowiemy się o tych ciasteczkach to taka wiedza na i tak niewiele może zdziałać jak to już jest tak zrobione,że logowanie na forum odbywa się tylko przez grę.
     
  9. eewunia67

    eewunia67 Ambasador forum

    To nie możecie napisać czy nam się ta wiedza nie przyda,bo już w końcu nie wiem:eek::(
    A nie,ja już wiem Wy-ekipa bardzo dobrze wiecie,że czy my-użytkownicy będziemy wiedzieć to czy tamto,czy nie będziemy wiedzieć,to i tak niczego nie zmieni,bo nas-użytkowników,BP ma głęboko gdzieś,co widać na każdym kroku.

    Tak też było ze sposobem logowania,na starym forum nawet ankieta była,a w niej ponad 90 % aktywnych użytkowników forum wypowiedziało się,że nie chcą zmiany i co ? I nico,jak sobie BP zaplanował,tak też zrobił,a że dla nas to uciążliwe,to nieważne i Wy -ekipa też macie to gdzieś .:(
     
    Ostatnie edytowanie: 28 września 2014
  10. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    To,że nie możemy napisać to już inna sprawa.

    Ale powiedz mi jedną rzecz, jakbyśmy się dowiedzieli jak to działa i nawet byśmy to mogli napisać to co to zmieni? To tylko będzie wiedza jak to działa. Nie znam się na tym jak wielokrotnie pisałam, ale wiem jedno zapewne jest to tak zaprogramowane żeby nie można było obejść tego logowania przez grę.
     
  11. Sekme

    Sekme Generał forum

    Musa, a nie wpadlaś (-iście) na to, że w sytuacji, gdy się dowiecie czegoś, czego z polecenia "góry" nie możecie ujawnić na forum, wystarczy zwyczajnie napisać "Nie możemy tego ujawnić. Takie jest polecenie służbowe przełożonego." Taka odpowiedź jest przejawem uczciwości wobec pytających. Ona nie szkodzi BP, a wyraźnie daje do zrozumienia graczom, że od modów i firmy nie uzyskają odpowiedzi na zadane pytanie.

    To, co dla Ciebie nie ma żadnej wartości, to dla innego może być cenne.
    Ciebie nie interesuje, co i jak jest zrobione, a ktoś od paskownicy lubi rozkręcać zabawki na czynniki pierwsze i rozumieć, jak cos działa. Każdy jest inny.
     
  12. eewunia67

    eewunia67 Ambasador forum

    Sekme żeby tak napisać : "Nie możemy tego ujawnić. Takie jest polecenie służbowe przełożonego.",to najpierw trzeba by się do tej "góry" udać i zadać jej pytanie,ale po co się wysilać,jak łatwiej i szybciej jest napisać,że się nie da,itd.... :sleepy:
     
  13. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Sekme nigdzie nie napisałam,że nie zapytamy, dopytam o to, jednak nie obiecuje,że czegoś konkretnego się w ogóle w tym temacie dowiemy i czy będziemy mogli napisać.
     
  14. eewunia67

    eewunia67 Ambasador forum

    Musa wcześniej też nie napisałaś ani słowa,że "dopytasz",zresztą sama wiesz co napisałaś,chyba:)
     
  15. Sekme

    Sekme Generał forum

    Musa, a czy ja Cię oskarżam, że nie zapytasz?
    Nigdzie czegoś takiego nie napisałam, nawet pomiędzy wierszami.
    Odwrotnie wyciągam do Ciebie rękę i proponue rozwiązanie, które jest uczciwe wobec każdej strony i nie tylko rozwiązuje Twój dylemat <cytuję>"...nie wszystko możemy napisać z tego co uda nam się dowiedzieć."<koniec cytatu>, ale też w sposób kulturalny kończy "przepychanki".

    Natomiast całkowicie już abstrahująć od konkretnego pytania o logowanie czy ciasteczka.
    Tak zupełnie ogólnie, mówiąc o dowolnym zadanym pytaniu na forum, na które od ręki mod nie zna odpowiedzi.

    Chcię zwrócić Twoją uwagę i prosić, byś na najbliższym "posiedzeniu" ekipy poruszyła temat tego, że modzi (na szczęście nie wszyscy) często zapominają wrócić z uzyskaną odpowiedzią na forum. Tzn. jest pytanie gracza, jest obietnica moda "zapytamy i powiemy, czego się dowiedzieliśmy" i na tym się kończy.
    Chyba się zgodzisz, że takie zachowanie dośc istotnie zwiększa poziom niezadowolenia graczy, którzy w takiej sytuacji czują się olani, a modzi po raz n-ty na własne życzenie dostają łatkę osób niesłownych.

    Przecież wystarczy wrócić z odpowiedzią na forum. Nieważne, jaka ta odpowiedź jest. Może być nawet "niestety, ale nie udało się nam dowiedzieć". Ważne, by jakaś była. Wtedy gracz wie, że zrobiliście, co mogliście. A nie podejrzewa, że znowu piękne "obiecanki-cacanki", ale de facto nawet nie zapytaliście o to górę i tylko zawiesiliście kłódkę na pytaniu.

    IMHO to Wasze zachowanie (dokładnie niewracanie na forum z odpowiedzią) tak wkurza graczy. To wygląda jak lekceważenie i brak szacunku dla innej osoby. Chyba się zgodzisz, że w kulturalnym społeczeństwie nie ma miejsca na takie coś.


    Dopracujcie trochę procedurę działania moda w takiej sytuacji i atmosfera na forum oraz stosunek graczy do modów znacznie się polepszy. Czego bardzo nam wszystkim życzę.

    Tylko tyle chciałam w tym temacie.


    Miłego wieczoru! :)


    P.S. Zupełnie zapomniałam... Porusz też, proszę, temat tego, by wątki z pytaniami, w których jeden mod obiecuje nie zamykać wątek, aż nie znajdzie się odpowiedź, nie był zamykany przez drugiego moda. IMHO działacie w jednej drużynie, więc obietnica jednego moda obowiązuje też inncyh. Dziękuję.
     
    Ostatnie edytowanie: 28 września 2014
  16. BA_Musa

    BA_Musa Guest



    Nie powinno tak być, dlatego omówimy tą kwestię z moderatorami.
     
  17. Sekme

    Sekme Generał forum

    Dziękuję i mam nadzieję, że szybko zaobserwujemy efekty tej Waszej wewnętrznej dyskusji i poprawę atmosfery na forum :)
     
    patrycja9922 lubi to.
  18. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Więc chyba trzeba zrobić test. Zostawię teraz przeglądarkę włączoną i zobaczę jak długo logowanie się utrzyma.
     
  19. BA_Musa

    BA_Musa Guest

    Jakiś czas temu pytałam jak to się ma na innych forach BP i tu nie ma reguły, bo jednego wylogowuje po 20 min, innego po 4h, a jeszcze innego potrafi cały dzień nie wylogować.
     
  20. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Czasy które podajesz dotyczą jednego tylko forum, czy są z różnych for ?