Opinie Zabawa z piniatą, czyli 8. urodziny Farmeramy!

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 23 stycznia 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Kathea

    Kathea Baron forum

    Jeżeli proste to w czym problem?
    Właśnie wyliczyłaś że aby zrobić pierwsze zadanie potrzebujesz 1200 sztuk kwiatka. Zadań z orchideą dla pierwszego zwierzaka jest 6, czyli 6x1200, co daje 7200.
     
    kybek93 i magdusia668 lubią to.
  2. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    12 kroków to na 1 poziom postaci. Ogółem jest 12 poziomów, z tego do 6 poziomów potrzebna jest dana roślina (orchidea). Czyli 1200 x 6 = 7200. Kathea dobrze Ci pisze.
     
  3. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    czemu 6 x 1200
    wg tabeli zwierzaka 1-ego tj 6x300 orchidei = 1800
    [​IMG]
    czy ja oślepłam ?8)
    12 zadań mamy rozłożone w pionie tabeli
     
    olgs3 lubi to.
  4. Kathea

    Kathea Baron forum

    O rany.
    3 kroki = 300 orchidei
    1 zadanie = 12 kroków = 4x3 kroki = 4x300 orchidei = 1200 orchidei
    Zadań z orchideą jest 6, czyli 6x1200 = 7200.

    W tabeli podane jest co jest potrzebne w danym zadaniu aby zrobić 2 lub 3 kroki, ale wcześniej jest napisane że całe zadanie składa się z 12 kroków.

    FAQ:
    "Zadaniem gracza jest oddanie określonej ilości wybranego towaru celem zapełnienia paska postępu, który składa się z 12 kroków"
     
  5. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Oddanie 300 szt. orchidei nie spowoduje przeskoczenia o 1 poziom. Spowoduje tylko przesunięcie się o 3 kroczki w pasku postępu przy danej postaci. Tych kroczków jest 12 na poziom. Czyli musisz oddać 4 x 300 orchidei żeby przesunąć się na koniec paska i przeskoczyć poziom (albo 3 x 300 orchidei - jeśli skorzystasz z dodatkowego dopalacza za florki).
    I tak dla każdego poziomu każdej z postaci.
     
  6. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Mnie beda blokowaly ilosci fabryk i drzew ,drzewa dokupie a na faabryki nie mam narzedzi musze na spokojnie wyliczyc
     
  7. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    no ok na pierwszy rzut oka w tabelę to jest mylące jednak
    ale możemy oddać np słonecznik i piwonię dającą 2 kroki
    noż kombinuje by mniej oddać orchidei xD
     
    kybek93 i dotikampo lubią to.
  8. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Wiele nie wykombinujesz;) Możesz co najwyżej oddawać trochę tego trochę tego, czyli czasem robić na 2 kroki a czasem na 3, żeby wykorzystać np też piwonię i słonecznik jeśli nie masz na tyle orchidei:)
     
  9. Kathea

    Kathea Baron forum

    Ok, ale aby nie oddawać orchidei to trzeba by było oddać 800 sztuk słonecznika i 200 piwonii na 2 kroki. Aby zaliczyć zadanie kroków musi być 12, czyli licząc po 2 to trzeba oddać 6 razy towar. 6x800 = 4800 słonecznika i 1200 piwonii. Zadań jest 6 co daje 28800 słonecznika i 7200 piwonii.
    Orchidea rośnie niecałe 3 godziny, piwonia prawie 5. Więc jeżeli nie ma się towaru i chce się go wyprodukować, to zdecydowanie bardziej opłaca się orchideę siać.
     
  10. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Moim zdaniem najlepiej robic na przemian jak ktos nie ma wymaganej ilosci roslin
     
    ANIUTKA1959, olga33331 oraz magdusia668 lubią to.
  11. Kathea

    Kathea Baron forum

    Ale to jest po prostu nieopłacalne. Jeżeli ktoś ma bardzo dużo towaru to dla takiego gracza nie ma znaczenia czy będzie musiał oddać piwonię czy orchideę, bo to i tak będzie miał. Natomiast jak komuś hula wiatr w stodole, to powinien oddać to czego potrzeba mniej i jest tańsze lub/i krótsze w produkcji. I pod tym względem wygrywa orchidea.
     
  12. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Ktoś mi odpowie czy będzie można te misje czasowe robić jak zwykłe tzn.jak zrobię w 5 srebrne,to mogę i w 6 srebrne robić???o_O Czy po kolei będzie trzeba??? Coś se wykombinowałam a nie wiem czy dobrze myślę ;)
     
  13. -wiercipiętka-56

    -wiercipiętka-56 Zaawansowany

    Tabela jest źle ułożona bo z niej wynika 12 kroków na całość a nie dla jednego poziomu i stąd błędne myślenie . Do końca uważam że źle budują opisy w poradniku.
     
  14. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Tak, możesz robić wszędzie tylko srebrne, a w ostatnim szóstym wszystkie i zgarniesz item:)
     
  15. dzika_farmerka

    dzika_farmerka Wielki mistrz forum

    "masz rację" powinni dowalić jeszcze jedno zadanie, żeby się ludziom nie myliło z krokami :eek:

    ciekawa jestem jak ty byś ułożyła tabelę, żeby była czytelniejsza - ja nie miałam problemów z jej zrozumieniem
    proste: 12 zadań po 12 kroków do wykonania

    event zrobię, ale na luzie, bez specjalnego parcia, a nostalgia bez czasówek, nie chce mi się w to bawić, nigdy nie byłam zwolennikiem czasowych misji
     
    ***kacper***, .Robaczek. oraz Solka lubią to.
  16. 6elka4

    6elka4 Baron forum

    To dopiero 6 strona eventu,który się jeszcze nie zaczął,więc można pytać o wszystko,nie rozumiem tych złośliwości. Poluzujcie Panie gumki w stringachxDxDxD
     
  17. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Sama wyliczyłam że 300 x 4 bo o trzy kroki do przodu razy 6 =1200 x 6 = 7200

    ale po wpisie Ann nie jestem pewna czy dobrze my obieramy wyliczenia bo
    zadanie 1 wpłacamy 300 orchidei posuwamy się o 3 kroki
    zadanie 2 wpłacamy 220 lizak i posuwamy się o 3 kroki
    zadanie 3 orchidea itd i 3 kroki do przodu
    czyli wychodzi jak Ann pisze
    6 zadań z orchideą i 6 zadań z eventówką razem jest 12 zadań
    a jeśli tak to będzie
    6 x 300 orchidea =1800

    teraz to wiem że nic nie wiem
    najlepiej poczekać na start eventów ;)
     
    widlobrody i olgs3 lubią to.
  18. yen10

    yen10 Naśladowca mistrzów

    Ja to się tak nakręciłam na ten event, że od rana sieje potrzebne rzeczy ze stodoły. Dodatkowo siedzę i wyliczam misję czasową by do dokładnie zrobić i już każdy krok mam zaplanowany.
    Zaczęłam wykupować rośliny z targu, a tu pach + 200% do stodoły :)
     
    magdusia668 lubi to.
  19. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    A o to mi chodzilo nie spojrzalam wlasnie ze wygrywa orchidea myslalam ze inne ja akurat stodole mam pelna dosiewam na zarobek wszystko schodzi jak cieple bulki zastanawiam sie czy nie czekac do jutra moze beda lepsze ceny
     
    ANIUTKA1959 i olga33331 lubią to.
  20. dzika_farmerka

    dzika_farmerka Wielki mistrz forum

    gdyby to były tylko pytania, to by było "pół biedy",

    ale ciągłe narzekanie jest męczące, a "bo źle opisane", a bo "w ogóle nie napisane", a tu się okazuje, że trzeba się skupić na czytaniu, może czasami dwa razy poczytać, nawet zwyczajnie zapytać i przyjąć do informacji co ktoś wytłumaczył, ewentualnie polemizować, jeśli się inaczej zrozumiało, dopytać jeszcze

    ale narzekanie na niejasności, których moim zdaniem nie ma jest przykre
     
    KrysQ, ***kacper*** oraz magdusia668 lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.