Opinie Zabawa z piniatą, czyli 8. urodziny Farmeramy!

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 23 stycznia 2018.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. lolek55

    lolek55 Hrabia forum

    jakiż skomplikowany ten ewent, ile o trzeba myśleć i liczyć, chyba nie dla mnie:sleepy:
     
  2. NASTKA.BURAN

    NASTKA.BURAN Generał forum

    hejka,
    poczytałam...nawet to, czego już nie ma...ech...te stare dobre tradycje forumowexD
    A event robię. Cały.
    A ty, jubilat, w kącie zmęczony chrapie
     
  3. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum


    E tam, na targ to się będzie galopować żeby sprzedawać a nie kupować;)

    Policzyłam; przy eventówce też opłaca się wybierać roślinę 3 krokową. Czyli - jak tu już wcześniej liczono - potrzebne jest po 7.920 szt. balonowych kwiatów i piniatunii oraz po 5.280 szt. lizaków i papierowych kwiatów. Razem 26.400 szt. Będę robiła event na 950 małych poletkach, czyli z CMJ wychodzi niewiele ponad 9 zasiewów. Eventówka na noc i w dwa dni spokojnie można się z eventem obrobić:)
     
  4. 6elka4

    6elka4 Baron forum

    Wiedziałam Zetka,że dziś Twoja kolej. Tyle razy mówiłam nie siedź w krzakach w zimie bo zmarznieszxDxDxDxDA tak na poważnie to 10 stron już rozplątujemy ten węzeł gordyjski i nadal same supłyxD:cry:xDSieję nadal bo co mam zrobić,taki już los farmera;)
     
  5. orkiszowiec

    orkiszowiec Baron forum

    Poprzedni ewent był dla mnie rekordowy pod względem przychodów - ok. 120 mln SG na plusie (to stan na koniec, w międzyczasie były zakupy). Przed chwilą zajrzałem na targ, np. jeżyna jest po 875 SG! Lodzio, miodzio.
    Już się cieszę, chociaż nie będzie łatwo zrobić dwa jednocześnie. Ciągle czytam forum i dalej nie wydaje się wszystko jasne.
    Ale trzeba ćwiczyć mózg, tak samo jak mięśnie.
     
  6. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Moje oczy już się śmieją do cen na targu:inlove: A pewnie jeszcze wzrosną...
     
  7. kaska860

    kaska860 Cesarz forum

    Event fajny i nagrody fajne. Mam nadzieję, że uda mi się skończyć mimo zajętego całego wekendu.
    Zaczęłąm rozstawiać drzewka do misji, ale tak "pacze" i w sumie to chyba nie opłaca się jej robić...
     
    kropelka04 lubi to.
  8. dzika_farmerka

    dzika_farmerka Wielki mistrz forum

    niestety nie mam takich zapasów, aby móc zrobić na evencie :(
     
    dotikampo i magdusia668 lubią to.
  9. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Ja dzisiaj troche zarobilam reszte zostawiam na jutro pewnie beda lepsze ceny
     
  10. WilczyKierz

    WilczyKierz Stały bywalec

    Oj ludziska...

    Ja wymiękam...
    W pracy dziki kocioł i liczenia mam po dziurki w nosie. Miałam jakieś irracjonalne oczekiwania, że sobie spokojnie poklikam, a tu bach... znowu coś... No wiem, wiem... albo się narzeka na nudę, albo na nadmiar wrażeńxD To ja dziś wolę się ponudzić.:sleepy:

    Zresztą, po co mi te miliardy punktów...:p
     
    .savante. i magdusia668 lubią to.
  11. ewanta

    ewanta Komandor forum

    ja to rozumiem tak:
    najpierw trzeba odblokować pierwszy poziom u wszystkich zwierzaków:
    czyli żeby zaliczyć 1 poziom u kociana johnes to trzeba zrobić 12 kroków- można zrobic 4*3 kroki (=12) czyli oddać 4*300 orchidei lub 6*po 2 kroki tzn. oddać np. 1200 piwoni bo 6*200 sztuk = 1200 i to jest zaliczony dopiero 1 poziom u jednego zwierzaka
    można też mieszać roslinki tzn. oddać 300 orchidei (3 kroki) potem 800 słonecznika (2 kroki) potem np. 200 sztuk piwoni (2 kroki) i znowu orchidea 300 sztuk (3 kroki)
    razem mamy kroków 3+2+2+3=10 czyli brakuje jeszcze 2 - to oddajemy słonecznik 800 sztuk lub piwonia 200 sztuk

    i teraz kolej na kolejnego zwierzaka i jego pierwszy poziom....


    żeby zdobyć pnącze ze wszystkimi itemamii trzeba zrobic zwierzaki do 9 poziomu oraz kociane i myszeau do ostatniego poziomu
     
    Ostatnie edytowanie: 23 stycznia 2018
    Dotti, 6elka4 oraz dotikampo lubią to.
  12. CHUDYJUREK

    CHUDYJUREK Nadzorca forum

    wydaje sie spoko ale czy mi sie chce :sleepy:
     
    0olimpia0 lubi to.
  13. dotikampo

    dotikampo Fanatyk forum

    Właśnie odkryłam, że istnieje odrębny wątek dla misjixD W takim razie niechcący off-topowałam... Dla mnie oba wydarzenia są powiązane:)
     
  14. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    pszenica u mnie po 175 sg..a ze,mam 200% do stodoly to trzaskam na maksa...do czego to doszlo by na moim poziomie wrocic do korzeni gryxD
     
  15. kropelka04

    kropelka04 Generał forum

    nostalgia...;)
     
  16. carlain21

    carlain21 Chodząca legenda forum

    Dobrze rozumiem z tego co przeczytałam na forum w tym dziale,że każdego zwierzaka można do 12 poziomu doprowadzić. A dodatkowe nagrody mamy jak 4 zwierzaki na 9 poziom dociągniemy? A najlepsza wiadomość to ta,że event jest bez wypadajek.
     
    6elka4, abc2016 oraz kropelka04 lubią to.
  17. SperanzaE

    SperanzaE Baron forum

    Duży + to brak wypadajek!
    Za to pojawi się mnóstwo pytań no ale kto pyta nie błądzi.
    Oj, będzie co robić... :inlove: Naoliwić młyny, siać rośliny, sadzić drzewa i coś tam się zdobędzie! :)
     
    mania4691 i 6elka4 lubią to.
  18. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Przez Wasze rozważania włos mi się jeży na głowie...


    Oczywiście, nie jesteśmy w stanie przedstawić jasnego podsumowania, bo wymagania są zależne od strategii.
    Przy każdym z 4 zwierząt jest 12 zadań. Tu pierwszy haczyk, bo nie musicie robić wszystkich.
    Każde z zadań to 12 kroków. Możecie użyć roślin za 2 lub 3 kroki, a nawet je zwiększyć do 4 (przy użyciu bonusu).
    Za każdym razem można łączyć rośliny, np. oddać 2 x roślinę za 3 kroki (czyli 6 kroków) i 3 x roślinę za 2 kroki.

    Upraszczając jednak wygląda to mniej więcej tak:

    zadania.png
    Przy 2 krokach trzeba policzyć 6 x ilość rośliny (na 12 kroków jednego zadania), a następnie pomnożyć to jeszcze przez 6 zadań (bo tyle jest z daną rośliną, druga połowa dotyczy roślin eventowych).
    Przy 3 krokach należy pomnożyć ilość rośliny przez 4 (żeby również otrzymać 12 kroków), a następnie przez 6.


    Ilości roślin dotyczą kroków (odpowiednio 2 lub 3 na 12 wymaganych), natomiast nagroda w tabeli poradnika dotyczy całego etapu.

    Uściślę jeszcze, że zadania są przeplatane roślinami ze stodoły i eventowymi, więc np. przy Kociana Jones należałoby oddać 28 800 słonecznika i 5 280 lizaków.

    -------------------------

    Koniecznie trzeba zdobyć 4 gości na 9 poziomie - zdobędziemy wtedy rząd Cudownego Pnącza. Jednocześnie zdobędziemy więc Świątynię piniaty, Piniatową pocztę, Rzut piniaty (na to pnącze) oraz Jajo piniaty.
    Do zapełnienia pnącza brakuje nam Winnej piniaty (12. zadanie u Inspektora) i Piniatowego bonusu w ciemno (12. zadanie u Kociany).
    Czyli jeśli dobrze myślę, w razie czego u Ingrid i Zosi można zrobić po 9 zadań.
    Jeśli ktoś trafi w item ze skrzyni, może pominąć jeszcze więcej.
     
  19. Kathea

    Kathea Baron forum

    BA_Czerwona, ta Twoja uproszczona tabelka jest bardziej zrozumiała od tej co jest w faq, więc dobrze by było gdyby tam się ona też znalazła, bo pytań na pewno będzie masę o to.
     
    picantinio2012, kropelka04 oraz 6elka4 lubią to.
  20. ewanta

    ewanta Komandor forum

    a ja po licznych podliczeniach przeliczeniach i wyliczeniach doszłam do wniosku że wystarczy tylko dwie roslinki eventowe rozsiać:
    najbardziej optymalnym jesli chodzi o czas wzrostu jest wersja że trzy zwierzątka oprócz Zosi w misjach z roslinami eventowymi podnosimy o poziom wyżej tylko dzięki lizakom, a zosię piniatunią.
    potrzebne do tego będzie 21120 sztuk lizaków - czyli 7 pełnych zasiewów z cmj na małych polach - czas 21 h bez wody i nawozu
    oraz 7920 sztuk piniatuni - 3 pełne zasiewy czas 18 h bez wody i nawozu
    nie doliczałam czasu na rozsiew żeby zdobyć nasiona na rozsiew na wszystkich łąkach- potrzeba ich 964 sztuk

    i nie różnicy czasu w zbiorach. nie lubię tego...
    w czasie rozsiewu można uzupełniać brakujące rośliny z farmy jeśli ktoś jeszcze nie ma kompletu

    nie wiem czy mój tok rozumowania jest dobry.
     
    picantinio2012 lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.