Wyprzedaż FL

Temat na forum 'Archiwum - pomoc' rozpoczęty przez użytkownika czechu79, 12 lutego 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. czechu79

    czechu79 Generał forum

  2. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Bry.

    Niestety na screenie z tamtego wątku nic nie widać a lupy nie mam :p

    W każdym bądź razie weszłam teraz do Banku i u mnie są dwie pozycje po 150 FL, jedna pozycja w cenie promocyjnej za 19,99 dodatkowo 10 x super nawóz a druga w cenie 24,60 PLN i tylko 150 FL. Na moje oko to ten pakiet w cenie 19,99 to oszczędność 4,61 i 10 SN dodatkowo:

    fl.png

    Czy te wyjaśnienia wystarczą czy jeszcze coś się nie zgadza?
     
  3. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Nie bardzo jedna z tych ofert jest na telefon.
    Chodziło wtedy o to że oferta stała jest za 19,99 i przy wyprzedaży w oknie newsów była taka sama a miała być zniżka minus 26% i gdzie ta zniżka.
    Odpowiedż szeryfa brzmiała że nie macie na to wpływu ale zgłosić możecie że to żadna obniżka.
     
  4. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    W ofercie promocyjnej było 20 SN zamiast standardowych 10 i dokładnie na tym polegała promocja. Zdaje się tylko, że polskie tłumaczenie tekstu nie do końca to odzwierciedlało. Niestety na razie nie ma tej oferty więc, nie mogę dokładnie porównać obu tekstów. Ale w przypadku akurat tej oferty chodzi o SN, a nie niższą cenę czy więcej FL.
    Zniżka -x% dotyczy ceny pakietu w stosunku do ceny podstawowej, a ten można wyliczyć z pakiety 50 FL za 7,99 i oczywiście kosztu dodanego SN. Żeby nie bawić się w ułamki i procenty, (bo o tak wczesnej porze na bank się przy takich wyliczeniach gdzieś pomylę :p) widać tę różnice nawet przy liczeniu w drugą stronę - jeśli 50 FL kosztuje 7,99 to 150 FL bez promocji i bez SN powinno kosztować 3 razy tyle czyli 23,97 PLN. Skoro kosztuje 19,99 i jeszcze w gratisie jest SN to jest tańsze.

    Czy teraz już wszystko jasne? :)
     
  5. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    [​IMG]
    Nie bardzo bo jeśli mam ofertę stałą jak na screnie i taka sama pojawia się przy wyprz z bonusem % i z tego co pamiętam taka sama była to gdzie ta obniżka.
    Ech z władzą się nie dyskutuje.
    Przy następnej zrobię screny
     
    Ostatnie edytowanie: 13 lutego 2020
  6. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Olga czy 10 jednostek SN i 20 jednostek SN to jest tyle samo?
    Bo tak jak napisałam w pierwszym akapicie, w tej ofercie różnica między ofertą stałą, a promocyjną dotyczy wyłącznie SN.
    SN ma swoją cenę i czym go więcej, tym pakiet go zawierający powinien być droższy, a skoro pakiet z 10 SN kosztuje tyle samo co pakiet z 20 SN to znaczy, że ten drugi de facto jest tańszy. Nie jest to jakaś duża różnica, ale jest, a BP to sobie jakoś przelicza.

    I nie wiem z jaką to bliżej nie znaną mi władzą chcesz albo nie chcesz dyskutować, ale ceny ustala właściciel gry i on też wylicza swoimi wskaźnikami jakie są te promocje, które oferuje. W przypadku FL pakietem podstawowym, jest (a przynajmniej taką wiedzą dysponuje) ten zawierający 50 FL za 7,99 i od niego są wyliczane wszelkie zniżki na Floreny.
    SN też ma jakiś swój przelicznik i skoro w pakiecie promocyjnym dali go dwa razy więcej niż w standardowo oferowanym pakiecie ze zniżką, to automatycznie promocja jest większa - dostajesz 2 razy tyle SN, a płacisz tyle samo.
     
  7. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Wydaje mi się choć na 100% nie mam pewności że SN było 10,tej oferty nie kupuje wolę te 300 FL.
    Rozumie tą podstawę tych 50 FL, jednak chodzi o ten pakiet 150 że jest taki sam, przyjże mu się przy następnej wyprz, pamiętam że był on parę razy po 17,99.
    Co do dyskusji nie chciałabym dostać bana,za rozmowę o ofercie z której nie korzystam.
    To że nie ekipa ustala ceny i wyprz to wiem,tylko jak są jakieś niedopatrzenia to możecie je zgłosić.
     
  8. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Akurat przez przypadek wtedy kliknełam w ofertę, o której pisał Czechu i choć zazwyczaj tego nie robię, to tym razem dam sobie głowę uciąć, że SN było 20, bo sama zastanawiałam się na czym polega różnica. Oferty bywają różne, więc może i była kiedyś taka ze 150 FL za 17,99, ale ta o która pytacie na pewno dotyczyła różnicy w liczbie SN i z angielskiego tekstu (często gram na głównym koncie w EN stąd wiem), na pewno to wynikało. Z naszego, czytając to co przytoczył Czechu, faktycznie mocni się trzeba domyślać o co biega.

    Co do banów, to w życiu nie dałam bana za dyskusję, szczególnie jeśli coś jest niejasne i trzeba to wyjaśnić (no chyba, że sposób dyskusji był sprzeczny z regulaminem). Po pierwsze taka jest rola moderatora, żeby wątpliwości starać się wyjaśniać przynajmniej na tyle na ile jest to możliwe, a poza tym sama się przy ich okazji często czegoś uczę i dowiaduję.

    W tym przypadku nie mam wątpliwości, że promocja (drobna bo drobna, ale jednak) była, a tego dotyczyła wątpliwość Czecha. Za to być może jest błąd/nieścisłość w tłumaczeniu. I jeszcze kwestia tych %, bo na nie nie zwróciłam uwagi, ale jeśli było aż 26% to jakoś dużo i nie wiem co w takim razie jest podstawą do wyliczania ceny SN.
     
  9. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Jakieś nieścisłości zauważyłaś (SN) teraz jest za póżno by się nad tym pochylić,przy następnej ofercie poprosiłabym cię o przyjrzenie się jej.Może to było tak jak z tym kombajnem ofercie nawożniowej że trzeba było kliknąć gdzieś by zobaczyć że chodzi o wszystkich pomocników a nie o kombajn,a tu by zobaczyć te 20 SN.
    Mam nadzieje że jak będzie następna oferta z pakietem 150 FL i nie będzie różnicy jak otworzę temat to odpowiesz mi.
    Dzisiaj chciałam podziękować za rozmowę,życzyć miłego spokojnego dnia i serdecznie pozdrowić.
     
  10. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Nie zawsze śledzę te oferty, także w razie wątpliwości jak najbardziej możesz pytać i będziemy wyjaśniać... i nie muszę to być ja. W pytaniach zawsze są osoby, które mają ogromną wiedzę o grze i sama niejednokrotnie zerkam tu, żeby się czegoś nauczyć :)
    Jak się okaże, że są jakieś błędy (w tłumaczeniu chyba są, ale bez screenów obu tekstów, na razie nic z tym nie zrobimy), to będziemy je zgłaszać.

    Również dziękuje i życzę miłego i spokojnego dnia :)

    I na koniec pytanie do Czecha... czy już wszystko co dało się na tym etapie wyjaśnić zostało wyjaśnione czy drążymy temat dalej? :)
     
  11. czechu79

    czechu79 Generał forum

    sms zawsze jest droższy nie wnikam czemu tak jest
    Moją skromną osobę intryguje oferta 19,99 za gotówkę
    Podczas wyprzedaży też tyle kosztuje w a w opisie jest napisane ze oszczędzam przy zakupie owego pakietu 150 fl
    W jaki sposób oszczędzam te 150 fl skoro owy pakiet tyle zawiera a cena jego jest nie zmienna
    Zmienia się sformułowanie dotyczące SN w podstawie jest 10 sztuk to fakt ,w wypżedarzowej jest 20 tu nie dyskutuję tylko,że kwestia dotycząca SN brzmi cyt....a do tego dostaniesz 20 SN GRATIS.
    SN nie jest wliczony przez BP w cenę ,chyba że to taki myk, niby nie ma ,...a jest

    Co do pytania o drążenie tematu to niech BA sama zadecyduje zamknąć czy też nie
    POZDRAWIAM
     
    Ostatnie edytowanie: 13 lutego 2020
  12. SMOD_Casino

    SMOD_Casino S-Moderator Team Farmerama PL

    czechu79, co prawda nie jestem BA ale zgodnie z zasadami tego działu, temat mogę zamknąć z czystym sumieniem ponieważ nie zadałeś już więcej pytań.
    Pozdrawiam.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.