Wujek dobra rada

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika LuX_71, 25 grudnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Autorka posta pisze o uszanowaniu zdania, więc postaram się pokazać drugą stronę medalu. To przecież dział do dyskusji.
    Ad. 1.
    Warto kupować nasiona na targu pierwszych roślin (ich cena jest często niższa niż na targu, więc można kupować w galerii i sprzedawać z zyskiem na targu.
    Misję Wystawa najlepiej wypełniać owocami drzew, bo mają większą wartość ze stodoły (tutaj też warto porównać ceny).
    Ad. 2.
    Tu już wyjaśniono, że przełamując opór przed klikaniem z użyciem rzemiosła można więcej zyskać. Bez rzemiosła nie ma żadnego znaczenia jakie pola postawisz -zysk po przeliczeniu będzie taki sam (z małych pól jest mniej zysku, ale mnożysz go przez 4, musisz też odjąć 4 na zasiew, z dużego otrzymasz więcej i użyjesz 1 roślinkę, ale za to masz tylko jedno pole). Trzeba też wziąć pod uwagę czego używasz. Jeśli to nawóz, super nawóz, itp. to mniej zużyjesz na dużych polach. Ja i wielu innych graczy przy rozpoczęciu eventu zaczynam na dużych polach, używam tam wszystkich możliwych ulepszeń, a następnie zwiększam ilość dużych pól do uzyskania ilości pozwalającej na rozsiew na małych polach. I tak do końca eventu.
    Ad. 3
    Prezenty możesz otrzymać od sąsiadów i znajomych, samą korzyść w grze mogą dać Ci sąsiedzi (oczyszczą Dziką Łąkę, odbierzesz PD za ich awans czy prezenty przy niektórych wyprzedażach).
    Ad. 4.
    Misje nie zawsze są opłacalne. Czasem warto poczekać (i sprzedawać potrzebne towary na targu, kiedy misja wchodzi do gry) lub zostawić je na dłuższy czas.
    Ad. 5.
    Czasem warto dać odpocząć jeden dzień Frankowi, podobno daje wtedy lepsze prezenty. Resetujesz wtedy dni logowania.
    Ad. 6.
    Zwróć uwagę na nagrody, które są oferowane. Możesz zbierać 5 darmowych wejściówek, a lista możliwych nagród zmienia się co jakiś czas, być może pojawi się coś fajniejszego.


    Odnośnie pytań:
    - Trudno określić jak zdobyć PD. Kwestia czym możesz rozporządzać na swojej farmie.
    - Bahamaramę odblokujesz za 50 gwiazdek na Drzewie Mądrości.
    - Drzewa na Leśnej Polanie to zapewne zablokowane pola, poszczególne jej strefy odblokujesz na Drzewie Mądrości >KLIK<

    Zapraszam również do poradników >KLIK< i pytania doświadczonych Graczy. Widzę, że rozpoczynasz swoją przygodę z farmą, a aby doradzać innym warto najpierw przejść nieco dalej, samemu doświadczyć zwycięstw i porażek, posłuchać dobrych rad. Farma wciąga na długo, wystarczy więc czasu na doradzanie młodym graczom. Miłej przygody z grą :)
     
    Ostatnie edytowanie: 1 stycznia 2015
  2. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    ja kiedys eventy baardzo lubima, na pocztku byly prosciutkie-mowie o 2011 roku gdzie na poczatku nie bylo tyle roslinek eventowych tylko duzo szlo ze stodoly, potem nie konczylam przez wypadajki a w koncu przez ogramna liczbe ktorej nie moglam uzbierac, pol roku czy wiecej jak pracowalam wcale ich nie robilam czego teraz zaluje. mam kilka rzedow na pnaczu ktorych uruchomic nie moge bo nie mam itemow, ale odkąd zaczęłam wchodzić na forum i zobaczyłam że większość robi na małych polach to i ja zaczelam i od tej pory-dopiero 3 event teraz robiłam na małych-koncze bardzo szybko ;) sa tacy co kończą jeszcze szybciej, ale ja się w szklarnie jeszcze nie bawiłam wiec roslinki ktore daja duzo wypadajek długo mi rosną, ale teraz mam taką strategie ze sieje na małych polach na wszystkich łąkach całą roslinke i powoli czekam na wypadajki a potem sieje cokolwiek-cos co dlugo rosnie na noc, a wdzien cos czego mam najmniej w stodole. i wypadajki wpadaja i stodola sie uzupełnia ;) i wszystko sie udaje.
    a eventy teraz baaardzo lubie :) nagrody zawsze jakies fajne są. zawsze to i troche pd wpadnie czy cos z koła-nawet jak nic dobrego to i tak zawsze sie to moze przydac ;)
     
  3. LuX_71

    LuX_71 Czeladnik forum

    może ktoś z doświadczonych graczy napisze co się opłaca wrzucić do szklarni i na jakich zasadach?
     
  4. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  5. mapelle

    mapelle Młodszy ekspert

    To zależy :) Ja ulepszyłam sobie jęczmień i róże- jęczmień, bo rósł wtedy u mnie najdłużej, co oznaczało, że będzie u mnie z niego lecieć najwięcej wypadajek, a róże rosną ze wszystkimi ulepszeniami oraz SN dosłownie chwile. Teraz staram się o uszlachetnienia cebuli i orzecha laskowego, ponieważ są mi potrzebne do produkcji chutneyów marchwiowo- jabłkowych. Jeżeli podczas eventów brakuje Ci wypadajek, to najlepiej zdobądź wszystkie ulepszenia do rośliny, która rośnie u Ciebie najdłużej- wtedy w razie potrzeby siejesz ulepszoną roślinę, włączasz białą niewinność (ewentualnie też kertstol, ale moim zdaniem się nie opłaci), uruchamiasz pnącze kasztanowe jeśli masz i podlewasz super nawozem.... rośnie kilka minut, może godzine, a wypadajek dostajesz tak dużo jakby rosło bardzo długo.
    Jak będziesz coś uszlachetniać to przyjmuj każde uszlachetnienie, które Ci wypadnie- nawet jeżeli ma efekty negatywne! W ten sposób masz większe prawdopodobieństwo, że następnym razem dostaniesz to, które jest Ci potrzebne. Jak już zdobędziesz potrzebne uszlachetnienia, to musisz 4 aktywować- włożyć w sloty. Dla każdej roślinki uszlachetnienia nazywają się inaczej, ale zazwyczaj trzeba aktywować: zmniejszające czas wzrostu, poprawiąjące działanie wody o ileś procent, poprawiające działanie super nawozu o dany procent i poprawiające działanie zwykłego nawozu.
     
    amcuas i _Olenka47 lubią to.
  6. _Grani_

    _Grani_ Wielki mistrz forum

    Ja się tak nacięłam bo chciałam lepsze ulepszenie. Myślałam, że jak je odrzucę to za trzecim razem mi wypadnie coś lepszego. A tutaj zonk nic nie wypadło :/ teraz bym tak nie zrobiła. Ale cóż każdy uczy się na błędach.
     
    mapelle lubi to.
  7. mapelle

    mapelle Młodszy ekspert

    Kiedyś też tak robiłam, bo myślałam, że te ulepszenia od razu wszystkie na raz działają :)
     
  8. LuX_71

    LuX_71 Czeladnik forum

    a co sądzicie o pnączu? bardziej się opłaca wrzucić na pnącze czy do ogrodu ozdobnego?
     
  9. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    na pnacze jak najmniej wartosciowe itemy trzeba dawac ;)
     
    _Grani_ lubi to.
  10. Marzenocha

    Marzenocha Koneser forum

    Witam szanownych farmerów! Chyba jak każdy z Nas i ja borykam się z tym jak najlepiej zarządzać Bahamą aby szybko odsłonić wszystkie posągi w Świątyni małp. Przeczytałam już wiele wątków na temat Bahamy i tak dalej. Ale chciałabym tutaj prosić o waszą radę. Posiadam roślinki łącznie z kawą. Nie mam jeszcze drzewa kaki oraz portu. Mam wystarczającą ilość bananów aby odkryć kolejne pomieszczenie. I tutaj muszę zadecydować co najbardziej mi się "opłaca" ,czyli pozwoli na szybsze zdobywanie TPD. Czy powinnam odkryć port, drzewo czy kolejny pomieszczenie. Jak Wy postąpilibyście ma moim miejscu? :eek:
     
  11. danutka2014

    danutka2014 Forumowy żółtodziób

    Witam. poradźcie, jak zdobyć pachnące drzewo??
     
  12. -kangoo-

    -kangoo- Baron forum

    napisać do mnie w czasie g&t - proste
     
    amcuas, ma-ter oraz Marzenocha lubią to.
  13. QQRYQ333

    QQRYQ333 Hrabia forum

    Napisać jak napisać ale już masz ciepło za sygnę którą Mi usunęłaś :mad:
    Likwidując na programie w którym pracujesz zlikwidowałaś Mi z FF:mad:
     
  14. nana290159

    nana290159 Książę forum

    Ja bym odkryla port, bo jak na rafe poplyniesz?
     
  15. Marzenocha

    Marzenocha Koneser forum

    Na rafę? Jaką rafę? Chyba mnie coś ominęło i w temacie nie jestem...o_O A wpław się nie da?
     
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    To w takim razie taka ogólna dobra rada ;)
    Warto (wręcz trzeba) czytać zgadulę 8)

    Wątek jest tutaj: KLIK
     
  17. Marzenocha

    Marzenocha Koneser forum

    To bardzo dobra rada! Dziękuje! To wiele wyjaśnia. :D
     
    zzizzie lubi to.
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    I jeszcze warto czasem zajrzeć do biuletynu producenta ;)
    Konkretów tam może niezbyt wiele, ale można się zorientować mniej więcej, o co należy pytać w zgaduli xD
     
    -Maud- lubi to.
  19. -kangoo-

    -kangoo- Baron forum

    eeee... Na jaki hosting ja Ci wrzuciłam ten obrazek? Bo na niektórych tylko miesiąc można trzymać. Niechcący mogło mi się zapomnieć 8)
    A poważnie: Życzenia Szczęśliwego Nowego Roku Przysłałeś? Nie. To co się dziwisz? :p

    a w temacie:
    chętnie komuś podpowiem jak zdobyć cokolwiek
     
  20. QQRYQ333

    QQRYQ333 Hrabia forum

    Życzenia Nowego Roku - Ja przepraszam ale Mnie uczono że kobiety maja pierwszeństwo o_O i co ?

    W temacie Ja też podpowiem jak zdobyć cokolwiek - po prostu napisać do qqryku333 i jak bedzie miał (oczywiście piszę o G&T) to wtedy wyśle za friko (szału ni ma ale pytać nie zaszkodzi :p)