Opinie Wspaniałe kwiaty

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 27 marca 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. miwi45

    miwi45 Weteran forum

    Gra jest za darmo. I można w nią grać kompletnie nie inwestując realnej kasy.

    I, sorry, ale będę się tutaj upierać:
    byłoby chore i nienormalne, żeby gracz nieinwestujący miał to samo co gracz inwestujący.

    Twoje "fair play" w praktyce oznacza "wszystkim po równo".

    Edit: dokładnie tak, jak opisała to @Atena.
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Łomatko.
    Czekaj, to ja ci może spróbuję tak jałowo i bezowocnie wyjaśnić, o co biega z tymi uszlachetnieniami.
    Chyba już czas, żebyś się tego dowiedział.

    Dropy (jeśli preferujesz taką terminologię) owszem - są zależne od podstawowego czasu wzrostu rośliny.
    Róża (ze stosunkowo krótkim czasem wzrostu) stanowiła tu wyjątek, ale i tak do pięt nie dorastała goździkowi czy cebuli - piszę to w czasie przeszłym, bo teraz jest dużo nowych jeszcze dłuższych badyli dla wyższych leveli.

    I teraz tak: odpowiednie uszlachetnienia skracają ten czas wzrostu (co nie ma wpływu na wypadalność dropów zależną od czasu podstawowego).
    Jeśli masz uszlachetnienia dające bardzo duże skrócenie (z super nawozem i rzemiosłem rzecz jasna, optymalnie z kasztankiem, ale tego chyba nie posiadasz), to takie szlachetne badyle mogą rosnąć nawet sekundę.
    Na super polach, z których ogólnie lepiej te dropy lecą.

    Oczywiście - jasne jest, że z jednego zbioru ta liczba dropów będzie mniej więcej porównywalna niezależnie od tego, czy siejesz badyl szlachetny, czy taki zwykły.
    Myk polega tu na możliwości wielokrotnego powtórzenia takich zasiewów tych dropodajnych badyli w krótkim czasie.
    Jeśli z każdego zasiewu dajmy na to cebuli na tych super polach masz z jednej łąki równiutko 44 sztuki, to powtarzając taki zasiew powiedzmy dziesięciokrotnie w ciągu dziesięciu sekund (z kasztankiem) dostajesz już 440 sztuk.
    I tylko na tym polega to zwiększenie wypadania dropów.

    Aha, nawet jeśli nie masz kasztanka, to od 145 levelu masz już dostęp do krokusa.
    Krokus z uszlachetnieniami rośnie sekundę, a kasztanka nie wymaga, bardzo jest praktyczny.

    No, mam nadzieję, że kwestię wpływu szklarni na dropy już mamy obcykaną.

    Teraz kolej na twój argument - to nie jest metoda darmowa, bo potrzebny jest super nawóz.
    Owszem, masz rację.
    Super nawóz skądinąd można zgarnąć tu i tam (choć w ilościach na ogół niesatysfakcjonujących), ale warto mieć go więcej.

    Cóż, jak ci tu już Atena ładnie wyjaśniła, ta gra jest "free to play", czyli można grać za darmo (w przeciwieństwie do ogromnej liczby gier abonamentowych - płatnych od początku albo od któregoś levelu). Ta info w OWH czy na stronie logowania jest prawdziwa.
    Natomiast jeśli ktoś chce szybciej, łatwiej, skuteczniej - to cóż, musi albo bardziej główkować, albo coś tam zapłacić, nie za grę, tylko za ułatwienia.

    Aha, wrócę jeszcze na chwilę do twojej sugestii, że BP powinien utrzymywać potężną międzynarodową grę z reklam podpasek.
    Cóż, chyba niewiele wiesz o kosztach takiego utrzymania - może popytaj po znajomych, ktoś na pewno będzie umiał w przybliżeniu określić koszty sprzętu i personelu.
    Sporo by musiało być tych podpasek.

    Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia spełniają twoje oczekiwania co do jałowości i bezowocności.

    I mam też nadzieję, że mnie następnym razem nie podkusi - ty jesteś jednak nieprzemakalny na wszelkie argumenty, ciężko się z kimś takim rozmawia.

    Miłego dnia życzę.
     
    Ostatnie edytowanie: 3 kwietnia 2019
  3. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    zzizzie miwi45

    Podziwiam Waszą cierpliwość.
    A te Wasze posty powinni przeczytać, wydrukować i powiesić przy monitorze wszyscy gracze, którzy mają problemy z kończeniem eventów.
     
  4. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    rysio, zzizzie, usunęłam Wasze ostatnie posty, w których trudno dopatrzeć się związku z tematem. Proponuję zakończenie tej jałowej dyskusji. Tym bardziej, że bliżej jej już do rozważań filozoficznych, niż do omawiania strategii wykonywania eventów siewnych :sleepy:
     
    krasnoludek10, memlak oraz matthero lubią to.
  5. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Dziękujemy wszystkim za opinie i w związku z tym, że czas eventu minął temat zamykam i przenoszę do Archiwum.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.