Województwo Świętokrzyskie

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika foczunia84, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. pomponiada

    pomponiada Zaawansowany

    dzień dobry
    nie wiedziałam że świętokrzyskie ma swoje forum :) ja też z tych rejonów- chociaż do Kielc kawałek. jestem ostrowczanką.
     
    122qwazi lubi to.
  2. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Słabo się reklamujemy, bo na razie mamy słabe zapasy magicznych wywarów w piwnicy... ;)
     
    122qwazi lubi to.
  3. pomponiada

    pomponiada Zaawansowany

    no słabo. ale trafiłam:))
     
    122qwazi lubi to.
  4. 122qwazi

    122qwazi Fanatyk forum

    OOOo_Ooooo, żyjemy. xDxDxD
    Witam nową Świętokrzyskowiankę.xD czy coś takiego. :pxD
     
    pomponiada lubi to.
  5. pomponiada

    pomponiada Zaawansowany

    witam witam. a gdzie zniknął kalendarz imprez na 2017?

    już oddali:)) jakieś dziwne eventy - nowe drzewa w strefie pełni???
     
    Ostatnie edytowanie: 29 września 2017
  6. Verbalinka1987

    Verbalinka1987 Baron forum

    Witam, wreszcie Was znalazlam :)
     
  7. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Tak nas coś przysypało, że odnaleźć trudno ;)
     
  8. kwiat11111

    kwiat11111 Wielki mistrz forum

    Dzień dobry wszystkim ;) Miłego dnia życzę
     
  9. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    No proszę jak to dobrze czasem powałęsać się po tym forum-skim lesie, zaglądnąć w każdy zagajnik i na każdą polankę by wreszcie odnaleźć ukryty za krzaczorami domeczek, gdzie ziomkowie się zbierają - pozwolicie kochani że wejdę na chwilkę i przywitam się wieczorową porą. A właściwie to już nocną i w domeczku widzę pusto ale co tam , z przyjemnością sobie posiedzę i pogwarzę choćby do pustych ścian ;) Ja co prawda już nie w świętokrzyskim, bo ktoś tam kiedyś granice poprzesuwał i w mazowieckie nas przepchnął, ale do owej granicy mam tylko kilka kroków, bo tuż za wioską przebiega. Z racji owego przesunięcia i miotły nam skonfiskowali czego mi bardzo żal bo łatwiej i szybciej bym tu trafiła, a tak na piechty to trochę czasu mi zajęło. Ponadto w forum-skim lesie taka plątanina ścieżek, tyle rozmaitych rozwidleń i zakrętasów, że i obznajomiony się czasem zgubi a co dopiero taki nowicjusz jak ja.O Kielcach tu była mowa - znam i bywam choć teraz już rzadziej. Moja córa tam studiowała i kilka lat mieszkała, tam też wnuczka się urodziła więc i ja przez jakiś czas stałam się niemal mieszkanką Kielc. Ot jak to mówią; góra z górą się nie zejdzie ale ludzie to i owszem i to jest bardzo miłe :)
    No na dziś wystarczy tego siedzenia i gadania - jeśli pozwolicie to będę tu zaglądać częściej a teraz dobrej nocki wszystkim życzę i pozdrowienia zostawiam dla tych którzy tu bywają :)
    Może dodam jeszcze że w pogodne dni to od nas widać Święty Krzyż a jak się ma lornetkę to Klasztor jak na dłoni widoczny
     
    Ostatnie edytowanie: 20 kwietnia 2018
    wolf031973 lubi to.
  10. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Takie zagadki po nocy zadajesz, że aż musiałam po mapę sięgnąć ;)
     
  11. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    A witam, witam:)
    I co z tą mapą - dało się tam co wypatrzeć ? Może nie bardzo bo my tu w lasach ukryci jako dawni smolarze co w puszczy żyli, bo ona daleko sięgała, chociaż teraz ledwie resztki zostały.Za to potomków czarownic to się tu sporo jeszcze uchowało, ale o tym sza, bo jak świat się dowie to zaraz zrobią jaki najazd albo co i spokoju nie dadzą.Ja tam genealogię rodu swego przemilczę, choć do znajomości z diabłem Rokitą mogę się przyznać, bo co komu szkodzi ta moja znajomość ;) Ot kiedyś tam przed laty podarował mi ów Rokita czarne pióro które samo rymy składa, bym się mogła rozweselić gdy mi będzie źle i tak zostaliśmy w komitywie aż do dzisiaj.Ja wiersze klecę a on mi czasem baśnie opowiada o tej ziemi świętokrzyskiej, co nie tylko cudna ale i uroczna jest :) Legendę o Kielcach też mi wyszeptał do ucha i teraz wiem jak Kadzielnia powstała, a zachwyciła mnie ona od pierwszego spojrzenia i spaceru :) Mogłabym tu jeszcze wiele opowiadać, ale robota na farmie czeka to lecę pola obsiać i owoce pozbierać, a jak znowu wpadnę może jakie rymy ze sobą przyniosę - bywajcie Czarownice, Strzygi i Boginki oraz wszyscy inni wiedźmowego rodu :)
     
  12. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Nie udało się, bo ja się nawet z mapą gubię, ale jak rozumiem to gdzieś w stronę Iłży albo Szydłowca :)
    Kadzielnia owszem ładna, niedaleko niej chodziłam do szkoły, ale mnie zawsze się bardziej Karczówka podobała :)
     
    Ostatnie edytowanie: 21 kwietnia 2018
  13. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    No to wyszło ...szydło...z worka ;)
    Na Karczówkę za daleko było i za ciężko z wózkiem chodzić - raz mnie tam młodzi zaciągnęli tak już o zmroku ale tylko podeszwy poździerałam a widoków nie użyłam. Za to do Kadzielni od córki było ledwie parę kroków.
    W czasach szkoły średniej do Kielc jeździło się też na wagary, więc tym większy mam sentyment do tego miasta :)
     
  14. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    No tak tam trzeba mieć lepsze buty do tych kocich łbów... A na Kadzielni masz na myśli część "parkową", z tarasami widokowymi
    [​IMG]
    czy tą bardziej odkrytą?
    [​IMG]

    Edycja: No ale moim zdaniem najpiękniejszy jest widok spod pomnika... Tylko tam trzeba zmęczyć nogi wchodzeniem po schodach:
    [​IMG]
     
    Ostatnie edytowanie: 21 kwietnia 2018
  15. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Ogólnie to całość bo sporo tam ścieżek wydeptałam i górą i dołem. O ile pamiętam to w Amfiteatrze roboty chyba jakieś były i z tego co widzę dziś na zdjęciach w Google to jakby większy się wydaje.Już 3 lata minęło odkąd tam nie bywam, bo moi się przeprowadzili do mniejszego miasta .
    Rokita mi tu prawi o jakimś Jeziorze Szmaragdowym ,które rzekomo w tej niecce się mieści, ale ja tam jeziora nie widziałam tylko jakieś ,,żabianki,, no i kilka kaczek w szuwarach. W tych jaskiniach też nie byłam, lecz tam chyba nie da się wejść, za to przy pomniku Bojowników to prawie że wartę odprawiałam - jeszcze tam gdzieś we mnie tli się widocznie jakaś patriotyzmu iskierka, a może to była tylko zwykła chęć spokojnego wypalenia papieroska ;) Miejsce ładne i widoki też niezłe zwłaszcza kiedy wiatr nie śwista.
    Przyniosłam kilka tych rymów - nie moje one, ale to dowód że nie tylko ja jestem oczarowana świętokrzyską ziemią ;
    ...Na oczach mi się kładzie ta ziemia uroczna,
    nasyca się modrością wśród zmrużonych powiek,
    garbata od gór łysych, leśna i obłoczna,
    uśmiecha się jak stary, zamyślony człowiek...
    Edit; Wspaniałe ! Wcześniej chyba nie było tego zdjęcia, a teraz... wspomnienia wielką falą napłynęły porywając mnie ze sobą - dziękuję :)
    Aż chciałoby się tam jeszcze raz powędrować - może latem, chociaż już tu z wnuczką zaplanowałyśmy wypad w okolice Chęcin, bo tam to chyba z 15 lat nie byłam, a to także legendarne i poniekąd baśniowe miejsce:)
     
    Ostatnie edytowanie: 21 kwietnia 2018
    MOD_Yasmina lubi to.
  16. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Oj tak, też kilka lat nie byłam w Chęcinach... Tam dopiero jest urokliwie. Nawet nie te ruiny zamku mnie kuszą, które chyba lepiej wyglądają z dołu niż z bliska, ale małe uliczki i Niemczówka.
     
  17. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    Rokita mi tu podpowiada że jeszcze urokliwiej jest na dymarkach świętokrzyskich i też mnie kusi by tam pojechać, ale... niech się sam dyma, bo mnie to już nie rajcuje ;)
    A tak w ogóle to strasznie dziś upierdliwy się zrobił - gorzej niż Mieć-a spokoju nie daje i ciągle się wciska z tym swoim piórem by coś napisać - muszę ustąpić inaczej będę miała bezsenną noc :p
    ...Las forumski śpi w niewidzie i polany stoją w mgłach
    pusto wszędzie, północ idzie, cała w rozedrganych snach.
    Świętokrzyskie czarownice już się rozleciały gdzieś
    może śmigły na Łysicę, to i mnie tam miotło nieś.
    Prawda, ty już nie polecisz boś straciła dawną moc
    ale ogień możesz wzniecić - skrzeszę iskrę a ty hoc...
    Zdartych witek swych nie żałuj, wnet się nam uwarzy czar
    pal się długo i pomału, a wy osły dajcie gar .
    Akuratny bo czerwony, teraz wody kwarty dwie
    jad wężowy, oko wrony, no i ... albo tego nie.
    Lepiej będzie dziwo-zielem wzmocnić czarów tajną moc
    ale mamy go niewiele, ty Rokito po nie skocz.
    Tam gdzie warsztat Alchemika pewnie znajdziesz tego w bród
    wiesz którędy no to brykaj , bo na marne będzie trud.
    Zanim diabeł się uwinie musi minąć jakiś czas
    można drzemnąć przy kominie... -koniec bajań , ogień zgasł
    ...Las forumski śpi w niewidzie
    brać farmerska słodko śni
    nowy ewent ku nam idzie
    i zapuka wnet do drzwi:sleepy::)xD
     
    agniecha$ i BA_Czerwona lubią to.
  18. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Oj, ktoś tu spać nie może po nocy ;)
     
  19. MOD_Elena

    MOD_Elena Guest

    Miło popatrzeć
    potwierdzam że najlepszy widok spod pomnika i nieźle tam wieje :)
    a w tej skale tam na prawo jest wejście do jaskini, latem tam byłam i się w tych szczelinach skalnych przeciskałam w kasku :)
    Nie odkryłam na mapie gdzie przebywasz ale Witam ziomalkę :)
    77.png
    Ja z okna widzę w oddali góry i Św. Krzyż przy prawie każdej pogodzie :)
    ale blisko, to mam tam lotem tylko ;):p
    Tylko miotłę gdzieś mi zabrali i mało co już dziś latam :)
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 17 grudnia 2018
  20. kalinamala

    kalinamala Komandor forum

    I ja także witam . Miło zobaczyć że jest nas tu więcej :) Ale gdzie ta reszta się podziewa ? Na sabat jeszcze za wcześnie się wybierać, bo do nocy świętojańskiej czasu wiele,a jeśli o miotły chodzi to Rokita mi tu radzi popróbować innego środka transportu - podobno lepszy i odpowiedniejszy do takich podróży. Diabli go wiedzą czy prawdę gada, czy tylko się ze mnie żartować waży:) No nic, mogę jakieś próby zrobić, a jak wypadną pomyślnie to się tu podzielę wiadomością co to za ,,środek ,,. Miotły podobno dawno wyszły z użycia i już tylko do zamiatania się nadają.
    Zainteresowały mnie te jaskinie, jeśli faktycznie da się którąś obejrzeć od środka to ja tam latem jadę , nawet na łopacie polecę, jeśli tych moich nie uda mi się wyciągnąć. Uwielbiam wszelkie tego typu ,,starocie,, pełne echa lub cieni czasów dawno minionych, ludzką ręką zbudowanych, albo też przez Naturę stworzonych... upss, znowu te rymy ze mnie wyłażą :)
    A w temacie spania to niestety ale ja nocny marek jestem już chyba od urodzenia - na nic zdały się próby przestawienia zegara biologicznego więc już nawet nie próbuję - pora na sen to tak pomiędzy 1-szą a 3-cią w nocy zaś wstawanie no to różnie, w zależności czy ,,muszę,, czy ,,mogę,,.
    Rozgadałam się na całego a farma nie obrobiona - trzeba lecieć i jeszcze ze dwa tańce z robotem odstawić:music: a jutro może już uda się odpalić pnącze:p
    Dobrej nocki ziomkom życzę :)