Więcej florenów za każde przejście poziomu

Temat na forum 'Zbiór aktualizacji i pomysłów' rozpoczęty przez użytkownika dominx82, 25 czerwca 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Tags:
?

Czy powinno być więcej florenów za przejście na kolejny poziom gry

 1. TAK

  86,7%
 2. NIE

  13,3%
 1. dominx82

  dominx82 Czeladnik forum

  Wydaje mi się, że przechodzenie na kolejny poziom gry wymaga poświęcenia, był czas kiedy naprawdę trudno zdobywało się kolejny etap gry. Teraz jest znacznie łatwiej, jednak uważam, że nagrody są zbyt niskie. Wprawdzie mamy drzewka florenowe, ale nie każdy je zdobył. W nagrodę za kolejny poziom moglibyśmy dostawać 15 florenów, czyli zwykłe minimum, żeby zakupić tajemniczą zagrodę. Co sądzicie o tym pomyśle?

  Oczywiście za każdy poziom gry powinna zostać dopisana adekwatna liczba florenów
  1-50 1 floren
  50- 100 5 florenów
  100- 200 10 florenów
  200- 300 - 15 florenów
   
  Ostatnie edytowanie: 26 czerwca 2020
 2. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  dominx82 przede wszystkim to dodaj proszę ankietę, jest niezbędna. Aby to zrobić kliknij proszę nad swoim postem Narzędzia tematu i wybierz opcję Dodaj głosowanie. Jak powinna wyglądać taka ankieta dowiesz się tutaj: Ankieta.

  Odnośnie pomysłu to przewidujesz jakieś progi w zdobywanych poziomach, za które otrzymywalibyśmy 15 FL? Czy od 1. poziomu za każdy awans? Może jakiś podział np. 1 FL za poziom 1-50, 5 FL za poziom 51-100, 10 FL za poziom 101-200, 15 FL za poziom 201-300? To tylko taka mała sugestia ale znając farmerskie "realia" 15 FL od 1. poziomu za każdy kolejny awans raczej nie ma szans a poza tym nie byłoby to zbyt uczciwe, bo stopień trudności na poszczególnych poziomach jest różny.

  Czas na dopracowanie i dodanie ankiety pozostawiam do jutra, tj. 26.06. godz. 22:55.
   
  Rowot i siedem_dni lubią to.
 3. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Pomysł dopracowany, ankieta jest, dodaję więc do alfabetycznego spisu treści i owocnych rozmów życzę.
   
 4. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  To za 100.poziom będzie 5 czy 10 FL? Podobnie z 200.poziomem - 10 czy FL?
  A co z graczami, którzy teraz mają poziom wyższy niż 200? Będą dopisane zaległe FL?
  Jakoś wątpię, by BP dopisało mi zaległe ok. 1500 FL
   
 5. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  ania1713 moim skromnym zdaniem jeśli już pomysł zostałby przyjęty i wprowadzony do gry to raczej zasada nie działałaby wstecz ;)
   
  _kubus1404_, ***kacper*** oraz ania1713 lubią to.
 6. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Pff! To jestem na nie :p
  Jeśli pomysł wejdzie, to zanim w ogóle to się stanie, to poziom będę miała taki, że na kolejny poziom będę pracować cały rok albo dłużej
   
  Ostatnie edytowanie: 27 czerwca 2020
 7. nuka20

  nuka20 Wyjątkowy talent

  Nie. Już widzę te "nowe konta" robiące 150 -200 lvl w kilka dni dla "darmowych florenów". Nikomu by to na dobre nie wyszło, a ja mam dobre serduszko i nie chce by ktoś faktycznie się "przemęczał" i "poświęcał"... i to zupełnie bez sensu.
   
  _kubus1404_ i kalinamala lubią to.
 8. SMOD_Atena

  SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

  Jakiś taki lekki egoizm wyczuwam :p

  Ja jestem obecnie na 237. poziomie, na każdy następny muszę zbierać coraz więcej miliardów PD, to też wieki mijają od awansu do awansu, ale nie mam nic przeciw temu, żeby Gracze na niższych poziomach dostali tych florenów więcej. Oddam mój głos na Tak bo czemu nie?
  O ile dobrze pamiętam to łatwo jest (obecnie dla inwestujących jeszcze łatwiej - chomicze muchołapki, itp...) tak do 80. poziomu, później do 100. już coraz trudniej, po "setce" znowu do 200. jest łatwo bo na każdy potrzeba tylko 250 mln. ale po 200. poziomie to już się zaczynają schody i tak hop siup nie jest ;)
   
  kaska860 i ***kacper*** lubią to.
 9. ania1713

  ania1713 Wszystkowiedząca wyrocznia

  Nie no, poziomy po setce leciały same z siebie, nawet starać się nie trzeba było ( w moim przypadku co 2-3 dni a farmy nie mam ustawionej pod PD).

  Najtrudniejsze było przejście paru poziomów przed setką. A wg pomysłu autora, to te poziomy są mniej warte niż te 100+.
  Gdyby ilość FL była zależna od ilości PD potrzebnej do nast. poziomu, to byłaby inna rozmowa.
   
 10. hlnrys

  hlnrys Chodząca legenda forum

  Każda zmiana 1FL za poziom dobra, zwłaszcza po 200+.
  A gdyby tak:

  1-100
  Na zachętę do gry:
  FL zależne od poziomu, czyli wbijamy 20 lvl - 20 FL, 99 lvl - 99 FL

  101-200
  Tu jest łatwo, farmy rozbudowane, skok stały, więc za każdy poziom powiedzmy 5 FL?

  201-300
  Schody, więc i FL więcej.
  Za każdy poziom - 200 FL + 10 FL x końcówka.
  np.:
  208 lvl - 200 FL + (10 x 8 FL) = 280 FL
  233 lvl - 200 FL + (10 x 33 FL) = 530 FL

  250 lvl - 200 FL + (10 x 50 FL) = 700 FL + dodatkowo 1.000 FL

  i farmerski święty graal:
  300 lvl - 200 FL + (10 x 1000 FL) = 1.200 FL + dodatkowo 10.000 FL

  Tak sobie wymarzyłem.;):p
  Oczywiście wartości trzeba by dokładnie skalkulować, ale coś w ten deseń bym widział.
  Głos bezwzględnie na tak.
  1 FL za poziom, to chyba jeden z niewielu niezmienionych elementów od początku gry.
  (Był od początku?)
   
 11. kalinamala

  kalinamala Generał forum

  Tak sobie tu czytam i myślę ... fiu, fiu... aleście się zagalopowali :music:po 5... po 10... po 99 o_O (i chyba zapomnieli że...doić to nas, a nie my )
  - no gdybym była początkującym graczem, to bym bez zastanowienia wkliknęła TAK :D - ale nie jestem (niestety, lub na szczęście) i zastanawiam się, czy to aby na dobre wyjdzie nam wszystkim ?
  też je już w wyobraźni zobaczyłam - może mam zbyt bujną tą wyobraźnię :music:lecz...pomijając już kwestię nowych kont . to ...
  no właśnie - jak by to było ? - bo moim zdaniem winno być uczciwie dla wszystkich (nie tylko dla tych, którzy dopiero sobie zapracowują na kolejne levele, lecz i tych co je już wypracowali )

  zapewne nie - dlatego moim skromnym zdaniem zmiany mogłyby dotyczyć poziomów 200+
  - bo chyba lepsze byłoby zachęcanie graczy do pracy na jednej farmie i starań o te poziomy, od zachęty do zakładania dodatkowych farm - chociaż... nie mnie to wiedzieć co dla naszego Olimpu jest lepsze :p


  - od głosu jeszcze się wstrzymam, choć jestem raczej na NIE
   
 12. malgosia355

  malgosia355 Komandor forum

  Jestem na nie 1 fl w zupełności wystarczy a czy muszę to uzasadniać ? Ok Zaczynałam od sałaty marchewki itp... Na początku szło.
  Pierwsze itemy mieliśmy po ile 20 30 50 punktów sg tyle. Nie było iwentów itd... Przez te lata gra się rozwijała jak wszystko nie każdego stać na zakupy. Co do drzewek Fl a i owszem był raz na taki rarytas ja niestety nie miałam szczęścia kręciłam na kole sadzonki mi dały nawozy ( chociaż tyle) a i owszem zdobyłam drzewka ciężką pracą i zaparciem . Teraz jest GT młody gracz ma większe możliwości jeśli ma poziom odpowiedni.. Ok nie będę się dalej zagłębiać .. Miłego wieczoru :)
   
  siedem_dni lubi to.
 13. halina54

  halina54 Baron forum

  Sprawiedliwie wedlug mnie to by bylo gdyby byl 1 florek za 1 rok pracy na farmie przy przechodzeniu na wyzszy poziom.Wtedy kazdy bylbyw miare doceniony za lata pracy a nie zdobywania poziomow...ale to tylko moje zdanie bo jakie jest porownanie..za zdobycie np 5 lewelu gdzie punkcikow potrzeba malutko a 200 lewelu gdzie trzeba wsadzic ogrom pracy?
   
  siedem_dni lubi to.
 14. ecebeceburoki

  ecebeceburoki Forumowy żółtodziób

  A moja propozycja jest taka : po każdym 50 poziomie (np.150,200,250 itd.) zamiast 1 florena - 1 drzewko florenowe.
   
  cyfrzakk, kalinamala oraz siedem_dni lubią to.
 15. margaretazet

  margaretazet Zaawansowany

  Jestem za, tylko uważam, że dodatkowe floreny od wyższych poziomów np. po 100, po 200... Od 200 poz. bardzo trudno zaliczyć kolejny - dlatego dodatkowa nagroda byłaby zapewne zachętą.
   
  siedem_dni lubi to.
 16. _kubus1404_

  _kubus1404_ Hrabia forum

  Jestem na nie. Dlaczego? Starsi (niekoniecznie wiekiem, a stażem) gracze będą niesprawiedliwie potraktowani. Nowsi gracze po kilku tygodniach gry będą się kąpali w florenach, a wspomniani wcześniej starsi będą dostawali ich tylko odrobinę za każde kolejne poziomy. No chyba, że wtedy każdy dostanie tyle florenów ile miałby dostać za zdobycie wszystkich poziomów po kolei, ale w to raczej nie ma co wierzyć...

  Dodatkowo, tak jak już ktoś wspomniał, wiele graczy będzie pewnie robiło podczas g&t nowe konta i taką formułkę - przesyłam 20 itemów dających dużo pd, zbieram je codziennie, wbijam bardzo wysoki poziom i dostaję mnóstwo florenów, po miesiącu lub dwóch kupuję mnóstwo ts-ów, "otwieram" je, chowam wszystko do paska, na kolejnym g&t przesyłam wszystko na główne konto.
  Sam zamysł wprowadzenia większej ilości fl za wyższe poziomy jest dobry, ale może lepiej nie w takich ilościach. o_O

  Bp takiego czegoś na pewno by nie zrobiło, przecież to by oznaczalo, że wartość fl mocno spadnie, przez co o wiele mniej osób będzie je kupowało za kasę, a to oznacza, że za jakiś czas by zbankrutowali i albo porzucili grę, albo (w jeszcze gorszym przypadku) ją usunęli :eek:
   
  siedem_dni, nuka20 oraz MOD_Cookie lubią to.
 17. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Zgadzam się z częścią Przedmówców. Pomysł może i ok, ale przedstawiona przez Ciebie propozycja nie zachęca do gry w długiej perspektywie. Jak dla mnie zwiększona (do realnych cyfr) byłaby propozycja zwiększenia liczby florenów dla Graczy 200+. Dawno nie zakładałam nowego konta, ale kilka lat temu, przy mniejszej częstotliwości eventów (dających możliwość siania roślin z dobrym PD) i mniejszą ilością bonusów wszelakich, osiągnięcie takiego 80 poziomu nie trwało zbyt długo.
  Ponieważ poziom 100, a nawet 200 wielu z nas ma za sobą, a jak wiemy takie aktualizacje nie działają wstecz, myślę że rozwiązanie dla Graczy 200+ nie byłoby aż tak krzywdzące, a mobilizujące do dalszej pracy.
   
  siedem_dni lubi to.
 18. RWM41

  RWM41 Ambasador forum

  Może wzrost ilości florenów powiązać z ilością punktów? Po osiągnięciu każdych 100 000 000 o 1 floren więcej za przejście. ja właśnie wbiłam 227 i dostałabym florenów 39. To zniwelowałoby problem błyskawicznego tłuczenia kasy dla ledwo założonych farm
   
  siedem_dni lubi to.
 19. BA_Czerwona

  BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

  Nie liczyłabym na skok z 2 na 39 florenów.
   
 20. RWM41

  RWM41 Ambasador forum

  Czemu skok z 2 na 39? Tyle to za dojscie z 226 na 227. za poprzedni byłoby pewnie 38 a za pokonywanie poziomów niżej setki dokładałoby po 1 florenie do czasu nazbierania pierwszych 100 000 000 punktów. Potem do następnego progu dopisywałoby po 2. Czyli poziomy wyższe, z większą ilością punktów za przejście byłyby proporcjonalnie lepiej wynagradzane