W oczekiwaniu na kolejne GT

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 4 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Robiłem tabelę. Nie jest idealna i brak hodowlanych.

    https://board-pl.farmerama.com/inde...y-poradnik-farmeramy.10622/page-3#post-811204
     
  2. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    oo to i ja sobie z ciekawości dzisiaj podliczę co tam mam :p chciałabym się chociaz na ostatnie miejsce załapać :p ale jesli sie okaze ze 19 wyjezdzam to wtedy nie bede podchodzic bo nie bede miala jak sledzic, ale jesli 21 dopiero pojade to moze sprobuje ;P
     
  3. olcia857

    olcia857 Naśladowca mistrzów

    Rasa mojego psa pochodzi z Kalifornii (amstaff) - siłą rzeczy uwielbia ciepło. Musi mieć ubranko i jako, że ma bardzo delikatne łapy często zmuszam ją do noszenia bucików. Niestety w Bytomiu zima kojarzy się z tonami soli bo podobno mieszkańcy wymagają czarnych chodników. Coś takiego jak odśnieżanie chodników pachnie u nas Średniowieczem. Więc żeby nie nosić 30 kg ubieram jej buty. Serce się ściska jak Buba piszczy z bólu i leży z wyciągniętymi łapkami. Też znęcam się nad sunią?
    Była kilka lat temu przywiązana w lesie do drzewa w Dolinie trzech stawów w Katowicach. Był luty, temperatury w nocy w okolicy poniżej 20. Na całe szczęście ktoś ją znalazł, oddał do schroniska, zrobili jej stronę w necie. Od 8 marca 2013 jest z nami i jest naszą gwiazdeczką. Wołamy ją Stefa Stefulińska w skrócie Buba. Jak znajdę jej zdjęcie w którymś komputerze to je wrzucę.
     
  4. .Robaczek.

    .Robaczek. Generał forum

    dzięki w życiu bym nie pomyślała że coś takiego na forum się znajduje. A już nawet zaczęłam tworzyć swoją... super że jest też do openoffice bo taki niestety tylko mam program. W wolnej chwili wszystko wpisze i zobaczę jak uboga jestem... xDxDxD
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Sól na chodnikach to zgroza - wszystkie moje zwierzaki od tego cierpiały :(
    Ale oczywiście zaraz usłyszymy (całkiem rozsądny rzecz jasna) argument, że co innego ubranko i kalosze dla zdrowia, a co innego czapka z rogami renifera.
    Jak to się mawia w pewnych kręgach: szkoda gadać 8)
     
  6. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Cześć.
    Przyszłam wyznać grzechy, też swojemu haskaczowi zawiązałam kiedyś czerwoną bandanę pod szyją do zdjęcia, żeby wyglądał jak filmowe psy. Nie podobało mu się to i próbował ją ściągnąć, ale byłam nieugięta. Dręczyłam go całe dwie minuty dla swojego czysto egoistycznego kaprysu posiadania foty.
    A tak poza tym, skoro pisaliście o tym co lubicie, to ja lubię jak ktoś walnie coś mało istotnego między wierszami, a tłum to rozdmuchuje do rozmiarów afery.

    A tak w ogóle, to przyszłam tylko się przywitać, bo...

    więc za wiele do powiedzenia nie mam.
    Cześć.
     
  7. Peonia

    Peonia Wyjątkowy talent

    Dokladnie tak.:cry: Co innego ubranko i buciki a co innego czapka z rogami renifera.
    Co nie zmienia faktu, ze gdy kupilam lali ozdobnej kapelusik na glowke, to pierwsza kapelusik przymierzyla moja kicia. Wytrzymala minutke maksymalnie, a potem strzelila focha. Ubranek, kapelusikow, muszek moim kociatkom nie kupuje, za to poslanka (kocyki, poszewki na kocyki) juz najprzerozniejsze. Bogate w kolory i w aplikacje materialowe.
    Jakbym miala taka psia kruszynke (yorka, chichuahua) to oczywiste, zebym stroila w ubranka ochraniajace przed zimnem. To mus. Widac, ze te biedactwa niczym nie osloniete od zimna, trzesa sie.
     
  8. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Ciekakawe co na temat dywagacji wychowawczo-odziezowo-mieszkaniowo-dietetyczno-fryzjerskich maja do powiedzenia zwierzaki.
    Dopóki nie nastala era człowieka zwierzaki miały się całkiem dobrze ale teraz czlowieki wiedza wszystko najlepiej.Tylko zwierzaki dalej milczą.Szkoda bo pewnie mielibyśmy głupie miny jakby przemówiły
    Ale ja sie nie znam,tak tylko sobie coś tam pisze
     
  9. onkapinka

    onkapinka Nadzorca forum

    Trzeba bylo jakiegos "dochtora" poderwac...teraz to juz za pozno na takie dyrdymaly, bo widzialy galy co bralyxD:p;)
    Wiesz jaka jest roznica miedzy pania doktor i pania doktorowa?
    - Ta pierwsza zdobyla, tytul glowa xDxD

    Bry wszystkim !!!
    Musze nadrobic lekture...ale naplodziliscie postow. Ledwo czlowieka 2 dni nie ma a tu urwanie glowy:);)
     
    Ostatnie edytowanie: 10 listopada 2015
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Zwróć uwagę, że tu głównie chodzi o zwierzaki stworzone przez człowieka ;)
    Taki na przykład jamnik specjalnie obniżony, żeby mógł polować na szczury... mops z odwiecznymi problemami z układem oddechowym... wszystkie miniaturki... i cała masa innych ras.
    Mnóstwo takich - z punktu widzenia natury - dziwolągów miałoby spore problemy z przetrwaniem bez pomocy człowieka.
    Z drugiej strony - nadmierne opatulanie nawet tych maleńkich ras przed krótkim zimowym spacerem to przesada.
    Nie takie znowu delikatne te yorki i chihuahua, jak się to marzy ich pańciom ;)
     
    becia1989, Kasialka oraz ania12355 lubią to.
  11. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Przeciez napisalam,ze,, dopoki nie nastala era człowieka zwierzaki miały się calkiem dobrze" i nie tylko psy miałam na myśli
     
  12. Kathea

    Kathea Baron forum

    Nie wiem jak małe, ale duże zwierzaki potrafią dokładnie pokazać czy im coś pasuje czy nie. Kilka lat temu była dość mroźna zima i sąsiadka przedzwoniła do mnie z awanturą że kobyła na padoku a taki mróz, i ona zaraz zadzwoni po policję, że tak nie wolno, itp itd ... Pomijając fakt że kobyła 10 letnia całe życie w chowie bezstajennym, ale dobra, stwierdziłam że ok, kupię jej porządną, zimową derkę. Przyjechałam do domu i nawet się ucieszyłam że na noc kobył będzie miał derkę ciepłą. Po długich bojach z nią udało mi się ubranko przywdziać ... po czym rano znalazłam derkę wdeptaną w ziemię w najdalszym rogu padoku. Kilka miesięcy później, był mega mroźny maj, co raczej się nie zdarza. Kobył już w letniej sierści cały się telepał, bez problemu założyłam derkę, przy próbie zmiany na nową (suchą) kobyła robiła wszystko żebym tylko nie zabrała jej derki... więc podsumowując tą długą wypowiedź, zwierzaki jak chcą to potrafią dokładnie przekazać co chcą lub czego nie chcą.
     
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Wiem ;)
    I oczywiście przed erą człowieka z jego skłonnościami do rządzenia światem zwierzaki żyły sobie spokojnie i normalnie. Człowiek potrafi głównie wybijać w pień kolejne gatunki.
    Ale jeśli już ten "pan wszelkiego stworzenia" wyhodował sobie dość absurdalne rasy psów całkowicie od niego zależne - to jego obowiązkiem jest dbać o te nieprzystosowane osobniki, żyjące w dodatku w coraz bardziej szkodliwym otoczeniu.

    Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem ubranie jamnika w czapkę renifera po to, żeby zrobić mu zdjęcie, nie jest maltretowaniem.
    Idę szukać garnituru dla Gordona - nie powinien chodzić w samej tylko sierści (Gordon ma sierść), bo nie wypada tak na golasa.
     
  14. agula38

    agula38 Chodząca legenda forum

    Kisiel ktoś chce ?
    [​IMG]
    zajadam smutki właśnie ....... :(
     
  15. olcia857

    olcia857 Naśladowca mistrzów

    Nie chcę być posądzona o .. tak naprawdę to nie wiem o co ale może o seksizm lub co jeszcze gorsze o niechęć do facetów ale niektórzy powinni się chyba też tytułować doktorowi i ten tytuł zdobyli chyba głową ale mieli inne egzaminy (raczej bardziej praktyczne)
     
    becia1989, Nutka oraz onkapinka lubią to.
  16. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    Dobry . xD Ja poproszę kisiel , bardzo apetycznie wygląda , mniam, mniamxDxDxDxDxD
     
  17. olcia857

    olcia857 Naśladowca mistrzów

    A można prosić z bitą śmietaną? Jak się odchudzać to z pełnym poświęceniem!!
    Wskakuję w gumowce bo siedząc na forum to za 100 lat nie zdobędę tego melona.
     
    Kasialka, .Robaczek. oraz gosiagosia60 lubią to.
  18. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    o_OMogę prosić o przetłumaczenie tekstu? Ze znakami interpunkcyjnymi,bardzo proszę
     
  19. agula38

    agula38 Chodząca legenda forum

    Smacznego :)
    A proszę bardzo ,niech Ci idzie na zdrowie
    [​IMG]
     
  20. FAJNAFARMAXXXL

    FAJNAFARMAXXXL Hrabia forum

    Dobre, dobre xDxDxDxDxDxDxDxD
     
    Peonia i Kasialka lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.