W oczekiwaniu na kolejne GT

Temat na forum 'Archiwum - pozostałe działy' rozpoczęty przez użytkownika TETUNIA, 4 stycznia 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. olkaa001

    olkaa001 Komandor forum

    oo i tego mi trza było, dzieki:)))))))
    Teraz kumam kum kum hihihihi
    Człowiek całe zycie sie jednak uczy:)))))
     
  2. Sekme

    Sekme Generał forum

    Dodam tylko, że bajer z tym trzymaniem polega chyba na tym, że jak dają event 5xPD z drzew to x5 system mnoży całe uzbierane przez drzewko PD czyli za te tygodnie czy miesiące, gdy nie było mini eventu, także i wychodzą mega ilości PD. Ale mogę się mylić - nie mam premium i osobiście nigdy z tej opcji nie korzystałam.
     
  3. Mariolka7214

    Mariolka7214 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Nie mylisz się, problem malutki w tym, że kiedy było ostatnie 5xpd z drzew, już chyba tylko dinozaury pamiętają, a widoków na kolejne brak ;)
    Dzień dobry bardzo ;)
     
  4. Sekme

    Sekme Generał forum

    A to też fakt, że było to tak dawno, że chyba nikt już nie trzyma drzewek w nadziei na x5 PD...

    Tak się zastanawiam... Odpalić jeszcze raz kasztankowe, żeby nastukać trochę baterii, czy odpuścić sobie... Niby zasobów nie brakuje, ale pracować w taki upał... ;)


    Jak Wam idzie utylizacja zapasów?
     
  5. kropelka04

    kropelka04 Generał forum

    Sekme, zauwazylam na mojej farmie, ze coraz mniej baterii wypada. czy u was tez tak jest? moglabym uruchomic kasztankowe pnacze, zeby "podgonic" te baterie, ale szkoda mi sn. chomikuje go na przyszlosc, nie wiadomo czy nie bedzie bardziej potrzebny, bo z nagrod, ktore nubloni u mnie zostawili - jestem bardzo zadowlona. dostalam wszystko co mozna bylo dostac (oprocz llipy:p), pd/tpd/sg w przewadze, jak chyba u wszystkich farmerow.

    no i po dzeszczu :( znow swieci sloneczko
     
  6. olkaa001

    olkaa001 Komandor forum

    też sie nad tym zastanawiałam,ale uznałam ze szkoda na te nagrody SN, tym bardziej ze moze byc podobny event gdzie sie oddaje towar,wiec wole porobic zapasy by byc przygotowaną:))
     
  7. Sekme

    Sekme Generał forum

    To, że będą takie eventy, to jest pewne - np. Dożynki.
    Chociaż w sumie chyba masz rację z tymi nagrodami...
    Generalnie na 74 losowania za 35 dostałam tak: 20x PD, 15x SG, 7x Marceli, 6x TPD, a potem już drobnica - najgorzej wypadają CMJ, mataty i lipy(po 2x). Zdziwiło mnie, że Marcele są aż tak wysoko na liście prawdopodobieństwa, a np. CMJ tak nisko.
     
  8. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Wydaje mi się, że może to być wynik tego, że CMJ jest częstą nagrodą czy to w normalnych eventach czy tych typu koty, nietoperki.

    A Marcela to albo musisz władować florki albo ze szkoły farmerów ( ta druga opcja też nie dla każdego, bo to trzeba być mentorem). I to może być ukłon w stronę tych graczy, żeby też mieli szanse zdobycia.
     
  9. kropelka04

    kropelka04 Generał forum

    ja tez, jak napisalam wyzej wole zachomikowac sn. u mnie najslabiej z pakietu L wypada SP (tylko 2 razy, gdzie polowek 8 razy ja wylosowal). dlugouchych mam 4 -przywedrowaly do mnie pierwszego dnia eventu (polowek 0), a przetwory wypadaja u mnie co 3, 4 raz
     
  10. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    Norbi jak blisko Ciebie, to może wiesz czy można się tam dostać bez samochodu??? jakaś lokalna komunikacja??? w necie nic mądrego nie znalazłam poza opisami jak dojechać samochodem:oops: którego nie posiadam xDxDxD z racji wygodnictwa xDxD bo całe życie w strefie w Krakowie mieszkam i do pracy też na nogach, a nawet jak jeździłam komunikacją to z 5 przystanków bez przesiadek. W ogóle teraz w Krakowie samochód to jakaś maskara, zrobili 1 wielką strefę parkowania i prawda taka,że lepiej taxi lub komunikacją podjechać, bo i tak nie ma gdzie zaparkować mimo wysokich cen za parkowanie,chyba,że w hucie xDxDxDxD

    a ja marcela tylko raz trafiłam, burzy ani deszczu u mnie nie było, od rana świeci słońce :cry::cry:
     
    Ostatnie edytowanie: 16 sierpnia 2015
  11. Sekme

    Sekme Generał forum


    Możesz mieć rację z tym CMJ... chutneyów mamy zatrzęsienie... mataty ostatnio próbują wyprowadzić na prostą, skupując nadmiar...
    Co do Marceli, to myślę, że to może być też swoisty sposób promowania tego gadżetu - "Damy dużo Marceli, gracze zobaczą, że fajne, więc chętniej kupią" ;)



    Ja na szczęście nie muszę oszczędzać SN, ale zamieniać 35 SN (tyle kosztuje produkcja 35 baterii) na PD i SG, to tak trochę chyba szkoda. Kasztanek dojrzeje ok. 16-tej, więc pomyślę jeszcze :)
     
  12. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    Ten bajer jak to nazywasz..... jest dużo praktyczniejszy, niż tylko na wykorzystanie go na 5x PD (ja nie miałabym cierpliwości "zamrozić" sobie pole z drzewkami na tak długi okres).
    Zbiór automatem wykorzystuję codziennie do zbioru Wielkich, podsypując je TN i SNZ po każdym zbiorze, mam możliwość zbioru Wielkich XXL, dwa razy dziennie co drugi dzień, korzyść przy takim zbiorze Wielkich XL też jest znaczna.
    Poza tym akumuluję zbiory xxl-ek na Baha.... zbieram 4 x zbiór co 48 godz. w synchronizacji z Cesarzami. Zjadam też wtedy ciasteczko ananasowe(+1 owoc z każdego drzewka x 4 zbiory) i matatę.


    Miłego dnia wszystkim życzę:)
     
  13. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    Ja wczoraj odpaliłam kasztanka, ale tylko dla TPD:)
    baterie słabo lecą z całej łaki orkiszu i jęczmienia miałam 29 i 27 baterii, normalnie z nich mam po 44 wypadajki, jak przy użyciu super pól z SN, więc jak na rośliny rosnące ponad 18 godzin to marnizna:) zresztą po porannych zbiorach miałam tylko na 2 losowania za 35 bateriio_Oczyli słabo, najsłabiej od początku eventu
     
  14. Agata00755

    Agata00755 Chodząca legenda forum

    Może być i tak. Tylko, że jak będą dawały marne prezenty ( bo w większości przypadków tak jest) to nikt nie skusi się na nowego :p

    Ze szkoły farmerów regularnie biorę, a już nie pamiętam kiedy ostatnio dostałam jakieś drzewko xxl ( ostatnio chyba pandanus, ale to już wieki temu), bonusów PD też już wieki nie miałam. Sama drobnica.
     
  15. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Doberek wszystkim:)
    mnie tam nie szkoda sn na ten event..gozdziki sa prawie darmowe;)wiec nie ma co zalowac ich a z nagrod tych lepszych to sporo tpd a tym to ja nigdy nie gardze do tego marcel w dwoch osobach
    kwestia dozynek,,obawiam sie ze,wtedy pnacze bedzie zbyteczne;)
    oczywiscie ze,mozna tam dojechadz;):) z kilkoma przesiadkami niestety..wysle sowe:)
     
  16. kropelka04

    kropelka04 Generał forum

    ja tez nie musze bardzo oszczedzac sn, bo mam drzewka nawozowe, ale w czasie eventu kociego troche mi go poszlo, wiec chce sie teraz "odkuc" ;) bo nie lubie miec mniej niz 5 tys. sn (to taki zapas na "czarna godzine":p. a co chcialam - od nublonow dostalam (przede wszystkim pnacze+komplet itemow) dodatki tez calkiem calkiem i to sporo. wiec moj kasztanek poczeka na swoj czas:p
     
  17. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Podejrzewam, że to raczej odpowiedź na bardzo dobre reakcje Graczy w poprzednich eventach na taką nagrodę :)
     
  18. Sekme

    Sekme Generał forum

    Nie wątpię, że sposobów na wykorzystanie tej funkcji jest dużo więcej, ale z braku organoleptycznej praktyki moja wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona :)

    Wiesz, TSów też można nie kupować za FL - wszystko za jakiś czas dostajemy w nagrodach eventowych, ale czy gracze o tym myślą ;)
    Hazard i adrenalina są podstawowymi elementami, na które stawia BP. Większość zwykłych graczy nie wie, że istnieje taka cudowna funkcja jak Marcel, więc tym sposobem BP zaznajamia graczy z Marcelem. A że prezenty marne i nie warte płacenia za nie florkami, to spora część może o tym nie myśleć... Wiele graczy przyśpiesza dojrzewanie TSów za Fl, więc o czym my rozmawiamy ;)


    U mnie TPD niestety nie wypada dobrze... Gdyby wypadało, to bym się nie zastanawiała. Marcele na razie nic ciekawego nie przyniosły, ale i tak nie narzekam.

    Oddajesz goździki? Na moim targu taki myk kompletnie się nie opłaca - goździki są ok 80-100 SG/szt., a np. sok klonowy ok. 50-60 SG/szt.... tzn. żadna roślina nie jest w stanie przebić owoców, więc z kasztankiem na super polach sieję różne karczochy, jęczmienie itp., którymi potem celuję w skup (czasem udaje się sprzedać np. po 150 SG/szt. i drożej ;)).

    Z tymi dożynkami to wyszedł mi skrót myślowy... pewnie, że bezpośrednio nie da się kasztanka użyć, ale pośrednio, by podgonić coś tam w razie kryzysu, da się :)

    A była jakaś ankieta czy analiza? Jeśli rzeczywiście BP przeanalizowało reakcję graczy na Marceli, to tym bardziej ma sens wersją z promowaniem :)
     
  19. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    No nie... ale jednak kilkadziesiąt osób na całym świecie siedzi nad opiniami Graczy z forum, czatu czy PT i je przekazuje ;)
     
  20. Sekme

    Sekme Generał forum

    Czyli analiza istnieje :)
    A to znaczy, że możemy się spodziewać więcej Marceli i mniej drogich przetworów :)

    A propos - widzieliście ceny na dżemiki dyniowe?
    Zróbcie zapasy :)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.