Opinie Urodzinowe przyjęcie

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 22 stycznia 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Ale możesz tę samą planszę przejść ponownie. I wtedy skręcisz w prawo...
     
  2. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Przykładowo:

    Mam takie karty:
    boardgamejan2020_card_1move.png boardgamejan2020_card_2moves.png boardgamejan2020_card_3moves.png boardgamejan2020_card_4moves.png

    I taką planszę:
    P_Franek1.png
    Najbardziej interesują mnie PNS, bonus, naklejka i pole pytań. I teraz przykładowo:
    - jeśli użyję dla górnej ścieżki kolejno kart 3, 2, 4 i 1 to zgarnę pole pytań, PNS i SN,
    - dla dolnej np. 1, 4, 3 i 2 - mam SNZ, PNS, pole pytań.
    Wiadomo, że na raz nie zgarnie się wszystkiego, ale coś trzeba zostawić na kolejne powtórki tej planszy ;):)
     
  3. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Teraz mi rozjaśniłaś nie trzeba było tak od razu,tylko przez płotki.;)
    Dziękuje.:D
     
  4. hator

    hator Ekspert forum

    Robię :)
    Nie mam bladego pojęcia, ile uda mi się zrobić, plan minimum to punkty sezonowe i agama kołnierzasta , czy jak jej tam na imię ;), ale będę próbować zgarnąć ile tylko się da.
    Czyli dziś wieczorem trzeba główną i dziką przygotować pod wylotki, zabezpieczyć zapas wszelkiej maści potrzebnych dopalaczy, sprawdzić stan kuponów kombajnianych... czy o czymś zapomniałam?
     
  5. Dorotka8888

    Dorotka8888 Okazjonalny autor

    witam nie bardzo rozumiem poradnika jeśli chodzi o otrzymane karty z punktami cyt:
    "Możliwe jest otrzymanie kart pozwalających na przemieszczenie pionka o 1, 2, 3, 4 lub 5 pól. Suma liczb znajdujących się na wylosowanych kartach zawsze wynosi 10 (co odpowiada ilości pól na każdej ze ścieżek)." otrzymujemy 4 karty przy punktach 1,2,3,4 rzeczywiście suma punktów to 10 ale gdzie w tym jest otrzymanie 5 czy to jakiś bonus czy pomyłka? bo jeśli któraś karta da nam 5 to to suma nie wyniesie 10 np: zamiast 4 dostajemy 5 czyli 1,2,3,5 =11
    chyba że inna kart będzie wynosiła 0
     
    olgs3 lubi to.
  6. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Takie pytanko czy itemy na pnącze stawiamy po rozładowaniu?
     
    magdusia668 lubi to.
  7. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Jeśli układy kart pozwolą zaliczyć pola bez powtórek,
    to minimum wygląda tak (o ile się nie walnąłem):

    W grze jest 178 pól
    1 pl - 16,19=35 /9 gier
    2 pl - 16,22=38 /10 gier
    3 pl - 16,19=35 /9 gier
    4 pl - 16,16=32 /8 gier
    5 pl - 16,22=38 /10 gier

    46 gier

    badyl 46 x 320 = 14.720 /25 zbiorów (24 +320 z rozsiewu)
    wylotki 46 x 31 = 1.426

    Tak to będzie?
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Chyba, że dostaniesz 1, 1, 3, 5 albo np. 1, 2, 2, 5...
     
  9. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    to bardzo ambitny plan, bo chcesz zgarnąć wszystkie nagrody, trzymam kciuki, żeby się udało :)
    ja tam najpierw wysieję przynajmniej połowę, a potem zobaczę co się da z tym zrobić ;)
     
  10. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Tak, jak zawsze na pnączu można ustawić itemy pozbawione ładunków :)
     
  11. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Pnącze na Urodziny i to dziesiąte bardzo mnie rozczarowało. PD z drzew i roślin mnie nic a nic nie interesuje, skrzynia gadżetów niby fajna, ale jak będzie mi wpadało co drugi dzień serum wampira -.-:D.
    Nagrody z planszy - kilka mnie interesuje, ale trzeba będzie obserwować gdzie się znajdują i odpowiednią kartę wybierać.

    No i w sklepie zakup za GT - na pnącze nie wchodzi item "Urodzinowy szał+" - czyli potrzeba na kompletne pnącze 101 GT tj. 26 gier. (8.320 rośliny i 806 wypadajek).
     
  12. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    To tylko teoria.8)
    Główny cel to espeeny.:p
     
  13. abc2016

    abc2016 Chodząca legenda forum

    zaraz dopisze poprawkę do tamtych wyliczeń
     
  14. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    A teraz trochę prywaty...;)

    Nareszcie BP odda mi mój "Bonus do stodoły - uprawy", który wykorzystałam z własnych zapasów, żeby zrobić w całości event z ukrytymi przedmiotami:D Liczyłam, że wypadnie z jakiejś skrzyni bonusów, ale póki co nic... W sumie oddaje nawet z odsetkami za zwłokę i to solidnymi (100%):music: Cieszę się bardzo, bo moje koło jest strasznie kapryśne i niechętnie daje bonusy, gdy widzi, że faktycznie ich potrzebuję. Tymczasem zawsze może trafić się event wart grzechu (czyli użycia dopalacza)...:)
     
  15. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Szukam tego bonusu w nagrodach i widzę tylko możliwość zakupu za punkty konkursowe i to 18 punktów trzeba wydać czyli co najmniej 6 mini gier zrobić.
    Jeżeli to ten bonus, to wg mnie drogi jest. No i ten sklep to też raczej taki Pewex z czasów słusznie minionych, dobrze zaopatrzony ale waluty nam nie wystarczy.
     
  16. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Coś z tymi punktami konkursowymi zrobić muszę, a bonus do upraw to (z mojego czysto subiektywnego punktu widzenia) najcenniejsza rzecz w sklepiku:) Było, nie było - uniezależnia mnie od kaprysów koła. Już bardzo dawno nie było go w nagrodach:music:
     
  17. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Oczywiście, że bonus do upraw jest cenny i też będę chciała wykupić dwa. :)
    Obym jednak nie musiała zużyć go w obecnym evencie, bo wysianie na jednym polu kilkanaście tysięcy rośliny eventowej aby coś jednak uszczknąć z tego sklepu nie wywołuje u mnie uśmiechu.
     
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Podczas testów i przygotowywania poradnika rozegrałem coś koło 40 gier. Całkiem przyjemna mechanika. Punktów konkursowych faktycznie trochę mało, ale syndrom przykrótkiej kołderki to coś, co często spotyka się w grach planszowych ;)
    Według mnie warto siać. Skrzynka z pnącza jest warta grzechu. A serum wampira? No cóż... jak mi ktoś powiedział: nie można mieć wszystkiego :D
     
  19. fkamil

    fkamil Komandor forum

    Event urodzinowe przyjęcie, a główną nagrodą pnącze które daje 80% pd więcej z drzew i upraw? Skrzynka z której pewnie dostanę PD w postaci 63 000? Nooooo bogato.
     
  20. Mcgregoro

    Mcgregoro Książę forum

    Bry. Żeby zgarnąć tylko te 4 bonusy (podwójnie) tzn. zagrody,warsztaty,drzewa,uprawy trzeba rozegrać: 48 gier x 3 pkt za dobrą odpowiedź = 144pkt
    Czyli trzeba wysiać: 48 x 320=15360 badyla i mieć 1488 wypadajki.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.