Opinie Urlop pomocników

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika BA_Czerwona, 19 listopada 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    przy takiej cenie powtarzalnosci to wiekszosc poleci krecic;)
     
  2. agucha31

    agucha31 Chodząca legenda forum

  3. NiuszNiusz

    NiuszNiusz Aktywny autor

    Otóż to. Otwieram na bieżąco. Przy drugiej kawie zrobiłam kilka zadań w spółdzielni i nazbierałam 27 imprezowych :music:

    Martwi mnie jedno. BP uznało, że w moim szczególnym zainteresowaniu leży sól, mandragora i sg w ilości 4500 około, a no i PD - 9000 około:sleepy::sleepy:
    więc, czarno to widzę
     
  4. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Koło nie wydaje mi się złym rozwiązaniem... Był już taki event i nie był taki straszny... Klony całkiem często występują na kole i zdarza się, że za jednym trafieniem wpadają 2 szt.
     
  5. robins71

    robins71 Stary wyjadacz

    Witam wszystkich:)ja tam ewent będę robiła bo lubię pracować na farmie;)a martwić się to w trakcie tegoż wydarzenia będę:pjak wiadomo życie i tak wszystko koryguje:)
    miłego dzionka zyczę
     
  6. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    I oto chodziło.
    Wiedziałem, że coś przeoczyłem.
    Zadanie 7 startuje po wykonaniu tylko 1, a nie po wykonaniu 1-6.
    Czyli da się.
    Jak najszybciej wysiać badyl, uzbierać wylotki i ukręcić 90 żołądzików.
    Teraz to pikuś (i bez koła).
    Ważne żeby liście zbierać w ostatnim stadium rozwoju.

    Czyli na 90 żołądzików:
    90 x 20 = 1800 wylotek
    90 x 365 = 32.850 badyla
    Na dwóch łąkach to 27 zbiorów (27 x 1.200 =32.400) + 450 z rozsiewu (to nawet bez śmigieł)
    Przy pięciu zbiorach na dobę wysieję badyla w 5 dni.
    Jutro rozsiew i dwa pełne.
    Najdalej w poniedziałek rano postawię ostatnie drzewko.
    Siejąc na całym areale da się to zrobić odpowiednio wcześniej.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 listopada 2019
  7. Dybilas4

    Dybilas4 Fanatyk forum

    Nie jesteś odosobniona, ja też tak mam i nie raz zastanawiam się po co takie fanty na kole są. W nagrodach dostajemy : cmj, wypieki, wiązanki. Właściwie fabryczki nikomu ani niczemu już nie służą, a tym bardziej ich podstawowe składniki jak sól cukier, drut itd.
    Pomimo wszystko spróbuję szczęścia w tym evencie - pożyjemy, zobaczymy:oops:
     
  8. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Moja strategia jest prosta. Jutro rozsiew i jeden normalny zasiew. W czwartek rano pokręcę kołem - trochę więcej zwykłym, trochę mniej imprezowym. Bez mega szału, tyle ile zwykle kręcę na początku eventu z nadzieją (złudną) na bonusy z koła :)

    A później spokojnie będę siać zielsko, 550 małych poletek, 3 zasiewy dziennie na samej wodzie. Nawet gdybym miała piekielnego pecha i nie zgarnęła z koła żadnego drzewa (aż taki pech wydaje mi się mało prawdopodobny), to we wtorek, czyli dzień przed końcem eventu powinnam uporać się z sianiem...
    W sumie można robić 4 zasiewy dziennie + 1 na noc, ale chyba mi się nie chce aż tak sprężać, gdy nie ma takiej potrzeby...
     
  9. donatka69

    donatka69 Mistrz forum

    Czytałam poradnik raz, potem drugi i wciąż nie do konca rozumiałam wszystkie zawiłosci.
    Ale podziele sie z Wami moim sposobem na FAQ.
    Siadam i spokojnie czekam, az pojawi sie MOD_Marion i jakimś cudem napisze tak, ze wszystko staje sie jasne :D
     
  10. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Opcja z kołem nawet mi się podoba ;) W końcu w skrzyneczkach sporo się wejściówek nazbierało :music:

    Przypominam:
    • tutaj możemy sprawdzić jakie skrzynki dają wejściówki,
    • a tu sprawdzimy jaka jest wypadalność wejściówek przy niektórych skrzynkach
    A jak już będziecie otwierać skrzynki, to zwróćcie uwagę, że przy niektórych skrzynkach darmowe próby mogą Wam przepaść.


    No i w dalszym ciągu zachęcam do otwierania skrzyneczek w większych ilościach i wrzucania screenów (wraz z informacją jaka to skrzynka i ile zostało otwartych) w wątku skrzyneczkowym.

    W Excelu kisi mi się 57 skrzynek, z czego tylko 27 jest wrzuconych na stronę. Reszta ma za mało danych
     
    Ostatnie edytowanie: 19 listopada 2019
  11. rysio

    rysio Ambasador forum

    po mojemu potzreba 78 zoledzikow czyli 28740 badyla +1560 wypadalca tzn, w 4 doby badyl, wypadalec ????
    Gorzej z lisciem. jesli kumulacja oddawania potrzeba 26 drzew (do oddania wartosc 25300 / 810 ? 25,06 drzewa)
    Jesli reszta przepada to znaaaaaacznie wiecej
     
  12. Mcgregoro

    Mcgregoro Książę forum

    Bry Raczej 20300 SG co daje 26 czerwonych liści lub starych klonów (chyba że zrobimy 25 czerwonych liści i oddamy zielone liście by zrobić te 20300 SG) Bo 25 x 810 =20250 braknie 50 SG
     
  13. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Eventy są różne, jedne z prostą mechaniką, inne z trochę zawikłaną (albo na taką wyglądającą), a poradnik te zawikłania musi opisać - inaczej po starcie eventu zaczynają się schody, bo nie bardzo wiadomo co do czego :)

    Ten event w sumie wydaje mi się prosty. Jedyny dodatek do normalnego siania, to te klony, które trzeba wystawić i zebrać (byle nie za wcześnie)...;)
     
  14. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Ja naliczyłem 19.300.
    xD:cry:xD
    Nie wiem jak.
    Masz rację, czyli 26 bez miksów.
    Zad.1 + 14 powtarzalnych = 92 żoł.
    czyli
    92 x 365 = 33.580 badyla
    92 x 20 = 1.840 wylotek
    to bez koła.
    Pewnie jutro i tak wszyscy będą kręcić (ja także - mam 50 zielonych), więc te ilości ulegną zmniejszeniu.
    Więcej nie przeliczam.:p
    W tym ewencie.;)
     
    Ostatnie edytowanie: 19 listopada 2019
  15. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Witam

    Ja oczywiście robię.A wszystko jak zawsze wyjdzie w praniu :) Ale Wasze rady jak zawsze się przydają.Do kręcenia na kole mam na start 90 , wiec może się coś trafi,jak nie to skrzynki w odwodzie, a sianie?myślę że każdy ma zapasy nawozu :) a może i na kole się jakiś bonusik trafi hahaha pomarzyć dobra rzecz.Powodzenia wszystkim i miłego dnia
     
  16. fargul

    fargul Aktywny autor

    Hmm, czy na pewno warto czekać na czerwone, skoro zielonych można rwać do woli jeden za drugim? (czas wzrostu od 0:00:00)
     
    magdusia668 lubi to.
  17. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Znając moje szczęście na kole trochę zejdzie by zrobić ten event,podejmuje te wyzwanie.Lubię wyzwania i zobaczymy w praniu co wyjdzie.
    Warto chyba że bedziesz mieć szczęście na kole po zebraniu drzewo znika, a zielony ma za mało punktów.
     
  18. fargul

    fargul Aktywny autor

    Ano tak, nie zauważyłem że te drzewka są jednorazowe :-/
     
    magdusia668, robins71 oraz hlnrys lubią to.
  19. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Zwróćcie proszę uwagę na to ogłoszenie >>klik<<. Event nadal kończy się 27 listopada, ale o godz. 14:00 a nie o 23:59.
     
  20. ariadna12

    ariadna12 Aktywny autor

    Witam , mam pytanko , a jak wylosuje lub dam bonus 100% żniwa to na drzewo działa mam podwójny liśc
     
    magdusia668 lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.