Unga-Bunga

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika blau_grana, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Gres szkliwiony daj na podłogę i niech zalewają ;)
    Strop wytrzyma...? ;)

    Kluski śląskie kocham :inlove:
    Bawarskich nie jadłam, Semmel Knoedel jakieś w Austrii próbowałam, ale chyba wolę te śląskie od tych bułczanych...
    ... no w ogóle kocham wszelkie kluchy, jak dobrze, że mi nie wchodzą w różne okolice 8)
     
    .Magda. i grakula16 lubią to.
  2. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Wytrzyma twardy jak Tomy w pewnym pewnym filmie...:p
    Jak w Austrii to te same;)....chociaz powiem ci ,ze obecnie te nasze sa modyfikowane,,z dodatkiem np marchewki
     
    zzizzie lubi to.
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A na co ta marchewka?
    Dla koloru czy że niby zdrowiej?
    Nie przepadam za takimi modyfikacjami, do klasyki trzeba mieć szacunek ;)
     
    grakula16 lubi to.
  4. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    dla koloru tylko;)
     
    zzizzie lubi to.
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A buraczki i szpinak...?
    Że o barwnikach spożywczych Wiltona nie wspomnę 8)xD
     
    grakula16 lubi to.
  6. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Hej, widzę, że o śląskiej kuchni tutaj rozprawiacie - mojej ukochanej ;) Też wolę kluski śląskie niż te bułczane. Jako ślązaczka mam przepisy od mamy, babcji, prababci itd. Nawet takie sprzed wojny.
    A jutro znowu do Gliwic - teraz już auto do naprawy odstawić.
     
    .Magda., -norbijas- oraz zzizzie lubią to.
  7. hellwis

    hellwis Generał forum

    Witam ja też mam ten krajacz do cebuli ,uwielbiam sprzęty jednej firmy nie wiem czy o tym samym mówimy, drogie to to ale wprost jestem zakochana
     
    zzizzie i grakula16 lubią to.
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pewnie nie o tym samym, bo ten mój to jakieś grosze kosztował na amazonie - tak przypadkiem kupiłam, z dziecięcą radością pociągnęłam za sznurek (przepraszam, pociąganie za sznurek nieodmiennie kojarzy mi się z Panem Tadeuszem)... i okazało się, że trzy-cztery takie sznurkowe manewry wystarczają, żeby uzyskać cudnie posiekaną cebulkę.
    No to zamówiłam zapas, bo sprzęt nie wygląda jakoś tak pancernie, więc nie liczę na to, że mnie przeżyje ;)
     
    grakula16 i hellwis lubią to.
  9. hellwis

    hellwis Generał forum

    Ta firma z której kupuję daje 30 lat gwarancji jest rewelacyjna
     
    zzizzie lubi to.
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    O Boże, mam nadzieję, że nie dożyłabym końca takiej gwarancji xD
     
    .Magda. i grakula16 lubią to.
  11. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    No nie przesadzaj , co to jest 30 lat naprzeciwko wieczności, dożyjesz :)
     
    .Magda. i zzizzie lubią to.
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ale nie muszę, bo nie mam sprzętu z trzydziestoletnią gwarancją 8)xD
    W sumie to może by rabat dali, jakbym obiecała, że ewentualne roszczenia z tytułu gwarancji wygasną razem ze mną przed terminem, powiedzmy za skromne dwie dekady zamiast trzech, jak myślisz...?

    Zresztą ja się nie nadaję na babcię - na samą myśl o wnuczętach mnie otrząsa (pamiętaj, że mam już trójkę w pakiecie w ramach tej sprzedaży wiązanej z zamierzchłego reżimu słusznie minionego, bochenek chleba plus dzieła wszystkie kogoś tam).
    No więc sobie obliczyłam, że najbezpieczniej będzie podręczyć otoczenie jeszcze przez jakieś 25 lat max 8)xD
     
    .Magda. i grakula16 lubią to.
  13. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Dodaj jeszcze, że ten pakiet może być rozwojowy :pxD
    Chyba nie można tego wykluczyć8)xD
    Ciebie otrząsa, a ja sobie adoptowałam dwójkę wnucząt, bo jakoś na inne się nie zanosi i bardzo się cieszę:inlove:
    =====
    Nawaliła mi skrzynka, albo coś sama namieszałam,może ktoś też tak ma?
     
    .Magda., hellwis oraz zzizzie lubią to.
  14. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Brr, no mam nadzieję, że się pakiet już jednak nie rozwinie.
    Ile można na miłość boską ;)

    Ogólnie to (jak można się zorientować po mojej aktywności na forum) jestem w średniej formie psychicznej i potrzebuję się powydurniać w ramach terapii.
    Coś czuję, że reaktywuję własny wątek, gdzie mi będzie lepiej z moimi pieskami i ciasteczkami xD
     
    .Magda. i grakula16 lubią to.
  15. hellwis

    hellwis Generał forum

    Ja mam moją jedna własną ,prywatną wnusię ,to całe moje życie Wiki ma już 2 lata i 7 miesięcy razem jeździmy na zakupy co lubimy najbardziej ;););)
     
    grakula16 i zzizzie lubią to.
  16. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Wiem, wiem - to ja jestem dziwolągiem.
    Nie tylko jeśli chodzi o wnusie, za dziećmi w ogóle też nie przepadam (chyba że w pakiecie dodają nianię 24/7) 8)
    No trudno, gdyby świat składał się wyłącznie z babć-pasjonatek, byłoby nudno xD
     
    .Magda. i grakula16 lubią to.
  17. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Przyznam szczerze, że pracować w żłobku czy przedszkolu bym nie mogła, brak mi cierpliwości.
    z takimi maluchami 0 - 2 trudno nawiązać kontakt, ale starsze dzieciaki, z którymi można już sobie pogadać, lubię ;):pxD
     
    zzizzie lubi to.
  18. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Starsze dzieciaki do pogadania dla mnie zaczynają się tak od 13-14 lat, zwłaszcza jeśli jakimś cudem skłonne są do samodzielnego myślenia (ostatnio to rzadkość niestety, po co się wysilać).
    Mam nadzieję, że twoje wnuczęta spełniają te kryteria 8)xD
     
    .Magda. lubi to.
  19. .Magda.

    .Magda. Cesarz forum

    Witam WBW :)
    Nareszcie poczytałam watek, rozkręciło się w KK, tematy neutralne, więc mniej czerwienixD

    Małgosiu, nie kupuj thermomixa, nie warto za tą cenę, mam od lat 90-tych, cena idzie w górę z predkością swiatła, a jakość się nie zmienia, tylko wygląd. To co napisała Mili poza ceną nie różni się od tych sprzedawanych w 2 marketach, które najbardziej ze sobą rywalizują, są w nich 2-3 razy w roku za ułamek ceny.:inlove:

    Dziś przywiozłam z Gliwic chleb na kapuście, faktycznie smaczny, rodzina dostała do spróbowania po kromeczce i zostało tyle,że pewnie rano skończymy:p A ja tam wiozę chleb z KRK, który im tak bardzo smakuje;). Ale teraz już zawsze ten na kapuście kupię.

    Nawiozłam od rodzinki tonę jedzenia, oczywiście rolady, kluski śląskie, krokiety z serem i szpinakiem, krokiety z grzybami i przepyszny barszcz ukraiński i rogaliki z czymś różano-śliwkowym:inlove: Wróciłam chora z próbowania wszystkiego, ale po raz pierwszy bez pierogów ruskich od kilkunastu lat robionych dla nas do domu:oops: Muszę się przyzwyczaić, że rodzinka coraz starsza i nie ma siły, wielka szkoda, bo były pyszneo_O

    Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe babcie i dziadka Mariana, niech wnuczęta nie zapomną o Was w styczniu ;)
     
    grakula16 lubi to.
  20. pdobrzynska

    pdobrzynska Komandor forum

    Cześc, czołem, czuwaj.
    Witam WBW.
    Dzięki za pozdrowienia. Moja wnuczka właśnie poszła ze swoją mamusią na spacerek. Pośpi sobie na wolnym powietrzu tak ok. 2 godzinek i wrócą akurat na objadzik.
    U mnie na razie trochę smutków, bo szwagier ma już przerzuty na podroby, węzły i staw biodrowy. Ponadto ma nacieki na tchawicy i ciężko mu oddychac. Próbujemy załatwic mu wizytę u profesora Orłowskiego w W-wie - może on udrożni mu tchawicę.
    Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających.