Opinie Użytkownicy pytają, BP odpowiada

Temat na forum 'Rozmowy na temat oficjalnych ogłoszeń' rozpoczęty przez użytkownika BA_Musa, 29 listopada 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Bilonge

    Bilonge Cesarz forum

    Lub 1,5 roku na co innego. Tutaj już polikwidowali co nieco bo niby nie da się na nowej wersji tego umieścić. Klikam już w tą gierke trochę i znam numery BP od tej gorszej strony dlatego zainteresowanie co dalej? Trudno, samo PB sobie kręci bat na siebie
     
  2. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    A na co liczycie ze strony BP
    że ogłosi tak zwyczajnie zamknięcie gry ?

    ''tak tak drodzy gracze , za 1 rok grę zamykamy niestety
    bardzo nam przykro z tego powodu
    ale nie uciekajcie
    zostańcie jeszcze przez rok

    zostało jeszcze tysiące imprezowych wejściówek do sprzedania , nowe zagrody ts-ow i drzewka
    ogromne pakiety super nawozu super paszy itp itp ''

    Gra póki są gracze , zarabia
    i póki będą mogli ciągnąć ten wózek będą
    aż do samego końca moim zdaniem
    i wcale nie muszą nic ogłaszać

    Kto z Was mając dobrze prosperującą firmę
    ogłosił by dużo wcześniej planowane za rok czy 2 lata zamknięcie

    Masz kawiarnię ,bar cokolwiek
    wiesz że za parę miesięcy zamykasz interes
    i wcale o tym klientów nie informujesz
    nawet nie zaniżasz cen

    sprzedajesz i naciągasz na kartę stałego klienta jakby nigdy nic
    bo przecież póki lokal działa to chcesz zarabiać
    I klient zadowolony bo lokal pierwsza klasa

    Jesteś malarzem, krawcową ,
    wiesz że za pół roku kończysz swoją działalność usługową z jakieś tam przyczyny
    czy kogokolwiek o tym zawiadamiasz ?
    dalej przyjmujesz klientów , najzwyczajniej dalej wykonujesz swoje usługi i dalej zarabiasz
    klient zadowolony i Ty też
     
  3. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Masz rację jeśli założymy, że "coś" zamykamy to zachowujemy się tak, jak opisałaś. Jeśli planujemy zmiany zachowujemy się zupełnie inaczej - np Salon Fryzjerski, zmienia lokal, to dużo wcześniej daje swoim klientom znać, że od 1 maja będą przyjmować tu i tu. Jeśli przedsiębiorca postępuje inaczej tzn że ma w nosie swoich klientów.
    A tutaj coś musi się wydarzyć, bez zmian czy zamknięcia się nie obędzie. Duża, poważna, dobrze prosperująca firma, wiedząc w 2015 roku, że wtyczka zostanie wyłączona, powinna swoich klientów traktować poważnie, a nie wydawać ogłoszenie, które można streścić "bla bla bla"
     
  4. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Weźmy przykład jaki podałaś ; salonu fryzjerskiego
    zawiadamia o przeniesieniu bo zależy im na klientach i renomie

    i wcale tego przeniesienia nie musi być
    bo za drogo wyszło jednak , bo brakło jakiegoś podpisu zgody ,szkolenia pracowników nie doszły do skutku bo ktoś się z umowy nie wywiązał itp

    rezygnują i zamykają salon

    klienci zrobieni w bambuko i nawet tego bla bla bla nie usłyszeli
     
  5. martajolka81

    martajolka81 Ambasador forum

    Podając przykład miałam na myśli rzetelną firmę. Taki wyskok zawsze może się zdarzyć, ale nie mówimy wtedy o dobrej firmie - moim zdaniem.
     
  6. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Wnioski:
    Wszystko wskazuje na to, że BP nie robi nic aby po zniknięciu flasha gra działała. Jakby coś robili to nieomieszkaliby się tym pochwalić
    Trwa wyciąganie z gry profitów ile jeszcze się da póki można

    I ok. Moja strategia grania w takim razie ulega zmianie - 0 inwestycji długoterminowych, ograniczamy wydatki jak się da. Rozglądamy się co u konkurencji. Jak coś ciekawego, to nie będę czekać, sama dam spokój (choć z żalem)
     
  7. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Dokładnie tak jak piszesz.Ograniczamy do min lub eliminujemy do 0 wplaty gotówki na konto firmy która w tak lekceważący /olewajacy/ sposób podchodzi do swoich klientów.I tu nie chodzi tylko o ta sytuacje.Od dawna przestało ich obchodzić nasze zdanie co do gry i kierunku jej rozwoju.
    Do Modow nie powinnismy miec pretensji.Przekazują tylko tyle info ile sami dostaną.Ogłoszenie przez BP,ze niebawem zamykają biznesik byłoby absurdem.Do końca będą chcieli zarabiać a tylko od nas zależy...jak duzo

    PS.Gra coraz gorzej chodzi.Szarpie,zwalnia,zacina sie,forum znika.Widac,ze ,,grzebią" tylk nie wiadomo w ktorym kierunku.Probuja reanimować do końca co sie da czy starają sie dać drugie zycie
     
    Ostatnie edytowanie: 31 lipca 2019
  8. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    Ja do Modów pretensji nie mam. Stwierdziłam tylko, że nic nie wiedzą.
    Co do "grzebania" - sądzę, że nie tylko na naszym forum pojawiają się wątpliwości i gdyby firma była zdecydowana na kontynuowanie gry w nowej odsłonie to by o tym szeroko informowała. Ktoś gdzieś pisał, że eventy są zaplanowane z półrocznym wyprzedzeniem. Nie chce mi się wierzyć że strategia rozwoju gry nie jest conajmniej na drugie tyle. Cisza jest zwyczajnie podejrzana. "Jeżeli cos wygląda jak kaczka, chodzi jak kaczka, gada jak kaczka, zachowuje się jak kaczka - jest to kaczka"
     
  9. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Absolutnie nie chodziło mi o twoje pretensji do Modow.Zacytowalam twój post w calosci i może dlatego tak wyszło.
    Wszyscy widza co sie dzieje ale....chyba ciągle mam nadzieje,ze czarny scenariusz sie nie sprawdzi.
     
    gosiunia007 i Sekme lubią to.
  10. RWM41

    RWM41 Ambasador forum

    A...to wybacz. Oryginalny cytat - bodaj powiedzenie angielskie ale pewna nie jestem-jest o kaczce.
    Też mam nadzieję, że zyski z gry są na tyle interesujące że opłaci się firmie dać jej drugie życie. Gram praktycznie od początku kiedy jedno pole było, deszcz padał, chwasty rosły i gra jakoś wrosła w moją codzienność. Jak poranna kawa i wieczorna książka do poduszki. Szkoda by było różnych miłych znajomości z sąsiadami, forum, gdzie czasem śmiesznie, czasem strasznie ;)

    Ale obawiam się.....jednak to kaczka
     
  11. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    To tez sa moje początki i tak samo wyglądają poranki przy kawie.A i samą grę lubię choć czasami mam jej dość.Wtedy mały resecik,odpoczynek i...dalej gram.Choć nie wiem czy bym tak długo grała gdyby właśnie nie ludzie poznani tu na forum i poprzez sąsiedztwo.Kilka ladnych lat...to ma znacznie
    Poczekamy,zobaczymy.Moze wreszcie cos sie wyjaśni.Wciąż widzę światełko w tunelu i mam nadzieje,ze to nie pociag
     
  12. julkalulka111

    julkalulka111 Książę forum

    Event to wydarzenie. Czy może się coś wydarzać przez cały miesiąc, rok... Na farmie nie ma już eventów tylko "orka". To już nie jest gra dla przyjemności graczy, tylko dla zyskowości firmy. Nie pamiętam nazw roślin, drzew, itemów, wszysto robi się na szybko czyli jak "na akord", a to przecież nie praca ma być, tylko rozrywka. Już nie chce mi się być niewolnikiem "Farmeramy", coś tam porobię czasem, ale powoli, powoli coraz bliżej końca...
    Pozdrawiam Wszystkich "zniesmaczonych" działaniami firmy!:(
     
  13. matthero

    matthero Weteran forum

    Po tych waszych wszystkich postach dostałem obrzydzenia do ładowania pieniędzy w grę... :wuerg: Jak ta gra ma istnieć tylko do końca 2020r. to jaki jest tego sens ? Coś mi się wydaję, że przeniesienie tak mocno rozbudowanej gry z flasha jest niemożliwe... Mam przeczucie że zbliża się apokalipsa tej gry... Po co BigPoint robi tyle wyprzedaży ostatnimi czasami ? Odpowiedź jest tylko jedna! Chcą jak najwięcej wyłudzić od biednych graczy ciężko zarobionych pieniędzy. A później zawiną swoje manatki i tyle będzie ich widać. Jeśli się mylę, to proszę mi powiedźcie dlaczego do tej pory nie było żadnego infa z ich strony o tym jak idą pracę nad przeniesieniem gry ? Zbliża się koniec... To jest nieuniknione...
     
  14. Majeczka13

    Majeczka13 Chodząca legenda forum

    Śledzę każde ogłoszenie czy BP się określi co z grą dalej i nic nowego nie wiem jak wszyscy. Teraz tylko może zainwestuję w kombajn. Nie chce mi się tyle klikać i to dlatego. Życzmy sobie wytrwałości w oczekiwaniu na zadowalające nas info. Pozdrawiam wszystkich graczy.
     
  15. skaliwa

    skaliwa Fanatyk forum

    Widzę, że wszystkich dopadł pesymizm.... mam nadzieję, ze to chwilowe i za jakiś czas dowiemy się z o.o. co dalej z grą.
    Muszę przyznać, ze chociaz ostatnio BP gra mi na nerwach z tymi eventami, to jednak lubię tę grę, bo nie siedziałabym przez prawie 10 lat w czymś co mi nie pasuje.
     
  16. sweet-gosia

    sweet-gosia Czeladnik forum

    Dlaczego na targu pomimo, że nie ma żadnych ofert sprzedaży pachołków drogowych najwyższa cena za jaką mogę wystawić to 11898,65 SG? Znowu jest jakiś problem z dynamiką cen na targu?
     
  17. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Bardziej odpowiednim miejscem na takie pytanie byłby dział Pomoc.
    Tutaj zamieszczamy pytania skierowane do producenta gry Farmerama.


    Ale jeżeli już tutaj zapytałaś, to odpowiem.

    Pachołki drogowe są nowym produktem i towarem na targu. Ceną wyjściową do sprzedaży jest wartość produktu w stodole. Żeby cena skoczyła do góry musi upłynąć trochę czasu podczas którego gracze będą wystawiali swój towar podbijając w ten sposób tę cenę.
     
  18. sweet-gosia

    sweet-gosia Czeladnik forum

    Dzięki za odpowiedź MOD_Zła :) Wcale nie taka zła xD
     
    gosiunia007 i matthero lubią to.
  19. Alairë

    Alairë Generał forum

    Mamy już styczeń 2020r.
    Firma Adobe zapowiedziała, że wsparcie dla Shockwave zakończy się 9 kwietnia, a dla Flasha potrwa do końca grudnia 2020 roku.
    Jak wygląda aktualna sytuacja z postępem prac w przejściu na nową technologię?
     
    olgs3 i hlnrys lubią to.
  20. Bilonge

    Bilonge Cesarz forum

    Witam
    Tutaj jest jak w czeskim filmie "Nikt nic nie wie " :)